Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a peroRS Sr jun 20, 2012 11:35 am

ggorenc je napisal/-a:Noseca mamica ni ciso nic manj prikrajsana za muke kot kaksen invalid in ima s 15kg žogo na trebuhu lahko kar velike probleme skakati po opravkih. Sploh, ce ima s seboj se kaksnega majhnega otroka pod roko.


sonic je napisal/-a:Če si pa vržeš avtosedež, pa v resnici ne prevažaš majhnih otrok - hja, verjetno lahko legalno parkiraš.
Ampak četudi je načeloma legalno, se pač ne spodobi.


x2 za oboje ;)
 
Uporabniški avatar
lexuss
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 638
Pridružen: Ne nov 20, 2005 11:33 pm
Kraj: ljubljana

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a lexuss Sr jun 20, 2012 7:59 pm

bosko91 je napisal/-a:Ni ravno fora v parkiranju, ampak se tudi vid kolko je čez črto in sploh odlično popravilo x)
Slika

po parkiranju sodeč lahko sklepam da tist ki se mu je nalepu zadi v odbijač ni kriv ampak da je ta kriv ker je najverjetneje namenoma zabremzal. takih prekrškov je ogromno a po kazenskem zakoniku v cpp je kriv tist odzadi. temu bi pa še dodatno stolku avto za tako odnos in obnašanje kar pač dokazuje s takim parkiranjem
golf 3 vr6
 
teeney acheemovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po jun 11, 2012 1:56 pm

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a teeney acheemovich Pe jun 22, 2012 1:45 pm

Poznam to parkirišče pred Intersparom na Viču in vem, da so tam parkirna mesta, namenjena mamicam oz. družinam z (majhnimi) otroci.
Zato sem striktno slikal tudi simbol, ki predstavlja hendikepirane osebe (da bom politično še korekntejši :) in takrat, ko sem fotkal, so bila mesta za družine lepo prazna ;)

Bila je pa na mestu za invalide parkirana še ena družina, ki se je po naloženem avtu sodeč odpravljala na morje. Ampak je bil ves čas zraven foter, pa iskreno nisem mel j**c, da fotkam. Ne še :D
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a 106 Pe jun 22, 2012 2:05 pm

Torej si vržem en otroški sedež v avto in lahko legalno parkiram... pa čeprav nimam otrok.


To pol padeš v isti rang tistih malo omejenih v glavi ,ko si dajo na sprednjo šipo kartonček za invalida pa sploh niso invalidi :huh:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a sonic Pe jun 22, 2012 9:43 pm

teeney acheemovich je napisal/-a:Poznam to parkirišče pred Intersparom na Viču in vem, da so tam parkirna mesta, namenjena mamicam oz. družinam z (majhnimi) otroci.
Zato sem striktno slikal tudi simbol, ki predstavlja hendikepirane osebe (da bom politično še korekntejši :) in takrat, ko sem fotkal, so bila mesta za družine lepo prazna ;)
Takrat ko si fotkal, že - kako pa je bilo v tistem trenutku, ko je ta konkretni avto parkiral?
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a DePalmo Ne jun 24, 2012 10:01 pm

106 je napisal/-a:
Torej si vržem en otroški sedež v avto in lahko legalno parkiram... pa čeprav nimam otrok.


To pol padeš v isti rang tistih malo omejenih v glavi ,ko si dajo na sprednjo šipo kartonček za invalida pa sploh niso invalidi :huh:


Jaz osebno ne, se držim stran od invalidnih (ter teh "otroških") parkirnih mest. Čakam pa še vedno da se najdem v tej temi kjer bo moj avto parkiran čez dva parkirišča. In imam tudi razlog zato in tega nebom nehal počet! Sem pa samo vesel da imam vse manj opravka pri raznoraznih večjih trgovinah oz. nasploh v velikih mestih kjer je kultura drugih voznikov in voznic na psu, predvsem pri čuvanju drugih avtov.
 
teeney acheemovich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po jun 11, 2012 1:56 pm

Re: Brezvestneži, ki parkirajo na mestih za invalide

Napisal/-a teeney acheemovich Pe jun 29, 2012 12:19 am

sonic je napisal/-a:
teeney acheemovich je napisal/-a:Poznam to parkirišče pred Intersparom na Viču in vem, da so tam parkirna mesta, namenjena mamicam oz. družinam z (majhnimi) otroci.
Zato sem striktno slikal tudi simbol, ki predstavlja hendikepirane osebe (da bom politično še korekntejši :) in takrat, ko sem fotkal, so bila mesta za družine lepo prazna ;)
Takrat ko si fotkal, že - kako pa je bilo v tistem trenutku, ko je ta konkretni avto parkiral?


Tako v detajle se res nisem spuščal, Sherlock ;)
Ampak četudi so bila mesta za mamice zasedena in potem greš parkirat na mesto za hendikepirane, si zame v čisto istem rangu. Če potegneš črto - parkiral si na mestu za hendikepirane. Pika. Glede tega imam nično toleranco ...
 
MateSLO
Novinec
 
Prispevkov: 391
Pridružen: So dec 06, 2008 1:30 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a MateSLO To feb 05, 2013 1:41 pm

BeliDelfin je napisal/-a:Pred Mercatorjem na Taboru v Mariboru. Še dobro, da ni deževalo, lastnik bi ga parkiral v hodnik trgovskega centra.... Čez 15 minut pa ga model preparkira 20m naprej, prav tako na pločnik, med dva postavljena stebrička z znakoma za prepovedano parkiranje in s pol riti na cestišču...!
2012-11-22 15.51a.jpg


Pri tem Mercatorju je bilo iz dneva v dan tole. Si imel občutek, da če bi šlo, bi se še v trgovino zapeljali... zdaj kolikor sem slišal so postavli fizične ovire, tako, da ne gre več parkirat. Žalostno... :roll:
 
gunner93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Če dec 13, 2012 4:25 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a gunner93 Po feb 18, 2013 8:14 pm

ko gledam slike in tudi v resnici vidim kako ljudje parkirajo, me ima vsak dan bolj da bi dal natisniti nalepke PARKIRNI i**** ali NE ZNAM PARKIRATI in jih tem ljudem diskretno prilepil nekam na avto
Seat Ibiza SC 1.4 16V :)
 
decko998
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po feb 18, 2013 1:47 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a decko998 To feb 19, 2013 3:52 pm

gunner93 je napisal/-a:ko gledam slike in tudi v resnici vidim kako ljudje parkirajo, me ima vsak dan bolj da bi dal natisniti nalepke PARKIRNI i**** ali NE ZNAM PARKIRATI in jih tem ljudem diskretno prilepil nekam na avto


Pa žalostno je to da takih ni malo, ko nimajo pojma kako se parkira!
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a PINki92 Če okt 03, 2013 10:16 pm

decko998 je napisal/-a:
gunner93 je napisal/-a:ko gledam slike in tudi v resnici vidim kako ljudje parkirajo, me ima vsak dan bolj da bi dal natisniti nalepke PARKIRNI i**** ali NE ZNAM PARKIRATI in jih tem ljudem diskretno prilepil nekam na avto


Pa žalostno je to da takih ni malo, ko nimajo pojma kako se parkira!

x2
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a dennisCe So nov 30, 2013 3:49 pm

ne razumem, zakaj si ne zavarujete H kombinacijo, torej za parkirišče. nekaj čez 100eur za celo leto in lahko uveljavljaš vsako pikico :)
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a .com So nov 30, 2013 5:15 pm

dennisCe je napisal/-a:ne razumem, zakaj si ne zavarujete H kombinacijo, torej za parkirišče. nekaj čez 100eur za celo leto in lahko uveljavljaš vsako pikico :)

k.urac velja parking povsod... parking velja na zelo butastih mestih, npr. če te zadane avtobus ali kamion parking ne velja...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a dennisCe Ne dec 01, 2013 11:33 am

.com je napisal/-a:
dennisCe je napisal/-a:ne razumem, zakaj si ne zavarujete H kombinacijo, torej za parkirišče. nekaj čez 100eur za celo leto in lahko uveljavljaš vsako pikico :)

k.urac velja parking povsod... parking velja na zelo butastih mestih, npr. če te zadane avtobus ali kamion parking ne velja...


sem mislil, da velja za vsak parking
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a IcEm4n Ne dec 01, 2013 12:56 pm

Malo morgen. Treba je ločit vandalizem in parking.
Slika
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a dennisCe Ne dec 01, 2013 8:54 pm

IcEm4n je napisal/-a:Malo morgen. Treba je ločit vandalizem in parking.


to razumem.. ampak če ti nekdo avto prislone na parkingu, še vedno ne vem v čem je blem. drugo je, če je avto porisan s ključem itd
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a Jerch_ Ne dec 01, 2013 9:10 pm

dennisCe je napisal/-a:
IcEm4n je napisal/-a:Malo morgen. Treba je ločit vandalizem in parking.


to razumem.. ampak če ti nekdo avto prislone na parkingu, še vedno ne vem v čem je blem. drugo je, če je avto porisan s ključem itd

jst ti samo povem, da če ti bo nekdo poln voziček prislonil na luč se bodo na vso silo otepali.. še posebaj če boš po pravici povedal kaj se je zgodilo..
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a Cefizelj Sr dec 04, 2013 6:44 pm

Parkirišče H kombinacija je poškodba avto-avto. Seveda se pa da tut kej druzga zrihtat če se človek mal znajde...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a odprti clio Sr jan 15, 2014 1:24 pm

Kombinacija H, kopiram iz pogojev:
prometne nesreče na parkirišču, povzročene z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila, ali zaradi padca snega, ledenih sveč ali ledenih tvorb na parkiranem ali ustavljenem osebnem avtomobilu.


Če pa ti nekdo pritisne luč z nakupovalnim vozičkom, pa uveljavljaš po kombinaciji S (Svtelobna telesa in ogledala):
razbitja, poškodovanja ali tatvine standardno vgrajenih zunanjih svetlobnih teles in ogledal na zavarovanem osebnem avtomobilu
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: KOMENTARJI NA: PARKIRANI BUTCI

Napisal/-a ojnica Ne feb 16, 2014 10:47 pm

Mene je zadnjič en na parkplacu na Viču v LJ zadel v bok avta, ko sem stal na mestu, zaradi nekoga, ki je šel proti meni, je oni drugi iz moje desne šel vzratno in me zanalašč zadel, se je potem zgovoru, da je mislu, da bom tam parkiral in njega zaparkiral.

Sm bil hud in deca napi*du, zaradi njegove nesramnosti, škode ni bilo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Highupthere in 28 gostov