Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a AgitatoR To mar 15, 2011 12:05 am

Relacija Vel. Lašče - Ribnica. Pri križišču za Prilesje. Aktivna škatla. Omejitev 60, na kar opozarjajo tut svetlobne table.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair To mar 15, 2011 6:12 pm

Najbrž tale?
http://www.youtube.com/watch?v=L_a-IGGs7q0

14dni nazaj ni bilo še nič. Frekvenca, ki se jo sliši, je od table za hitrost.
SlikaSlika
 
Alfetta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So mar 19, 2011 10:29 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Alfetta So mar 19, 2011 11:08 pm

Pozdravljeni,

Prebral sem nekje 10 strani, sedaj pa res ne morem več zaradi oči. Prosil bi, če mi kdo lahko pove kje so postavljeni radarji v smeri MB - LJ, in obratno (LJ-MB).

Hvala vnaprej.
 
Uporabniški avatar
Atrox
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: To feb 02, 2010 8:38 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Atrox So mar 19, 2011 11:28 pm

Alfetta je napisal/-a:Pozdravljeni,

Prebral sem nekje 10 strani, sedaj pa res ne morem več zaradi oči. Prosil bi, če mi kdo lahko pove kje so postavljeni radarji v smeri MB - LJ, in obratno (LJ-MB).

Hvala vnaprej.
¸
najbrž misliš AC?

http://image.24ur.com/media/document//60044147.pdf

evo 5s s stricem googlom ;)
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a AgitatoR To mar 22, 2011 7:37 pm

AgitatoR je napisal/-a:Relacija Vel. Lašče - Ribnica. Pri križišču za Prilesje. Aktivna škatla. Omejitev 60, na kar opozarjajo tut svetlobne table.


Poravek. Ni pri križišču za Prilesje, ampak prej. Pri križišču za obe Retji.

To je tko ko že na pamet poznaš cesto.... :)

X-Hair -> jp, tale je.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Lisjak83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr sep 01, 2010 9:20 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Lisjak83 Ne apr 17, 2011 9:44 pm

Samo za informacijo. Sicer ne vem, če je kdo o tem že pisal, ker nisem zdaj šel brat zadnjih nekaj strani, ampak rajši 2x napisano, kot 0x.

Na AC v smeri MB - LJ je za tunelom(Slovenske Konjice) po novem(sem se po pol letah peljal spet v Lj) omejitev 100!!! Za tunelom je radar(viadukt Slatina).
Zakaj to pišem? Ker sem takoj opazil nove table 100km/h zaradi hitre ceste! Namreč za tuneli en čas ni odstavnega pasa, ampak vsi to spregledajo, seveda pa znak tudi! No, čez 1km te pa čaka radar in folk vozi mirno 130km/h!??? Tak, da po mojem se kr lepo kasira tam!
Je pa še ena 'caka'. Takoj za tunelom je najprej znak, prepoved prejšnjih znakov(omejitev, signalizacije) in si mislijo, da je te spet AC in 130, ampak potem takoj pa znak 100, ker sem videl, da kr spregledajo vsi.

No, samo v pomoč sem hotel biti, čeprav sem malo zabluzil kje in več napisal.

:) je še kdo to slučajno opazil?
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Doche Ne apr 17, 2011 10:00 pm

Si prepričan, da ne gre samo za znak "priporočene" hitrosti? Ker potem je nesmiselno, da takoj za predorom stoji znak za odpravo vseh omejitev potem pa spet na 100 pred radarjem. Več kje se pojavlja ta znak za priporočeno. Tudi v obratni smeri Lj-Mb ko se spustiš iz predora Golo Rebro je znak za priporočeno.
 
Lisjak83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr sep 01, 2010 9:20 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Lisjak83 Po apr 18, 2011 1:08 pm

Doche je napisal/-a:Si prepričan, da ne gre samo za znak "priporočene" hitrosti? Ker potem je nesmiselno, da takoj za predorom stoji znak za odpravo vseh omejitev potem pa spet na 100 pred radarjem. Več kje se pojavlja ta znak za priporočeno. Tudi v obratni smeri Lj-Mb ko se spustiš iz predora Golo Rebro je znak za priporočeno.


A ta znak pomeni priporočeno hitrost??? Prvič slišim za priporočilo.
No, je kr logično, da bi lahko bilo priporočeno zaradi klanca. No, če gre za priporočilo,ok, se opravičujem, ampak sem bil 100%, da gre za omejitev in, da mislijo kasirat!

Je pa še nekaj. Glede na to, da ni odstavnega pasa, cesta ne more biti tretirana kot AC in zato tudi ne more biti omejitev 130!??? Kolikor jaz vem, bi naj bilo tako.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Doche Po apr 18, 2011 1:24 pm

Slika

III-70
Priporočena hitrost

A je tak znak? Ker tega je zdaj več videti po AC. Je pa ziher z nečim povezano, mogoče ravno s temi novimi znaki, ki označujejo prehod za reševalna vozila in vzdrževalce.
 
Lisjak83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr sep 01, 2010 9:20 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Lisjak83 Po apr 18, 2011 6:48 pm

Ja, ta znak je. Mogoče je malo bolj podolgovat v širino, ni glih pravokotni.
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a dejan19 Ne apr 24, 2011 5:20 pm

Radar na tabli za Slovenska Vas. Ki meri proti Trebnjem. Me prau zanima kako te zmeri tist trenutek ko greš mimo al že 200 metru prej kjer je pa 90km/h omejitev.
 
Uporabniški avatar
CePO
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Po sep 06, 2004 7:21 pm
Kraj: renkovci

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a CePO Ne apr 24, 2011 5:31 pm

Lisjak83 je napisal/-a:
Doche je napisal/-a:Si prepričan, da ne gre samo za znak "priporočene" hitrosti? Ker potem je nesmiselno, da takoj za predorom stoji znak za odpravo vseh omejitev potem pa spet na 100 pred radarjem. Več kje se pojavlja ta znak za priporočeno. Tudi v obratni smeri Lj-Mb ko se spustiš iz predora Golo Rebro je znak za priporočeno.


A ta znak pomeni priporočeno hitrost??? Prvič slišim za priporočilo.
No, je kr logično, da bi lahko bilo priporočeno zaradi klanca. No, če gre za priporočilo,ok, se opravičujem, ampak sem bil 100%, da gre za omejitev in, da mislijo kasirat!

Je pa še nekaj. Glede na to, da ni odstavnega pasa, cesta ne more biti tretirana kot AC in zato tudi ne more biti omejitev 130!??? Kolikor jaz vem, bi naj bilo tako.


priporočena hitrost je to, jaz se že par mesecev (odkar pač so ti znaki) vozim mimo tistega radarja s 135km/h po števcu na tempomat, pa ni problemov.. :)
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Po apr 25, 2011 7:54 am

dejan19 je napisal/-a:Radar na tabli za Slovenska Vas. Ki meri proti Trebnjem. Me prau zanima kako te zmeri tist trenutek ko greš mimo al že 200 metru prej kjer je pa 90km/h omejitev.


Poslika te nekaj metrov prej oz tisti trenutek, ko greš mimo.

http://www.youtube.com/user/112umberto? ... uqQr77XcOM
SlikaSlika
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a dejan19 Po apr 25, 2011 8:47 am

Ni to taka zadeva to sm prvič vidu. Velikost cirka 20 x 20 cm in je prau na tabli označeno z rdečim kvadratkom. Zgorna je tabla kjer piše radar meritev hitrosti spoden je pa kao radar,ki meri v obe smeri saj tko zgleda. Samo men to deluje bol ko kak "fake" radar. Ker tud škatla je bol taka čudna. Bom probu slikat danes ko bom šel mimo.
Priponke
IMG_8078_crngrob_tabla_big.jpg
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Po apr 25, 2011 9:25 am

Ja viš, jaz bi se, v tvojem primeru, potem kar ustavil in se prepričal za 100%. Jaz sem se pri nas, dokler nisem imel detektorja, enostavno ponoči ustavil, dal dolge luči, se nasmehnil in odpeljal dalje. :D
SlikaSlika
 
maxp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr apr 05, 2006 7:02 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a maxp Po apr 25, 2011 12:57 pm

dejan19: tudi meni se zdi da je tisti radar bolj "fake". Danes sem imel primer ko sem se peljal proti radarju 50kmh in me je nekdo preihtel in ni nič slikalo.
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a dejan19 Po apr 25, 2011 2:40 pm

Ja jst sm prvič trznu sm ga vidu sm meu ene 80 ene 100m pred tablo pa sm ga pol pred tablo zavru na ene 35km/h. Ja men deluje to neki s selotepom poleplena neka škatlca. Slika iz spredne strani in zadne
Priponke
spredi.jpg
zadi.jpg
 
maxp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr apr 05, 2006 7:02 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a maxp Po apr 25, 2011 10:18 pm

Da te popravim, sem šel pravkar mimo in ni nič več radarja, kot zgleda ga je nekdo odtrgal :lol:
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Sr apr 27, 2011 6:05 pm

Jebemu mater :cry Tukaj se je eden norc delal. Jah no.... za ovce je dost. :mrgreen:
SlikaSlika
 
dejan19
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Sr jun 17, 2009 6:03 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a dejan19 Sr apr 27, 2011 7:17 pm

Ja prvič sm ga na hitr vidu pa sm mal trzu pa še ta tabla in mi je blo mal čudno ampak ok naši vrli možje u modrem itaq vse poštudirajo. Ja zdej je to strgano dol tabla pa okrog obrnjena hehe. Tak,da očitno je imel en preveč časa. Drugač se pa zdej velikokrat policisti z radarjem nahajajo na začetku puščave,če greš iz mokronoga pri transformatorju v grmičku.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 142 gostov