Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Ps'ter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po jan 17, 2005 11:16 am

Obratomer za Ax-a

Napisal/-a Ps'ter Ne jan 30, 2005 11:57 pm

Moj frend ma ax-a 1.4 D. Pa hoče obratomer notr vgradit. A se da kakšen cagar iz kakšne stare gare vn vržt, al je treba ginav novga kupit?

Pa če kdo ve kam se ga da priklopt?

hvala za odgovore...
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Obratomer za Ax-a

Napisal/-a Dariooo Ne jan 30, 2005 11:59 pm

Ps'ter je napisal/-a:Moj frend ma ax-a 1.4 D. Pa hoče obratomer notr vgradit. A se da kakšen cagar iz kakšne stare gare vn vržt, al je treba ginav novga kupit?

Pa če kdo ve kam se ga da priklopt?

hvala za odgovore...


hmm...pomojem se kr da.....jah...maybe pase stevec od kakega navdnega ax-a....in ga not das.....kot ato na mamico..he he..
prikopi pa se ga na menjalnik...oz tam kjer pridejo polosovine se mi zdi...
zdaj ne vem ce je menjalnik isti kot od ostalih...ce je isti se 100% to da narest....jih tko doro ne poznam..
LP
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Obratomer za Ax-a

Napisal/-a lisko Po jan 31, 2005 12:41 am

Dariooo je napisal/-a:
Ps'ter je napisal/-a:Moj frend ma ax-a 1.4 D. Pa hoče obratomer notr vgradit. A se da kakšen cagar iz kakšne stare gare vn vržt, al je treba ginav novga kupit?

Pa če kdo ve kam se ga da priklopt?

hvala za odgovore...


hmm...pomojem se kr da.....jah...maybe pase stevec od kakega navdnega ax-a....in ga not das.....kot ato na mamico..he he..
prikopi pa se ga na menjalnik...oz tam kjer pridejo polosovine se mi zdi...
zdaj ne vem ce je menjalnik isti kot od ostalih...ce je isti se 100% to da narest....jih tko doro ne poznam..
LP


Ej dario ti si pa res poznavalec u nulo..... res ni kaj svaka čast....
Povej ti men kje si že vidu da je obratomer na menjalnik prikljopljen? :D :D :D :lol:
Tahometer ja..... pa še tist je na na osi pred diferincjalom....
Obratometer pa je priklopljen ali na vžigalno tuljavo (bencinci) ali ma poseben senzor na vstrajniku (bencinci in dizli) ali pa ma prikljopljeno na alternaotr (vzbujevalno navitje)
Obratometer se da not namontirat... blem nasten ko je treba dobit signal z motorja..... in to zna bit pri dizlih blem...... ampak seveda obstaja alternator.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Ps'ter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Po jan 17, 2005 11:16 am

Napisal/-a Ps'ter Po jan 31, 2005 11:03 am

Lisko a ti maš R5 dizl ne? Saj pomoje je to isti šmorn kot ax...nekje sem slišal, da se pri 5.ki dizlu obratomer priklopi na alternator, najbrž bi tudi tukaj moglo delat.

Dario tudi tebi hvala za odgovor, samo me nekako ne mika tvoj predlog :P
 
Cizi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 573
Pridružen: Ne feb 29, 2004 8:03 pm
Kraj: Maribor

Re: Obratomer za Ax-a

Napisal/-a Cizi Po jan 31, 2005 11:11 am

Ps'ter je napisal/-a:Moj frend ma ax-a 1.4 D. Pa hoče obratomer notr vgradit. A se da kakšen cagar iz kakšne stare gare vn vržt, al je treba ginav novga kupit?

Pa če kdo ve kam se ga da priklopt?

hvala za odgovore...


Probaj dobiti od kakšnega zx-a kje, kolikor vem imata podobne števce.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po jan 31, 2005 11:31 am

Ps'ter je napisal/-a:Lisko a ti maš R5 dizl ne? Saj pomoje je to isti šmorn kot ax...nekje sem slišal, da se pri 5.ki dizlu obratomer priklopi na alternator, najbrž bi tudi tukaj moglo delat.



Sej pri dizlih se večin z alternatorja signal dobi.Sam mislim da je pol treba delit ta signal s 3.... tle dalje pa nisem več ziher.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Dariooo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2810
Pridružen: Če sep 30, 2004 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Obratomer za Ax-a

Napisal/-a Dariooo Po jan 31, 2005 5:25 pm

lisko je napisal/-a:
Dariooo je napisal/-a:
Ps'ter je napisal/-a:Moj frend ma ax-a 1.4 D. Pa hoče obratomer notr vgradit. A se da kakšen cagar iz kakšne stare gare vn vržt, al je treba ginav novga kupit?

Pa če kdo ve kam se ga da priklopt?

hvala za odgovore...


hmm...pomojem se kr da.....jah...maybe pase stevec od kakega navdnega ax-a....in ga not das.....kot ato na mamico..he he..
prikopi pa se ga na menjalnik...oz tam kjer pridejo polosovine se mi zdi...
zdaj ne vem ce je menjalnik isti kot od ostalih...ce je isti se 100% to da narest....jih tko doro ne poznam..
LP

Ej dario ti si pa res poznavalec u nulo..... res ni kaj svaka čast....
Povej ti men kje si že vidu da je obratomer na menjalnik prikljopljen? :D :D :D :lol:
Tahometer ja..... pa še tist je na na osi pred diferincjalom....
Obratometer pa je priklopljen ali na vžigalno tuljavo (bencinci) ali ma poseben senzor na vstrajniku (bencinci in dizli) ali pa ma prikljopljeno na alternaotr (vzbujevalno navitje)
Obratometer se da not namontirat... blem nasten ko je treba dobit signal z motorja..... in to zna bit pri dizlih blem...... ampak seveda obstaja alternator.

aja...sm malo zabluzu...he he...se vidi da je blo pozno in da sm ze spal...tam ki sm js napisal pride za hitrost....
se opravicujem.... :oops:
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po jan 31, 2005 5:35 pm

A niso meli ax-i 1.4 oz gt obratometre?
Pomoje bi jih mogli met, tak da premontiras zadevo, v najslabsem primeru pa nabavis univerzalnega (nekje od 10k dalje)
lp
 
Uporabniški avatar
Frankie86
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če avg 19, 2004 3:34 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a Frankie86 Po jan 31, 2005 5:38 pm

kok mislte da bi mene koštal, če bi si dal zrihtat original obratomer, k mam zdej uro not, pa da bi šla ura vn pa not obratomer, pa to bi pelu k mehaniku, kok bi pršlo delo
 
Uporabniški avatar
Frankie86
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če avg 19, 2004 3:34 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a Frankie86 Po jan 31, 2005 7:03 pm

a res noben ne ve :?: :?: :?: :?:
 
Uporabniški avatar
Frankie86
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če avg 19, 2004 3:34 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a Frankie86 Po jan 31, 2005 7:26 pm

lenivec je napisal/-a:
Frankie86 je napisal/-a:kok mislte da bi mene koštal, če bi si dal zrihtat original obratomer, k mam zdej uro not, pa da bi šla ura vn pa not obratomer, pa to bi pelu k mehaniku, kok bi pršlo delo

hja odv kje najdeš obratomer, če kupiš original pomoje ni poceni, če pa maš srečo pa da na odpadu najdeš kaj pa zna bitnekje okoli 10k


ja sej jst bi ga vzel na odpadu, mene sam zanima montaža kok bi me pršla
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a ToniTic Po jan 31, 2005 8:13 pm

tudi AX 1.1 ima obratomer, to je stvar opreme, TRE, Image, GT in Allure imajo, Caban, First, Spot nimajo. Tolko da veš kaj iskat na odpadu. Najprej probaj pri Binetu v Žireh.
Ko boš imel, pa do prvega avtoelektričarja in ti bo zrihtal.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 76 gostov