Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a firebird Če maj 11, 2023 4:14 pm

Pozdravljeni,
v relativni bližini meje sem našel vozilo,ki ga že nekaj časa iščem. Zanima me,če je že kdo v lastni režiji pripeljal avto iz Avstrije. Gre za nakup pri trgovcu. Zanima me dejanska cena avstrijske izvozne tablice z zavarovanjem,ker sem dobil cenovni razpon od 200 in nekaj do 500€... kako je s tem in ali moram v avstriji pred začasno tablico opraviti tehnični pregled. Hvala.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a boštjan_01 Če maj 11, 2023 8:10 pm

Ne vem če si že kdaj kupoval ali vsaj vozil avto.
Izvozne tablice???
Za vožnjo po cesti, mora avto biti tehnično izpraven in imeti veljavno potrdilo o tehnični brezhibnosti. To velja v vseh državah, ne samo v Avstriji ali Sloveniji. Če imaš izpit potem ni potrebno razlagati kaj pomeni tehnično izpravno vozilo.
Zavarovanje se računa glede na starost avta, model, oprema, vrednost, ...
Postopki prepisa so tudi v tujini skoraj identični kot v Sloveniji in ni pomembno če gre avto v tujino.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a RUNAČ Če maj 11, 2023 8:33 pm

@boštjan_01; V primeru, ko kupuješ avto v državi v kateri nimaš stalnega ali začasnega prebivališča, morda celo državljanstva, lahko avto odpelješ po cesti samo z izvoznimi tablicami. Vsaj tako je v Nemčiji.

@firebird; Verjetno kaj dosti drugače kot v Nemčiji ne more biti. Imaš pa na to temo kar nekaj člankov na netu. Sicer pa naj res pove bolj konkretno nekdo, ki je kdaj uvažal iz Avstrije.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a thunderbolt Če maj 11, 2023 9:00 pm

Vzames avto prikolico ali pa avtovleko, pa ga pripeljes.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a boštjan_01 Če maj 11, 2023 9:07 pm

Saj, izpolniš obrazec, nekaj podpisov, tehnični pregled, zavarovanje. Dobiš tablice in se lahko pelješ. Postopek je enak v vseh državah, vsaj v EU. Cena je pa odvisna od avta. Recimo za Cliota je cenejše kot za Ferrarija.
Ne vem kaj je potrebno komplicirat. Če v Avstriji poveš da si Slovenec, prileti specialna enota z helikopterjem in tankom pa te začne mučit in zasliševat?
Kasneje moraš avto odjavit in se oglasit na davčni.
Avtovleka zna biti dražja iz A do LJ.
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a firebird Če maj 11, 2023 9:09 pm

Za nemčijo mi je vse jasno. Za avstrijo pa so informacije o cenah skope in kontradiktorne. Ja avtovleka..kam pa naj ga odvlečem? najpraj na tehnične za papirje za davčno,potem pa domov,pa en mesec čakat odločbo in še enkrat avtovleko nazaj do tehničnih? 500€ se mi ne daje za tablice za tri tedne...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Avstrijske izvozne tablice

Napisal/-a thunderbolt Če maj 11, 2023 9:46 pm

Slo preizkusne, ki jih dobis isti trenutek, pridejo 55€ za 5 dni. Ce das na pravo UE vlogo, ga bos imel registriranega lahko ze tudi po parih dneh. Pa vidim, da ti cel postopek do registracije ni najbolj jasen. Ko ti dobis odmero dmv, to placas, avto zavarujes, dobis tablice - ga ni treba nikamor vozit.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 74 gostov