Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

" menjava karoserije"

Napisal/-a zundapp Ne sep 04, 2022 6:11 pm

Zdravo

Imam slo vozilo z pregnilo karoserijo, v ita pa dobim odlično celo vozno vozilo za 1500 eur (starejši letnik vozil je to, pa v slo jih ni dobrih).
Baje obstaja uradni postopek na tehničnem, ki se mu po domače reče ..menjava karoserije..

Priložiš dokumente ita vozila, ki mora biti isto po modelu obliki in motorizaciji in od slo vozila prineseš odstranjeno št. šasije, ploščico...
Na podlagi tega ti izdajo slo prometno z šasijo ita vozila in registriraš, voziš dalje z lepo karoserijo (verjetno še homologacija).

lahko bi po klasičnem postopku uvozil vozilo vendar plačaš dmv in homol. (cca 900 eur).
zgornji postopek naj gi bil poceni.

Ali to drži, kdo pozna, ve?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: " menjava karoserije"

Napisal/-a Fan Sr sep 07, 2022 10:14 pm

Potrebna je "premontaža" na darovalca. Sedaj kako se to izvede ........ je pa potreben račun mehanika, ki je "premontažo" delal in potrdilo o strokovni vgradnji, ter homologacija.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: " menjava karoserije"

Napisal/-a zundapp So okt 29, 2022 8:17 pm

-pripelješ vozilo iz tujine (isto modelno leto, komercialna oznaka, v mojem primeru tudi isti motor)
- na tehničnem pregledu, na homologacijah priložiš kupoprodajno pogodbo ali račun ter tujo original odjavljeno prometno
- iz starega , slovenskega vozila prineseš izrezano št. šasije in njegovo homologacijo
- na netu najdeš tehnično poročilo o menjavi karoserije in ga lahko sam izpolniš , podpišeš in priložiš

tako sem jaz prišel legalno do slo prometne za ita uvoženo vozilo, lahko obdržiš obstoječe reg. tablice.
strošek homologacije oz. postopka 60 eur in 15 nova prometna, pa dobro je koga poznati, da ne zapleta.

Srečno vožnjo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov