Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
pados
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

Zamenjava motorja

Napisal/-a pados Ne apr 17, 2022 9:47 am

Zdravo, sprašujem teoretično, ali lahko zamenjam motor v avtu, ven 1,6 noter 1,8 ali 2,0. Če da, kakšni so postopki glede prometne itd.
Hvala za odgovore.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava motorja

Napisal/-a Fan Ne apr 17, 2022 8:49 pm

Točen odgovor se dobi na tehničnem pregledu, kjer se bo delalo homologacijo. Preden pa greste preveriti, pa morate točno vedeti kakšen motor nameravate vgrajevati, tip motorja in Kw motorja. V koliko vam odgovorijo, da je mogoča homologacija za vaše želje, preverite, točno katere predelava je še potrebno narediti/homologirati ( zavorni sistem .... )
Dokler pa ne veste kakšen motor bi vgrajevali, pa tudi kakšnega pametnega odgovora ne bo.

Drugače pa tako, teoretično se vse da, tudi motor od letala lahko vgradite v avtomobil. Če ga boste pa lahko registrirali, pa je že druga zgodba. Torej s teorijo in spretnimi rokami, se vse da.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zamenjava motorja

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne apr 17, 2022 9:13 pm

Sem ze videl da so ljudje zamenjali 1.6 za 1.8 ali 1.8 za 2.0 pa na tehničnem nimajo pojma in niso videli razlike. Je pa res da se to ne splača če nekomu plačaš delo. Splača se samo da ugodno dobiš motor in ga sam zamenjaš. Pred tem se moraš pozanimat če je enaka električna inštalacija, podobni ali enaki priklopi, zamenjava računalnika itd itd. Če delaš sam za hobi ja.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Tomi000
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Sr jul 14, 2004 9:27 pm
Kraj: Šentjur pri Celju

Re: Zamenjava motorja

Napisal/-a Tomi000 Ne okt 09, 2022 7:51 am

Moj prvi avto je bil Clio 1993 1.2 z ročnim zaugom,imel sem željo po 1.4 motorju. Mehanik mi je 1.4 motor vgradil in vozil sem na tehničnega brez težav, niso imeli pojma, da je drugi motor ;). Je pa bil to avto brez elektronike, dandanes je to veliko težje in dražje izvest ;)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov