Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Wabash
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe jan 27, 2023 11:22 pm

Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a Wabash To feb 07, 2023 10:03 pm

Zdravo!

Ker ste tukaj sami znalci, prosim za nasvet;

doma imam Peugeot 206 1,1L, XR Presence, z relativno malo km (140k), registracija mi poteče v februarju.
Zadnje pol leta ni bil v uporabi, saj se je izpraznil akumulator (zaradi prevladujočih voženj na kratke razdalje) in ga nisem menjal. Avta nisem potreboval, ker je žena ostala na porodniški in imam v planu kupit nekaj novejšega.
Avta nisem niti odpiral (zračil), in je začel rahlo plesneti po volanu in sedežih.
Avto je drugače normalno vozen, pred kratkim sem menjal izpušni lonec.

Zanima me, ali lahko za tak avto kaj dobim (100, 200€) ali bom lahko vesel, če se ga zastonj znebim?
Na spletu je nekaj malega ljudi, ki naj bi se ukvarjali z odkupom starih avtomobilov... Imate mogoče kakšne preverjene kontakte, ki naredijo odkup in prepis uradno, da se ne bi "nategnil"?
Na kaj moram biti pozoren, če ga uspem komu prodat (verjetno za dele)?

Hvala za vaše nasvete!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a D12J12 Sr feb 08, 2023 6:18 am

Sklepam, da je letnik 2002. Če bi se ga rad čim hitreje znebil, postavi ceno med 300 in 400€, seveda dopiši, da naj kupec s seboj prinese akumulator. Glede na menjavo lonca si ga gotovo redno vzdrževal, servisi, gume itd itd...
Plesen in ostalo umazanijo se pa očisti.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a berlonso Sr feb 08, 2023 7:14 am

Poskusi dofilat akumulator, očisti ga in daj na avtonet ter čisto vse pomanjkljivosti napiši... Še največji problem je lahko rja, če jo ima. Moraš pa zrihtat preden poteče registracija. Če veš, da je z avtom vse vredu, bi jaz kupcu ponudil, da greva skupaj na tehnični, kjer se naredi pregled, če je vse vredu ga plača on + tebi prej dogovorjeno kupnino in se naredi prepis. Če ne naredi pa ostane tebi ali pa se zniža kupnino. Tako sem jaz eno starejše vozilo (1996) prodal in ni bilo problema.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a a4 Sr feb 08, 2023 8:04 am

najdejo se preprodajalci ki ti odkupijo za 200€, čez teden dni bo pa na internetu za 2.000€ (vsaj jaz imam tako izkušnjo) in kar je najbolj smešno: oglas odide po tednu dni ! avto prodan
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a mnmn Sr feb 08, 2023 3:29 pm

Ne kompliciraj. Poglej na avto.net za kakšne cene se avti ti avti prodajajo. Potem pa daj oglas za podobno ceno. Še presenečen boš kako hitro bo avto šel.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a HitriZajcek Sr feb 08, 2023 8:53 pm

Zelo dobre nasvete si dobil - avto pač ni nov, jasno da ima kakšno pomankljivost, probaj nafilat akumulator če gre in preveri če je avto OK, vse pomankljivosti eksplicitno napiši v oglas oziroma poslikaj (npr. za volan in sedeže jaz ne bi napisal, bi pa poslikal da se vidi) in daj normalno ceno (ciljaj tik pod povprečje za tak avto v drugih oglasih na avto.net) pa bo šel v nekaj dneh. Marsikdo ima računico tudi s takim avtom in bo na njem zaslužil nekaj malega ... ali se bo pa vozil z njim.

Na kaj moraš biti pozoren? Na natege (tipa "dam ti keš, ampak na pogodbo napiševa nižji znesek" ali pa "samo čez vikend imam čas, ti plačam v soboto, prepis bomo pa potem uredili" ali "a ga lahko ne odjaviš, bova to potem uredila") - ne prodaj avta na nedelovni dan, da lahko urediš prepis npr. na najbližjem AMZSju (kjer tudi dobiš obrazec za pogodbo, odjaviš avto itd,), ne daj ga od sebe dokler ne prejmeš kupnine, ne podpiši kupoprodajne pogodbe dokler ne prejmeš kupnine, ne pristajaj na mutenje glede cene vozila na pogodbi, preveri bankovce s tistim flomastrom preden se podpišeš na pogodbo (prodajajo ga za ~5 EUR v Mullerju ali najbližji papirnici).

Čisti računi - dobri prijatelji. Na koncu bi najbrž šel v kakšno bivšo bratsko republiko, s čimer ni nič narobe, tako da ne imeti takoj predsodkov zaradi naglasa :lol:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a boštjan_01 Sr feb 08, 2023 10:47 pm

Napišeš kupoprodajno pogodbo. To rešiš na tehničnem, tam ti znajo svetovat. Tvoj strošek je odjava in vrnitev tablic. Ne podpisat dokler nimaš denarja v žepu, to je vse kar moraš pazit.
Ne zavajaj z skritimi napakami, lahko imaš kasneje probleme. Za kakšne probleme je najboljše napisat že v oglas.
Denar lahko preveriš, samo pri takšni ceni je malo smešno. Za takšen avto je 300€ dober zaslužek (dobro ohranjen).

Ne vem kaj je tak problem, če v pogodbo napišeš nižjo ceno. To je lahko prednost prodajalca, če moraš vrnit kupnino.
Kaj bo kasneje delal novi lastnik je popolnoma nepomembno. Če ga bo prodajal za 10x ceno, je to njegova stvar.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a HitriZajcek Pe feb 10, 2023 9:29 pm

Moj problem glede goljufanja s ceno v pogodbi je v tem da bo preprodajalec, ki rabi nžjo ceno (da plača manj davka) zelo verjetno tudi imel način da v primeru da bi zahteval vračilo kupnine (mogoče celo po tem, ko sam kaj z*ebe na avtu in poskuša prikazati kot skrito napako), dobi celoten znesek in se ne bo zadovoljil samo z napisanim na pogodbi. Nočem niti razmišljati o tem kako to lahko izgleda in se s takimi pacienti raje ne bi ubadal že v štartu.
 
Matko37
Novinec
 
Prispevkov: 134
Pridružen: Po maj 31, 2010 11:07 am

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a Matko37 Pe maj 12, 2023 6:26 am

Pred enim letom prodal P206, letnik sicer 2006. Na avtonetu prodal v treh urah za 1150. Če bi se mi dalo in bi vztrajal, bi avto šel za 1500+€ brez težav, kopcev veliko, avto je bil ohranjen, redno vzdrževan, tehnično brezhiben in z realnimi 90.000km. Vsekakor pa opiši realno stanje avtomobila. Razni dilerji so se skoraj jokali, kako se takšnega avta ne da prodati in mi ponujali 650€. Dobro, da sem vložil pol ure svojega dela in zaslužil 500€.

Sem pa bil priča primeru, kot je nekdo zgoraj napisal. Sorodnik je prodal staro hondo, z realnimi km in realnim opisom za mislim da 750€, kar je bila povsem realna cena dejanskemu stanju avtomobila. Drugi dan je bil avto na avtonetu za 2800€. Vse se je svetilo in bleščalo, stanje avtomobila je bilo opisano v superlativih, daleč od realnega (razen km, to je držalo). Po kakšnem mesecu je ato izginil, kar pomeni, da je bil očitno za ta znesek (ali ne mnogo manj) prodan naprej.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nasvet o starem avtomobilu

Napisal/-a Firediver Pe maj 12, 2023 9:04 am

Je kaj znanega glede dvoletnega obdobja garancije za odpravo napak na vozilu, ki ga proda (pre)prodajalec?

Bodo kakšne izjeme, katere bodo lahko izrabljali?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: lugr78 in 31 gostov