Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DragonForce
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 629
Pridružen: Po jun 22, 2009 1:02 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a DragonForce To avg 30, 2011 3:22 pm

Haha, prav jim je p******, vsaj enkrat so dobili svoje. :mrgreen:

Bi kar čestital tem dvem herojem...
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a mr.ramo To avg 30, 2011 3:26 pm

DragonForce je napisal/-a:Haha, prav jim je p******, vsaj enkrat so dobili svoje. :mrgreen:

Bi kar čestital tem dvem herojem...



tud js bi jima dau roko in cestital..čist prou sta parkirala,zdaj ju pa caka kazn za oviranje :/:o:/ mislm v usakm primeru drzava pobera dnar :evil:
 
Uporabniški avatar
AXioN
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Ne okt 26, 2003 10:29 pm
Kraj: Ko si bogu za hrbtom, se uro voznje.

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a AXioN Sr avg 31, 2011 6:40 pm

reber je napisal/-a:@abbe Imaš prav, znam biti "težka osebnost", znam biti zajedljiv, zoprn, nasilen, včasih sem hitre jeze in ostro reagiram. Tak sem in ni mi nerodno priznati, saj vem, da imam tudi dobre lastnosti, za katere vem, da jih je več in bolj pogosto nastopajo, kot slabe :) Ne bojim se tudi na pogled večjega silaka, saj sam spadam "lahko kategorijo" in tudi to ima svoje prednosti, sem pač hiter, eksploziven in spreten ;)

Vsekakor je dejstvo, da je tisti del parkirišča v Lescah pri Mercatorju večinoma prazno, ampak to še ne pomeni, da imajo bedaki zato pravico parkirat čez dva ali 3 bokse, to še ne pomeni, da lahko pride šleper in zasede 8 boksov in podobne zadeve in že večkrat so tam ukrepali redarji in očitno bodo morali ukrepat še večkrat. Parkirišče na tistem delu je polno le za kakšne praznike in posebne akcije, ko je štacuna zares polna, sicer ne. Prazen del parkirišča je meni še posebej všeč, ker lahko parkiram lepo na sredino boksa, sosednji pa bo ostal prazen, ker zelo redki parkirajo tja, če pa že parkira, bo pustil vmes prazno 1 ali 2 mesti, ker najbrž tudi ne marajo tiščati avta v gnečo, kjer ti ga obuškajo z vrati. Mimogrede, zraven je tam baraka za nakupovalne vozičke in ga ni treba daleč pospravit. No, tudi to je zelo grdo, da marsikdo voziček pusti kar na parkirišču, ker Mercator nima zaklenjeni na kovance.

Kultura v Sloveniji je različna, na eni strani smo zajedljivi dolgojezičneži, na drugi pa bedaki, ki parkirajo, kot da so sami na svetu, puščajo vozičke na parkirišču in vozijo pse srat na tuje travnike, ... vmes pa so povprečneši, ki se brigajo samo zase in se ne vtikajo drugam in jim ni mar, če nekdo dela nekaj ... kar naj ne bi delal vsaj za voljo drugih civiliziranih ljudi.

Ja, na jetra mi gredo take zadeve in če stegnem jezik, s tem ne kažem, da sem civiliziran, čeprav se načeloma obnašam tako, da drugih ne motim. Ja, tak sem in to je moja osebnost, mislim, da sem si kar všeč in se ne mislim spremeniti ;)


Imas naceloma prav, samo je meja razuma razlicna.

Da bojo se ostali uporabniki vidli kako je 99% casa zasedeno to parkirisce.

Slika

Sta parkirana 2avta, pa se to najbrz od zaposlenih. Parkirisce takoj ob vhodu je bilo precej polno, pa se vseeno nihce sem ne parkira.

Iskreno in po domace receno bi te tudi sam najbrz nekam steral. Kar se tice fifija in kakanja (sicer pa imas kanto za kakice flokijev in vrecke levo na sliki), ne recem nic. Ampak da gres pa cloveku na praznem parkingu tezit.... Tako kot je Abbe napisal, najbrz bi sel se v nedeljo popoldne cloveku pred hoferjem tezit, ker je avto napacno parkiral.

Pa se moj loncek. Imam prastaro gajbo, pa se vseeno raje precej dalec !pravilno parkiram, kot pa vecina, ki bi se najraje zapeljala kar direktno pred vhod. Vcasih pa tudi zastopim koga, ki nalasc parkira avto cez dva parkirisca, ker so skoraj vsi slovenski parking boxi premajhni, folk ne zna motat, kaj sele vrat odpirat, brez da bi ti poskodoval lak ali pleh na avtu. Sam, ce je mozno, se izognem parkiranju na "knap" kakor se le da.

O tvoji tezki osebnosti pa ne bom razpravljal, ker te ne poznam. Imam kolega z lesc, s katerim sodelujeta skupaj, in pravi da si dec na mestu in kar se lotis tudi naredis.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Parkirani butci - [brez komentiranja le SLIKE]

Napisal/-a LaMike Po sep 12, 2011 11:42 am

hartge je napisal/-a:Pred trgovinskim centrom Supernova v Kopru, parkiral kar cez 7 parkirnih mest....


Slika


Brez zamere ampak, da takšno parkiranje obsojaš je rahlo neumesno. Upam, da se zavedaš, da kombi + (po slikah sodeč gre za Viper 243) 7,6m gliser ni ravno za 1 parkirno mesto. Že samo tak gliser in prikolica sežeta do 10m, kje je potem še kombi. In ker je kultura ljudi takšna, da ti ponavadi parkirajo precej blizu prikolice, je takšno parkiranje normalno. ;) Ti govorim iz lastnih izkušenj pa čeprav se vedno trudim parkirati v box za kamijone ampak ti niso ravno na vseh parkiriščih. ;)

P.S. Pa se opravičujem adminom za komentar ampak moral sem. :pivo
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Parkirani butci - [brez komentiranja le SLIKE]

Napisal/-a _furby_ Po sep 12, 2011 11:56 am

LaMike je napisal/-a:
hartge je napisal/-a:Pred trgovinskim centrom Supernova v Kopru, parkiral kar cez 7 parkirnih mest....


Slika


Brez zamere ampak, da takšno parkiranje obsojaš je rahlo neumesno. Upam, da se zavedaš, da kombi + (po slikah sodeč gre za Viper 243) 7,6m gliser ni ravno za 1 parkirno mesto. Že samo tak gliser in prikolica sežeta do 10m, kje je potem še kombi. In ker je kultura ljudi takšna, da ti ponavadi parkirajo precej blizu prikolice, je takšno parkiranje normalno. ;) Ti govorim iz lastnih izkušenj pa čeprav se vedno trudim parkirati v box za kamijone ampak ti niso ravno na vseh parkiriščih. ;)

P.S. Pa se opravičujem adminom za komentar ampak moral sem. :pivo


box za avtobuse je 30m proc, lahko bi ga tam ustulu, ker je vedno prazno ;)
turbo inside
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a LaMike Po sep 12, 2011 1:09 pm

Furby: No, to je že druga pesem (ne poznam kopra ravno dobro). :D
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a B|ind To nov 08, 2011 1:19 pm

Komentar na tiste ki parkirate čez dva parkinga..
Jaz tudi skrbim za avto in ne želim da mi ga rukajo pa zato ne parkiram čez dva ampak vedno ko je to možno (in to je ponavadi vedno) parkiram v zadnji bok in čisto do robnika ali do črte in je prostora za odpiranje vrat dovolj. Je pa res da si ponavadi v tazadnjem boksu par 10m dlje od vhoda v trgovino. :roll:
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a scoop To nov 08, 2011 1:40 pm

Blind, nikakor nismo MI zadolzeni, da bi folku tezili.... Kako kje kdo parkira,... :-D Ce nam kaj ni prav, enostavno poklices policijo,... :-D Eno nedeljo sem prisel pred Špar, da bi skocil na bankomat,... In pakriram avto cez 2-3 parkirna boksa,... Avto pustil uzgan,... Pa se en stric nasu sikat, da kako parkiram,... A nikjer ni zive duse, nikjer nobenega avta,... Parking prazen,... :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a ban To nov 08, 2011 1:49 pm

B|ind je napisal/-a:Komentar na tiste ki parkirate čez dva parkinga..
Jaz tudi skrbim za avto in ne želim da mi ga rukajo pa zato ne parkiram čez dva ampak vedno ko je to možno (in to je ponavadi vedno) parkiram v zadnji bok in čisto do robnika ali do črte in je prostora za odpiranje vrat dovolj. Je pa res da si ponavadi v tazadnjem boksu par 10m dlje od vhoda v trgovino. :roll:

Tle se skriva največji problem slovenceljnev, ker velik je takih, ki hočejo parkirat direkt pred vhod. Dober primer je supernova na Rudniku v LJ, tam je vedno polno avtov parkiranih na tistem pločniku pred vhodom, parking 50 m naprej pa napol prazen.
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a B|ind To nov 08, 2011 3:53 pm

scoop, razlika je med 'ena nedelja ko je prazen parking' ali pa sobota dopoldne ko je gužva.
Pa seveda je spet razlika ali res skočiš na bankomat za kar res ne porabiš več kot 3minute ali pa greš za 1uro v šoping.

Pa saj, v končni fazi je meni vseeno kako kdo parkira. Me pa razpizdi včasih.. samo se pa nisem in se ne mislim kregat z nobenim :)
Razen če bi me kak imbecil sprovociral tako daleč da bi šel klicat policijo. Ampak dvomim :)
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a scoop To nov 08, 2011 9:04 pm

Neda se mi zdej spet iskat tiste teme,... In iskat kdo je avtzor posta in slike,... V glavnem,... Tista slika, kjer je tip parkiral cez dva boksa, se lepo vidi da je naokoli vse prazno,... Pa naj se sam avtor pove ce je res tako bilo,... :-D Drgac pa tudi mene razjezi, kadar en avto zasede par placov, medtem ko drugi nimajo kam parkirat,... Ce je pa prostora za vse, pa naj zasede tudi 10 placov,... Me ne zanima,... :-D V nobenem primeru pa nebi sel nekomu sikat, ker ni pravilno parkiral, saj me ni noben pooblastil,... :-D
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a B|ind To nov 08, 2011 11:03 pm

Ja, saj se strinjam.. v nedeljo popoldne ko je recimo neka trgovina zaprta in posledično prazen parking vrjetno res nima veze kdo kam in kako parkira.
Je pa to tudi stvar kulture, jaz tudi na prazen parking nebi brez razloga parkiral po dolgem (čez 2 ali 3 bokse).
 
Zorii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če dec 15, 2011 8:30 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a Zorii Če dec 15, 2011 8:39 pm

zdravo,
jaz bi vas pa nekaj druga vprašala, pa mi ne odpre nič starih tem, da bi drugje napisala. In sicer glede PARKIRANJA. Doma sm v 4stanovanjski hiši, ki ima parking za 12mest, in imamo tablo prepovedano parkiranje in ustavljanje ter da je samo za stanovalce naše številke, a vendar imamo v bližini fitnes in izredni faks, tk da je skoz polno in stanovalnci nimamo kje parkirat. Ljudje se itak nardijo nore, češ aja? nismo vidli table? pol pa spet parkirajo, in spet aja niso vidli table. Smo delili že liste pa tud ne pomaga, dvigobali brisalce pa smo dobili nazaj grožnje.. Redarjev ne moremo poklicat kr ni občinsko, če pokličeš policijo pa moraš dat svoje podatke, kar pa ni preveč dobro saj te lahko izve vsak.
Nevem več kaj naj nardimo, kr preden prideš domov v popoldanskem času najprej razmišljaš kje bi parkiral v bližini, ali pa če kdo pride na obisk..kako je šele ko prideš z polnim avtom nakupa..

A ve kdo za kakšen primer podoben ali kakšno rešitev?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
B|ind
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2601
Pridružen: So avg 07, 2004 4:05 pm
Kraj: Novo mesto

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a B|ind Po dec 19, 2011 2:21 pm

Ja in kaj potem če moraš dat svoje podatke ?
Če parking pripada k večstanovanjski hiši tukaj ni debate in je parkiranje defenitivno prepovedano za vse razen za stanovalce!

Jaz bi brez strahu in sramu klical policijo !
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a MateSLO Pe dec 30, 2011 1:33 pm

Ena možnosti bi bila, da se jim fizično onemogoči parkiranje na teh parkiriščih, samo ker to stane je spet vprašanje koliko se splača, je pa 100% efektivno. Samo kolikor sem uspel razbrat niso parkirišča v vaši lasti, kar bi potem rešilo vse probleme. Ker ko je enkrat parkirišče tvoje lahko mirne volje pokličeš g. pajka in bo plačal odvleko :)
Mogoče bi pomagalo že samo to, da bi nekje dobili tablo na kateri bi pisalo, da bo po njihove avte prišel pajek, če niso stanovalci. Iz mojih izkušenj lahko rečem, da se ljudje pajka bojijo ko hudič križa :P
 
Uporabniški avatar
GT|R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če apr 19, 2012 5:24 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a GT|R Ne maj 13, 2012 10:45 am

(po dolgem času obnavljam temo)

Sm4jli je napisal/-a:Slika


Zmaga :D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a adis Ne maj 13, 2012 11:20 am

Zorii je napisal/-a:zdravo,
jaz bi vas pa nekaj druga vprašala, pa mi ne odpre nič starih tem, da bi drugje napisala. In sicer glede PARKIRANJA. Doma sm v 4stanovanjski hiši, ki ima parking za 12mest, in imamo tablo prepovedano parkiranje in ustavljanje ter da je samo za stanovalce naše številke, a vendar imamo v bližini fitnes in izredni faks, tk da je skoz polno in stanovalnci nimamo kje parkirat. Ljudje se itak nardijo nore, češ aja? nismo vidli table? pol pa spet parkirajo, in spet aja niso vidli table. Smo delili že liste pa tud ne pomaga, dvigobali brisalce pa smo dobili nazaj grožnje.. Redarjev ne moremo poklicat kr ni občinsko, če pokličeš policijo pa moraš dat svoje podatke, kar pa ni preveč dobro saj te lahko izve vsak.
Nevem več kaj naj nardimo, kr preden prideš domov v popoldanskem času najprej razmišljaš kje bi parkiral v bližini, ali pa če kdo pride na obisk..kako je šele ko prideš z polnim avtom nakupa..

A ve kdo za kakšen primer podoben ali kakšno rešitev?

Hvala!


ste vi preverili zemljiško knjigo kako je z zemljiščem okrog večstanovanjske hiše? če niste potem to le preveri, ker zemlja ( parkirišče) spada pod lastnino te večstanovanjske hiše.
možnost kako onemogočiti parkiranje je, da postavite rampo in si razdelite ključe, kar je že praksa pri mnogih blokovskih naseljih ( fužine, moste ipd...).
 
bosko91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po maj 14, 2012 10:20 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a bosko91 Po maj 14, 2012 8:27 pm

Ni ravno fora v parkiranju, ampak se tudi vid kolko je čez črto in sploh odlično popravilo x)
Slika
 
Uporabniški avatar
GT|R
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če apr 19, 2012 5:24 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a GT|R Pe maj 18, 2012 8:48 am

bosko91 je napisal/-a:Ni ravno fora v parkiranju, ampak se tudi vid kolko je čez črto in sploh odlično popravilo x)


Še posebej odlično ko hočeš kaj spraviti v prtljažnik :D
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a nebivedu Pe maj 18, 2012 8:58 am

GT|R je napisal/-a:
bosko91 je napisal/-a:Ni ravno fora v parkiranju, ampak se tudi vid kolko je čez črto in sploh odlično popravilo x)


Še posebej odlično ko hočeš kaj spraviti v prtljažnik :D



Kaj ne razumete, z vrati vred se še odbijač dvigne. :twisted:
Old subarus never die, they just get faster!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov