Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda Če feb 08, 2018 12:32 pm

Pri nas nima veze ali je noter longlife olje ali ne. Servis oz menjava olja je potrebna 1x letno ali na 15kkm kar prej pride, če hočeš obdržat garancijo
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a motom Če feb 08, 2018 9:05 pm

Pravzaprav, ce si tecen ti lahko nazaj vklopijo long life interval in tovarniska garancija velja. Se pa poslovis od jamstva 6 let... ali sedaj menda 4. No jaz sem ga peljal 1x in nikoli vec... hvala lepa za lupljenje 6 let.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Milan_48 Če feb 08, 2018 9:53 pm

Točno tako. Zakaj naši "kundeti" na Porscheju predpišejo drugače kakor tovarna? Očitno jim gre le za luplenje. Kako lahko vedo več kakor tovarna in zakaj bi na servisih VW vsako leto plačevali za menjavo olja s slabšimi olji kakor predpisuje tovarna? Sicer pa ti to slabše olje zaračunajo dražje kakor je cena mnogo boljših in za razred kvalitetnejših (specifikacije 504 napram 502) olj v prosti prodaji.

Še na Citroenu sem imel pri določenih motorjih servisni interval z menjavo ustreznega olja 30.000km.

PS: Poglejte cene za kamione: http://www.a-mb.si/userfiles/files/A-MB-letak_actros_atego_junij-december2012.pdf Vse je v ceni. Interval pa za zelo obremenjene dizel motorje je 80.000km! Za Atego 50tkm, za novi Actros pa 120tkm, oz. s telediagnozo lahko celo 150tk, pa uporabljajo enaka olja kakor drugi. http://www.etransport.si/novice/466/upravljanje-in-gospodarjenje-s-casom-in-denarjem
Nulla tenaci invia est via!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Če feb 08, 2018 9:58 pm

Saj se lahko vsak po želji odloči za longlife, bo pač izgubil jamstvo in imel samo 2 leti osnovne garancije... Po mojem čisto prav, ker servisi na 30 kkm dolgoročno niso in ne morejo biti zdravi za motor, primerjava s kamioni je brezvezna... Sicer pa lahko neseš svoje olje in material na servis in plačaš samo delo, od tistega se pa ne boš ravno spufal...
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Milan_48 Če feb 08, 2018 10:15 pm

Čisto pasé so debate, da servisi za novejše motorje in novejša olja in filtre niso primerni na daljše časovne intervale. Če tovarna tako predpiše za določene motorje verjetno več ve, kakor kvazi strokovnjaki v pisarnah Porsche Slovenija. Take časovne intervale ima s tem kvalitetnejšim oljem VW Golf TSI po vsem svetu, samo pri nas nekaj modrujejo in nategujejo, potem jim pa še uporabniki z zastarelim mišljenjem pritrjujejo. (Verjetno bi najraje noter dali monogradno mineralno olje in servise na 7.500km, kakor nekoč, in generalne obnove na 100tkm.)

Dodajam tezo v debato, da se ravno zato pri nas bolj kvarijo VW TSI motorji in turbine, ker dajejo manj kvalitetno olje, čeprav na krajši interval, kakor sama tovarna predpisuje za ves svet.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a pskoda Pe feb 09, 2018 8:34 am

motom je napisal/-a:Pravzaprav, ce si tecen ti lahko nazaj vklopijo long life interval in tovarniska garancija velja. Se pa poslovis od jamstva 6 let... ali sedaj menda 4. No jaz sem ga peljal 1x in nikoli vec... hvala lepa za lupljenje 6 let.


Meni je rekel prodajalec (kolega) drugače. Če servisiraš long life garancija gre tudi 2 letna. Vprašal se pa zato, ker sem mislil na 15kkm delati sam na 30kkm pa na uradnem servisu.

Moje osebno mnenje je menjava olja pri dizlu na 15kkm pri bencinarju 10kkm in tudi zahteval bom pri 2.0tsiju na 10kkm čeprav je baje predpisano na 15kkm in dsg namesto 60kkm na 30kkm in diferencial na 30kkm (tovarniško 60kkm)
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a motom Pe feb 09, 2018 9:09 am

Da je možen long life servis, sem dobil uraden pismen odgovor iz porshe slovenija.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Milan_48 Pe feb 09, 2018 9:13 am

Prosim te, ali lahko prilepiš ta odgovor sem na to stran? Kot sken, ali pa vsaj fotografijo. Me zelo zanima!

PS: Ker "mojstri" na servisih in "prijatelji" "lajnajo" kar jim paše in bi bil ta odgovor zelo poučen. Tovarniška navodila so itak jasna in to v slovenščini in nemščini, kar se lahko vsak sam prepriča.
Nulla tenaci invia est via!
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a motom Pe feb 09, 2018 9:55 am

Uraden odgovor spodaj. V servisni knjigi lepo piše vozilo z oznako QI6 long life, najkasneje 2 leti, v jamstvu pa interval 15000.
Torej, direktnemu odgovoru se izmikajo, ampak saj pravim, če si tečen lahko dosežeš svoje.


Spoštovani g. ''XY'',

zahvaljujemo se vam za vaše sporočilo glede servisiranja vašega vozila
Volkswagen Golf.

V prilogi vam posredujemo izpis iz servisne knjižice, kjer so podrobneje
opisani pogoji glede servisiranja vozila in možnosti glede nastavitev servisnih
intervalov.

Porsche Slovenija lastnikom in uporabnikom vozil svetuje uporabo fiksnega
servisnega intervala (servis menjave olja se izvede na vsakih 15.000 prevoženih
km oz. eno leto - kar nastopi prej) z namenom strankam zagotoviti varno uporabo
in brezhibno delovanje vozila.

V prilogi vam posredujemo tudi kopijo knjižice Jamstvo 6Plus, kjer so podrobneje
opredeljeni pogoji za uveljavljanje omenjega jamstva.

Glede podrobnejših informacij in glede svetovanja v zvezi s servisiranjem vašega
vozila se lahko vedno obrnete tudi na vaš pooblaščeni servis.

Glede podanih reklamacij se lahko oglasite na vašem servisu, kjer bodo reklamacije
proučili in poskrbeli za skrbno obravnavo skladno z navodili in priporočili proizvajalca.

S spoštovanjem,

Janez Snoj

Obravnava strank / Kundenbetreuung / Customer Care

Group Service
Porsche Slovenija d.o.o.
E-mail: obravnavastrank@porsche.si
http://www.porsche-slovenija.com


SERV_KNJ.jpg

PJ_4Plus.jpg
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Milan_48 Pe feb 09, 2018 1:35 pm

Lepo so napisali:
Glede podanih reklamacij se lahko oglasite na vašem servisu, kjer bodo reklamacije
proučili in poskrbeli za skrbno obravnavo skladno z navodili in priporočili proizvajalca.


Da saj tega ne bi napisali, ker s tem povozijo navodila in priporočila proizvajalca, da nas lahko vsako leto obirajo in nam lahko dajejo slabša olja. Niti toliko se niso potrudili, da tega ne bi napisali v Servisni knjižici. Taga niso zbrišali niti pri izdelavi avtomobila v Wolfsburgu. Namreč interval in olje za Q16. Edino so sami nepooblaščeno v programu avtomobila samovoljno nastavili interval na 15tkm. In seveda spesnili navodilo za Jamstvo+. Sedaj pa veselo preštevajo dobiček od te akcije.

Po moje so zreli za inšpekcijski pregled tega postopka in zanimivo bi bilo vedeti. če tovarna podpira taka samovoljna ravnanja. Vsepovsod tovarna piše kako in kaj, a Porsche Slovenija "pametuje" po svoje.
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a For Pe feb 09, 2018 2:02 pm

Milan_48 je napisal/-a:Po moje so zreli za inšpekcijski pregled tega postopka in zanimivo bi bilo vedeti. če tovarna podpira taka samovoljna ravnanja. Vsepovsod tovarna piše kako in kaj, a Porsche Slovenija "pametuje" po svoje.


Ma enako sem jaz razmišljal ko sem imel probleme z Peugeotom. Tudi ne razumem zakaj proizvajalec avtomobilov dovoli takšno anarhijo prodajalcem.
Mislim da težko karkoli dosežeš ...mora se zgoditi res nekaj velikega, da se kaj spremeni, ali pa da zadaneš na lotu kakšne miljarde in jih zapraviš za odvetnike ... :(
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a INFINITI Pe feb 09, 2018 3:38 pm

Ne sekiraj se Milan - za g.Snoja osebno vem, da je izredno "sposoben" izmikati se v nedogled in odkloniti kakršnokoli jamstveno ali pa uradno garancijsko popravilo, četudi imaš vse dokaze za to. Najbrž dotični gospod verjame da smo vsi 25 letne punce z znanjem avtomobilov na nivoju "Ja vem ker avto ima moj fant - rdeč je".

On je glavni razlog zakaj mene recimo VAG skupina ne bo nikoli več videla kot kupca v salonu.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a esem Pe feb 09, 2018 3:45 pm

For je napisal/-a:...Tudi ne razumem zakaj proizvajalec avtomobilov dovoli takšno anarhijo prodajalcem.
Mislim da težko karkoli dosežeš ...mora se zgoditi res nekaj velikega, da se kaj spremeni, ali pa da zadaneš na lotu kakšne miljarde in jih zapraviš za odvetnike ... :(

Će imaš čas, voljo in nekaj denarja, se da tudi to (kot posameznik!). Zaradi neprimernega ravnanja/odnosa so tudi direktorji že leteli, žal preredko.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a For Pe feb 09, 2018 6:51 pm

O bog esem!? :huh:

Preusmeril si me na tisto temo in cel popoldan sem porabil za branje. :shock:
Pa enako kot par uporabnikov pravi ...tudi meni ni jasen epilog te teme. :?:

Na koncu sem pričakoval jasen in pregledan zaključek kot je recimo moj viewtopic.php?f=6&t=103884&start=100#p1690108
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sašo5 Ne feb 11, 2018 10:30 am

olje Castrol Professional LL3 5-30 504-507 sem v petek kupil (ne vem že kolikokrat, sedaj imam dva avta, ki "kurita" to olje) in sem dal za liter 7,05€.....še oljni filter pa 1/2 urce dela pri pooblaščencu pa bo cca 65€ vse skupaj....IN ČE JE TO PROBLEM, POTEM NAJ VSE SKUPAJ HUDIČ VZAME, še "picikl" treba vzdrževat........IN JA: OBVEZNO MENJAVE NA 15.000km....sploh ne vem kaj sanjate o long-life servisih_SEM TUDI JAZ ZA, če delaš 30.000km na mesec/dva
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a motom Ne feb 11, 2018 10:48 am

Pooblascenec mi je samo za demontazo spodnjega pokrova vzel 18eur... vse skupaj pa nekaj pod 200. In oljni filter ni menjal... Hvala lepa, se vidimo nikoli vec.

In kako ves, da so nalili tvoje olje not?
Ker imajo olje v sodu, je tvoje zelo prikladno za domov odnest. Manjko se pa not dobi s predhodnim provitjem cepa in s tem menjava le npr 3h litrov od 4h.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a nejc1 Ne feb 11, 2018 11:48 am

Stojiš zraven, pa ne more ravno kaj takšnega naredit ane...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a motom Ne feb 11, 2018 10:07 pm

Olje zamenjam sam in me stane 5x manj casa, kot vsa procedura organizacije, da se zmenim, pripeljem in odpeljem s servisa. Nobene casovne obveznosti kdaj in nobene skrbi kako je narejeno...in seveda brezplacno.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a sašo5 So feb 17, 2018 11:00 am

nejc1 je napisal/-a:Stojiš zraven, pa ne more ravno kaj takšnega naredit ane...

tako je :mrgreen: jaz mu ga odpiram in dajem v reke_on toči =P
PS. bil sem z Leonom na 15.000 v sredo....so me hoteli "olupit"....ni jim uspelo :mrgreen: (seveda samo delo)
motom je napisal/-a:Pooblascenec mi je samo za demontazo spodnjega pokrova vzel 18eur...

to so lani enem velikem privatniku napisali na račun (z BMW.ja 5 je prešaltal na A6) zanimivost je pa ta, da je teden dni pred servisom žena ta spodnji pokrov na nekih kolotekih "pustila" ....ker ima doma dvigalko, je pogledal škodo in odstranil polamano plastiko, novo je naročil od enega znanca, ki avte vozi iz Nemčije in ga je zrital tudi njemu. Ko je videl račun, je vprašal če so spodnji pokrov tudi prvijačili nazaj :D bebasti pogled tistega na sprejemnem okencu, češ kaj pa mislite da smo mi :?: .....je rekel še zadnjič vprašam, je plastika gor ali ni.........da ne razlagam naprej zgodbe :D :mrgreen:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Katero motorno olje ??

Napisal/-a Mazda2 So feb 17, 2018 11:34 pm

Prekleta banda, kr nov pokrov nj mu zdj zastonj zrihtajo in še privijejo gor.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov