Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Pe jul 22, 2011 9:09 am

_furby_ je napisal/-a:pred izolo? vsak dan se vozim mimo, pa je se nisem vidu :shock:


Al je že v Izoli in ne pred. V smeri Portoroža ko prideš iz žusterne ne greš po obvoznici ampak desno skozi mesto. Stoji na enem izmed križišč. Sem pa samo za sekundo vrgu oko, ker se mi je zadnjih nekaj metrov prikazala izza grmovja. Je skrito za drevjem. Sej mogoče je kaj drugega. To boš pa ti povedal, ko boš danes šel počasi na obhod. :mrgreen:
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a _furby_ Ne jul 24, 2011 7:25 pm

X-Hair je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:pred izolo? vsak dan se vozim mimo, pa je se nisem vidu :shock:


Al je že v Izoli in ne pred. V smeri Portoroža ko prideš iz žusterne ne greš po obvoznici ampak desno skozi mesto. Stoji na enem izmed križišč. Sem pa samo za sekundo vrgu oko, ker se mi je zadnjih nekaj metrov prikazala izza grmovja. Je skrito za drevjem. Sej mogoče je kaj drugega. To boš pa ti povedal, ko boš danes šel počasi na obhod. :mrgreen:


evo me z dopusta, ko grem naslednjic mimo bom malo bol pozorno gledal. pa sporocim situacijo ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a _furby_ Po jul 25, 2011 10:48 am

danes sem sel cez izolo, ampak nisem zasledil nobene sumljive skatle
turbo inside
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a hrošč Po jul 25, 2011 5:12 pm

rupp je napisal/-a:Na jamovi - pri šparu vič smer center. Ona tabla ki ti kaže meritev je radar, pa ne zajebavam ker sem dobil pred dvemi mesci dve položnici domov, iz junija in julija lani in piše, stacionarna merilna naprava Cjam087 47km/h in drugič 51km/h+slika od zgoraj, roomster pa stoji včasih mal nižje pri garažah.

Hm? To pa skoraj ne verjamem.. Ima se kdo kako info glede tega?

TIsto na prejsnji strani so pa lokacije, kjer obicajno stojijo redarske skode. Hradeckega je naceloma cela omejena na 40. Ampak..omejitev se prekine s kriziscem. Kot kaj tocno je v cpp oz. zvcp definirano krizisce? Se spomnem, da je meni rekel instruktor v avtosoli leta nazaj, da je krizisce, cim je postavljen prometni znak stop ali neprednostna. Sprasujem zato, ker je na Hradeckega nekje v sredini ena gozdna pot oz. bolje receno dovoz do vecih his, na koncu katere je znak stop. In za tem ni novega znaka 40.
 
abramovic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po jul 25, 2011 8:40 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a abramovic Po jul 25, 2011 8:46 pm

Na Geopedii sem videl, da so dodali stacionarne radarje do 50 km/h, stacionarne radarje do 130km/h in policijske kontrole (pogoste točke, kjer lahko pričakujemo policiste). Sam sem sicer primorc, tako da sem že vnašal nekaj takih točk, je pa stvar precej frišna, zato bi najbrž rabili kakšno pomoč :)
http://v1.geopedia.si/#T2251_L11006

drugače pa za dodat točko kliknete na zavihek Sloj in kliknete na gumb Dodaj zapis in potem izpolnite vse potrebno in kliknete na zemljevid lokacijo. če bi pa radi dodali radarje, v zavihku Karta dvokliknite spodaj na en sloj poleg checkboxev in boste bili na izbranem sloju.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Sr jul 27, 2011 6:58 pm

_furby_ je napisal/-a:danes sem sel cez izolo, ampak nisem zasledil nobene sumljive skatle


Jebemu, call me stupid, ampak kje sem jaz videl tega hudiča. :mrgreen: Torej. Šel sem na dopust. Opravek v Izoli, gremo dalje do meje. Hm..... Probaj Lucijo, v smeri meje, v križišču kjer zaviješ desno za Las Vegas.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a _furby_ Sr jul 27, 2011 7:08 pm

X-Hair je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:danes sem sel cez izolo, ampak nisem zasledil nobene sumljive skatle


Jebemu, call me stupid, ampak kje sem jaz videl tega hudiča. :mrgreen: Torej. Šel sem na dopust. Opravek v Izoli, gremo dalje do meje. Hm..... Probaj Lucijo, v smeri meje, v križišču kjer zaviješ desno za Las Vegas.


to je pa res...zdej sem se spomnu. ravnica preden zavijes v Lucijo. neki se je omenjalo tega ja :D
turbo inside
 
alfaboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Po jan 17, 2011 7:50 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a alfaboy Sr jul 27, 2011 7:19 pm

rupp je napisal/-a:Na jamovi - pri šparu vič smer center. Ona tabla ki ti kaže meritev je radar, pa ne zajebavam ker sem dobil pred dvemi mesci dve položnici domov, iz junija in julija lani in piše, stacionarna merilna naprava Cjam087 47km/h in drugič 51km/h+slika od zgoraj, roomster pa stoji včasih mal nižje pri garažah.


a mi lahko napišeš kje je ta tabla?včirej sem se peljal po jamovi pa je nisem videl?
 
primorec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jul 27, 2011 7:33 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a primorec Sr jul 27, 2011 7:40 pm

Če sem prav razumel govorite o radarju kateri je med borovci pred križiščem v Luciji. Poslikam pa naložim sliko.
 
rupp
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So apr 03, 2010 10:48 am
Kraj: Lj

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a rupp Pe jul 29, 2011 7:43 am

alfaboy je napisal/-a:
rupp je napisal/-a:Na jamovi - pri šparu vič smer center. Ona tabla ki ti kaže meritev je radar, pa ne zajebavam ker sem dobil pred dvemi mesci dve položnici domov, iz junija in julija lani in piše, stacionarna merilna naprava Cjam087 47km/h in drugič 51km/h+slika od zgoraj, roomster pa stoji včasih mal nižje pri garažah.


a mi lahko napišeš kje je ta tabla?včirej sem se peljal po jamovi pa je nisem videl?



Od mosta prvi steber za luč v smeri centra, jaz se tam nisem vozil od takrat ko so prišle dve kazni, tako da možno da ga ni več? Je pa bila ali je še tabla za merjenje + kamera na vrhu stebra.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a hrošč Pe jul 29, 2011 9:15 am

Sem bil vceraj pozoren, ko sem se peljal mimo spara in ocitno te zadeve tam ni vec.
 
Uporabniški avatar
lonelyboy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Sr sep 14, 2005 6:59 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a lonelyboy Pe jul 29, 2011 9:20 am

abramovic je napisal/-a:Na Geopedii sem videl, da so dodali stacionarne radarje do 50 km/h, stacionarne radarje do 130km/h in policijske kontrole (pogoste točke, kjer lahko pričakujemo policiste). Sam sem sicer primorc, tako da sem že vnašal nekaj takih točk, je pa stvar precej frišna, zato bi najbrž rabili kakšno pomoč :)
http://v1.geopedia.si/#T2251_L11006

drugače pa za dodat točko kliknete na zavihek Sloj in kliknete na gumb Dodaj zapis in potem izpolnite vse potrebno in kliknete na zemljevid lokacijo. če bi pa radi dodali radarje, v zavihku Karta dvokliknite spodaj na en sloj poleg checkboxev in boste bili na izbranem sloju.


Zanimivo,da so radarji samo v osrednji Sloveniji in primorskem drugje jih pa kao ni :lol:
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Radar na Dunajski nasproti Amzs

Napisal/-a Rancid Ne avg 14, 2011 10:28 am

Zdravo!

Včeraj smo z kolegi padli v debato, o radarju na Dunajski cesti nasproti Amzs, vsi so trdili, da z tem radarjem, ne zaznavajo več samo statistiko prekrskarjev, ampak da sedaj dobiš tudi kazen!
Kakor pa jaz vem, pa je ta radar postavljen, samo v statistične namene saj ga občina noče registrirati, ali neki podobnega, tako da ne moreš dobiti kazen če voziš prehitro ali če prevoziš kakšnarkoli luč na semaforji!
To ne sprasujem zato ker smo kaki divjaki ali pa kar koli, večina nas vozi po predpisih, in se drzimo omejitev ( da ne bo prislo do prepira )
Ampak zato, ker je pri temu tudi prislo do manjše stave med nami...

Lep dan se naprej!
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Radar na Dunajski nasproti Amzs

Napisal/-a joztom Ne avg 14, 2011 11:00 am

Radar na Dunajski vzdržuje sosedov tamali in redno pobira slike z laptopom dol. Tako, da se ne pusti nategovati in provocirati. Tudi 1% rizika ni vredno pri povprečnih 6€ na uro za delavce.
 
Uporabniški avatar
Rancid
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 576
Pridružen: To mar 16, 2004 11:56 am

Re: Radar na Dunajski nasproti Amzs

Napisal/-a Rancid Ne avg 14, 2011 11:04 am

Hvala za odgovor!
Tko da stava je moja :) :DDD

Pač jim nism mogu dopovedat, da pač tid ne deluje, in so vsi pol ja zakaj pa je pol tm za Okras, in sm jim reku skor da za okras ja :)
 
Uporabniški avatar
Kael
Uporabnik
 
Prispevkov: 1092
Pridružen: Pe maj 11, 2007 5:48 pm
Kraj: Slovenia / Stajerska

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Kael Če avg 25, 2011 7:18 am

Zaenkrat še nepreverjena informacija, vendar na nadvozu na avtocesti pri izvozu Celje-Center je postavljen radar na nadvozu, ki naj bi že pošiljal položnice (info starši press). Se zapeljem pogledat in če je tudi poslikat in objavim. Prav tako je bilo po radio1 tudi da sedaj stacionarne merilnike postavljajo v kabine na cestninskih postajah in pošiljajo položnice.

Pejte raj kam, otroku kupte sladoled kot pa da tem kurbam dnar devate.
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a RedBull™ Ne avg 28, 2011 10:18 am

Zaparkirala sta radar

Ha ha, ta je pa dobra

http://www.zurnal24.si/zaparkirala-sta- ... nek-133431

vir: zurnal24.si
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Ne avg 28, 2011 10:54 am

Še bolj dobra bo, če bosta pravilno parkirana avtomobila dobila položnico, ker sta ovirala nepravilno parkiran avto. :cry
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair So sep 17, 2011 7:15 pm

Najbrž ste govorili v tej temi. Iz LJ proti NM, po AC, sta dve tabli za radar kotrolo. Ma sta tam samo zaradi lepšega. Nič nikjer, še škatle nisem nikjer opazil. Sicer pa pravjo, da sedaj bolj pridno pošiljjo, pa bomo videli čez 14 dni.
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov