Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
pados
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

L tablica

Napisal/-a pados So feb 18, 2023 4:18 pm

Zdravo,
Zanima me če se lahko mlad voznik, ko je že naredil vozniškega, lahko vozi z L tablico, da bi nekako opozoril nase zakaj tako po predpisih vozi. Saj veste kako je v Lj, vse živčno.
Hvala za odgovore.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: L tablica

Napisal/-a MORDOR So feb 18, 2023 6:13 pm

Ne more. Ta zelena tablica z belim L je samo ko vozi voznik ki opravlja vozniški izpit in je opravil že vsaj 20 ur vožnje z ištruktorjem.
Ti dam pa idejo. Daj delat teblico ki sem jo zadnjič videl v Ljubljani. Voznica začetnica je imela napisano. Prosim ne trobi. Nova voznica sem.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
MartinID
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr apr 25, 2018 9:37 pm

Re: L tablica

Napisal/-a MartinID So feb 18, 2023 6:35 pm

Hja, vožnja s spremljevalcem je res namenjena kandidatom za voznike motornih vozil kategorije B (seveda pod določenimi pogoji in eden izmed pogojev je ta, da mora vozilo biti označeno s to zeleno L tablico, kadar ga vozi kandidat za voznika)... ampak AFAIK nikjer ne piše, da vozilo ne sme biti označeno z L tablico, ko ga vozi voznik (torej nekdo, ki že ima vozniško dovoljenje).

No, vsekakor je ideja uporabnika MORDOR dobra... kot ima marsikdo na svojem vozilu tablico/napis/nalepko "baby on board" ali podobno, bi lahko kdo imel tablico z napisom "voznik začetnik" ali podobno.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: L tablica

Napisal/-a D12J12 So feb 18, 2023 6:59 pm

Ne potrebuješ nobene tablice, opozoril in podobnih zadev. Osredotoči se na vožnjo, predvidevaj in odmisli živčne voznike okoli sebe. Živčen voznik je izredno slab voznik in tvoja previdnost bo velikokrat rešila nesrečo, to si zapomni. Ti se le nasmej ko boš videl koliko truda nekateri namenijo, da potem skupaj stojimo na semaforju :D .
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: L tablica

Napisal/-a matejxx So feb 18, 2023 7:53 pm

MartinID je napisal/-a:No, vsekakor je ideja uporabnika MORDOR dobra... kot ima marsikdo na svojem vozilu tablico/napis/nalepko "baby on board" ali podobno, bi lahko kdo imel tablico z napisom "voznik začetnik" ali podobno.


Zakaj bi pa sploh imel kaj takega na avtu, ker samo kazi avto, učinka pa ni nobenega. Kaj pa je razlika, če na avtu piše "baby on board". Tudi če to piše na avtu ali ne piše, se nimam namena v njega zaleteti. Če se bi pa zaletel se bi pa tako v enega ali v drugega.

Voznik začetnik pa tudi nima nobenega razloga, da bi imel to napisano. Ko je zelena mora speljati isto kot vsi ostali. In tudi ni nobenega razloga, da bi vozil pod omejitvami, saj če si naredil izpit boš pa ja peljal tisti 90km/h, drugače se pač naj umakne na prvem možnem placu in spusti kolono.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: L tablica

Napisal/-a boštjan_01 Ne feb 19, 2023 11:30 am

Sicer je res, da se nihče nima namena zaletet, ne glede na oznake na avtu. Imajo pa ti napisi in oznake nek psihološki učinek in si že podzavestno bolj previden. Nekateri napisi so bolj šaljivo napisani in te tudi malce razveselijo in sprostijo med vožnjo.
Ta L tablica mislim da ni prepovedana, imaš en drug problem. Če si sam v vozilu z to tablico, te bo policist garantirano ustavil in preveril.
Meni osebno je vseeno kaj ima ali nima na vozilu, ker sem osredotočen na vožnjo.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: L tablica

Napisal/-a svetilnik Ne feb 19, 2023 7:53 pm

V Ljubljani pa res vozijo kod, da so vsi na antidepresivih...
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: L tablica

Napisal/-a HitriZajcek Ne feb 19, 2023 9:14 pm

Najbrž si hotel reči: telefonih :roll: Ker je res tako. Večkrat slišim kakšne o "policajih inkasantih" ampak očitno v Ljubljani ni niti enega inkasanta, sicer bi lahko dobesedno 50+% voznikom (torej dnevno nekaj deset tisoč ljudem) colali zaradi uporabe mobitela ... milijoni ležijo na cesti, pa nikogar, da bi jih pobral :lol:
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: L tablica

Napisal/-a chad Po feb 20, 2023 9:38 am

Kaj komplicirate, da ne sme; SEVEDA SE LAHKO.

Ta črka L je samo oznaka za ranljivo skupino voznikov. Z nobenim členom zakona ni predpisano, da je kdo ne sme uporabljati.

Tudi starejši vozniki jo imajo lahko, s tem pač opozoriš razne nasilne in objestne voznike, da ne zvračajo svojih frustracij zaradi lastnega slabega življenja na nekoga, ki se še lovi.

Seveda lahko vsakdo uporabi to črko na avtu. Praksa tudi v tujini s podobnimi oznakami. To je v neki radijski oddaji povedal tudi Štaba, če se ne motim.
 
pados
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: So okt 21, 2006 6:48 pm

Re: L tablica

Napisal/-a pados To feb 21, 2023 7:09 am

Bravo, vsaj eden, ki razume zakaj sem napisal to vprašanje. Gre se za "ranljivo" osebo.ki se še ne znajde v prometu in ni tako prenapeta in prepotentna v prometu. Hvala
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1067
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: L tablica

Napisal/-a D12J12 To feb 21, 2023 10:02 am

In kaj bo ena tablica pomagala? Da bodo drugi vozniki bolj uvidevni? Kolega je inštruktor v avtošoli in se vsakodnevno naposluša drugih voznikov, takšna je pač kultura na naših cestah in s tem ko nekaj nalepiš na avtomobil samo sporočiš da si ranljiv, plen za "živčne razvaline". Usmeriti pozornost na vožnjo in ignorirati druge, drugače se bo živčnost samo prenesla na v tej temi omenjenega voznika. Situacijo je potrebno nadvladati, ker vsak dan je huje na cestah. Spoštovanja in potrpežljivosti ni več, kot bi vsak iz avtomobila vpil JAZ, JAZ in samo JAZ, ti se pa odmakni...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: L tablica

Napisal/-a boštjan_01 To feb 21, 2023 11:23 am

Bravo, vsaj eden, ki razume zakaj sem napisal to vprašanje. Gre se za "ranljivo" osebo.ki se še ne znajde v prometu in ni tako prenapeta in prepotentna v prometu. Hvala

Saj te vsi razumemo. Kaj pričakuješ da te bodo vsi spuščali in ti ploskali?
Če vidim kakšnega nerodnega voznika, ga zagotovo ne bom spustil naprej. Zakaj, da me bo še naprej oviral? Cilj je da ga čim prej prehitim.

Če se počutiš boljše, imej to tablico na vozilu, za svojo notranjo pomiritev. Rešil pa nisi z tem čisto nič. Več kot se boš vozil, prej boš izkušen.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: L tablica

Napisal/-a Ruska_Luc To feb 21, 2023 5:48 pm

Se strinjam z zgornjimi prispevki. Če sklepam po obnašanju ljudi okoli avtov avtošol, potem bo ta L tablica prinesla le še več nestrpnosti in posledično nevarnosti (beri prehitevanj).
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov