Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 To jul 19, 2005 11:29 pm

100% mestne vožne (razvoz) nissan micra 1.0 če vozm normaln 6.5, če pa 1,2,3 prestavo do konca in nato takoj bremzat, uglavnem da zlo grdo delam z avtom pa poraba pride tja do 7.3l/100tko da U 100 km zapraviš slabih 200sit
ah se ne obremenjujem
;)
aja
-gume napumpi na 2.8bara
-optiko nared
pa se ti bo poznalo nekje 10% samo pazi, avto se slabše drži, pa usako luknjico čuteš.
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky To jul 19, 2005 11:37 pm

Ja pa tud gume si ti bolj obrabljajo če ni na pravem tlaku.
The MAN
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Napisal/-a Nejko87 To jul 19, 2005 11:39 pm

da, sredina gume...
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky To jul 19, 2005 11:47 pm

Tako ja. ;) Sej pa kupiš gume iz druge roke za par k sit 6gum. :D
The MAN
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a s line Sr jun 06, 2018 11:46 am

Imam neko bolj zahtevno vprašanje glede porabe goriva kako se lahko zmanjša poraba goriva pa ne govorim o gumah, raznih dodatkih, klima ipd. ampak kako se lahko poraba fizično zmanjša pri avtomobilu, da je res učinkovito in, da se res močno pozna nižja poraba govorim o kakem posegu na motorju ali kaj podobnega.
Nekje sem slišal da brusijo glavo motorja, da znižajo porabo ali pa mogoče obstaja, še kaka druga varijanta.
hvala
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a coco66 Sr jun 06, 2018 12:06 pm

prodaš in kupiš teslo
 
s line
Novinec
 
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne nov 13, 2016 5:16 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a s line Sr jun 06, 2018 12:30 pm

resno sprašujem če je možno porabo znižati na minimum pri avtu namesto, da je 7L bi bila potem 5L/100km.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a esem Sr jun 06, 2018 12:57 pm

Zakaj se ti zdi, da tega ne bi naredili že v tovarni? Kakšen deci morda - ob zmanjšani vzdržljivosti - pa še to bi samo enim porabilo manj, enim pa več, odvisno od načina vožnje. Sedaj je prilagojeno vsem, torej kompromis.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a nejc1 Sr jun 06, 2018 7:13 pm

Lahko se proba s kakšnim čim bolj eko naravnanim chip tuningom (če gre za turbaka), mogoče bo razlike nekaj deci, to pa je to, za kaj več prodaj avto in kupi nekaj varčnejšega... Še največ se da prišparat z pametno naštudirano vožnjo (pa to ne pomeni, da cincaš 70 na regionalkah)... Če je bencinar se ga lahko predela na plin, ob kvalitetnem sistemu in monterju se na dolgi rok precej prišpara, seveda odvisno od mnogo dejavnikov...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a DePalmo Sr jun 06, 2018 7:28 pm

Kot že omenjeno, največ lahko narediš da poznaš svoje relacije in voziš primerno. Naprimer: prejšni avto mi je pil 8l, a na določeni relaciji ki sem jo kar dobro poznal, sem ga spravil na 6.7, pa nisem šel ravno počasi. Sedaj imam dizla in ugotavljam da je zelo pomembno da čim hitreje prideš na željeno hitrost ampak hkrati ne smeš pretiravat, nato pa vzdržuješ to hitrost. Seveda moraš tudi zelo dobro predvidevati in se izogibati zaviranju, naglem pospeševanju in ne smeš imeti v avtu nepotrebne krame. Tako boš imel še najmanjšo možno porabo.

Druga opcija pa je da prodaš avto in kupiš nekaj bolj varčnega. Raznih magnetov, tablet oz. karkoli je sedaj "in" se izogibaj, ker niso nič vredni ni ne naredijo nič.

Brušenje glave da avtu več konjev in posledično imaš lahko malo manjšo porabo, ampak to je nekje pol litra, več težko. Zato se tudi ponavadi da čipirat dizle, ker imajo potem z umirjeno vožnjo manjšo porabo.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a alexwell Sr jun 06, 2018 7:30 pm

torej bi rad privarčeval max 5eur pri polnem tanku.....najlažje je, da se nečemu drugemu odrečeš za teh 5eur in boš najceneje prišel skozi.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a limas Sr jun 06, 2018 7:56 pm

1. Ne delati nepotrebnih voženj: včasih lahko v center mesta ali v trgovino tudi s kolesom.
2. Ohranjati konstantno hitrost: brez velikih pojemkov in pospeševanj na polno; zavirati z motorjem in ne z zavorami če je možno in varno.
3. Odstraniti iz avta odvečno kramo, strešni prtljažnik...
5. Kupovati gume z majhnim kotalnim uporom: mišlen energy, pireli cinturato P1 verde.

Meni uspeva samo iz točke 5 prišparati 5 ojrov na tank.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a chad Sr jun 06, 2018 8:00 pm

najmanjša poraba je v garaži
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a lin Sr jun 06, 2018 8:12 pm

Poraba je zelo odvisna od načina vožnje in občutka za motor ali drugače nekdo sliši motor drugi pač to ne zna. SUnkovito pospeševanje in nato zaviranje, zelo povečujeta porabo medtem, ko jo konstantna umirjena vožnja zmanjšuje in to nikakor ne pomeni cincanje, samo način vožnje je potrebno obvladat. Z znancem imava povsem enak avto z enakim motorjem, voziva iste relacije pa ima on povprečno porabo okrog 7l/100km , jaz pa 6,3l/100km, tega nikakor ne more razumeti toda , ko sem se peljal z njim mi je bilo hitro jasno zakaj je tako, žal prijatelj nima , da tako rečem pravega občutka za avto in ga ne sliši in to ne bo nikoli spremenil , nekateri to imajo drugi pač ne , žal tako je. To seveda govorim o voznikih , ki vsaj večinoma upoštevamo CPP tisti , ki jim pedpisi niso mar in jim je avto za sproščanje svojih frustracij in agresivnosti, pa tako od nobenega vozila ne morejo pričakovati neke nizke porabe.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a esem Sr jun 06, 2018 8:41 pm

Je možno kdaj povedati kaj novega - ali biti tiho, če novega ni - namesto stalnega ponavljanja večnih vsem znanih resnic? In pisat bolj razumljivo?
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a lin Sr jun 06, 2018 10:01 pm

[i]@esem

Ti pač ne moreš brez svojih neumestnih in neumnih pripomb , uživaj v njih in kot je v tvoji navadi me lahko tudi spet izbrišeš, morda tudi blokoriš ne bom nič presenečen, saj je tvoja domišljavost in enoumlje brezmejno in to pod pretvezo, ker sem z povsem običajnim komentarjem verjetno kršil tvoj namišljeni pravilnik.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a titanius Sr jun 06, 2018 10:12 pm

Uporabnik s line ima se mi zdi audija z 1.6 bencinskim motorjem in jaz menim,da se tu poraba ne more zmanjsati s 7 na 5,dejansko tud teh 7 je zelo ok za bencinarja.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a lin Sr jun 06, 2018 10:29 pm

s line je napisal/-a:resno sprašujem če je možno porabo znižati na minimum pri avtu namesto, da je 7L bi bila potem 5L/100km.



V primeru, da gre za normalno uporabo vozila je takšno razliko v porabi iz 7l na 5 l nemogoče doseči. Z občutkom in načinom vožnje je mogoče doseči razliko okrog 1l za cela 2l pa mislim , da nikakor ne, saj že 7l ni neka velika poraba.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1294
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a J.McLane Če jun 07, 2018 7:10 am

S line, za konkretne predloge boš moral napisat malo več informacij. Za kater avto gre in kakšne in kako dolge relacije delaš?
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a ojnica Če jun 07, 2018 7:48 am

Predelaš ga na plin za 800-900 evrov en vgradi v Ljubljani.
Sedaj se eno leto vozim na plin in končno imam spet veselje do vožnje.
Sem testiral avto na plin 75km po dolgem klancu gor je dosegel hitrost 100km/h, ibiza 100 km pa je dosegla 120km/h, tako da na plin gre odlično.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov