Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a nasamorpheus Pe dec 09, 2022 11:08 am

Lastniki Kij se veselijo stroška za LED luči , ki jih čaka..
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a tha_man Pe dec 09, 2022 11:55 am

RedBaron je napisal/-a:In če kje, potem je ravno pri zavornih lučeh uporaba LED svetil smotrna zaradi povečanja varnosti, ker je voznik za tabo nekoliko prej opozorjen, da zaviraš.


Točno tako. Tretja zavorna skoraj mora biti LED, še posebej je kul pri močnem zaviranju, ko začne hitro utripat, kar je že na dales težko spregledat. Vse ostalo je predvsem šminka, ampak meni osebno so dejansko xenonke lepše od načičkanih ledic, svetijo podobno dobro, porabijo tud ne veliko (razen tisti trenutek ob vklopu), se ne pregrevajo, zdržijo dolgo (na MX-5 po skoraj 15 letih še vedno prve) in menjava je v primerjavi z LED neprimerno bolj ugodna. Sami plusi. Ampak žal smo kjer smo, na novem imam pač LED (z dinamičnimi smerniki in vsem tem) in samo upam lahko, da ne bodo crknile dokler bo moj...
 
enapi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 08, 2020 6:20 am

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a enapi Pe dec 09, 2022 12:14 pm

krimič je napisal/-a:Zato pa zdaj zavarovalnice menjujejo le stekla, moduli ostanejo stari.


Torej ni več možno malo s kladivom udariti in dobiti celi novi žaromet?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a RedBaron Pe dec 09, 2022 4:37 pm

enapi je napisal/-a:O kakšnih stroških je tu govora? Se ne da zamenjati posamezne ledice? Je res potreba po zamenjavi celotnega žarometa? Če ja, je tisočak verjetno premalo - seveda odvisno od znamke, itd. Kako na to gledajo zavarovalnice? Če zamenjava predstavlja velik strošek, verjetno prihaja do veliko zlorab.


Jaz sem v prejšnjem avtu (ford S-max mk2) našel račun za menjavo zadnje desne luči (full LED seveda), ker je očitno prejšnji lastnik menjal zadevo. V glavnem, original luč (samo del luči, ki je na blatniku) je stala takrat v Nemčiji cca 350€.
Cene sprednje LED sicer ne vem, ampak ker gre za full LED, z dinamično osvetlitvijo, mislim da "jurja" ni dovolj.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a pleomax Pe dec 09, 2022 6:59 pm

enapi je napisal/-a:
krimič je napisal/-a:Zato pa zdaj zavarovalnice menjujejo le stekla, moduli ostanejo stari.


Torej ni več možno malo s kladivom udariti in dobiti celi novi žaromet?

Še vedno je možno ;)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 33 gostov