Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Reklamacija na menjavo olja

Napisal/-a For Če okt 20, 2022 8:56 am

Delim tole.
Mislim da se to na splošno kar dogaja. Mogoče bo še kdo zaradi tega bolj previden. :? :(


Spoštovani

Sem xxxx yyyyyy. Mislim, da sem že 7-8 let vaša redna stranka. Peugeot 508 je že tretji avto, ki ga redno vozim k vam na servis

2015 sem imel sicer zelo slabo izkušnjo z enim od pooblaščenih servisov zaradi olja. Končali smo tako, da smo avto zamenjali (na kratko)
Od takrat sem zelo previden kar se tiče servisov in vedno prinesem svoje olje s sabo. Velikokrat sem zraven v delavnici, kar mi je res nadležno. Predvidevam da je mehaniku še bolj ...se zavedam tega.
Nekaj servisov nisem tega počel, ker je večinoma bilo vse v redu. Preden sem pristal pri vas sem kar nekaj pooblaščenih servisov preizkusil.

Predvsem me je prepričal gospod xxxx yyyyyy, kasneje tudi gospod xxxx. Enako mislim za gospoda xxxxxx. Je zelo prijazen, ustrežljiv ...nimam pripomb. Hvaležen sem, ker je upošteval reklamacijo in še enkrat naročil menjavo olja.

Naj povem, da od takrat (2015) vedno drugi dan preverim nivo olja, ko avto stoji vsaj 12 ur na ravni površini. Ob tem, da je nivo v redu tudi redno opazim, da je olje na palčki sveže ⁄ bolj svetlo.

Enako sem tudi tokrat preveril. Poglejte video prosim.
https://youtu.be/0We1HipqHD0

Ko sem prvič preveril, je olje segalo do rumene plastike na palčki, pa še preveč črno je bilo.
Ven sem potegnil cca 3 decilitre...ostalo lahko pogledate v videu.

S tem mailom nimam namena zaostrovati situacije, želim samo pokazati na pomanjkljivosti.
Vem, da to niso dokazi z katerim bi karkoli dosegel.
Meni osebno in verjamem tudi vam, dovolj jasno, da mehanik ni opravil svojega dela.
Sicer sem ga prvič videl, ne vem kaj je in kaj ni naredil ....sami presodite.
Osebno sem prepričan, da olje ni bilo zamenjano.

Vse napisano je dobronamerno opozorilo, še vedno bom servise opravljal pri vas, ker imam več pozitivnih kot negativnih izkušenj.
Morate pa se zavedati, da je avtomobil druga največja investicija povprečne družine in ne morem dovoliti, da mi ga uniči neki vajenec na servisu.
Vsi vemo, da preveč olja v motorju lahko naredi veliko škode. Še posebej je škoda tega odličnega 2.0 dizla, ki je očitno šel v zgodovino in se ga ne da več dobiti.

Še enkrat se zahvaljujem gospodu xxxxxx, ker je sprejel reklamacijo in takoj uredil.
Tudi gospe xxxx se zahvaljujem, ker je vsa ta leta vedno prijazna.

Pozdrav,

xxxxx yyyyyy
xxxx yyyyy xxxxx
qqqqqq
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov