Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a a4 Če jun 07, 2018 5:40 pm

nekaj bedastih in manj bedastih idej:

1. težo avta znižaj

če se voziš sam, odstrani zadnjo klop, sovoznikov sedež, rezervno gumo (aja nekaj od tega zna povzročit težave s policijo), toči gorivo samo do recimo pol tanka in ne polnega (20kil razlike)

v glavnem odstrani nepotrebno kramo (kamen na kamen palača)

2. vozi z zaprtimi okni, izklopi klimo, izklopi vse električne porabnike razen dnevnih luči (spet:policija)

3. način vožnje (zaviranje z motorjem, zavetrje za tovornjakom, ....)

4. menjaj motorno olje

5. točenje goriva v tujini (cenejše gorivo) če si kje ob meji
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a svetilnik Pe jun 08, 2018 5:28 am

Joj, samo nehajte s tem počasnim, zasanjanim speljevanjem pri zeleni luči. To je očitno nacionalni šport Slovencev! :evil:
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a MacTron Po jun 11, 2018 8:53 pm

lin je napisal/-a:
esem je napisal/-a:Je možno kdaj povedati kaj novega - ali biti tiho, če novega ni - namesto stalnega ponavljanja večnih vsem znanih resnic? In pisat bolj razumljivo?


Ti pač ne moreš brez svojih neumestnih in neumnih pripomb , uživaj v njih in kot je v tvoji navadi me lahko tudi spet izbrišeš, morda tudi blokoriš ne bom nič presenečen, saj je tvoja domišljavost in enoumlje brezmejno in to pod pretvezo, ker sem z povsem običajnim komentarjem verjetno kršil tvoj namišljeni pravilnik.


Uporabnik lin, moderator esem vas je opomnil na določene poste pred vašim, katerega ste spravili skupaj s kopijo že podanimi podatki med drugim še z mojega obsežnejšega s prve strani v letu 2005. V smislu razumljivosti pa vam je bilo očitno bolje žaliti moderatorja, kot pa priznati napako in se morda tudi za njo opravičiti ali pa biti raje tiho. S takšnim "podvojevanjem" si novinec že v samem začetku naredi slabo popotnico kasneje zgodovino. Ne, bolje je bilo nadaljevati vaše enoumje, ki je očitno spregledalo kako se stvari streže že 14 let (začenši pred 16-imi leti) v tej skupnosti s čisto pravim pravilnikom, ni navidezen, je pravi in ima člene z obrazložitvami, ki so napisani z namenom obdržati ogromno skupnost v normalnem ogledate si ga pa lahko tukaj: viewtopic.php?f=2&t=24649 kot že vselej povprej. Ironija je v tem, da je bil opomin na post le opomin brez pravilnika, vi pa ste s svojim besedičenjem raje nadaljevali s kršenjem slednjega 1.2 k sreči ne 1.4.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Kako zmanjšati porabo

Napisal/-a lin Po jun 11, 2018 10:37 pm

Res ne vem kaj ste ali si sploh želel povedati, postov iz leta 2005 pa res ne prebiram in me ne zanimajo, zato je zadnje kar bi lahko bilo neko moje kopiranje kar mi kot razumem očitate , glede esema pa ne bom več komentiral , ker ima zadeva osebno noto , ki jo pač premalo poznate, da bi se lahko vtikali v ta odnos, saj sem ravno jaz bil v preteklosti deležen žaljitev itd...
Lep pozdrav .
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 85 gostov