Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
wildcat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Po apr 29, 2002 7:51 pm

Napisal/-a wildcat Po feb 14, 2005 12:56 pm

f4676 je napisal/-a:Mazda MX 5- zadnji pogon kar nekateri tako zelo povdarjajo. Samo zdaj je pa čisto od tebe odvisno kakšen voznik si. Če si dober voznik ga boš znal izkoristiti in ti bo stvar všeč - so pa redki tisti, ki ga znajo povsem izkoristiti. Če pa nisi ravno super voznik pa ti ga raje odsvetujem. Kar se notranjosti tiče je pa MX 5 za moje pojme zastarela.

Se ne strinjam! :jao: Zadnji pogon v MX-5 res ni tako kritičen da bi moral biti super voznik! :ne V nasprotnem primeru grem takoj med profesionalce :lol:
Ali pač? :oops: Če se motim naj me prosim kdo popravi :lol:

f4676 je napisal/-a:P.S. Ker kupuješ roadsterja. Vedi da veter v laseh spremeni človeka v odvisneža.

Se popolnoma strinjam! :bow
All I ask: The sky above and the road below me!
- Blue Sky -
 
Uporabniški avatar
wildcat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Po apr 29, 2002 7:51 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a wildcat Po feb 14, 2005 1:06 pm

gorgo je napisal/-a:ce mate kake izkusnje s temi avti... ;)


Žal od teh treh samo z Mazdo.

Že skoraj 5 let zadovoljstva z MX-5. :tomidelej:
Uporaba celoletna (ne samo sezonska) in zaenkrat brez pripomb.
Zadnji pogon zeeeeeloooooo všečen :twisted: roadster feeling v popolnosti.:DDD
Za moje pojme zelo zanesljiv in brezhiben.
Če te kaj zanima le piši!

Lep pozdrav!
All I ask: The sky above and the road below me!
- Blue Sky -
 
Moongoose
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe sep 05, 2003 8:46 pm

Napisal/-a Moongoose Po feb 14, 2005 3:45 pm

Pamet pravi Mazda, srce pravi Alfa...zdaj pa izbiraj kaj ti je bolj pomembno :)

Mx-5 velja za enega najboljših roadsterjev, ampak nezadovoljnega lastnika spiderke še pa tudi nisem srečal :) Najboljše kot vedno je iti na testno vožnjos obema in se potem odločiti.
Slika
 
Uporabniški avatar
gorgo
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: To okt 12, 2004 8:52 pm
Kraj: Maribor

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a gorgo Sr feb 16, 2005 4:27 pm

wildcat je napisal/-a:
gorgo je napisal/-a:ce mate kake izkusnje s temi avti... ;)


Žal od teh treh samo z Mazdo.

Že skoraj 5 let zadovoljstva z MX-5. :tomidelej:
Uporaba celoletna (ne samo sezonska) in zaenkrat brez pripomb.
Zadnji pogon zeeeeeloooooo všečen :twisted: roadster feeling v popolnosti.:DDD
Za moje pojme zelo zanesljiv in brezhiben.
Če te kaj zanima le piši!

Lep pozdrav!


ja jaz bi tud mel avto celoleto, ker za dva avta se nimam $ . lol
morm ti rect, da se nisem slisal lastnika te mazde, da bi bil nezadovoljen.. Samo kaj ko mi je alfa lepsa, notr in veni... rad bi se slisal kaksno mnenje lastnika take alfe, samo se mi zdi da jih je manj kot mazd in MG.. nevem..

aha ves kaj bi te vprasal kolk ti pije, pa keri letnik mas ti??
 
Uporabniški avatar
wildcat
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Po apr 29, 2002 7:51 pm

Napisal/-a wildcat Sr feb 16, 2005 4:45 pm

MX-5 1,8 2001
Najnižja doslej 7,7l :D
Najvišja doslej 13,6l (sam ne vpraši :( - zastoji ful na ac stop and go - klima na ful)

Drugače pa realna poraba med 9 in 10l z uporabo K&N filtra ter vključeno klimo in vsokdnevna uporaba webasta.
All I ask: The sky above and the road below me!
- Blue Sky -
 
zoom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Po okt 18, 2004 9:02 am

Napisal/-a zoom Pe feb 18, 2005 10:17 am

zzzzzzzzzzzzzzzzzzoooooooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmm...............
 
Uporabniški avatar
Bel-Tirid
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1547
Pridružen: Po feb 09, 2004 7:52 pm
Kraj: Bled

Napisal/-a Bel-Tirid Pe feb 18, 2005 5:02 pm

wildcat je napisal/-a:MX-5 1,8 2001
Najnižja doslej 7,7l :D
Najvišja doslej 13,6l (sam ne vpraši :( - zastoji ful na ac stop and go - klima na ful)

Drugače pa realna poraba med 9 in 10l z uporabo K&N filtra ter vključeno klimo in vsokdnevna uporaba webasta.


hoh, to je pa že kr velik, če mam jest trenutno porabo 9.0l, poleti k ga zahojam pa 10.7
To popravi mojo teorijo da velke mašine manj kurijo :D
Slika Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a meganer Ne apr 22, 2018 6:52 am

Da malo obudim temo. Iščem MX5, Barčeto oz kaj podobnega. Mora biti obvezno cabrio. Avto bo namesto skuterja za poleti :) skaratka obvezno da gre streha dol pa seveda cenovno dostopen. Včasih je bli teh avtov ko sranja sedaj ko pa iščem pa nobenga za normaln denar. MG mi je všeč ampak nemislim bankrotirat :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a nejc1986 Ne apr 22, 2018 8:18 am

2leti nazaj sem napisal zelo podoben post kot ti...

Cez par dni kupil mx5 l.02. Niti malo ne obzalujem svoje odlocitve, roadsterja oz.kabria pa ponavadi odsvetujejo zgolj tisti, ki se še niti vozili niso z njim...
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a tha_man Ne apr 22, 2018 10:59 am

MX-5 je po mojem najbolj zihr iz vidika stroškov/zanesljivosti, pa tud ena najbolj zabavnih za vozit, predvsem z vidika handlinga. Po praktičnosti in prostornosti je nekje v sredini, kaj ti je najbolj všeč pa sam veš :) Imaš še Barchetto, Spiderco, MG, Z3/Z4, SLK, S2000, MR2, Wind, Boxter... in seveda kup cabriov ki imajo še zadnje sedeže, ampak glede na to kar si napisal, predvidevam da iščeš roadsterja.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a meganer Ne apr 22, 2018 11:44 am

Najraje bi serijo 3 cabrio, sam je cenovno ...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a whitee Ne apr 22, 2018 2:34 pm

Če najdeš kupi prvo generacijo mx5, ne le da lepše zgleda kot facelift, ampak po mojem mnenju bo v prihodnosti tudi vredna več.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a nejc1986 Ne apr 22, 2018 3:05 pm

Za zacetek napisi budget, ali potrebujes 4sedeze in ali bi raje platneno streho ali trdo...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a plinaš Ne apr 22, 2018 4:07 pm

toyota paseo cabrio.. problem - rjavenje .
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a esem Ne apr 22, 2018 10:23 pm

meganer je napisal/-a:Da malo obudim temo. Iščem MX5, Barčeto oz kaj podobnega. ...
Samo v vednost - barchetta se v it. izgovori barketa in ne barčeta
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a meganer Po apr 23, 2018 4:49 am

V bistvu nima veze 2 ali 4 sedežnik. Avto bo za ob lepem vremenu, ali imam enega eali pa 3 potnike :) seveda proraćun nižji ko bo tem boljše. V soboto je bil gor dan full lep megane z alu za 650eur. Ma še kolo ne dobiš malo boljši za tak denar. Vem da je bila to izjema, da nebo kdo mislil da bi rad za tak dnar kupil. Sigurno se pa najde če iščeš zeloo ugodno.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a nejc1986 Po apr 23, 2018 8:07 am

Sam sem mnenja da je edini pravi kabrio z platneno streho in z dvema sedezema.

Kar se tice platna; pri tako starih avtih te, ali caka skorajsnja obnova strehe, ali pa je streha zrihtana , cena avta pa ne nizka. Potem je tukaj vprasanje kje bos imel avto. Garaza, privat parkirisce ali parking pred blokom? Ne da te strasim, ampak jaz vem, da ga nerad puscam pred blokom cez noc,kaj sele da bi bil celo zimo. Mene je od trde strehe odvrnil predvsem strah pred dragimi popravili le-te. Zato je tudi odpadel slk, ki mi je sicer vsec.

V mojem izboru so bili: mx5, barchetta ( vsecna,ampak mala izbira),mr2 (mi sploh ni vsec),mgf (strah pred eksotiko in dragimi popravili),slk odpade zaradi trde strehe,z3 mi je vsec ampak je ze drazji za vzdrzevanje,z4 je predrag, o raznih meganih,astrah,306kabrio sem tudi razmisljal... in sem hvala bogu prisel k pameti , da to ni zame...

Zakaj mx5? Pustmo ob strani top handling, tradicijo... avto je poceni za vzdrzevanje,registracijo, zavarovanje,ima poceni 15col dimenzijo gum, japonec je (se ne kvari kaj dosti) in izbira je precejsnja.

Upam samo, da nisi visji od 175cm, mogoce max 180cm. Govorim o 2.generaciji mx5ke, baje je tretja prostornejsa, je pa tudi drazja seveda.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a meganer Po apr 23, 2018 2:51 pm

velik sem 180, avto bo pa pa v domači garaži.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a nejc1986 Po apr 23, 2018 2:52 pm

Sprobaj ce ti ni premali avto, oz streha preblizu glave
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: MGF-MX5-Spider??

Napisal/-a tha_man Po apr 23, 2018 5:00 pm

Ja to se moraš res usest noter, ker je zelo odvisno od telesnih proporcij (dolžine nog/višine trupa). Delno pa tud od tega kaj posameznik pričakuje oz. je pripravljen "potrpet". V MX-5 drugi generaciji sem videl že skoraj dvometraše, ki jim sigurno ni bilo udobno, ampak so pač potrpeli ker jim je bil avto tako všeč, po drugi strani se je kak manjši od mene (imam 184 cm) celo v tretji generaciji (ki je prostornejša od druge) bunil, da ni prostora za glavo, čeprav ga je bilo za moje pojme več kot dovolj. Ni pa to kombi.

Glede trde/mehke strehe - res je, da so lahko pri trdi popravila draga če se pokvari mehanizem, po drugi strani pa ne bo nikoli treba menjat strehe (kar pri mehki bo), ni bojazni da bi jo kdo prerezal z nožem, iz objesti ali zaradi vdora, ni občutljiva na mraz itd... so plusi in minusi. Pri avtu za vsak dan je trda streha definitivno plus, če ga imaš samo za poletne izlete je pa v bistvu vseeno, ker jo imaš itak večino časa spuščeno :) Glavna prednost mehke strehe pri MX-5 je to, da jo lahko spustiš ali dvihneš v treh sekundah, medtem ko trda potrebuje 10 sekund več. Pri drugih avtomobilih pa je to lahko drugače.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 107 gostov