Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Dizel ali

Napisal/-a Kohec Ne nov 13, 2022 8:04 pm

Avtorju teme
Če je avto dober in dokaj poceni, ne razmišljaj in ga kupi.
Sodelavec te sigurno ne bo nat.....il in ti prodal slab avto.
Za takšen denar ga lahko tudi prodaš , če ti ne bo pasal.
 
ngc2392
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe apr 15, 2005 8:31 am
Kraj: Kranj

Re: Dizel ali

Napisal/-a ngc2392 Ne dec 04, 2022 9:11 pm

če bi se zdaj odločali med bencinarjem ali dizlom, kaj bi izbrali? pa recimo 15k do 20k kilometrov na leto, pa recimo 50/50 kratkih/dolgih razdalj (da bojo enaki vatli). pa, ajde, naj bo še cena enaka (čeprav dvomim, da se bo dizel v prihodnosti spustil pod ceno bencina)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dizel ali

Napisal/-a Cefizelj Po dec 05, 2022 10:26 am

Jaz bi se odločal na podlagi zanesljivosti določene znamke/motorja, ne toliko na bencin/dizel.

Pogleda se kateri avto se kupuje in potem kaj se bolj splača.

Pri določenih znamkah so v določenem obdobju bili bencinarji nezanesljivi (1.2 TSI, 1.2 Tce in podobno). Dizli so v tej končni fazi zelo zanesljivi kljub vsem eko zadevam, ker se je dolgo časa vlagalo v razvoj dizlov.

Sam sem še vedno pristaš dizla, če bi trenutno menjal, bi kupil 4-5 let starega dizla.
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 95
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Dizel ali

Napisal/-a pistON Po dec 05, 2022 1:30 pm

RUNAČ je napisal/-a:
D12J12 je napisal/-a:Imel 1.6 bluehdi in zmatran po službi sem naredil dodaten krog, da nisem prekinil regeneracije.


Avto s taistim motorjem imamo doma in ima cca. 150k km, dnevno med tednom se naredi cca. 200 km, v soboto pa 3 km relacija do trgovine. Kako si drugače ugotovil kdaj se izvaja regeneracija?


Vprašanje za vse: kako veš, kdaj avto (med vožnjo) dela regeneracijo DPF?
Jaz, ko pripeljem na cilj in preden ugasnem motor, pogledam na obratomer. Normalni štandgas je 900 rpm, pri regeneraciji je pa 1000 rpm. Stopiš ven in slišiš, da v motorju nekaj tuli. Je to regeneracija, ali kaj drugega? Če ga po pomoti takoj ugasnem, tuli naprej še kake 3 minute.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Dizel ali

Napisal/-a D12J12 Po dec 05, 2022 3:19 pm

Dobro bi bilo vedeti o katerem vozilu se gre. Med regeneracijo ne deluje S&S, povišani obrati, smrad itd. Ventilator se pa prižge, če se prekine regeneracija, da ohladi mašino, zmotno je mišljenje, da ko laufa ventilator, da se izvaja regeneracija.
 
ngc2392
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe apr 15, 2005 8:31 am
Kraj: Kranj

Re: Dizel ali

Napisal/-a ngc2392 Po dec 05, 2022 10:48 pm

Cefizelj je napisal/-a:Jaz bi se odločal na podlagi zanesljivosti določene znamke/motorja, ne toliko na bencin/dizel.

Pogleda se kateri avto se kupuje in potem kaj se bolj splača.

Pri določenih znamkah so v določenem obdobju bili bencinarji nezanesljivi (1.2 TSI, 1.2 Tce in podobno). Dizli so v tej končni fazi zelo zanesljivi kljub vsem eko zadevam, ker se je dolgo časa vlagalo v razvoj dizlov.

Sam sem še vedno pristaš dizla, če bi trenutno menjal, bi kupil 4-5 let starega dizla.


reciva, da govorim o 1.5 150km vw/škoda motorčku. nekako mi ena "logika" govori, da 1.5 ni ravno enakovreden 2.0 dizlu z isto močjo. vsaj na dolgi rok. ali pa so te mašine že postale povsem zanesljive? ok, vedno so izjeme in vedno se lahko kaj pokvari.

čeprav so v vsakem forumu določeni, ki prezirajo traktorje in jih skušajo uničiti (z lastniki vred), določena agenda vseeno drži-dizel in bencin bosta počasi šla med "osovražene" motorje. ampak, osebno dajem velik poudarek na počasi :)
ne vem, če gledam isto moč motorja, je bencinar cca 3 jurje cenejši. ker ne vem, koliko bi bila razlika servisov med dizlom in bencincem, ne morem nekaj na pamet razglabljat, ali se bencin splača ali ne. osebno sem še vedno nekako pristaš dizla...
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dizel ali

Napisal/-a Cefizelj Po dec 05, 2022 11:00 pm

Kar se tiče 1.5 150 in 2.0 TDI, sem vozil oba in je 1.5 daleč zadaj. Zlasti po dejanski moči, nisem imel občutka da bi se 1.5 kam premikal, medtem ko se dizel lepo premakne :)
 
ngc2392
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Pe apr 15, 2005 8:31 am
Kraj: Kranj

Re: Dizel ali

Napisal/-a ngc2392 Po dec 05, 2022 11:14 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


no, vsekakor nisem divjak, ki bi rabil 400 konjev pod ritjo...pred ritjo, da bi se počutil moškega. bolj mi je pomembno udobje pri vožnji. večinoma se vozim sam, boljša polovica občasno, 4 v avtu redko. tako da predvidevam, da bi to moral tudi bencinskih 150 konjev sfolgati. ali se pač motim?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Dizel ali

Napisal/-a DePalmo To dec 06, 2022 9:48 am

To se boš moral pa sam odločiti. Trenutno imam dizla s 136 konji, pred tem sem imel bencinarja s 135 konji, brez turbine, oba avta sta imela približno isto težo. Čeprav dizel boljše potegne, za dinamično vožnjo skozi ovinke pogrešam bencinarja. Dizel pač ni "za divjat", vsaj meni ne, pa čeprav se tudi z njim da kar hitro voziti.

Sicer se mi z menjavo nič ne mudi, ampak relacije ki jih delava s punco z avtom ratujejo vse krajše, tako da bo naslednji turbo bencinar. Sploh pa ker dan danes je poraba, pri umirjeni vožnji, tam tam, včasih so bile konkretne razlike v prid dizlom.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dizel ali

Napisal/-a Cefizelj To dec 06, 2022 10:24 am

Ne vem, saj pravim, meni se je zdej 1.5 150 tak zaspan, neposkočen, dobro je skrival konje.

Najbolje je probat oba in videt, če se v teh časih da še kje sploh probat :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov