Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Razocaranje nad policijo...

Napisal/-a Pugi So sep 25, 2004 9:34 am

Ker se ze spravlajo na vsak sportni filter...

Osebno menim, da je zelo vazno, da imamo urejeno in mocno policijo. To je temelj zdrave in urejene drzave.

Zal ni vedno tako. Nasi policaji so me razocarali veckrat kot razveselili, pa ne mislim zdej une fore - uaaa prasci so me ustavl... NE, to je prov, ce sm vozu prehit, jebiga!

Opozorit hocem na dogodke, ki jim niso nikakor v cast, bil sem pa zraven....


1. Zacelo se je v Mozirju, ko se je skresil Fiat Tipo iz nasega foruma. Policaji so bli vredu, ampak, sori, ko smo prisli na kraj dogodka in je gorelo, se mi je zdelo kot da ima policaj polne hlace dreka. Kar postopal je in ni vedel kaj bi naredil. Moral sem sam pogasit, moral sem sam v gorec avto po kljuce... Ampak ok...

2. Enkrat sem klical policijo, naj pride k nam na dom. Doma sem cca 7km iz kranja. Klic je bil NUJEN. RABILI SO 50!!!!!! MINUT!!!!!!!
Eno uro!
Iz tega sklepam, da je res boljse v ameriki, ko imajo doma orozje...

3. Tole je pa najhujsa zamera: Napisal bi lahko 2 strani kaj je blo, pa se mi ne da.

Vglavnem bil sem prica neki hudi prometni nesreci. Vedel sem, da bo tip, ki je povzrocil vseskup pobegnil, ker je bil pijan ko malora... Letel sem na kranjsko policijo ob cca 0.30. Zvonil sem ko nor, preden mi je po 1 minuti prisel odpret totalno zaleplen policaj. Potem je poklical enega drugega policaja, ki je dol prisel po 4 minutah in pocas odpru belezko ter prasal kvaje blo... Povedal sem mu vse in skoooz govoru, nej hit grejo, da bo tip spizdu...

Vglavnem zadeva ima dolgo zgodbo, zakljucek je pa takle:

- Za 100 metrov od glavne policijske postaje oddaljeno nesreco so policisti potrebovali pazi zdej 25 minut, klub temu, da sem izrecno ene 10x povedal da bo tip spizdu

- Klub temu, da smo jim dal registrske oznake, tipa niso dobil, ker je sevede spizdil... Drugi dan se je kao javu na PP, vendar je baje kr en drug prisel... Un k je vozu je mel 2+ v krvi po moji oceni...


- Oskodovanci v prometni nesreci se sedaj niso dobili porocila, tko da jim zavarovalnica se po enem mesecu noce popravit vozil!!!


- Ostanki nesrece so lezali tam se naslednje 4 dni. Da bi policaj poklical komunalo - raj ne, da se ne bo pretegnil...


Tole ne leti na vse policaje, ampak se jih je pa nabralo kar nekaj, ki jih NI izpolnjevalo njihove naloge in dolznosti do nas drzavljanov. Sprasujem se, ali je blo to zato, ker nimajo nic od tega, od kazni pa gre denar v proracun in so tam bol zivi...

Upam, da se bodo poboljsali. :?

P.S. Se opravicujem za dolzino, sem skrajsal kokr sm mogu. Drgac je materjala za celo seminarsko...
Zadnjič spremenil Pugi, dne So sep 25, 2004 6:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
Pro2Type
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 535
Pridružen: Sr okt 29, 2003 4:25 pm
Kraj: Povsod me je dost!

Napisal/-a Pro2Type So sep 25, 2004 9:44 am

Pugi to ti dam pa čist prov, včasih se jim j**e za vsako stvar, včas te pa jebajo ko nori sred noči, pa nč kriv!

Mene so zadnč ustavl (še z celmu avtam) sm pozabu dat žmigovc iz krožnga pa je peljal 2 km za mano poj pa ustavu, pa ni šu vn iz avta, čakal sm 5 minut da je prišel k meni, poj pa cel avto pregledal (mašino tud na 1.0 AX :P ) pa luči, žarnice, oprema, povoje v PP......., a mem nas k so mi avto pregledovali sta pa ena honda pa clio prfurala tam k je omejitev 50 sta zih 90 stegnila mem, pa sm policaju reku da mene je ustavu takih pa nikol nav, pa mi je zabu nazaj naj zaprem gobec! Pol ure so me gnjavil!

Gadno!

Sej prov da delajo kar morjo,sam včas mal na napačnih zadevah posredujejo, oz nepremišljeno!
 
Uporabniški avatar
Diesel
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Pe okt 04, 2002 3:43 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Diesel So sep 25, 2004 9:45 am

Jah, maš take i onake policaje. Jaz osebno nimam slabih izkušenj, tud ko so mi (zaleplene)tablce dol jemali, je policajček reko; ¨Si jih boš sam dol vzel, al ti jih morem jaz dol vzet.Priporočam ti da si jih sam, ker če ti jih bom jaz, ti bom vse potrgal.¨

No vidiš da so tud lahko prijazni.......................... :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ So sep 25, 2004 9:56 am

Ja še nakaj je...

1x(večkrat :P ) se je zgodilo da so gledali kako več ljudi tepe , cba ENEGA tipa :!:
Od daleč so gledali seveda :roll: ... in ko je blo vsega konec so prišli zravn :/:o:/

PS: kako lahko on njih pričakuješ da te ščitijo če pa niti politikow ne :P :lol:
LP 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
Pro2Type
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 535
Pridružen: Sr okt 29, 2003 4:25 pm
Kraj: Povsod me je dost!

Napisal/-a Pro2Type So sep 25, 2004 9:58 am

Mah nkol nav bolje!

Majo svoje pravice, in sej veš kaj lahko policaj vse naredi pa mu nav nuben nč reku, poznam ene par policajev (kolegov še iz Tacna) pa majo spedenane avte dobesedno v nulo, feltne z guammi vred vn gledajo pa jim še homologacije ni treba delat. Fura kukr hoče hitr brez luči,....pa če ga ustavjo sam ID pokaže pa pele naprej!

Gadno ne?

Gremo za policaje pa bomo mel lahko hude avte, pa še kradl nm navjo, pa še dragal pa dirlal se bo lahko!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky So sep 25, 2004 10:01 am

no ko je glih taka tema naj še jaz pristavim svoj lonček. (je skor esej :P )

torej mel sem nesrečo z novim avtom. izsilil me je taksist. lokacija je bila križišče za parkirno hišo na trdinovi. pred vrati policije (dobesedno). no un taksist je pripizdil iz ciglanetove (or. something) ulice po neprednostni jaz pa ene 30 po prednostni. pok! unga taksista oftuka v avto parkiran nepravilo čez križišče (sm ga zadel nekje pri vratih) in potem se ustavi cca. 30 m naprej. Moja prva reakcija (po tem ko sem punco in sebe prečekiral če sva ok) je bila da sem nahrulil unega kretena ko psa! Nek prometni policaj je slučajno šel ravno mimo in je vse videl. Jaz lepo pokličem fotra za primer da avto nebi bil več vozen. medtem začne policaj malo spraševati, si nekaj napiše,itd... taksist pa začne nabijat da je ravno speljal in da sem jaz njega izsilil. Takrat sem ga spet nahrulil kako je lahko ravno speljal če ga je pa odpizdilo čez križišče in se je šele čez 30m ustavil ter v kerih rovtah so ga naučili da ima trikotnik prednost. policaj je bil samo tiho čeprav je vse videl. no anyhow gremo pol mi (jaz,punca,foter in lastnih unega avta čez križiče) v postajo. taxist je šel medtem po dokumente ker se je vozil brez prometne, vozniške in kakršnega koli osebnega dokumenta. Ok policaj nam vzame podatke, unmu kazen za napačno parkiranje napiše, mi smo fertik in glih gremo ko taksit pride.
no pol jaz lepo avto popravim (pač na zavarovalnico itd...) nakar me čez cca. 3 mesce kliče nek gospod X kdaj sva se midva zaletela. in tu zgodba rata zanimiva. Taksist se je cca. 1 leto izdajal za nekoga drugega( sina svojega bivšega šefa). V tem času je nabasal za 850k kazni na 8 policijskih postajah in povzročil 3 nesreče. No naša vrla država mu je izdala rubežni nalog ker ni poravnal niti ene kazni. in potem je ta gospod X hodil po vseh PP ter zbiral podatke koliko kazni in nesreč je "on" dobil.

Bistvo te zgodbe je: KAKO DA f*** LAHKO TAKSIST VOZI BREZ VSEH DOKUMENTOV, DOBI ZA 850K KAZNI,... BREZ DA BI GA EN PREVERIL TAKO KOT JE TREBA???? a nam piskajo za športen filter....
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Žune
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 528
Pridružen: So jun 21, 2003 10:16 am
Kraj: LJUBLJANA

Napisal/-a Žune So sep 25, 2004 10:05 am

Enkrat sem bil priča prometni nesreči na Celovški, tukaj na mostu čez obvoznico pri Kompasu. Udeležen je bil taksi in še en avto, ki je v taksi priletel bočno. Šoferja taksija je vrglo ven, ker ni bil privezan in so se odprla vrata in je ležal na cesti, stranka pa je ležala na voznikovem sedežu. Iz glave (stranka) je močno krvavel, glava mu je visela iz avtomobila. Slučajno je bila tukaj moja mat, katero sta na prehodu skoraj zbila in je dobila radkapo v gleženj. Porezana do kosti. Jaz sem seveda pomagal njej. Zraven so stali policisti in GLEDALI. Ko sem mu rekel naj pomaga človeku, ki je krvavel iz glave, mi je hladno odgovoril: Saj bojo rešilci zdaj prišli. WTF??? Model bi lahko v tistih 10-15 minutah izkrvavel oni pa zraven stojijo in gledajo. V glavnem ni vsak cepec za policista, samo se to nažalost vidi šele potem, ko je človek že zaposlen. Naj povem še to, da je to edina moja slaba izkušnja s policisti vendar se mi zdi zelo omembe vredna.
SlikaSlikaSlika
 
CST™Golfy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2125
Pridružen: Če maj 27, 2004 3:42 pm

Napisal/-a CST™Golfy So sep 25, 2004 10:10 am

90% taksistov so fuknjeni :roll:
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee So sep 25, 2004 10:11 am

Golfy je napisal/-a:90% taksistov so fuknjeni :roll:


enako velja za policaje :wink:
Slika
 
CST™Golfy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2125
Pridružen: Če maj 27, 2004 3:42 pm

Napisal/-a CST™Golfy So sep 25, 2004 10:12 am

killah bee je napisal/-a:
Golfy je napisal/-a:90% taksistov so fuknjeni :roll:


enako velja za policaje :wink:


ja sej za policaje pa itak že usi vejo :P :P

p.s. poznam enih par ki so pa res uredu
 
Uporabniški avatar
vesolc
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1668
Pridružen: To maj 11, 2004 7:15 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a vesolc So sep 25, 2004 10:24 am

Golfy je napisal/-a:

p.s. poznam enih par ki so pa res uredu


mogoce do tebe... :wink:
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S So sep 25, 2004 10:38 am

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
Zadnjič spremenil G-4S, dne So sep 25, 2004 10:40 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
CST™Golfy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2125
Pridružen: Če maj 27, 2004 3:42 pm

Napisal/-a CST™Golfy So sep 25, 2004 10:40 am

vesolc je napisal/-a:
Golfy je napisal/-a:

p.s. poznam enih par ki so pa res uredu


mogoce do tebe... :wink:


ma lej,
sam tko, jih je tudi ene par tukaj na forumu in so čist uredu.
 
Uporabniški avatar
Fullback
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1736
Pridružen: Sr maj 05, 2004 7:40 pm
Kraj: Največkrat...Na trdih tleh...ali mehkem blatu...

Napisal/-a Fullback So sep 25, 2004 10:49 am

Pr policajih je pač tko, da izjeme NE potrjujejo pravila!!!
/¨¨¨¨¨¨¨¨\___
-- O ----------O--
Prodam
 
_CoS_
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Po jul 26, 2004 2:19 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a _CoS_ So sep 25, 2004 10:53 am

No jst morm rečt da mam kr sreco s policaji! u 1. letu so me 2x ustavl pa me za enkrat vedno pustil naprej!
je pa res da je čist odvisn na kakšnga polcaja naletiš!
nazadne bi mi mogu napisat kazn k sm šou čez rumeno pa je reku: a vaša mama ve da tkole vozte? sej je biu en mlad, sam pa vem d če bi biu kkšn starejši bi mi zihr napisiu kazn! :roll:
vem pa da kle u Mostah je bla enkrat nesreča (model na skuterju in mu kolen skocu vn) pa so rabl celih 10minut!mislm še peš bi prej pršl!
Slika
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide So sep 25, 2004 1:29 pm

Ok, v Ljubljani je takšno dolgo čakanje res skoraj nesprejemljivo...no ja...pri nas v Trbovljah, ko pa včasih na eno izmeno delata samo 2 ali pa 4 policisti, je pa težko biti na 3 placih naenkrat...ali je to prov ali ne...ne vem, dejstvo pa je da zato policisti večinoma niso sami krivi...Ne določajo kok jih bo v službi...
Če ima ena patrulja nesrečo, drugo kličejo nekam zarad vloma, potem ne more takoj prletet na parkplac gledat, če kdo vlamlja, na žalost, ampak sami policisti tukaj največkrat niso krivi...

Da jih pa ne bom samo zagovarjal...
Meni se je zameril dežurni na "Sejnivažnokateri" PP, ko sem klical, da se je zgodila prometna...priča nisem bil, ker sem pripeljal cca 2min. za trkom, je pa avto stal počez čez cel pas, z odtrganim prednjim desnim kolesom, ker je fant zadel obcestno kamnito ograjo...Vidit je bil kar pijan, mogoče tudi šokiran...samo od šoka še noben ni tak "stekleno" gledal in še kaj bi se našlo...
No pred mano so se našli 3-je tipi, ki so nesrečneža poznali, so lepo parkirali avto na sred ceste in šli ven! :shock: Kako pa naj jaz mimo pridem zdej IDIOTI :evil: Čakam 5, 10, 15 minut...nič...pa grem ven, pa me gledajo prov debel, k sm reku da naj mal premaknejo avte...pa nič..prav en...A ne vidiš da pomagamo, sej bomo takoj...HALO, pomagal???...okrog avta so hodil, pa zijale pasli...
No po ene 15 minutah, pokličem na policijo in povem za nesrečo, pa vpraša če je kdo poškodovan, in pravim da ne, pa da jz dejansko nism nič vidu in da bi rad peljal domov, ker se mi mudi in so 3je kretenkoti zaprli zdaj cesto in se je nabrala vsaj 0,5 km dolga kolona...HUDO v glavnem...no pa pravi policist podatke mi dejte, pa sm reku da ne bi podatkov deval...pa takoj reče dežurni, no pol nas bojo pa že poklical ko nas bojo rabl...pa FUKNE SLUŠALKO DOL!!!
Mislm...hudo no...vse mu lepo opišem, tudi to, da čakam v skor pol kilometra dolgi koloni, s še ene 30 drugih avtomobilov, ker se trije prdci ne spravijo naprej, on mi pa slušalko dol fukne...to me je pa tak razjezilo ej....Mi je blo žal, da nisem kar na anonimno poklicu, pa ne bi nič težil s podatki...
No...v zagovor temu dežurnemu...ko sta še ene dva ata obdrla one tri "frende" so se umaknli, po kakem kilometru vožnje, sem že srečal patruljo, ki je peljala nasprot...
Vsaj nekaj, po mojem klicu so po ene 4-5 minutah policisti prišli na kraj, kar se mi zdi pa sprejemljivo hitro, pa tudi dežurni je svoje delo opravil, ko jih je poslal...ampak da mi je slušalko kar dol vrgu me je pa resnično razpi*dilo!
OK, res naj bi se predstavil, ampak sej bi ga zastopu, če bi reku da je nesreča tule pa tule, pridte sem, druzga pa nič povedu... :roll:
Tko sm mu pa povedu točen kraj, avto, barvo avta, kako zgleda, kaj se dogaja...ma ne...on fukne dol, ker sem rekel da ne bi povedu kdo sem...Če bi mi še enkrat reku, pa dejte povedat, če bo treba kasnej kej prevert, bi mu verjetno povedu...tako je pa takoj ko sm izreku besede, ah raj ne bi, vrgu dol...
Ah....sm se razpisal...drugač pa nimam slabih izkušenj, pa so me že marskje ustavli...
In še enkrat vam povem, ni vedno policist kriv za čakanje na kraju...ne more se raztrgat na dva dela...so pa nekateri leni tudi! Vsekakor :wink:
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER So sep 25, 2004 3:12 pm

Ko so meni vlomili v avto so bili na kraju v caa. 3-eh minutahpo klicu na 113! Klic je bil pa opravljen 45 sekund po tem, ko se je sprožil alarm!
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
maček
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 589
Pridružen: Pe avg 06, 2004 4:25 pm

Napisal/-a maček So sep 25, 2004 3:30 pm

No jest sem tud Kranjčan pa so tud nucal za 100 metrov 25 minut, še več ko sem klicu na 113 sploh niso poklical policije naprej.
 
Uporabniški avatar
Fullback
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1736
Pridružen: Sr maj 05, 2004 7:40 pm
Kraj: Največkrat...Na trdih tleh...ali mehkem blatu...

Napisal/-a Fullback So sep 25, 2004 3:32 pm

BiMMER je napisal/-a:Ko so meni vlomili v avto so bili na kraju v caa. 3-eh minutahpo klicu na 113! Klic je bil pa opravljen 45 sekund po tem, ko se je sprožil alarm!


hmmm Veze In Poznanstva :?:
/¨¨¨¨¨¨¨¨\___
-- O ----------O--
Prodam
 
Uporabniški avatar
PiLLLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2461
Pridružen: Sr mar 24, 2004 10:33 pm
Kraj: lublana

Napisal/-a PiLLLe So sep 25, 2004 3:37 pm

Mah sj vete kako je eni so gut eni pa ne vecinoma so negut k jim dol visi za use

Evo zdj pa se moj primer:

Nazadne k sm meu prometno nesreco sm se odlocu da bom poklicu policijo ker je pac model spizdu ta k me je zajebu in sm hotu da se nardi zapisnik k nism vedu kako bo glede zavarovalnce pa to gor dol uno tret. Okj ura je bla neki cez ena k sm jst poklicu 113 in prvo se po 4 klicih noben ni javu v 5tem klicu se pa je in ko me je uprasu kera ulca je to sm mu lepo reku nevem avto mam med drevesi razbit zmrznjen sm kako da fak da ti jst povem kera ulca je, pa lepo sm mu povedu clovek furu sm se iz sneberja prot zalogu, sam ne on hoce tocn naslou! Okj mal je mankal da sm mu jebu matr sam sm se rajs odlocu da bom su pogledat kje sm okj po parih 100m sm jst najdu prvo bajto skaku cez ograjo lomu na vrtu roze da sm lahk v temi prebral kaj pise. Okj v tem cajtu je prsu se fotr k sm ga poklicu za policaji tko da so oni kr lepo nucal skor 1urco da so prsl!! Okj stvar gre dalje pridejo in ene 20m za mojim avtom je stal en BMW k ga jst nit opazu nism nit sm vedu da je tm in kaj grejo modeli narest? Prvo bmwja precekerat a men nc niti me je uprasu a je z mano vse kul kako je blo nc ugasnu je avto in lepo stopu do bmwja edine besede k jih je reku so ble a je ta tudi udelezen v prometni?!?!? WTF model jst sm se razbou ti pa gledas zavrzen avto?!?! Okj stvar se nadaljuje s tem da so mene strpal v astro me je polisitka popisovala un je pa lepo mojmu fotru zbucu ker rejli sm jst moru vozt da sm se razbou a crte k so jih pustile gume pravjo drgac pišuka koji falus sm jst isku na drug stran ceste!?!?! glih dal se mi je plesat po cest WTF. Ma pomoje ce bi bla 4trta crta na cest bi ta k****n reku da sm se z rocno igrou!!? Okj nardil so zmerl crte in mi rece ja nc gospod tole gre k sodniku za prekrske. Jst njemu pa sj mam prico k je vidla kako je un k me je izsilu letu mim njega sam pac model je varnostnik in ma obhod in je moru it mi je pa pustu cifro ne to njega nezanima ?!?! WTF k****n in na konc mi je sam se reku porocilo lahko dobite na policiski postaji brdo. Nasvidenje. pa se je odpelu.

V glavnm dost :) i talk 2 much :)


LP PiLLLe
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 124 gostov