Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
rok9001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe dec 14, 2018 6:40 pm

Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a rok9001 To mar 15, 2022 1:24 pm

Mene samo zanima če kdo ve koliko dobijo vozniki avtovlek, ki odkupujejo izrabljene avte po sloveniji denarja nazaj ob razgradnji avtomobila, recimo če za nakup plačajo 150€, pa ga potem pelje na Dinos ali kam, koliko dobijo torej nazaj, da se jim izplača? Ve kdo kaj več v tem?

Hvala in Lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a a4 To mar 15, 2022 5:36 pm

tu v prekmurju dalje preprodajo madžarom...

baje je na madžarskem visoka cena odkupa železa, nekaj se tudi s katalizatorji trguje, pa gume ponavadi dol vzamejo in posebej prodajo
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a Bucko99 To mar 15, 2022 9:07 pm

https://notranjskoprimorske.si/2022/01/ ... izatorjev/

Čakam da začnejo odtujevat katalizatorje... :evil:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a DePalmo Sr mar 16, 2022 8:01 am

Nedavno smo prodali razbit avto tem odkupovalcem in ker so drugi izpolnjevali papirje sem povprašal možakarja kako je s tem. Ni mi povedal vsega kar je logično, mi je pa rekel da avto pri njih stoji nekaj časa in prodajo kakšen rabljen del, katalizator gre po svoje (cen nisem izvedel in tudi na internetu ni nikjer napisanih, niti na forumih, le namig da se v Italiji odkupujejo po zavidljivih cenah), nato pa na dinos za staro železo.

Verjetno so še drugi triki ker dvomim da se jim da laufat cele dneve za profit 20-50e po avtu.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 16, 2022 8:33 am

Avto po delih je lahko veliko več vreden kot delujoč na kolesih. Je pa res, da moraš imet orodje, prostor kam vse skladiščit in čas za se s tem ukvarjat. No tukaj uletijo fantje z avtovleko in njihovi pajdaši in se računica izide Sigurno pa to ne počnejo za 20-50 eur kot je ze DePalmo napisal... Ampak če imaš avto, ki se ga moraš rešit ni druge. S tem nimam težav. Bolj me moti oziroma me je motilo kar in ko sem se imel opravka z lastniki teh avtoodpadov-prodajalci rabljenih delov. To je res "dno od dna" vsaj v mojem primeru je bilo tako.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a Firediver Sr mar 16, 2022 9:50 am

Kot marsikje...za večje in stalne "odjemalce" so bolj pridni, verjamem pa, da se za priložnostne stranke ne pobrigajo dovolj. Najbrž imajo dovolj dela, da se jim ne ljubi ubadati z vsako malenkostjo.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 16, 2022 2:03 pm

Ne vem no kupil sem cel motor nisem se cenkal. Dobil motor z dvema mankajočima loputama v sesalnem kolektorju.Opazili smo takoj, ko je motor prišel v delavnico ga takoj pokličem prijazno povem, da obstaja velika možnost, da so v motorju in če bodo prišle na "pravo mesto" ne bo uredu. Me prepričuje, da naj kar damo motor noter, da te lopute dostikrat mankajo da ni problema. Oziroma naj kar razstavimo kar je potrebno, da dobimo lopute ven. Rekel sem mu, da ne bomo nič odpirali motor je šel še isti dan nazaj na kombi in mu je bil vrnjen. On obljubi, da naredi vračilo ker drugega motorja nima. Človeku zmanjka domišljije kaj vse so bili izgovori za nevračilo. Vračilo je naredil po 6 mesecih. Njegova "poštenost" je prišla najbolj do izraza, ko sem ga že nevemkaterič klical in mu rečem, da že zdavnaj vozim drugi avto in bi zadevo rad zaključil, ker mi dela samo slabo voljo pa mi reče lahko urediva tudi takoj samo v tem primeru si bom zadržal 100 eur. Naj povem še to, da sem bil ves čas korekten in spoštljiv in nisem nikolli posegal po sili ampak dejansko na trenutke me je prijelo, da bi plačal dvema gorilam da ga malo streseta.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a DePalmo Sr mar 16, 2022 6:10 pm

Načeloma je res vreden več, so pa tudi izjeme.

In ravno zaradi zgornje izkušnje jaz ne hodim po odpadih ker vem da so to pravi nateguni. Zato če sem že kaj rabil, sem raje naročil iz tujine. Je pa res da motorja pač tako nebi naročal ker bi sama poštnina bila dražja od motorja, jaz sem naročal bolj malenkosti.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a Kristjan123 Sr mar 16, 2022 7:31 pm

Tako pokvarjene osebe se nisem imel prilike srecat prej. Vse je blo ok sam denarja nikjer. Potem po parih mesecih in nevem koliko klicih pa izjava lahko to zrihtava takoj sam si bom zadržal 100 eur. Pa ga cisto mirno vprašam zakaj? Ja zatorej ker lahko. Pa mu čisto mirno rečem glej imel sem to nesreco , da mi je posesalo lopute in je motor ribnil. Sem ti razložil situacijo in si mi zagotovil, da so na tvojem motorju vse lopute v sesalnem kolektorju, da si preveril. Dvakrat sem .imel stroške voznje tvojega motorja gor- dol. A ti res tako manjka teh 100R eur? Res sem bil parkrat v skušnjavi da bi pozabil denar in mu raje poslal nekoga da ga malo strese. Gnoj od gnoja.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Odkupovalci izrabljenih vozil - vprašanje

Napisal/-a VW T4 Če mar 17, 2022 7:48 am

Po napisanem sklepam da si bil pri Feštajnu? Jaz ne grem več k njemu, pa če je edini na svetu, ki ima potreben kos. Raje zamenjam avto 8)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 29 gostov