Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a Blinder Ne mar 26, 2023 10:34 am

AssKicker je napisal/-a:To je res, egr zmanjšuje temperaturo v valjih, ampak sej vemo da je pri kar visokem odstotku vožnje egr zaprt, predvsem pri manjših “podhranjenih” motorjih.

verjetno so pri tistih režimih vožnje temperature v valjih dovolj nizke, da ni potrebe, da bi EGR pomagal zmanjšat temperature?

AssKicker je napisal/-a:
Nekateri proizvajalci za hlajenje uporabljajo tudi grelni element pred termostatorm, da recimo na avtocesti par stopinj prej odpre termostat, in s tem motorju niža temperaturo.

Zakaj počnejo to? A ni idealna temperatura morja vedno ista?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a berlonso Ne mar 26, 2023 4:32 pm

void je napisal/-a:Še enkrat, medtem ko mi debatiramo, te isti ki nas silijo v to, nimajo absolutno nobenih zadržkov pošiljat
in tudi uporabljat strelivo z osiromašenim uranom, niti nimajo nobene želje ugotovit kdo je kriv za največji izpust metana v zgodovini... Tako da očitno je da se jim totalno j**e ekologijo, ampak dejmo se delat da naši vrli voditelji vedno mislijo le dobro za nas, tako kot se je izkazalo že večkrat do sedaj.

Aja btw zakaj se Greta ni nič javila? Tut takrat ko je v Ohio bla una pizdarija tudi nič. Ko je pa treba obično rajo ki nima za burek kurcat, jo pa hitro angažirajo.


Že to, da na tako pomembne sestanke o lupljenju naroda (pardon, iskanju rešitev kako zmanjšati izpust CO2) veljaki prihajajo v letalih, je popoln absurd. Da subvencioniramo linijo tujim letalskim podjetjem Brnik-Bruselj, pa že vrhunska burleska (resno prikazovanje smešnega). Tudi jaz pogrešam Greto tako za Ukrajinski konflikt, kot omenjena dva pomembna incidenta (cev, vlak). How dare you biti tiho, Greta?

Da ne bo pomote, tudi sam opažam, da se s podnebjem nekaj dogaja in to zelo zelo hitro. Pravim samo, da se ne strinjam s potekom rešitve tega problema, kjer bi reševali najprej malenkosti z velikim udarcem za rajo, namesto obratno.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a HitriZajcek Ne mar 26, 2023 7:31 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Problem je kako boš izobrazil vse zaposlene, za vse tipe avtomobilov da bodo pozorni pri odstranitvi DPF, sej ni samo vizualno da se vidi da filtra ni, lahko da je "prazen" in računalnik "prekodiran". Pa ja ne bo avto na tehničnem pol ure ali več samo zaradi tega.

Zakaj sploh neko dodatno izobraževanje zaposlenih? Že zdaj merijo izpuh, če ta kljub eliminiranemu filtru še vedno ostane znotraj dovoljenih norm ... naj pač bo brez? Saj je bistvo doseganje neke norme (torej omejevanje izpustov škodljivih delcev), ne to ali ima vgrajeno takointako komponento ... če zan nekdo to načarat brez filtra, kar naj ... in po možnosti še deli informacijo s proizvajalci, da se pocenijo avtomobili :lol:
 
nepridiprav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po mar 27, 2023 7:18 am

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a nepridiprav Ne apr 02, 2023 11:19 am

Tisti, ki nam postavljajo pravila, si lahko izmislijo čisto karkoli, lahko tudi brez dejanske vzročno-posledične povezave, lahko s povsem izmišljenimi razlogi, povsem izmišljenimi študijami, samo zato, ker je to potreben korak v večji sliki, zato je skoraj nemogoče napovedati, kaj nam bo prinesla prihodnost.

Od kje se je naenkrat pojavilo "ministrstvo za digitalno preobrazbo"? To mi je takoj asociiralo na ministrstva za ljubezen, resnico, mir in obilje. Ker kaj, do zdaj smo hodili naokoli z blokci in svinčniki? Napovedano je, da ne bo več kartice vozniškega dovoljenja, ampak le še digitalna, osebna sledi. Otipljiv denar se umika, nato se bo umaknil še digitalni denar in ga bodo nadomestile kripto valute, želja je seveda za CBDC, ki ga izdaja centralna banka. Želja je, da se stari avtomobili umaknejo, da so le še električni, ki so do onemoglosti digitalizirani, voziš lahko le če te vozili identificira. 5G mreža omogoča natančno sledljivost velikega števila posameznih naprav, lahko rečejo, da telefon nadomešča osebno, vozniško, potni list in moraš imeti telefon vedno s sabo, izjemno visoka kazen če ga nimaš; sistem torej točno ve kje si.

Nato lahko z nekaj kliki naredijo naslednje:
-Janezu Kranjcu onemogočijo ali omejijo uporabo interneta, telefona, plačevanja v trgovinah
-Janezu Kranjcu omejijo gibanje na točno določeno območje
-denarju določijo rok trajanja; dobiš plačo 1000 enot, ki jo moraš porabit v 2 mesecih, sicer denar izgine, ali pa določijo zgornjo mejo prihrankov, višek gre državi
--Janezu Kranjcu onemogočijo uporabo kateregakoli vozila
-Janezu Kranjcu omejijo uporabo vozil da lahko naredi največ 100km na dan in skupaj največ 300km na teden, če skuša naredit več kot to, se bo samovozeči avtomobil zapeljal na najbližji parking in se tam ustavil
-vsaka oseba ima lahko omejeno količino električne energije, ki jo lahko porabi, potem je možna samo še minimalna poraba - polnilci, hladilniki, skrinje


Nazaj v sedanjosti pa: DPF filtri sami po sebi niso neumna stvar in to podpiram, ker dejansko pomeni bolj čist zrak, seveda pa to nima popolnoma nobene povezave z gonjo proti CO2. In ja, nekje bi morali potegnit črto, tisti stari tamčki z manj kot euro 0, se ne bi smeli vozit... mogoče euro 4? Dvomim pa, da bodo rekli da se taka vozila ne morejo več registrirat, ampak je bolj očitno, da bodo omejevali območja, torej v mesto, npr. znotraj LJ obroča ne boš mogel it z manj kot euro 6. Ali pa, splošna prepoved dizlov znotraj območja, razen za dostavo (z izrecnim dovoljenjem). Kar je izjemno enostavno; enak sistem za prepoznavo tablic kot na avtocestah se namontira še po mestih in za začetek vsako vozilo manj kot E6, ki se vozi po mestu, dobi kazen.
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a spektr Po apr 03, 2023 7:40 am

HitriZajcek je napisal/-a:
mrtwelvetrees je napisal/-a:Problem je kako boš izobrazil vse zaposlene, za vse tipe avtomobilov da bodo pozorni pri odstranitvi DPF, sej ni samo vizualno da se vidi da filtra ni, lahko da je "prazen" in računalnik "prekodiran". Pa ja ne bo avto na tehničnem pol ure ali več samo zaradi tega.

Zakaj sploh neko dodatno izobraževanje zaposlenih? Že zdaj merijo izpuh, če ta kljub eliminiranemu filtru še vedno ostane znotraj dovoljenih norm ... naj pač bo brez? Saj je bistvo doseganje neke norme (torej omejevanje izpustov škodljivih delcev), ne to ali ima vgrajeno takointako komponento ... če zan nekdo to načarat brez filtra, kar naj ... in po možnosti še deli informacijo s proizvajalci, da se pocenijo avtomobili :lol:


Saj ne more bit znotraj norm, če ima odstranjen DPF. Za vsebnost saj sigurno ne.
lp dejan
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a slombi Po avg 07, 2023 7:58 am

Je kaj novega na temo DPF filtrov in tehničnimi pregledi naslednje leto?
Kako naj vem ali ga picasso 1.6hdi l.2007 109hp ima in ali deluje normalno ali je bil odstranjen?
V Belgiji so pregled uvedli samo za motorje od euro5 naprej, picasso je euro4 kolikor vem.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a HitriZajcek Po avg 07, 2023 9:02 am

Tale motor? https://mymotorlist.com/engines/peugeot/dv6ted4/

Piše da Euro4 verzija particle filter ima. Zakaj ne vprašaš mehanika na servisu?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a Blinder Po avg 07, 2023 9:43 am

Pa bo mehanik na servisu vedel to? Mogoče bi bolje nekako preverit preko VIN avtomobila ali pa, da mehanik pogleda pod avto
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a boštjan_01 Po avg 07, 2023 12:20 pm

Ko bo to sprejeto, se bo zagotovo na veliko po televiziji in vse ostalih medijih. Nemogoče da bi zgrešil.
Za takšne preglede bodo pooblaščeni in strokovno podkovani na tehničnih pregledih. Lahko narediš preventivnega (brezplačnega).
Ne glede kaj ti bo rekel kateri forumaš, mehanik ali kaj piše na VIN, imajo na tehničnem pregledu zadnjo besedo.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a Blinder Po avg 07, 2023 12:25 pm

Glede preventivnega so mi na dveh tehničnih rekli, da tega ne delajo več. Tako da :?:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a boštjan_01 Po avg 07, 2023 12:38 pm

Meni je pogledal pred dvema tednoma, sicer samo podvozje, nič niso komplicirali.
Lahko greš na redni pregled 30 dni pred iztekom in imaš potem 2 meseca čas za popravila.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Nove meritve izpušnih plinov (saje) in DPF filter

Napisal/-a danci1973 Po avg 07, 2023 1:33 pm

Blinder je napisal/-a:Glede preventivnega so mi na dveh tehničnih rekli, da tega ne delajo več. Tako da :?:


V začetku letošnjega julija sem naredil preventivni tehnični pregled na Avto Krka v Mariboru (na Ptujski).
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov