Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Šenčur provida

Napisal/-a blazkom Sr sep 21, 2011 12:23 pm

Mogoče kdo ve če je bila danes tam 5km pred izvozom kaka provida ali pa če je tam stacionarni radar? okoli 12:30 ure
Za tistega pri naklu vem.
HVALA
 
Uporabniški avatar
sp33dy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr jul 13, 2011 10:01 pm
Kraj: Ptuj

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a sp33dy Ne sep 25, 2011 11:44 pm

Danes sem se peljal iz Lenarta proti Ptuju in je v Radehovi pri gostilni Švarc (mislim da je švarc) neka škatla podobna radarju (nisem videl ker sem videl v zadnjem hipu). Je možno, da bi to bil stacionarni radar?
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Ne okt 02, 2011 9:34 am

Na AC Gorica - Razdrto - Koper so še vedno delujoče vse škatle v obe smeri vožnje. Sedaj bo konec sezone turistov in bo najbrž kakšn pristala na magistralni. :twisted:
SlikaSlika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a svetilnik To nov 01, 2011 1:15 pm

rupp je napisal/-a:A ima kdo informacijo za radar na primorski avtocesti proti Kopru pred predorom Kastelec? Je not radar? Zanima me a se zabliska ko slika? Hvala


Radar je pred predorom Kastelec, iz LJ, drugače pa lahko merijo s pištolo, takoj ven iz predora. Meni so izmerili 172 km/h, toda cesta je bila prazna in se še zavedal nisem, da grem toliko... relax :lol:
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a svetilnik To nov 01, 2011 1:16 pm

X-Hair je napisal/-a:Obmorska banda, pred Izolo mate skrito eno škatlo oz, sej tisto je že Izola, če se ne motim. K sreči je prazen, trenutno.


V Izoli ni radarja.
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair To nov 01, 2011 4:29 pm

Res je, zamešal z Lucijo. ;) Pa tam je tudi prazno. 8)
SlikaSlika
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a svetilnik To nov 01, 2011 4:54 pm

Ja, v najlepšem kraju v Slo je, Lucija ;)
Kako pa veste kje je prazno?
 
Uporabniški avatar
Marsovček
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Sr dec 22, 2004 2:13 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Marsovček Sr nov 02, 2011 10:29 pm

Kaj je v Velenju na križišču Šaleške in Kidričeve? V smeri proti Celju je namreč na kandelabru škatla, katere dosedaj nisem opazil :?: ...
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a mITJA122 Če nov 03, 2011 10:19 am

Marsovček je napisal/-a:Kaj je v Velenju na križišču Šaleške in Kidričeve? V smeri proti Celju je namreč na kandelabru škatla, katere dosedaj nisem opazil :?: ...


Ohišje za stacionarni radar. Teh ohišij je baje v Velenju že 5. Radar je pa samo eden in ga prestavljajo vsake toliko časa iz škatle v škatlo.

http://24ur.com/novice/slovenija/novi-r ... lenju.html

(To so trije, ostala dva - eden je na križišču Šaleške in Kidričeve, drugi pa na Selah pri Interšparu)
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a X-Hair Pe nov 04, 2011 7:59 am

svetilnik je napisal/-a:Kako pa veste kje je prazno?


Slika
SlikaSlika
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a maarkec Ne nov 06, 2011 7:47 pm

kje točno meri radar, predor kastelec, a tik pred vhodom v tunel, al dost prej, recimo vozil sm cca 200 km in ko sm zagledal meritev hitrosti sm začel na polno zavirat, in prišel tik pred tunel na 120 km na uro, skozi tunel pa vozil 100 na uro

lp
 
Chris27
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Pe feb 22, 2008 7:24 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Chris27 Ne nov 06, 2011 7:56 pm

sp33dy je napisal/-a:Danes sem se peljal iz Lenarta proti Ptuju in je v Radehovi pri gostilni Švarc (mislim da je švarc) neka škatla podobna radarju (nisem videl ker sem videl v zadnjem hipu). Je možno, da bi to bil stacionarni radar?


Jap, tam v živi meji je škatlica bele barve, ki lahko vsebuje radar. Meri v obe smeri.

Sem pa opazil še eno pogruntavščino, naraščujoče število kamer na semaforjih, ki očitno prežijo na tiste, ki križišče prevozijo pri rumeni/rdeči ...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a _furby_ Ne nov 06, 2011 7:58 pm

tisti radar je kar precej casa aktiven. meri pa od table 100 naprej.
sicer je slika z druge strani, ampak sem oznacu kje je radar pritrjen kr je na obeh straneh isto ;)
Priponke
57472504.jpg
turbo inside
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a mITJA122 Ne nov 06, 2011 8:00 pm

Chris27 je napisal/-a:
sp33dy je napisal/-a:Danes sem se peljal iz Lenarta proti Ptuju in je v Radehovi pri gostilni Švarc (mislim da je švarc) neka škatla podobna radarju (nisem videl ker sem videl v zadnjem hipu). Je možno, da bi to bil stacionarni radar?


Jap, tam v živi meji je škatlica bele barve, ki lahko vsebuje radar. Meri v obe smeri.

Sem pa opazil še eno pogruntavščino, naraščujoče število kamer na semaforjih, ki očitno prežijo na tiste, ki križišče prevozijo pri rumeni/rdeči ...


Ni mi jasno, kako je z temi kamerami rdečih luči. Ali so to samo kamere ki 24ur na dan snemajo in nato določeni ljudje posnetke previjajo in iščejo prekrškarje ali je to kakšen poseben sistem?
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a crxdelsol Ne nov 06, 2011 8:04 pm

Ja pomisli, slika vendar takrat ko je potrebno ne pa skoz.

Kje pa so vse te kamere ? Niso samo v LJ? Eni zamešate tiste senzorje neke nove z kamerami.
 
Chris27
Novinec
 
Prispevkov: 133
Pridružen: Pe feb 22, 2008 7:24 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a Chris27 Ne nov 06, 2011 8:06 pm

Ne, niso senzorji, so kar kamere. V MB jih je vse več, in to ne samo na prometnih križiščih.
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a egster Ne nov 06, 2011 8:10 pm

Tiste naprave, ki nadzorujejo vožnjo skozi rdečo luč, imajo na voznem pasu v asfaltu senzorje. Na tleh je viden razrez asfalta v obliki dveh pravokotnikov čez vozni pas, eden je pred črto STOP eden pa za črto. Ko prevoziš prvega se sproži senzor in če prevoziš še drugega te slika. Seveda samo takrat, ko gori na semaforju rdeča luč, saj je semafor direktno povezan z napravo.
S to napravo se da meriti tudi hitrost na podlagi izmerjenega časa, ki si ga potreboval, da si prevozil oba senzorja in znane razdalje med njima. Na drogu za tabo je dejanska škatla, ki te potem poslika (lahko tudi od zadaj, da ujame zadnji konec vozila).
Zadnjič spremenil egster, dne Ne nov 06, 2011 8:12 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
Uporabniški avatar
mITJA122
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po mar 30, 2009 4:22 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a mITJA122 Ne nov 06, 2011 8:11 pm

egster je napisal/-a:Tiste naprave, ki nadzorujejo vožnjo skozi rdečo luč, imajo na voznem pasu v asfaltu senzorje. Na tleh je viden razrez asvalta v obliki dveh pravokotnikov čez vozni pas, eden je pred črto STOP eden pa za črto. Ko prevoziš prvega se sproži senzor in če prevoziš še drugega te slika. Seveda samo takrat, ko gori na semaforju rdeča luč, saj je semafor direktno povezan z napravo.
S to napravo se da meriti tudi hitrost na podlagi izmerjenega časa, ki si ga potreboval, da si prevozil oba senzorja in znane razdalje med njima. Na drogu za tabo je dejanska škatla, ki te potem poslika (lahko tudi od zadaj, da ujame zadnji konec vozila).


To me je zanimalo.
Hvala.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a crxdelsol Ne nov 06, 2011 8:17 pm

Chris27 je napisal/-a:Ne, niso senzorji, so kar kamere. V MB jih je vse več, in to ne samo na prometnih križiščih.


Nisem še slišal da bi kdo v MB dobil kazen na ta način.
Koliko časa rabi položnica da pride domov ?
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: "zemljevid stacionarnih radarjev"

Napisal/-a maarkec Ne nov 06, 2011 8:43 pm

ze kdo dobil položnico od stacionarnega radarja predor kastelec proti kopru


lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov