Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Kateri avto za "overland", daljša potovanja.

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 07, 2022 9:58 am

Imam nekje pol leta rok, iščem nek overland avto, za daljša potovanja po vseh terenih.
Nord Kapp, Škotska, Maroko primer, na krajša vleka prikolice ki je že doma, ostalo avto.

Prebral sem boga in pol, da so za te zadeve najprimernejše Toyote ali Land Cruiser ali HiLux ampak. Budget je max 20.000 za avto + par predelav ki bi jih rabil v kolikor avto ni v okviru tega kar želim.

Sedaj možnosti so različne:
-vzamem star avto, ki je v dobrem stanju primer:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... i%20Pajero
in mi ostane 12k budgeta, za gume, zajem zraka zgoraj, dober servis, strešni šotor za zasilno prespat v naravi itd.

-možnost je vzeti mlajši avto, kompaktnejši naprimer Jeep Renegade:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Renegade
Renegada bi 2.0 dizelaša, spet terenske gume, pri tem bi bilo obvezno na streho dati neko kletko, ker je manjši, liftkit, in spet zajem zraka iz vrha-to sicer ne vem če rabim ampak po podatkih lahko prečka 50cm vodo, kak cm bi prav prišel, čene druga da sem miren.

Vmes je pa še kup starejših jeepov, toyot rav4, itd. V poštev bi prišel tudi bmw e70 ki je doma, ampak kako je potem s homologacijo terenskih balonarc ?
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Kateri avto za "overland", daljša potovanja.

Napisal/-a muc396 Pe okt 07, 2022 10:43 am

Samo, da je japonc, pa je ok. Po Aziji, Južni Ameriki in vse več po S. Ameriki in Evropi se po takih cestah in terenih vozijo le japonci. Preverjeno tudi s Suzukiji, Lexusi, Mitsubishiji, da Toyoto sploh ne omenjam. Konkretno bi pa jaz vzel Mitsubishi Delica. Prostoren, 4x4, okreten, zmogljiv.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Kateri avto za "overland", daljša potovanja.

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 07, 2022 12:42 pm

Ta micka je zanimiva, sem že googlal, ampak, če jo bom čakal pri nas je tako tako, drugo leto ne bom na poti.

Za uvoz je skoraj neprimerna glede na letnik.

Primeren bi bil tudi kombi, ampak so redki 4x4...v bistvu bi bil kombi ali tadolg pajero najboljša rešitev za same poti, glede civilne uporabe pa renegade.

Gledal sem še ostale alternative Rav4, Sharan ima samo tumaste 2.0 motorje, katerih sem se najedel, pa tudi po obliki je pogojno uporaben, bi trebalo izbirati bolj komercialne ceste.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Kateri avto za "overland", daljša potovanja.

Napisal/-a whitee Pe okt 07, 2022 5:41 pm

Recimo moje razmišljanje.
V tvojem primeru bi vzel starejše vozilo, kot je tisti Pajero zgoraj. Pri tem bi stremel k temu, da je avto dovolj popularen, da lahko potencialno okvaro dokaj hitro rešiš na terenu. Pred potovanji seveda en konkreten servis, da se menja tudi tisto kar ni treba, sploh kake cevi, hladilniki so taka roba, ki rado gre pri starejših.
Je pa res, da mogoče ne bo toliko udoben glede podvozja. Za multimedijo se pa tudi da relativno poceni poskrbet.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Kateri avto za "overland", daljša potovanja.

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 07, 2022 6:04 pm

Tisti Pejero je zakon, a je tudi star, kar pomeni križ z asistenco.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov