Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če jan 26, 2006 11:52 am

Courage, če bi še enkrat imeu možnost izbirati, katere bi vzel; 6000 ali 8000?
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če jan 26, 2006 11:54 am

ok, sej vem da bi mogu na motosvet-u spraševat, pa vseeno...A je že kdo namontiral xenon kit na motor? S tem ne mislim moped s 6voltnim štromom, ampak na motor :)
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Če jan 26, 2006 12:03 pm

V tem oglasu mate še barvno lestvico in oznake....

http://cgi.ebay.de/XENON-Nachruest-Kit- ... dZViewItem
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če jan 26, 2006 12:54 pm

Cash je napisal/-a:Courage, če bi še enkrat imeu možnost izbirati, katere bi vzel; 6000 ali 8000?


Med tema dvema bi izbral 8000K, ker sveti nenormalno dobro pa še molj modrikasto :)
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če jan 26, 2006 1:00 pm

no se ena lestvica od 3000K do 12000K (ze kar vijolcno ;))

http://www.xenonking.com/12000.htm
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 10:02 am

Eno vprašanje: imam namen kupt Xenon kit za H4 žarnce, pa me neki zanima. Kako je z dolgimi lučmi pri lučeh brez leče? H4 žarnca ma notr dve nitki in ker sta na različnih straneh parabole je ena dolga, druga pa kratka. Če to H4 žarnco zdej zamenjam s xenon kitom bom imel kratko luč xenon. Kako pa dolgo realizirajo potem? Verjetno z navadno halogenko, rajt, samo kam jo daš mi ni jasno.
Slika
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Ne jan 29, 2006 10:15 am

A se da dobit tud Bi xenon za moj avto k mam dovge pa kratke ločene pa me zanima koako je kej s tem če kdo kej ve cena je verjetno večja :oops:
....
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 10:24 am

A se da dobit tud Bi xenon za moj avto k mam dovge pa kratke ločene pa me zanima koako je kej s tem če kdo kej ve cena je verjetno večja Embarassed


A to maš H1? Po moje morš kupt dva ločena sistema pa dat eno žarnco v ta dolge pa ta drugo v ta kratke pa seveda dva štarterja, sam ne vem ce bo kul zarad blendanja. Al pa če obstajajo taki kompleti k ma samo en balast za dve žarnci k sta narazen. Poglej na www.ebay.de išči xenon kit "tip žarnice".
Slika
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Ne jan 29, 2006 10:46 am

Nism še nč gledu kakšne mam :oops: mislm da so kratke H4 dovge pa pojma nimam vem samo da so ločene k mam dovge posebi kratke pa posebi gre se pa za Hondo Crx l 96 :lol:
....
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Ne jan 29, 2006 10:58 am

Courage™ tebi je crknila 1 xenonka ?:/ ker sem zadnič videl da ti je samo 1 žarnica gorela :/
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 11:54 am

Neyo-Neyo: Vrjetn maš dve H1. A nikol ne menjas zarnice? H4 so dvonitne zarnice - ena nitka za dolgo ena za kratko. Ce mas pa loceno so pa najpogosteje in najverjetneje (predvsem pr starih avtih) H1.
Slika
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Ne jan 29, 2006 12:05 pm

alien-w je napisal/-a:Neyo-Neyo: Vrjetn maš dve H1. A nikol ne menjas zarnice? H4 so dvonitne zarnice - ena nitka za dolgo ena za kratko. Ce mas pa loceno so pa najpogosteje in najverjetneje (predvsem pr starih avtih) H1.


še nikol nism menju ker avto nimam dolg časa pa u tem času mi ni nobena žarnca crknla še zdej po mrazu se mi pa ne da gledat pa razderat kakšne mam žarnce :oops: drugač pa sm ramišlu če žebom to nabavu pa monteru bi meu rad bi xenon pa raj dam mal več keša mi bolš zgleda če maš tuto kompleto use zrihtan 8)
....
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 12:25 pm

Ja, Neyo-Neyo, se strinjam. Jest bom enako naredu pr svojem novem avtu, ampak se zmer mi ni nihce odgovoru, kako je dejansko s H4 dolgimi lučmi.
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne jan 29, 2006 12:27 pm

alien-w je napisal/-a:Ja, Neyo-Neyo, se strinjam. Jest bom enako naredu pr svojem novem avtu,
ampak se zmer mi ni nihce odgovoru, kako je dejansko s H4 dolgimi lučmi.


ajajaja sta se pa zapricala :)
evo ena moznost

http://www.xenonvalot.com/newh4bixenon.html
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Ne jan 29, 2006 1:58 pm

alien-w je napisal/-a:
A se da dobit tud Bi xenon za moj avto k mam dovge pa kratke ločene pa me zanima koako je kej s tem če kdo kej ve cena je verjetno večja Embarassed


A to maš H1? Po moje morš kupt dva ločena sistema pa dat eno žarnco v ta dolge pa ta drugo v ta kratke pa seveda dva štarterja, sam ne vem ce bo kul zarad blendanja. Al pa če obstajajo taki kompleti k ma samo en balast za dve žarnci k sta narazen. Poglej na www.ebay.de išči xenon kit "tip žarnice".


:cry :cry

Ma kaka dva ločena sistema... Dolge luči ti ostanejo navadne halogenke, ti zamenjaš samo dnevne kratke luči s xenon žarnico.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Ne jan 29, 2006 2:00 pm

DaDek je napisal/-a:Courage™ tebi je crknila 1 xenonka ?:/ ker sem zadnič videl da ti je samo 1 žarnica gorela :/


ja, balast je pregorel, zaj pa čakam na novega.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Ne jan 29, 2006 8:49 pm

Kolk pa pride tale balast?
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 9:12 pm

Nene, ne razumete. Model hoče met in dolge in kratke xenonke. Če ima trenutno dve H1 žarnci usako v svoji paraboli enostavno rabš met dva sistema, ločeno - eno za kratke in eno za dolge lampe, al pa pač skupne balaste pa dve žarnici. Je res? Seveda!

Pa tut glede mojga problema me niste razumel. H4 mam. Torej eno dvonitno žarnco. Ko gori ena nitka je luč kratka ko pa gori ta druga je pa luč dolga. In zdej če kupim xenon kit za H4 me zanima kako mam dolgo, razen tko kot je povedal MacTron (sam 700 eurov je pa zame na zalost prevec :) , hvala useen MacTron!). Torej ce kupim h4 xenon kit imam kratko xenonko in dolgo ... kaj? Verjetno halogenko, sam ne vem kje, ce imas samo eno luknjo za zarnico, kjer mas pa itak vtaknjeno to novo xenonko. Torej?
Slika
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 10:08 pm

Sm se mal gledu in sm nasu poleg tistga, k je z svetlobnim ščitkom na elektromagnet (tist link k ga je dal MacTron) našu še en princip. To je, da je poleg xenonke kar ena navadna halogenka in sicer tkole:

Slika

Ampak wtf. Halogenka je una ta mala k zgleda k parkirna cool blue halogenka? No sej, u bistvu če pomislm majo navadne halogenke lih prblizn isto velikost bučke. Mogu bi vidt kako svetjo ...
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne jan 29, 2006 10:52 pm

Proton (clio freak) naj se javi u tej temi..... lih on mi je zadnjič kazu prospect od enga ki prodaja te xenon žarnice /sisteme. Obična xenon H4 žarnica je pač dvopjna žarnica ( u enem ohišju ne ta ki je na sliki) za kratko je xenon za dolgo pa je u istem ohišju obična nit ki zažari ob dolgi luči......
H4 bixenon pa ima u eni žarnici dve xenon žarnici (po kmečko povedan) in pol sistem preklapla med njima.....

H4 xenon kit pride 42 jurjo
H4 BIxenon pa 60 jurjo
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 58 gostov