Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Igor07
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če okt 13, 2005 1:38 pm

Dober vulkanizer

Napisal/-a Igor07 To nov 01, 2005 12:15 pm

Ker se bliza cas menjave gum bi vas prosil da mi v Ljubljani ali bližnji okolici prporocite kakšnega dobrega vulkanizerja.
Z dobrim mislim predvsem to, da je vsaj toliko natančen, da pogleda kam podloži roke od dvigalke, da potem po opravljen delu ni prag poškodovan (zvit ali odrgnjen).:jao:
Mogoče to druge ne moti ampak mislim, da toliko se lahko vsak potrudi da ne poiškoduje avta stranki.
Drugo kar me zanima je to, ali vam vaš vulkanizer privije kolesa samo s pištolo ali dobi pravilen momemnt z moment ključem. Ker je za vsak avto določen pravilen moment zategovanja vijakov me zanima ali posvečate pozornost tej zadevi oz. ali jo posveča vaš vulkanizer.
 
mugen
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: So sep 25, 2004 12:50 pm

Napisal/-a mugen To nov 01, 2005 12:33 pm

jz ti priporočam aniks plus v horjulu....je avtoklepar pa ma še vulkanizerstvo zravn......tud jz gume menam pa ti garantiram d je vse narjen s 100% natančnostjo pa moment kluč itak, pritisk v gumah tud vse tko k na vratih piše.......skratka tm nimaš kj falit pa maš garant vse tko je treba
Slika
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny To nov 01, 2005 12:54 pm

Bužga pri štepanjcu. Če sem tam kdaj videl kaki avto pod 10miljonov pa tudi ne vem :)
V glavnem dobro naredijo
 
SkIDiver
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Če mar 24, 2005 7:05 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a SkIDiver Po mar 27, 2017 8:42 am

12 let kasneje in v iskanju vulkanizerja v LJ ali bližnji okolici.

Iščem vulkanizerja, ki svoje delo opravi kvalitetno, vijake zateguje z moment ključem in omogoča tudi hranjenje pnevmatik.

Vem za Pestatorja, so kvalitetni, ampak so mi stopili na žulj, ko sem pred leti reklamiral jajčasto pnevmatiko in mi je majster rekel, da je pnevmatika OK medtem, ko ga je skoraj tolkla po nosu, ko se je vrtela na centrirki.
Groš je tudi dober, če dela lastnik ali pa kakšen od zaposlenih, ki ve kaj počne. Spet ne želim stat zraven in gledati pod prste, da bo narejeno kot se zagre in ugibat ali bo OK ali ne in bom moral hodit nazaj.

Predlogi?
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a Dizzy Po mar 27, 2017 10:01 am

Avto Svetek med Fužinami in Poljem. vozim avto oz. avte tja že vsaj 10 let, še nikoli problema. vedno naredijo, kot se zagre, solidne cene, tudi nasvete znajo dati dobre, pa tudi veliko sprašujejo voznike same, kako so zadovoljni s pnevmatikami, da znajo potem ostalim strankam tudi na podlagi tega priporočati.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a EX-B Po mar 27, 2017 5:02 pm

Vujasinovic v Siski (nasproti bolnice Petra Drzaja - http://www.gume-pnevmatike.com/). Izpolnjuje vse tvoje pogoje in ima normalne (neljubljanske) cene za montaze. Edino v obdobju menjav se ga je malo za izogibat, ker ima ponavadi guzvo ven na cesto in cakas tud 2 uri.. Jaz itak sraufam sam, kadar pridem na menjavo mu pripeljem samo feltne izven teh obdobij menjav, nikoli nobenega problema, vse v nulo + gume med najcenejsimi.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a thunderbolt So maj 09, 2020 3:56 pm

Ne morem, da ne bi naredil malo reklame za vulkanizerstvo hf iz Vrhovcev. Ne samo za ljubljanski konec, ampak nasploh na ravni Slo, izjemno dobre cene premontaze in ko mislis, da bo pri kvaliteti storitve treba zamizat na eno oko, tudi to preseneti. Nisem se dozivel, da bi vulkanizer namazal vsak vijak posebej s pasto! :shock:
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a danci1973 So maj 09, 2020 6:03 pm

S kakšno pasto?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a meganer So maj 09, 2020 8:23 pm

Koliko plačate za premontažo na recimo 17" ALU?

Ker 59.98eur na Avtotrade Vrhnika mi jo bolano.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a Novinec1968 So maj 09, 2020 8:33 pm

30 evrov pri gumax pooblaščenih vulkanizerjih.
https://www.gumax.si/index.php/default/ ... kanizerji/
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a thunderbolt So maj 09, 2020 9:26 pm

danci1973 je napisal/-a:S kakšno pasto?

Bakreno

Na Vrhniki so pa itak sami zlatarji, pa se kak salabajzer se najde med njimi!

17 alu: 22€ pri zgornjem mojstru (z racunom, seveda).
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a limas So maj 09, 2020 10:28 pm

Dizzy je napisal/-a:Avto Svetek med Fužinami in Poljem. vozim avto oz. avte tja že vsaj 10 let, še nikoli problema. vedno naredijo, kot se zagre, solidne cene, tudi nasvete znajo dati dobre, pa tudi veliko sprašujejo voznike same, kako so zadovoljni s pnevmatikami, da znajo potem ostalim strankam tudi na podlagi tega priporočati.

Svetek spada med dražje vulkanizerje. Koliko so strokovni pa ne vem. Imam slabo izkušnjo, ko so mi 3x lepili preluknjano gumo. Vsakič nestrokovno, da je zopet puščala. Za njihove servisne storitve, pa lahko napišem elaborat. Negativno, malomarno in predrago, na podlagi osebnih izkušenj z več kot 10 letnim servisiranjem vseh družinskih avtov. Seveda že dalj časa nisem več njihova stranka.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dober vulkanizer

Napisal/-a danci1973 Ne maj 10, 2020 9:36 am

thunderbolt je napisal/-a:Bakreno

Bakrena (ali kakršna koli druga) mast / pasta nima kaj iskati na vijakih in/ali maticah za kolesa - razen če je proizvajalec dal takšna navodila za tvoj model avtomobila in je temu primerno tudi specificiral navor.

Verjetno je ta vulkanizer tudi eden tistih, ki najprej vse vijake ali matice zategnejo z udarno pištolo na 'pas mater', potem pa grejo z moment ključem okoli in jih še enkrat 'poklikajo' - kar seveda nima nobenega smisla, ker so vijaki itak že preveč zategnjeni.

Dober vulkanizer bo očistil vijake / matice, z njih odstranil rjo, za zategovanje ne bo uporabljal pištole in za vsako vozilo bo moment ključ nastavil na ustrezen navor, saj predpisani (s strani proizvajalca) navori segajo od 80 Nm (npr. Jaguar X-Type) do 180 Nm (npr. VW Touareg, T5, Amarok)... Takšnega pa jaz še nisem srečal...

https://www.youtube.com/watch?v=X3ndeXiZUeM
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov