Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
pranger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jun 27, 2018 1:02 pm

Prodaja avtomobila

Napisal/-a pranger Če nov 10, 2022 8:19 pm

Spoštovani!

Vljudno vas prosim za nekaj pojasnil/ navetov glede prodaje avtomobila. Konkretno…

Prodajam avtomobil, potencialni kupec pa bi ga želel kupiti na lizing. Torej, jaz bi naj avto prodal lizing hiši.

Kakšen je tu sploh postopek? Ali so tukaj kakšne nevarnostili? Lizing hiša meni nakaže denar, ko sem še lastnik avtomobila, ali so kje kaksni skriti davki, glede na to da bi jaz kot fizicna oseba prodal pravni osebi?
Malo me skrbi, da nebi slo kaj narobe.

Hvala in lep pozdrav
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a boštjan_01 Če nov 10, 2022 8:49 pm

Da bi tebi plačevali na obroke? Potem mora biti že višja vrednost.
O kakšni vrednosti debatiramo?
 
pranger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr jun 27, 2018 1:02 pm

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a pranger Če nov 10, 2022 9:19 pm

Mogoče sem malo nejasno napisal.

Jaz sem lastnik avta in ga prodajam. Cena nekje med 16.000 - 17.000 eur. Kupec je zainteresiran za nakup ampak bi avto vzel na lizing. Seveda jaz mu lizinga ne morem zrihtat/dat, zato je predlagal, da bi jaz prodal avto lizing hiši, ki bi mi nakazala celotno kupnino in potem bi ta lizing hiša kupcu naprej prodala avto z lizingom. Tak način prodaje mi ni nekako poznan/blizu
 
blasfemik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po feb 10, 2020 12:05 pm

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a blasfemik Pe nov 11, 2022 7:00 am

Moj primer:
Leasing hiša, ki jo je najel kupec mojega vozila mi je predhodno nakazala kupnino.
To je bil moj pogoj in nič drugega!
Ko je banka poslala SMS o prispelem nakazilu, sem odjavil vozilo, podpisal kupoprodajno pogodbo
in izročil ključa. Vse urejeno ob okencu za registracije v 10tih minutah.
Pri prodaji vozila ni davka.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a boštjan_01 Pe nov 11, 2022 8:45 am

To je klasična prodaja. Najprej denar nakazan v celoti in ti odjaviš avto, vrneš tablice, prekineš zavarovanje.
To ne igra nobene vloge kdo je kupec, postopek je popolnoma enak. Bo pa v tem primeru lizing hiša hotela nekaj zaslužit in bodo zbijali ceno za vsaj 3 jurje.
Realno je težko najti kupca, ki je zmožen plačati denar na roko takšnih vrednosti. Vedno so vmes posredniki in zbijanje cene.
 
blasfemik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po feb 10, 2020 12:05 pm

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a blasfemik Pe nov 11, 2022 11:44 am

Leasing hiša nič ne zbija ceno.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a boštjan_01 Sr dec 14, 2022 10:45 pm

Kako si rešil z lizingom?
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Prodaja avtomobila

Napisal/-a soso Če dec 15, 2022 6:22 am

pranger je napisal/-a:Mogoče sem malo nejasno napisal.

Jaz sem lastnik avta in ga prodajam. Cena nekje med 16.000 - 17.000 eur. Kupec je zainteresiran za nakup ampak bi avto vzel na lizing. Seveda jaz mu lizinga ne morem zrihtat/dat, zato je predlagal, da bi jaz prodal avto lizing hiši, ki bi mi nakazala celotno kupnino in potem bi ta lizing hiša kupcu naprej prodala avto z lizingom. Tak način prodaje mi ni nekako poznan/blizu


Tudi tako se dela. Ni tu nic narobe. Avtohisa ti bo odkupila vozilo po ceni, kot si se dogovoril s kupcem, oni bodo pa potem to urejali naprej z njim. Pri tem bos dobil znesek, kot si dogovorjen in nic manj.
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov