Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Kako postopati v primeru kraje vozila-nasveti

Napisal/-a 5cenic Sr mar 23, 2016 1:48 pm

Katere zavarovalnice so uredu in katere ne?

Jaz imam vse pri ZM že vrsto let, so mi vsi govorili, da ko bom kaj hotel od njih nebo nič iz tega vendar sem imel letos par parkirišč in vandalizem za zrihtat in niso nič komplicirali. Še vandalizem za katerega piše v drobnem tisku, da za odškodnino mora biti policijsko poročilo so mi samo poslali pošto zakaj tega nisem prijavil na policijo in po odgovoru, da za to pač nisem vedel so mi ga kljub temu, da tega nisem storil priznali škodo. Mogoče zaradi tega, ker imam polni kasko pri njih že vrsto let in sem letos prvič nekaj uveljavljal.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Kako postopati v primeru kraje vozila-nasveti

Napisal/-a primozek68 Sr mar 23, 2016 3:25 pm

En kup enga teksta brez potrebe. Zakaj imate nekateri nepotešljivo željo prepisovat neka dejstva iz googla ali wikipedije tja v 3 krasne in odpirat neke splošne kvazi priljubljene teme.

Ko ti ukradejo avto, pokličeš 113 in rešuješ dalje. End of story.

Tema glede kraj ipd drgač že obstaja...

P.s.: varovalke pobrat ven, če bo avto dlje stal... B please
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kako postopati v primeru kraje vozila-nasveti

Napisal/-a sova501 Sr mar 23, 2016 3:50 pm

Ne vem od kdaj so to kvazi priljubljene teme in zakaj je prisoten takšen negativizem. Ko se policijo obvesti se šele zgodba začne in ne konča.
Text v angleščini je iz strani Interpola.

Dal sem samo nekaj nasvetov glede kraj in zavarovanj, in če nekdo ne ve(jaz nisem vedel, ker se mi je to prvič zgodilo)
da je takoj potrebno odjaviti vozilo, zavarovanje itd... bo tu izgubil 20€, tam 30€, drugje 80€, pri nadomestnem vozilu 400€, osebne stvari 500€ itd... Mogoče imaš lepo plačo pa ti znesek 1000€ ne pomeni veliko, verjamem pa da bo komu prišlo prav, ker zavarovalnica ne bo dala takih nasvetov, čeprav si lahko z njo v kontaktu od dneva 1 naprej. Ko pa zamudiš pa rečejo zakaj nisi prej prišel da je prepozno.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Kako postopati v primeru kraje vozila-nasveti

Napisal/-a odprti clio Sr mar 23, 2016 9:07 pm

Z mano mora biti nekaj narobe, ker se čedalje bolj strinjam s Primožkom... Bom bolj pozoren na Mehičane.

Nazaj k temi - premija se vrača za neizkoriščen del od dneva prekinitve do poteka (na dan prekinitve še velja kritje), če pa lastnik vozila ne zna prekiniti police, to ni problem zavarovalnice. V primeru kraje se lahko od premije za kasko zavarovanec poslovi - upam, da se prav spomnim, kar je popolnoma smiselno. Tu je spet odvisno kakšen tip zavarovanja je sklenjen, kasko s kombinacijami, kjer se morebiti premije kombinacij povrnejo, ali nek celosten paket ipd. Od produkta do produkta je drugače, a za vsakega pojasnjeno v splošnih in posebnih pogojih (listini, ki je napisana v berljivem fontu in smiselno urejena z naslovi, ki jasno povejo, o čem govorijo sledeči členi).

Tista z nadomestnim vozilom mi je pa tudi zelo neverjetna. Stvar je v tem, da pri nekaterih zavaroavnec lahko črpa nadomestno vozilo iz dveh "fondov," asistence in kaska. Avtor objave se navezuje na slednjo opcijo, a težko verjamem, da se najem nadomestnega vozila odšteva od odškodnine, sploh zato ker gre za dve različni postavki pri zavarovanju (kraja in nadomestno vozilo).

In že na tem forumu so vsi ti podatki večkrat zapisani, kaj šele na kopici drugih. In dober zastopnik bo dal točno take nasvete, samo ljudje raje kupujejo zgodbe*. A to je že druga tema.

*laži (iz izkušenj)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a motom Če mar 24, 2016 9:23 pm

A pri nas kje gravirajo VIN na stekla in koliko to stane?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Kako postopati v primeru kraje vozila-nasveti

Napisal/-a sova501 Pe mar 25, 2016 5:37 pm

Na tem forumu se najdejo neki pametnjakoviči, ki bluzijo tja v tri dni in klobasajo, ugibajo, domnevajo... kot pubertetniki v srednji šoli. Ta primožek pa škoda besed, od kar sem oddal obvestilo samo neko prazno pametovanje, si ego nabija za tipkovnico... Bo procesna napaka al kaj že napisal ko sem objavil da so mi ga ukradli. Tako da se še iz naših organov norčuje... Revež.
Stanovalci na Dobu niso imeli te sreče...

odprti clio je napisal/-a:Nazaj k temi - premija se vrača za neizkoriščen del od dneva prekinitve do poteka (na dan prekinitve še velja kritje), če pa lastnik vozila ne zna prekiniti police, to ni problem zavarovalnice. .

Zavarovalni agent bi to lahko povedal ob prijavi kraje ampak zamolčijo, pa sem klical dve različni zavarovalnici, ker sem imel obvezno pri eni in kasko pa pri drugi. Ampak vsi tiho kot miške... Ko pa prideš čez 1 mesec po povračilo zavarovanja pa šele povedo, da bi mogel priti takoj. Prej pa govorijo se ne mudi z odjavo itd... Njim se res se ne mudi ker če ne prekineš ne dobiš nič.. Pa še baje avto v prvem letu izgubi 40% vrednosti-tudi jaz bi takšnega prosim. Čudno da avtohiše ne upoštevajo eurotaksa, ko prodajajo 3 mesece stara vozila.

odprti clio je napisal/-a:Tista z nadomestnim vozilom mi je pa tudi zelo neverjetna. Stvar je v tem, da pri nekaterih zavaroavnec lahko črpa nadomestno vozilo iz dveh "fondov," asistence in kaska.

Nekaj misliš, ugibaš,... lažnive zgodbe, to se pa strinjam zadel si.

Kasko je imel vključeno asistenco in proti kraji,... ful kasko če veš kaj to pomeni? in ko sem hotel koristiti nadomestno vozilo mi je zavarovalnica rekla da mi bodo to odbili od cenitve vozila. Ko sem drugič vprašal oziroma pojamral da se mi to ne zdi fer da ne dobim nadomestnega vozila ker imam asistenco(ker sem mimogrede že 40 dni brez avta in kot klošar prosim in hodim sem in tja in se prekladam po vlakih, avtobusih- ker 350€ za 10dni uporabe vozila pa res ne bom dal koliko zavarovalnica hoče), in sem dobil odgovor od zavarovalnice isti: "Lahko vam takoj vozilo zrihtamo ampak vam bomo odšteli od cene za ukradeno vozilo, nekdo mora to plačat." Točno to mi je rekel.

Katera zavarovalnica je to ne bom povedal(verjetno nikoli ker ne bom delal antipropagande) in tudi še nisem dobil izplačila in ne bom pljuval v lastno skledo, itak pa če ne bodo ocenili v redu se ve kaj sledi. Zavlačujejo, zavlačujejo čeprav verjetno že imajo vso potrebno dokumentacijo tudi iz policije. Preden dobijo papirje se izgovarjajo na policijo, ko jih dobijo pa na neko pogodbo ki je verjetno nikoli nisem videl. Že original polica je bila napisana brez osnovnih stvari in je naš osebni agent(pri drugi zavarovalnici) pri kateri imamo običajno zavarovano rekel da ni ta polica p od police. Skratka ta zavarovalnica nikoli več, hvala ne hvala.

To kar je v tej temi, nisem našel na nobenem forumu pa sem prebrskal tri različne, ampak dobro vsevedi že vse vedo, tako da res brezveze da sem kaj pisal.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a primozek68 Pe mar 25, 2016 10:43 pm

Ej muci, v redu je, ne se razburjat.
Je pač popolnoma jalovo tako pisarjenje. Referate naj delajo osnovnošolci.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Po apr 04, 2016 8:49 pm

skor 2 mesca je že od kraje pa še nič, tako da bom denar od zavarovalnice mogoče(poudarek je na mogoče) v roku treh mescev, pa še to najverjetneje ne ker bodo 100% še nek izgovor našl. Upam da tist ko ga je ukradl, da se mu kost zaleti ko bo ribo jedel.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 04, 2016 8:59 pm

dobiš nadomestni avto od zavarovalnice za ta čas ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Po apr 04, 2016 9:02 pm

Pri večini zavarovalnic dobiš in to ne vpliva na ceno, pri tej k mam pa jst pa pri full kasku "dobiš" nadomestn avto potem ti pa full odštejejo od ponujene vrednosti ukradenega vozila. Kdo bo dal za 30 dni uporabe vozila cca 800€(tist ki ne ve- torej večina).
Več kot 8 tisoč evrov ne dam nikol več za avto, ker na koncu bodo po mojih neuradnih info itak še ponudil neko tako ceno da ne bo za nikamor. Skratka pri nas so postopki dolgi da se postaraš in zraven lahko živce zgubiš.

po.sc. Katera zavarovalnica? Ne bom javno, ne prvoščim pa tega nikomur ampak očitno danes še policija ni več varna, saj v Zagrebu so oropal policijsko postajo. Verjetn je prišlo do iztekanja notranjih informacij.
Zadnjič spremenil sova501, dne Po apr 04, 2016 9:35 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 04, 2016 9:15 pm

katera zavarovalnica ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
sova503
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To apr 12, 2016 1:30 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije.-ZAVAROVALNICA

Napisal/-a sova503 To apr 12, 2016 2:57 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:katera zavarovalnica ?




Če koga zanima razplet z zavarovalnico, ampak tisti pametnjakoviči in mojstri za kozolcem ne rabijo replicirat. Zakaj so mi blokirali račun na forumu še sam ne vem. Ampak dobro, rad pomagam in s krajo vozila mi je šlo živcev za pol leta in sigurno bo komu v pomoč, ker je zastonj info in prihrani stres.
Izobraženega in seznanjega človeka je težje zmanipulirati in sam sem velik zagovornik tega zato se bom potrudil s pisanjem spodaj.

BISTVO ZGODBE:

Pohvalil bi vse te naše vladne agencije, inšpekcije in vse ostalo. Torej javno upravo tudi policijo, ni vse tako črno kot je zaslediti na forumih, ko se pogajajo za plače in jih ljudi obrekujejo. Jaz sem bil zelo zadovoljen z vsemi po vrsti, tudi policijo in sem jim v zameno tudi max pomagal kot oškodovanec.
Pred krajo sem bil popolna rit na tem področju, nula in so me agencije in inšpekcije "izobrazile in seznanile s pravicami". Ko so me na zavarovalnici razjezili mi je to dejansko koristilo, da sem se poučil o vsem in sigurno bo komu pomagalo, saj na žalost kriminal je bil in bo prisoten.

Človek v Sloveniji ima veliko možnosti preden se odloči za drage odvetnike, ki stvari v večini ne poznajo dovolj dobro in takoj forsirajo drago tožbo, da bi s tem dodatno zaslužili. To stane v začetku tako oškodovanca(ker redki bodo obračun delali po končani sodbi) in s tem se naredi dodatno škodo tudi zavarovalnici. Torej obe strani "izgubita".

Če imate spor z zavarovalnico in imamo visoke davke(ki jih redno plačujemo) zakaj ne bi izkoristili brezplačne pomoči pri sporu:
-najprej se zavarovanec lahko pritoži sami zavarovalnici(zavarovalnica po zakonu mora omogočati pritožbo-579. člen Zakona o zavarovalništvu ),
-potem lahko vpraša za dodaten nasvet npr. Agencija za nadzor zavarovalnic.
-Če še vedno ne reši problema lahko gre preko Zavarovalnega združenja na mediacijski postopek, kjer se v mirnem tonu opravi mediacija, itd...
-Če vse to ne obrodi sadov se v končni fazi se stvari rešujejo na sodišču.

Na koncu sem umaknil prijavo vse povsod, tudi pri odvetniku sem vse preklical(so imeli srečo da so mi danes poslali sprejemljivo ponudbo), moram pa še enkrat povedat da so ljudje na teh vladnih agencijah zelo profesionalni, zelo motivirani in bi takoj šli v nadzor in bi jim upalili kazen 100%, ker sem po moji navadi vso dokumentacijo skrbno zbiral. Zelo pomembno je imeti vso dokumentacijo in vse skopirati preden se da naprej na zavarovalnico,... dokumentacijo ko komuniciraš z zavarovalnico in podobno.

Veliko stvari me je motilo pri zavarovalnem postopku in veliko stvari se niso najbolje držali po pogodbi; npr bil sem 55 dni brez nadomestnega vozila, čeprav mi je po polici pripadalo in sem jih večkrat prosil, pa mi ga niso hoteli dat oziroma so se izmikali češ da bodo odšteli od vrednosti vozila, polno drugih nepravilnosti(npr. 4 dni po kraji so imeli vso original dokumentacijo, čez 40 dni mi pa pošljejo obrazec za prekinitev zavarovanja kjer piše da nimajo original prometne-imeli so jo pa ves čas), poslali so mi "po pomoti" položnico za premijo zavarovanja(ki so jo stornirali po pritožbi), stalno so mi pošiljali naj jim dostavim dodatno dokumentacijo ki so jo že imeli in še bi lahko našteval... skratka stresno za oškodanca v že tako stresnem dogodku, hkrati pa neprofesionalno.
Živcev so mi ogromno spili ampak danes po cirka 2 mesecih od kar so mi ukradli vozilo, sem dobil ponudbo za izplačilo, katero bom sprejel in sem srečen da je vsega konec.

Po računanju koliko sem dal za njega+ (zelo draga platišča in vse ostale nadgradnje-> kar sem dodatno tudi zavaroval!) + koliko sem dodatno vložil v njega+odtujene osebne stvari+ odbitna franšiza(300€) bom po poplačilu imel čistega minusa 3,000€.

Čeprav je vozilo imelo prevoženih nekaj tisoč kilometrov sem ponudbo takoj sprejel, ker logično je da avto izgubi na ceni že ko ga odpelješ iz salona.
Niso mi ponudili malo, niso mi ponudili veliko, realno ceno so ponudili in od njih ne morem zahtevati nič manj iin nič več zato se nisem pritožil in sem takoj pristal. Realnih 15% sem izgubil na vrednosti vozila, pravijo da prvo leto izgubiš nekje 20% in glede na moje kilometre(6,000 prevoženih) se je cenitev kar sklada s to tezo.

Verjetno so na zavarovalnici bili presenečeni da se niti nisem pritožil pri njih, ker je bilo kar nekaj hude krvi(ampak so oni krivi, ker so me zavajali in je vsak drugače govoril in ko me nekdo začne zavajat in to ugotovim se mu slabo piše) ampak v prvi fazi sem tudi jaz človek in to zelo pošten in za malo se mi zdi da bi izsiljeval še za nekaj par sto evrov.

Kratkih 5. točk če komu kdaj ukradejo vozilo:
1. takoj prijava na policijo
2. ne puščat NIKOLI nikakršnih dokumentov v vozilu, ključev še manj
3. takoj odjavit vozilo iz prometa
4. takoj stopit do zavarovalnice in z odjavljeno prometno zahtevat prekinitev zavarovanja(sami jo ne bodo ponudili)
5. če je vozilo na kredit ali leasing takoj se pozanimat kakšen je postopek prekinitve oziroma nadaljevanja


LP
Zadnjič spremenil sova503, dne To apr 12, 2016 3:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a esem To apr 12, 2016 3:17 pm

"Zakaj so mi blokirali račun na forumu še sam ne vem."
Niti ne moreš vedet, saj račun za Sova501 NI blokiran (banan). Kaj delaš, da se ne moreš logirat, pa ostali ne moremo vedet.

Drugače pa vsaj nekaj ob takem sranju zaradi kraje in za povrh še neprofesionalnosti/podjebavanja zavarovalnice.
Ko dobiš denar, pa sporoči, katera zavarovalnica je.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a mrtwelvetrees To apr 12, 2016 5:59 pm

sova503 : kaj pa če ostane prometna v avtomobilu, kaj to spremeni ?

katera zavarovalnica je to ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Sr apr 13, 2016 2:57 pm

:huh:
esem je napisal/-a:"Zakaj so mi blokirali račun na forumu še sam ne vem."
Niti ne moreš vedet, saj račun za Sova501 NI blokiran (banan). Kaj delaš, da se ne moreš logirat, pa ostali ne moremo vedet.


Ko sem se hotel prijaviti mi je napisalo uporabniško ime ne obstaja, potem ko sem pa sedaj dal ponovno geslo pa dela o.k. Sem mislil da je blokiran račun.
Javno tudi po izplačilu ne bom povedal imena zavarovalnice, ker moj namen ni nobeno zavarovalnico spraviti na slab glas, ampak moj edini namen je to da se ljudi opozori da so zelo pozorni, saj se vsepovsod lahko zgodi kaj takega, čeprav do sedaj sem imel 15 let zavarovano pri Triglavu in niti enkrat ni bilo nobenega problema, čeprav ukradli so mi prvič vozilo in ne vem kako bi bilo tam. Za nadomestno vozilo vem da bi mi brez težav dali. Edino kar si očitam v celem postopku je da nisem bolj vztrajal pri nadomestnem avtu( 2 meseca sem že brez), čeprav če štirikrat rečeš pa ti ga ne dajo oziroma govorijo o odbitkih ki ne bili smeli biti do določene vrednost(kar tudi piše na pogodbi), se mi zdi da sem dovoljkrat rekel. Preden pa podpišeš so mi pa rekli to je ful kasko, vse krije itd. Ko pa nastane škoda pa ni nadomestnega vozila, pa še rekli so mi da ne krijejo osebnih stvari itd. Ko sem pa na Triglav klical so mi pa rekli da krijejo osebne stvari v višini 500€, kar je velika razlika če imaš kakšne vrednejše stvari v avtu.
Res dober nasvet je da se v vozilu ničesar vrednejšega ne pušča ne glede na zavarovanje.

Sedaj na koncu sem imel še en "manjši" zaplet saj se je zgodilo da sta mi dva uslužbenca cel postopek za eno stvar govorila da je tako, ko je bilo pa konec postopka in sem hotel realizacijo tega je pa vodja rekel da ni tako ampak drugače(zakaj se je šlo ne morem povedat). Na svojo škodo sem potem pristal in tudi ko sem pogoje preletel so bili mlahavo napisani. V izogib sporom sem popustil in pristal kot so rekli. Tega res ne razumem da še zaposleni ne vedo točno ampak postopek je zaključen in zgodbe je konec.

Sicer bo zvenelo osladno, samo res ne razumem kaj se more človeku plest v glavi da ti ukrade stvar vredno 20,000€. Že če človek od sorodnika prejme dražje darilo se počuti nelagodno. Lp
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Ne maj 01, 2016 9:52 pm

Spremljam malo črno kroniko iz firbca, ker še nisem prebolel dogodka... pa opažam da nepridipravi niso nič zmanjšal tempa. Celo tako so predrzni da letnike 2016 kradejo.

Naša država ima za vsako neumnost denar, da bi pa kej takega uvedl(link) so pa tisti na pozicijah prepolni samga sebe. Sej ni čudn, glede na težavnost FVV ni čudno da je tako kot je. Naši bodo to uvedl čez 50 let-mogoče. Nekje(neuradno) naši vsako 10 vozilo najdejo. :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=wj_Q--QWAow
https://www.youtube.com/watch?v=uPceodx5Cwo
https://www.youtube.com/watch?v=fxWf3LbvDzk
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a yashica Po maj 02, 2016 12:57 pm

Starost vozila pa res ni vezana na predrznost, če ukradejo novo vozilo pomeni samo to, da so lopovi korak pred proizvajalci. Zakoni in izvajanje le teh so pa onstran luže tudi tako drugačni, da je brezveze nastavljanje vab lopovom, ker morajo te najprej poloviti. Tista peščica prijetih in obsojenih pa ni dovolj velik razlog.
Koliko so policaji zainteresirani za preiskovanje ne vem, vem pa, da pred leti, ko so meni sredi belega dne skušali vdreti v avto (uničili ključavnico prrtljažnika) in sem podal prijavo, ni bilo pretirane volje za hitro ukrepanje. Imeli so podatke o modelu reg. št. vozila in opis lopovov, vleklo se je pa prekleto po polžje, da o klavrnem rezultatu ne govorim. Dobrih 15.000 takratnih tolarjev škode, poročilo tožilstvu, a ker barabe niso imele nič, le okrog 30 kazenskih pregonov nad glavo, je vse padlo v vodo.

Ne vem, mogoče bi bilo potrebno avto opremiti z zanesljivim varnostnim sistemom kot je ta:
https://www.youtube.com/watch?v=TMmFVFsFYjY
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Po maj 02, 2016 2:21 pm

Ma ne bom komentiral policistov, da se komu ne zamerim. Lahko samo rečem da če bi se dnevno zgodilo 5 ropov bank v Sloveniji po 20 tisoč evrov za vsak rop, bi bilo policajev po celi Sloveniji kot os. Ko ukradejo pet vozil ponoči vsako po 20 tisoč evrov pa ne jemljejo preveč resno vsota je pa ista. Zakaj ne, vedo samo oni. In ni čudno da si potem upajo roparji vozil marsikaj, ker denarji naj bi bili ogromni, kazni majhne ali pa jih ni.

Mimogrede, pazite tisti ki imate škodo oktavijo, ker mislim da so celo v zadnjih parih dneh tri ukradli, ena je bila po navedbah policije celo rs letnik 2015. Škode octavije, golfi, clioti, bmwji, megani, sceniki, audiji in še kak mercedes so trenutno vroča roba za nepridiprave.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a yashica Po maj 02, 2016 2:52 pm

Rop banke in kraja pločevine pa ja ni primerljivo. V prvem primeru gre običajno za oborožene "izvajalce" in temu primeren je tudi policijski odziv, razen če kradejo beli ovratniki. Pleh je le pleh in nima veze ali je vreden 500 ali pa 50.000€.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
sova501
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Če feb 25, 2016 7:38 pm

Re: Ukradli so mi - rabim informacije... (radio,lcd,itd...)

Napisal/-a sova501 Po maj 02, 2016 6:56 pm

Nimaš prav. Bi te vprašal kaj bi rekel če bi šel v salon, kupil golfa za 20 tisoč evrov(in ne bi imel kasko zavarovanega), čez 2 meseca ga pa ne bi bilo več. Bi rekel pleh je pleh? Isto za rabljenega, bi kupil avto za 6.000€ čez 2 tedna ga ne bi bilo več. Kaj to pomeni? To pomeni da ti je nekdo dobesedno ukradel 20 tisoč evrov, ali pa ti je ukradel dobesedno 6.000€. Beli ovratniki ponekod dobijo doživljensko zaporno kazen, pri nas še nismo na takšnem nivoju.

Če bi v enem tednu oropali 5 pošt in 5 bank v vrednosti npr. 100.000€ bi bila policija na vsakem koraku, ko naredijo pol milijarde škode s krajo vozil se vedejo vodilno non šalantno in govorijo varna država smo. Smo klinaca varna država, vlomi v nepremičnine vedno bolj pogosti, kraje vozil vedno bolj pogoste itd. Interpol je nedolgo dejal da se po balkanu vozi 160.000 ukradenih vozil. In kolikokrat na letu doživiš check point kontrole na avtocesti, regionalni cesti, kjer vsako vozilo brez izjeme ustavijo preverijo VIN in voznika in sovoznika. Včasih so to še delali, sedaj je tega vedno manj. V Luki Koper so v celem letu našli 2 kg prepovedanih snovi(sramota), če bi pogledal primerljiva pristanišča po Evropi in svetu bi videl da so številke nekaj 1000x višje. Poznam natanko situacijo in nekatere postopke organov za nadzor in sem kot državljan zelo nezadovljen nad državo in njenim odnosom pri kriminaliteti. Prvič premalo jih je, drugič ponekod imajo premajhne plače in so posledično nemotivirani, tretjič premalo finančnih sredstev se vlaga v preventivo in so organizirane skupine ne 1 ampak 2 koraka pred organi.

Škoda je popolnoma ista če ti nekdo ukrade 100€ na cesti iz denarnice ali pa ti ukrade mobitel vreden 100€ iz garderobne omarice. Ali pa če ti ukrade 20.000€ vreden avto ali pa ukrade 20.000€ gotovine na pošti. Tisti ki kupujejo ukradene stvari in ukradene rezervne dele in to vedo, so enako odgovorni za kriminal kot tisti ki kradejo. Sicer pa vsak bimbo lahko predvideva da nov avto najverjetneje ne bodo razkosali ampak ga bodo enostavno prodali naprej. Iz ZDA jih največ pošiljajo na zahod Afrike, iz Evrope pa marsikam od Moldavije, Rusije, Ukrajine, Iraka, Sirije do Afrike, Kitajske in celo Koreje. EU države brez mej je en velik drek, treba je pa podpirati multikulturnost, ker če ne si nestrpen al kako že. V Evropskih državah pa največje mafije vodijo prav tujci(priseljenci) zaradi internacionalnih povezav.
Na področju vozil imajo delno krivdo tudi proizvajalci vozil, ker napredek na področju anti theft tehnologije je premajhen, minuto ali dve in z avtom se že odpelje. Pa tudi v takšnih časih živimo, da na žalost poštenje nič več ne šteje in se vse glede čez denar in kdo ima boljši avto, večjo hišo. To vse ustvarja pogoje za pohlepnost in pogoste kraje česarkoli že. Za mene je boljši in večji človek nekdo ki je pošten in vsak dan vstane ob 6 zjutraj gre v tovarno in dela 8 ur za 700€, kot nekdo ki je preprodajalec vozil in nateguje navadne ljudi in se vozi v Q7. Kar naj ima tistega audija na žuljih navadnih ljudi.
Zadnjič spremenil sova501, dne Po maj 02, 2016 7:26 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 32 gostov