Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a matejxx Po maj 02, 2016 7:10 pm

yashica je napisal/-a:Rop banke in kraja pločevine pa ja ni primerljivo. V prvem primeru gre običajno za oborožene "izvajalce" in temu primeren je tudi policijski odziv, razen če kradejo beli ovratniki. Pleh je le pleh in nima veze ali je vreden 500 ali pa 50.000€.


Mogoče je dal slab primer z ropom banke. Ti bom pa dal drug primer. Kaj je razlika, če nekdo zvečer vlomi v zaprto zlatarno in ukrade za 15.000€ zlata, ali pa ukrade en avto za 15.000€? V obeh primerih ni bilo nobene grožnje z orožjem. Pa bo primer zlatarne obravnavalo nešteto policajev. Za avto ti bodo pa na dvorišče poslali dva policaja, ki bosta nekaj malega zapisala v svoj zapisnik, in bo to vse z njihove stvari.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Po maj 02, 2016 7:56 pm

Stara gospa z invalidsko penzijo, če dolguje državi, banki, ponudniku elektrike,... samo 50€ in si lasti nepremičnino bodo nepremičnino na dražbi prodali njo pa izselili, ministrstvo ji bo pa svetovalo naj se oglasi na centru za socialno delo. Nekaj takšnih zgodb pride v medije, veliko pa ne. To je današnja kruta realnost. Ko človek od države pričakuje enak strog odnos ko si oškodovan kot posameznik, tega ni. Za enga navadnega golfa mora povprečen Slovenc varčevat vsaj 5 let, obnašajo se pa kot da kradejo čokolado.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a limas Po maj 09, 2016 9:16 pm

Primer kraje BMW X5.
Ne jezi me organiziran kriminal, ampak skrita politika proizvajalcev "premijskih" vozil, ki dopušča tako lahko odtujitev lastnine.
https://www.youtube.com/watch?v=SEnQtQF5QBk
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 To jun 14, 2016 10:08 am

Opažam na policija.si da so se policaji zbudili saj je veliko manj prijavljenih kraj vozil. Očitno so se začeli sedaj namesto na nezakonite internetne vdore in ostale bedarije osredotočat na prave stvari.

Trenutno najbolj kradejo nov model Clia! Vsaka malenkost bo pripomogla da bo tatu odvrnilo od kraje, npr. Vgradnja alarma, dodaten zaklep volana, menjalnika itd. in se sigurno splača, ker je to v Sloveniji pogosto in ko ti ga ukradejo je to velik stres.

Jaz sem bil v 8 letih dvakrat žrtev tatvin. Dvakrat avto(enkrat jim je na mojo srečo spodletelo), enkrat stanovanje in enkrat v telovadnici poskus tatvine narkomana(smo ga na srečo zalotili in nagnali)- politiki pa bluziji da smo varna država. Klinca smo varna država. Še enkrat ko smo nekaj popravljali pred blokom in sem šel samo v stanovanje nekaj iskat mi je en hudič kladivo ukradel. Naj se po glavi z njim.
 
ziga2703
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 23, 2016 12:41 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a ziga2703 Če jun 23, 2016 2:16 pm

Pozdravljeni

Včeraj so na parkirišči pri Brodarjevmu trgu 15 v Fužinah moji mami ukradli avto. Bela Opel Insignia letnik 2011 z registrsko številko LJ AU-930. Če kdorkoli karkoli ve o tem naj me prosim kontaktira. Za kakršno koli koristno informacijo ponujam nagrado! Moja številka 041 614 540
 
ziga2703
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 23, 2016 12:41 pm

Re: Prodaja ukradenih vozil in njihovih delov!

Napisal/-a ziga2703 Če jun 23, 2016 2:43 pm

Pozdravljeni

Včeraj so na parkirišči pri Brodarjevmu trgu 15 v Fužinah moji mami ukradli avto. Bela Opel Insignia letnik 2011 z registrsko številko LJ AU-930. Če je kdorkoli kej slišu, vidu al pa ga še bo vidu, naj mi prosim javi. Za vsak info bom hvaležen. Telefon: 041 614 540
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prodaja ukradenih vozil in njihovih delov!

Napisal/-a Fnatic Pe jun 24, 2016 8:25 am

Zanimivo. Kolegu so pred nekaj meseci ukradli Opla. Ampak očitno so ga potrebovali samo za prevoz, ker so ga naslednji dan našli na enem parkirišču pred mejo s Hrvaško. Avto razen nekaj dodatnih prask ni bil poškodovan (razen pač vlamljanja).
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Pe avg 12, 2016 1:09 pm

http://siol.net/digisvet/novice/ce-vozi ... ole-423632

Če bi vložili toliko časa in denarja kot so ga v razvoj prepovedanega SW pri testiranju izpustov v razvoj varnostnih anti theft sistemov, bi bili verjetno danes VW avtomobili veliko bolj varni. Tako pa nam prodajajo stvari v vrednosti 20.000€ ki jih lahko nepridipravi odpeljejo v parih sekundah. Res odgovorno do potrošnikov.
Tist ko me je pa dal med nekredibilneže je pa pravi bimbo,, teh sicer tukaj tako ne manjka, pa vendar kaka dodatna mehanska blokada na folcvagnu ne bo odveč. Mehanska blokada=več porabljenega časa pri kraji=večje tveganje, in tega si noben tat ne želi.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a jack86 Po feb 06, 2017 10:00 am

Prijatelju so ukradli r. Clio RS.
citiram:

"V času od nedelje, 5. 2. od cca. 14.00 do danes, 6. 2. do 7.00, so mi iz garažne hiše na Poljanski (Mesarska) v Ljubljani ukradli Cliota (RS, 2014, bel).
Če ga je kdo kje zasledil, naj me prosim obvesti. Prosim, da delite.
Clio je bele barve s črno streho, črnimi ogledali, v črno je s plastidipom pobarvan sprednji renault znak, zraven znaka pa ima cca. 1-2cm dolgo prasko v odbijaču. Na njem so 17 colska mat črna lita platišča. V takšni barvni shemi je ta avto pri nas precej redek pojav."
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov