Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 25, 2022 12:29 pm

Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki ?
Ne sprašujem v smeri lepote, ampak funkcionalnosti, ko si pozoren na cesti pa je še ena "odvečna" zadeva ki se "premika".
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a muc396 Pe nov 25, 2022 12:37 pm

Niti ne, razen v tem, da se malo počutim butca: kot, da ne razumem, da, če smernik utripa na (njegovi) desni strani, gre v (njegovo) desno. Se morajo še lučke vozit v to smer. Pač, prodajo igračko...Hehe, kmalu bodo na avtih funkcije osvetlitve: božič, novoletna jelka, rojstni dan, ohcet,... :)
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a gusti85 Pe nov 25, 2022 1:12 pm

Na passatu b8 se praktično ne opazi kaj preveč če ni res ovinkasta cesta. Moti me edino, ko je zaporedje ostrih levih in desnih ovinkov. Npr. ko imam volan še vedno obrnjen v desno, hkrati pa že gledam v levi ovinek. V tem primeru žarometi svetijo totalno v napačno smer. Se pa da to funkcijo izklopit, v nekem meniju in so potem kot navadni.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a xxl Pe nov 25, 2022 5:05 pm

Ne. Če ima, ima, če nima, nima. Moj ima.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a esem Pe nov 25, 2022 5:43 pm

Gusti
Govora je o smernikih in ne o smernih žarometih
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a cc09 Pe nov 25, 2022 6:47 pm

Če bi s tem začeli korejci ali kitajci, se ne bi tega nikoli dovolilo in vse se bi zgražali nad to neumnostjo. Zdaj ko ima nov golf led trak čez cel nos je pa vse v redu. Norost in bedarija zame, ne glede kdo se je spomnu. Če dam pa jaz led žarnico nad tablico bi me pa najraje v zapor spravli.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a D12J12 Pe nov 25, 2022 6:49 pm

Moti me ne, je pa stvar dokaj neuporabna in je bolj mišljena kot "poglej kaj imam" :lol: . Ves smernik, cela ledica po vsej dolžini gori manj časa prižgana kot pa če utripa + polni jo iz sredine avtomobila na ven, v križiščih, krožnih jaz gledam avto iz strani, torej čakam da se ledica napolni. Stvar namenjena izstopanju.
P.S. me pa bolj motijo matrični žarometi pri znamkah, katere ne vedo kako se stvarem streže. Dolina, ovinkasta cesta katera se ves čas spušča in dviga. Lahko samo rečem MB velik poklon :bow, vag grupa pa nima smisla, čisto zmedeno kot ta gif :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a tomzzi Pe nov 25, 2022 6:59 pm

cc09 je napisal/-a:Če bi s tem začeli korejci ali kitajci, se ne bi tega nikoli dovolilo in vse se bi zgražali nad to neumnostjo. Zdaj ko ima nov golf led trak čez cel nos je pa vse v redu. Norost in bedarija zame, ne glede kdo se je spomnu. Če dam pa jaz led žarnico nad tablico bi me pa najraje v zapor spravli.


Takega srečam večkrat na teden zjutraj oziroma ko je praktično še noč ko gre kontra smer.
Za moje pojme butasto in povsem nepotrebno.
To mi pač ni všeč. Moti ravno ne ampak je še dodatna nepotrebna stvar ki ne koristi ničemer.
Dinamični led smerniki ne motijo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a RedBaron Pe nov 25, 2022 10:01 pm

Motijo me ne, se mi pa zdi, da je smernik bolj opazen, če se vse LED-ice prižgejo hkrati, kot pa to postopno prižiganje navzven. Sploh pri manjših (krajših) smernikih je to bolj izrazito. Nekateri passati imajo (zadaj) precej mali, sicer ne dinamičen, smernik, ki je povrhu vsega še kombiniran s poševnimi vertikalnimi črtami zavorne luči. In ko pri prižganem smerniku gorijo še zavorne luči, smernika ne ostane skoraj nič. Ne vem kdo je odobril homologacijo za to :/:o:/

Me pa motijo, oz. so mi neprijetne, LED zavorne luči pri nekaterih avtih. Če ponoči stojiš za njim on pa veselo drži zavoro, so LED zavorne luči precej agresivne, taka ostra, skoncentrirana svetloba je. Sicer res precej opazna, ampak tudi moteča pri npr. stanju v koloni. Dobre stare žarnice so precej bolj "eye friendly" :)

Pa tudi nekatere prednje LED luči so bolj nagnjene k bleščanju nasproti vozečih. Nekatere so super, lepo odrežejo snop in zasenčijo, druge pa bodejo v oči.

Tako je to, vsaka stvar ima tako pozitivne, kot tudi ne tako zelo dobre lastnosti...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a danci1973 Pe nov 25, 2022 10:51 pm

To, da so dinamični, me ne moti, se pa pri marsikaterem modelu (pre)slabo vidijo.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a nasamorpheus So nov 26, 2022 7:01 am

RedBaron je napisal/-a:Motijo me ne, se mi pa zdi, da je smernik bolj opazen, če se vse LED-ice prižgejo hkrati, kot pa to postopno prižiganje navzven. Sploh pri manjših (krajših) smernikih je to bolj izrazito. Nekateri passati imajo (zadaj) precej mali, sicer ne dinamičen, smernik, ki je povrhu vsega še kombiniran s poševnimi vertikalnimi črtami zavorne luči. In ko pri prižganem smerniku gorijo še zavorne luči, smernika ne ostane skoraj nič. Ne vem kdo je odobril homologacijo za to :/:o:/

Me pa motijo, oz. so mi neprijetne, LED zavorne luči pri nekaterih avtih. Če ponoči stojiš za njim on pa veselo drži zavoro, so LED zavorne luči precej agresivne, taka ostra, skoncentrirana svetloba je. Sicer res precej opazna, ampak tudi moteča pri npr. stanju v koloni. Dobre stare žarnice so precej bolj "eye friendly" :)

Pa tudi nekatere prednje LED luči so bolj nagnjene k bleščanju nasproti vozečih. Nekatere so super, lepo odrežejo snop in zasenčijo, druge pa bodejo v oči.

Tako je to, vsaka stvar ima tako pozitivne, kot tudi ne tako zelo dobre lastnosti...


Strinjam se z vsem napisanim, pri mojem automatiku je problem, nima tipk ampak je palica menjalnika , ko se ustavim na semaforju ne dam v P ker moram premaknit ročko za tri, preko rikverca in N-ja v P. Zato držim bremzo in se sam sebi zdim trapast, amapk tko je, konstrukcijska napaka, manjka posebej tipka za P. LED dnevne luči me izjemno motijo, tudi sprednje, recimo T-roc jih ima spodaj tiste nepravilne pravokotnike in se bleščijo bolj kot navadne luči . Imajo pa ta problem tudi drugi avti , npr Toyota yaris stari model ima tudi neprijetne led dnevne luči pa še se najdejo. Obup. Dinamični žmigavci odvračajo pozornost in so res nepotrebni .. Očitno je vse podkupljeno da se homologira.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a berlonso So nov 26, 2022 7:39 am

Jaz samo LED dnevnih ne uporabljam, imam stalno prižgane kratke luči, zato ker želim da svetijo tudi luči zadaj ves čas zaradi vidljivosti.
Ima pa iz sosednje vasi en neko Ameriško "kravo" limuzino (ne vem modela), tam pa smernikov zadaj ni, ampak kar zadnja luč začne utripat. Tisto je še manj vidno, ker ni spremembe barve.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a cc09 So nov 26, 2022 9:40 am

Strinjam se z vsem napisanim, pri mojem automatiku je problem, nima tipk ampak je palica menjalnika , ko se ustavim na semaforju ne dam v P ker moram premaknit ročko za tri, preko rikverca in N-ja v P. Zato držim bremzo in se sam sebi zdim trapast, amapk tko je, konstrukcijska napaka, manjka posebej tipka za P.

Nimaš "auto hold"? Sej ne vem če ta funkcija nažiga luči zadaj, ampak vsak bremze ni treba držat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a xxl So nov 26, 2022 10:21 am

Imam to funkcijo izklopljeno, če dlje stojim, pač dam v P.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a HitriZajcek So nov 26, 2022 4:50 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Strinjam se z vsem napisanim, pri mojem automatiku je problem, nima tipk ampak je palica menjalnika , ko se ustavim na semaforju ne dam v P ker moram premaknit ročko za tri, preko rikverca in N-ja v P. Zato držim bremzo in se sam sebi zdim trapast, amapk tko je, konstrukcijska napaka, manjka posebej tipka za P..

A auto-hold pa nima, torej da sam "zategne ročno" ko stojiš na mestu, in spusti ko daš gas?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a D12J12 So nov 26, 2022 5:14 pm

Auto hold drži zavoro in gorijo zadaj luči, ročna je pa ročna in ne gorijo luči. Dve različni zavori. Če na klancu ko je prižgan autohold potegneš (klikneš tipko) avto klecne.

Aja pa še to, pri meni (mazda) po kakšnih 10 minutah sam potegne ročno, da sprosti zavoro, katero je držal auto hold. Sklepam da je auto hold mišljen za kratkotrajno ustavitev.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 26, 2022 5:59 pm

Kako pa dosežeš da ti 10 minut autohold drži avto na klancu ne da pritiskaš na bremzo ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1101
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a cc09 So nov 26, 2022 6:11 pm

A 10 min na klancu držiš nogo na bremzi?

Autohold pomeni, da se avto ne premakne, ne glede na klanec. To ni isto kot pomoč pri speljevanju.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a HitriZajcek So nov 26, 2022 6:17 pm

Mislil sem tisto zadevo, ko se avto v D ustavi (ker si pritisnil bremzo), nato pa sam zategne in drži bremzo tudi ko spustiš pedal, dokler ne daš spet gas. Občutek je tak kot da bi "zategnil ročno", zato sem tako napisal, čeprav kot piše lahko uporabi ročno ali pa tudi ne ...

Nima pa veze s "hill hold" ("hill assist") kar mislim da si ti omenjal? Repliciral sem na tisti komentar glede tiščanja pedala bremze na semaforju da ne pretika iz D.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Ali vas kaj motijo dinamični led smerniki

Napisal/-a D12J12 So nov 26, 2022 6:50 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Kako pa dosežeš da ti 10 minut autohold drži avto na klancu ne da pritiskaš na bremzo ?

Auto hold je sistem, kateri ohrani zavorno silo kljub sproščeni zavorni stopalki, očitno mora biti nek ventil, kateri ohrani pritisk v sistemu.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov