Stran 1 od 1
Predelava bencinca na plin?
Objavljeno: Če maj 06, 2004 6:00 am
Napisal/-a audi-fan
Včasih je bilo precej popularno, potem so prišli na površje TDI,CDI itd. A še kje to delajo? Prednosti, slabosti, cena izkušnje, kdo dela ?
A kdo med vami vozi na plin in varčuje pri izdatkih za gorivo?
Objavljeno: Če maj 06, 2004 6:38 am
Napisal/-a dolfe
Jaz vozim na plin, in sicer imam mercedesa 280S letnik68, ampak stvar je taka, da se je v zadnjih letih močno zmanjšala razlika med ceno plina in bencina, tako da se to skorajda več ne splača, oziroma nanovo predelovat avto na plin se pa pomojem sploh ne splača.
Prednosti uporabe plina (poleg nižje cene, seveda) so veliko boljše antidetonacijske lastnosti kot pri bencinu, tako daa motor teče dosti mirneje in tiše
Glavna slabost je pač dokaj velik poseg v avtomobil, npr. v prtljažnik je treba ugradit tank, speljat cevovod do motornega prostora, ugradit reduktor...
Cena vsega tega je predvsem odvisna od tega, ali boš sam delal. Kar se pa materiala tiče: reduktor dobiš v Italiji na odpadu za nekaj €, ampak dvomim, da se to splača, ker v Trstu dobiš novega za manj kot 100€, pol pa računaj še kakšnih 100€ za drug material (elektromagnetni ventili, preklopno stikalo...)
Daleč največji strošek je vsekakor tank za plin, ampak to ti ne bi znal reči, koliko stane, ker meni ga je dal stric, ki je imel včasih Lado predelano na plin.
No, na kratko bi bilo to vse.
Objavljeno: Če maj 06, 2004 7:12 am
Napisal/-a mazda-mx3
pa se ena zadeva je...oz. vsaj je bla pred leti, ko smo mi meli audija 80 na plin...v plinu so prisotni majhni drobci peska.....kar je dolgorocno slabo.
am !
Objavljeno: Po jun 06, 2005 8:00 pm
Napisal/-a evolva
Am neki sm gledal
http://www.lovato.si
če prov razumem recmo ce ti avto kur 10L benza ti pokur 10L plina je pa 50% cnej to
sistem pa stane 350k
Seprav se bo lahko nabavlalo mašine 5.0

pa bo isti strošek kot če bi imel 2.5

Re: am !
Objavljeno: Po jun 06, 2005 8:31 pm
Napisal/-a B4 Turbo
evolva je napisal/-a:Seprav se bo lahko nabavlalo mašine 5.0

pa bo isti strošek kot če bi imel 2.5

Od kdaj pa 2.5 pije pol manj kot 5.0?
Objavljeno: Po jun 06, 2005 8:45 pm
Napisal/-a monster_d
polistaj malo po formu... iskanje blo par debat o tem.
Objavljeno: To jun 07, 2005 8:45 am
Napisal/-a Pero
mazda-mx3 je napisal/-a:pa se ena zadeva je...oz. vsaj je bla pred leti, ko smo mi meli audija 80 na plin...v plinu so prisotni majhni drobci peska.....kar je dolgorocno slabo.
v plinu ni peska, in avti s plinom imajo daljšo življensko dobo

Objavljeno: To jun 07, 2005 9:54 pm
Napisal/-a Narodnjak
Sestrična iz Srbije si vgradila plin v Kadetta. 200€ plačala. V prtlažniku ma tank, pod zadnjim odbijačem desno pa za filat, v notranjosti pa stikalo za preklop med bencinom in plinom, + neke predelave pod haubo.
Mal več žre plina kod bencina, avto za 5-10% slabš vleče, se pa pozna cena plina
Za mojo Vectro bi me koštalo cca. 250€ predelava na plin v Srbiji.
LP
Objavljeno: To jun 07, 2005 10:33 pm
Napisal/-a lisko
Pero je napisal/-a:mazda-mx3 je napisal/-a:pa se ena zadeva je...oz. vsaj je bla pred leti, ko smo mi meli audija 80 na plin...v plinu so prisotni majhni drobci peska.....kar je dolgorocno slabo.

v plinu ni peska, in avti s plinom imajo daljšo življensko dobo

LOL to je skot tko kot ono ko je moj kolega reku da je pipo odprl pa so mu iskre začele vun letet

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Sorry sam se nisem mogu zadržat...... si zamislite da odpreš plin na štedillniku pa ti mivko ven fukne?:D:D:D:D:D:
Objavljeno: Sr jun 08, 2005 8:22 am
Napisal/-a Zzooommm
Objavljeno: Sr jun 08, 2005 3:13 pm
Napisal/-a dolfe
mazda-mx3 je napisal/-a:pa se ena zadeva je...oz. vsaj je bla pred leti, ko smo mi meli audija 80 na plin...v plinu so prisotni majhni drobci peska.....kar je dolgorocno slabo.
No, da vzamem kolega malo v bran... V plinu res ni nobenih drobcev peska, so pa drobni železovi opilki, ki res močno spominjajo na pesek. Tanki za plin in plinske jeklenke so pač izpostavljene temperaturnim spremembam, pri tem se material razteza in krči ter se po malem kruši notranja stena rezervarja. Pri plinski jeklenki, ki se uporablja v gospodinjstvu, to ni noben problem, ker zajemaš plinasto fazo, opilki se tako zadržujejo n dnu jeklenke. Če pa jeklenko postaviš na glavo in pretakaš tekočo fazo v tank na avtu, pa zna to biti res kar problem, pri kakšni stari jeklenki se zna zgoditi, da je na dnu toliko opilkov, da ti do konca zapolnijo zbirno skodelico na filtru. Zato ima 90% filtrov za tekočo fazo plina tudi magnet, da pritegne opilke nase, tako da ne gredo naprej do samega filtra oz. celo do reduktorja. In moj rekord? Po enem pretakanju iz jeklenke v avto sem iz filtra iztresel 8ccm (izmerjeno z menzuro) opilkov.
Objavljeno: Če jun 09, 2005 8:48 am
Napisal/-a Mr.Gas
Objavljeno: Če jun 09, 2005 9:00 am
Napisal/-a DaDek
pred parimi dnevi se je foter pozanimal za cherokeeja kok bi stala predelava pa so rekli 350k, zdaj pa tukaj berem če pa sam narediš pa 200-400€, hmmm zanimive cifre imajo ti takozvani predelovalci

Objavljeno: Če jun 09, 2005 10:28 am
Napisal/-a NipponStar
Kupš HONDO accord al pa prelude s kombinacijo plin-benzin pa je!
Objavljeno: Če jun 09, 2005 10:49 am
Napisal/-a YOC
A pol če si avto predelaš na plin je še vedno možno vozit na benz, če ti plina zmanjka al je pol sam plin varianta?
Drgač pa 350k za to ni niti rok velik če mislš met avto neki cajta zase. Sej 350k za benz dam v 9-10 mescih

Objavljeno: Če jun 09, 2005 11:26 am
Napisal/-a maestro
Objavljeno: Če jun 09, 2005 11:43 am
Napisal/-a YOC
Ja mal sm preračunu:
Če ti avto žre cca 9L pa če na leto narediš cca 20k km se ti investicija 350k povrne v manj kot 4 letih.
Zanimivo, če bi zdej kupoval nov avto bi to verjetno vgradil.
lp
