Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Napisal/-a subi92 Sr jul 13, 2005 6:22 pm

Subaru legacy 2.0gl (prednji pogon) karavan, prejšnji lastnik reku da pije od 10 naprej pri 225.000 kilometrih (model je tanku vsakič za 1000 sit ???), sedaj pije 8 - 8,5 (600km s približno 48litri) - vse kar sem naredil so redni servisi na 10.000km, napumpane gume in dinamična vožnja! S tem da sem namontiral še večje kolesa 195/50/15 kar se mi dokazano ne pozna čisto nič glede porabe.
Kolega je imel accenta in ga ni mogel spraviti pod porabo 8,7 tako da čarovnije ravno ne boš mogel narediti - po podatkih nekega mehanika ki šraufa korejce pravi da niso ravno zelo varčni. LP
 
Uporabniški avatar
subi92
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1622
Pridružen: Če dec 16, 2004 9:19 am

Napisal/-a subi92 Sr jul 13, 2005 6:27 pm

Če koga zanima Pony 1.5GL, ga prodaja moj prijatelj. Avto ima nekje 105.000 realnih kilometrov-imel nek atek nato njegov mulc mal oprasku in obutu. Ampak je avto za majhne pare primeren za vozit in ne gledat. Mal zauga in avto hitreje zalaufa kot njegov clio ki ga tudi prodaja! LP
 
bsmuk31
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 731
Pridružen: Pe jul 11, 2003 7:39 pm

Napisal/-a bsmuk31 Sr jul 13, 2005 10:17 pm

Porabo najbolj zmanjšaš, če hodiš naokrog peš ali pa se voziš s kolesom :P
Klikni za povezavo na salon.
 
Uporabniški avatar
RR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 647
Pridružen: To mar 09, 2004 8:52 am

Napisal/-a RR Pe jul 15, 2005 9:46 am

Kupte si vsi Lupota TDI :roll:
 
Uporabniški avatar
Miholl
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Pe okt 01, 2004 4:32 pm
Kraj: Long Melford, Suffolk, England

Napisal/-a Miholl Pe jul 15, 2005 11:04 am

No da ne bom odpiral nove teme: ali električni porabniki povišajo porabo goriva??-(avtoradio,luči,osvetlitev itd....),in zakaj klima požre toliko bencina?Moje mnenje je da je povišanje porabe ob prižganih lučeh zanemarljivo...kako pa deluje klima pa nevem...mal napište kako pa kaj...
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Napisal/-a jony Pe jul 15, 2005 11:17 am

ne vem men se klima ne po zna čist nč. avto je vožen na kratke relacije cca 10 km v eno stran, klima laufa non stop (avtomatska), poraba pa je nekje 6.6 l/100km. Bistvene razlike če nimam klime prižgane v porabi ni, se pa zelo pozna na moči. Kot bi imel avto 15 km več. Aja avto pa je corsa 1.4 twinport.
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Napisal/-a AndrejD Pe jul 15, 2005 11:49 am

Miholl je napisal/-a:No da ne bom odpiral nove teme: ali električni porabniki povišajo porabo goriva??-(avtoradio,luči,osvetlitev itd....),in zakaj klima požre toliko bencina?Moje mnenje je da je povišanje porabe ob prižganih lučeh zanemarljivo...kako pa deluje klima pa nevem...mal napište kako pa kaj...



Logično da več žere ker mora alternator več energije dobavljat :) (hint: motor suče alternator). Klimo tudi vrti motor + še elektriko žere.

Moj ma v štand gasu porabo okoli 7-8A z vključenimi vsemi električnimi uporabniki in vključeno klimo pa porabi 47A sama klima porabi okoli 10A.

Lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Miholl
Uporabnik
 
Prispevkov: 862
Pridružen: Pe okt 01, 2004 4:32 pm
Kraj: Long Melford, Suffolk, England

Napisal/-a Miholl Pe jul 15, 2005 12:13 pm

ja sam hipotetično: pri 800rpm-prosti tek motor fila alternator za recimo 50A,pr 2000rpm fila recmo za 100A....sej pol se nebi poznal če vsi porabniki ponucajo max 50A....,ostalo gre v akumulator če je treba ne?ker sej alternator pa itq skos laufa ko motor laufa ne?
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Pe jul 15, 2005 3:28 pm

Priklopljeni porabniki el. energije ne povečujejo porabe. Alternator deluje enako, če ni nič priklopljeno ali pa je avto kot novoletna jelka. Saj pretvarja zgolj mehansko delo v el. energijo, ki napaja el. porabnike. Z viški el. energije pa polni akumulator oz. če je ta napolnjen se el. en. pač izgublja v prazno.

Druga zgodba je klima, ki deluje nekako po principu on/off. Na off se vrti jermen v prazno, ko pa je on pa sklopka zagrabi kompresor klime in motor mora poleg poganjanja avtomobil še dodatno trošiti svojo moč na poganjanju klime. Zato je posledično manjša moč in tudi POVEČANA poraba saj drugače ne more biti. Razlika pa je ponavadi tam nekje okoli 0,5l/100km
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm
Kraj: Usa

Napisal/-a pugi405 Pe jul 15, 2005 4:39 pm

subi92 je napisal/-a:Subaru legacy 2.0gl (prednji pogon) karavan, prejšnji lastnik reku da pije od 10 naprej pri 225.000 kilometrih (model je tanku vsakič za 1000 sit ???), sedaj pije 8 - 8,5 (600km s približno 48litri) - vse kar sem naredil so redni servisi na 10.000km, napumpane gume in dinamična vožnja! S tem da sem namontiral še večje kolesa 195/50/15 kar se mi dokazano ne pozna čisto nič glede porabe.
Kolega je imel accenta in ga ni mogel spraviti pod porabo 8,7 tako da čarovnije ravno ne boš mogel narediti - po podatkih nekega mehanika ki šraufa korejce pravi da niso ravno zelo varčni. LP

Moj kolega ma accenta in pravi, da če mu žre 6.5l je že velik. :lol: :lol: Vozi pa.... :roll: :roll:
[URL=https://matchnow.life]Authentic Ladies[/URL]
 
Uporabniški avatar
marko stare
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Po avg 16, 2004 9:38 pm

Napisal/-a marko stare Ne jul 17, 2005 9:46 am

[quote="BBoss"]Priklopljeni porabniki el. energije ne povečujejo porabe. Alternator deluje enako, če ni nič priklopljeno ali pa je avto kot novoletna jelka. Saj pretvarja zgolj mehansko delo v el. energijo, ki napaja el. porabnike. Z viški el. energije pa polni akumulator oz. če je ta napolnjen se el. en. pač izgublja v prazno.

To pa ne bo držalo :!: :!: :!:
 
Uporabniški avatar
Fiat Tipo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1289
Pridružen: Če mar 06, 2003 6:24 pm
Kraj: Idrija

Napisal/-a Fiat Tipo Ne jul 17, 2005 10:51 am

Če se dobro spomnim enega starega članka ki je bil enkrat nekje objavljen pol to res ne drži čist. To se je pa šlo takrat ko je bilo pri nas potrebno po zakonu tudi podnevi imeti prižgane luči. In pol so eni računali koliko več bencina porabiš zarad nonstop prižganih luči. Blo je sicer eno malenkost ampak po teh izračunih naj bi tudi z električnimi porabniki povečeval porabo.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne jul 17, 2005 11:23 am

Miholl je napisal/-a:No da ne bom odpiral nove teme: ali električni porabniki povišajo porabo goriva??-(avtoradio,luči,osvetlitev itd....),in zakaj klima požre toliko bencina?Moje mnenje je da je povišanje porabe ob prižganih lučeh zanemarljivo...kako pa deluje klima pa nevem...mal napište kako pa kaj...


gorivo je vskladiscena energija. vsi porabniki rabijo energijo, in ker je bencin edini vir energije v avtu, se vse napaja posredno iz bencina.

vsaka elektricna naprava pije bencin. najbol se pa to pozna pri luceh, ogrevanju zadnjega stekla in mocnejsih porabnikih.

klima popije tok bencina zato, ker, ko priklopis klimo, elektricna sklopka, ki je na jermenici kompresorja prime, in motor more poganjat se kompresor, kar pozre dost moci motorja.

drgac pa cist vsak porabnik se pozna na bencinu.
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne jul 17, 2005 11:31 am

BBoss je napisal/-a:Priklopljeni porabniki el. energije ne povečujejo porabe. Alternator deluje enako, če ni nič priklopljeno ali pa je avto kot novoletna jelka. Saj pretvarja zgolj mehansko delo v el. energijo, ki napaja el. porabnike. Z viški el. energije pa polni akumulator oz. če je ta napolnjen se el. en. pač izgublja v prazno.


ni res.

ce se ne motim je dinamo tist ki skos fila brez prestanka.
 
Uporabniški avatar
marko stare
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Po avg 16, 2004 9:38 pm

Napisal/-a marko stare Ne jul 17, 2005 1:02 pm

Točno tako....mislim, da se poraba pri prižganih porabnikih el. energ. poveča od 1-3% mogoče na videz ni dosti v petih desetih letih pa se nabere."prižgane luči -večja poraba-osnaževnje s plini+ svetlobo-več vzdrževanja-več denarja v državno blagajno :D -varnost kaj govori statistika?????????????? :cry:
lp
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Ne jul 17, 2005 1:28 pm

manjsa poraba se doseze tko da se bencinu doda na 10 litrov ena kavna zlicka sladkorja. ;)





























EM.. DA NEBO KDO RES TEGA POCEL
OZ: ZA TAKO RAVNANJE NE ODGOVARJAM™
:twisted:
 
tony1
Novinec
 
Prispevkov: 368
Pridružen: So nov 27, 2004 11:00 pm

Napisal/-a tony1 Ne jul 17, 2005 1:28 pm

V glavnem tisto nakladanje, da je najbolje pohoditi gas, da čimprej prideš do željene hitrosti so take buče, da boli glava... :roll:

če hočeš zmanjšatzi porabo, šaltaj v višjo prestavo pri 2k obratov in z občutkom delaj z nogo po gasu (nikoli čez 3 četrtine hoda)...

morda bo kdo začel jamrati, da bo vse to zamorilo motor... hja, meni itak še nikoli ni uspelo več kot pol tanka prevoziti s tako vožnjo :lol: druga polovica je bila pol vedno dirkaška :twisted:
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Ne jul 17, 2005 1:56 pm

Jst peljem tako kot se mi tist moment sprdne, seveda upoštevam razmere na cesti.

Na dolgih relacijah in do 3300 obratov mi kuri smešno malo. Ribnica - Šentilj = 186 kilometrov in sem porabil 12 litrov bencina.
Na isti cesti, samo da je relacija samo do LJ (46 kilometrov) pa pokurim 4,8-5 litrov, res pa ta tiščim avto kolikor dopuščajo razmere.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Norden
Novinec
 
Prispevkov: 208
Pridružen: Ne dec 14, 2003 10:31 pm

Napisal/-a Norden To jul 19, 2005 5:13 pm

Samotar je napisal/-a:Jst peljem tako kot se mi tist moment sprdne, seveda upoštevam razmere na cesti.

Na dolgih relacijah in do 3300 obratov mi kuri smešno malo. Ribnica - Šentilj = 186 kilometrov in sem porabil 12 litrov bencina.
Na isti cesti, samo da je relacija samo do LJ (46 kilometrov) pa pokurim 4,8-5 litrov, res pa ta tiščim avto kolikor dopuščajo razmere.


Si zamešal številke?
Most of the parts that break on the 156 are made in Germany
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR To jul 19, 2005 11:06 pm

V tem je vic, da jih nisem.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 107 gostov