Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
alien-w
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po feb 09, 2004 1:24 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a alien-w Ne jan 29, 2006 11:07 pm

Lisko mi lahko dobis ksne bl natancne podatke kdo to prodaja pa kje? Tnx!
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash To jan 31, 2006 12:41 am

Ja jst bi tud rabu, lepo prosim.
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Napisal/-a grehc Sr feb 01, 2006 9:30 pm

touran je napisal/-a:ne biksenon je ena žarnica vendar se premika parabola


Pozdravljeni!

Mogoče par besed o samih žarometih v zadnjem času se pojavljata predvsem dva tipa žarometov in sicer FF(tisti z gladkim steklom) in DE(tisti z lečo). FF so neprimerno bolj učinkoviti od DE. Kar se opazi predvsem pri halogenkah Zato trditi, da xenonska žarnica v kateremkoli žarometu poseka halogenko v katerem je malce utopično. Kot primer Nissanu micri svetita H4 neprimerno bolj učinkovito od xenona v accordu.

Bi-xenon je mogoč le v DE žarometih(tistih z lečo), ki so seveda temu prilagojeni, da pa ne bo napačnih razlag pa se ne premika ne parabola ne leča. DE žarometi ima namreč med parabolo in lečo polovico žarometa zakritega z zaslonko, da nebi pri kratkem pramenu prišlo do bleščanja nasprotivozečih. No seveda je v toku razvoja prišlo do ideje, da bi se , ko prižgemo dolgi pramen lahko ta zaslonka umaknila in bi tako uporabili vso površino parabole in ne samo 1/2.

Mislim, da se je pojavilo nekje vprašanje zakaj ima večina skupaj z Bi-xenonom še dodatne deloge žaromete. Stavr je preprosta, si lahko zamislite, da vam na avtocesti crkneta obe žarnici, teoretično je sicer možnost za to majhna ampak vseeno, takrat se lahko izvlečete, če prižgete dolge, ker imate še dve žarnici, sicer halogenski, ki pa vam bosta verjetno rešili življenje. Obstojajo sicer avtomobili brez teh dveh dodatnih žarometov ampak so zelo redki. Vsekakor sta ta dva žarometa bolj za varnost kot pa kaj drugega.

Mogoče še eno majhno opozorilo, verjamem, da se naši policaji, skupaj z unimi na tehničnih pregledih ne zastopijo najbolje na žaromete in se da marskiaj spravit čez, ampak v primeru prometne nesreče, ko bo nekdo trdil, da so ga vaši žarometi zaslepili in bo sodni izvedenec malce bolj detaljno pogledal vaša svetlobna telesa, pa sej veste kaj bo našel... Skratka če že vgrajujete take in drugačne Xenon-kit v svoja vozila poskrbite, da bodo tudi nastavljeni pravilno pa vsekat toliko časa jih obrišite, če nimate pralnih naprav.

lp
Grehc
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če feb 02, 2006 8:14 am

grehc je napisal/-a:Bi-xenon je mogoč le v DE žarometih(tistih z lečo), ki so seveda temu prilagojeni, da pa ne bo napačnih razlag pa se ne premika ne parabola ne leča.


lepo te prosim zakaj pa potem pri nas prodajajo tuarege, A8, porscheje, itd...?
zato ker je samo v nemciji dovoljeno... boh pomagej
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
BlackWind
Tw1ng0 p0wah
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Sr dec 29, 2004 10:01 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a BlackWind Če feb 02, 2006 8:22 am

MacTron je napisal/-a:lepo te prosim zakaj pa potem pri nas prodajajo tuarege, A8, porscheje, itd...?
zato ker je samo v nemciji dovoljeno... boh pomagej

ne da se mi ravno celo temo brati, :) tko da mozn da ste ze povedal...tko da me zanima (vsaj 1x sem nekaj ujel) da moras v primeru montaze xenon luci menjati tudi parabolo zarometa :?: kako je s tem :?:
in se koliko je potem cena za xenon kit (motorki zarice) 42k :?: ce sem prav zasledil...oziroma za kaksno ceno bi se ze dalo dobiti to zadevo :?: ;)
lp
 
Uporabniški avatar
TheCjen
Novinec
 
Prispevkov: 191
Pridružen: So jul 31, 2004 2:16 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a TheCjen Če feb 02, 2006 10:14 am

grehc je napisal/-a:Kot primer Nissanu micri svetita H4 neprimerno bolj učinkovito od xenona v accordu.

Mal offtopic samo... Accord ima lece, ne vem kaksen sistem je to po tvoje, a vendar...

grehc je napisal/-a:Mogoče še eno majhno opozorilo, verjamem, da se naši policaji, skupaj z unimi na tehničnih pregledih ne zastopijo najbolje na žaromete in se da marskiaj spravit čez, ampak v primeru prometne nesreče, ko bo nekdo trdil, da so ga vaši žarometi zaslepili in bo sodni izvedenec malce bolj detaljno pogledal vaša svetlobna telesa, pa sej veste kaj bo našel...


Ce se ne motim nikjer v zakonu ne pise da bi mogle xenon luci imeti pranje zarometov, tako da razni sodni izvedenci ne morejo kaj dosti. Kar se tice kalibracije višine svetlobnega snopa, pa je ze Courage lepo povedal, kako je nastavil svoje luci in nikogar ne motijo

Ce sem se kje zmotil me pa popravite.

Lp. TheCjen
The Earth is full - Go home
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Bor Če feb 02, 2006 10:46 am

MacTron je napisal/-a:
grehc je napisal/-a:Bi-xenon je mogoč le v DE žarometih(tistih z lečo), ki so seveda temu prilagojeni, da pa ne bo napačnih razlag pa se ne premika ne parabola ne leča.


lepo te prosim zakaj pa potem pri nas prodajajo tuarege, A8, porscheje, itd...?
zato ker je samo v nemciji dovoljeno... boh pomagej



Sej ni mislu DE kot nemčija ampak učitno kot kratica za vrsto žarometa. :)
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a kljukec Če feb 02, 2006 10:58 am

a je treba zadevo homologirat- oz a se jo sploh da
lp
 
grehc
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Po avg 26, 2002 1:32 pm
Kraj: Lublana

Napisal/-a grehc Če feb 02, 2006 11:13 am

Pozdravljeni

Ja de ne bo kakšni nesporazumov DE(delta elipsoid) to so tisti z lečo, ki jih ima tudi accord pa večino tistih, ki imajo xsenonske žarnice. Je pač tip žarometa kakšna žarnica je notr je druga zgodba. Lahko je halogen ali pa xenon.

Mislim, da je nekoga zanimalo, če je potrebno menjati parabole. Zaradi temperature ne lahko bi bil bolj problem bleščanje. zakaj bleščanje, dejstvo je, da idelanih žarometov ni vsak žaromet blešči in če je nek žaromet zadostil tehničnim predpisom z H7 žarnico ni nujno, da jih bo tudi z xenonom. Zato se veliko uporabljajo DE žarometi, ker zelo malo bleščijo.

Glede sodnih izvedencev je pa takole on se niti ne bo spuščal v to kaj točno piše v ZVCP bo pa ugotovil, da imaš v avtu nekaj, ker ni homologirano oz. ni serijsko v tem avtu. Podobno, kot če nisi kriv in napihaš.

lp
Grehc
Zmaga tisti, ki z najpočasnejšim časom vožnje pride prvi skozi cilj.
Slika
 
Uporabniški avatar
BlackWind
Tw1ng0 p0wah
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Sr dec 29, 2004 10:01 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a BlackWind Če feb 02, 2006 1:49 pm

grehc je napisal/-a:Mislim, da je nekoga zanimalo, če je potrebno menjati parabole. Zaradi temperature ne lahko bi bil bolj problem bleščanje. zakaj bleščanje, dejstvo je, da idelanih žarometov ni vsak žaromet blešči in če je nek žaromet zadostil tehničnim predpisom z H7 žarnico ni nujno, da jih bo tudi z xenonom. Zato se veliko uporabljajo DE žarometi, ker zelo malo bleščijo.
Glede sodnih izvedencev je pa takole on se niti ne bo spuščal v to kaj točno piše v ZVCP bo pa ugotovil, da imaš v avtu nekaj, ker ni homologirano oz. ni serijsko v tem avtu. Podobno, kot če nisi kriv in napihaš.
lp
Grehc

hvala za odgovor...tko da ce ni dovoljeno oziroma se ne sme montirat razen ce je serijsko me sploh cena vec ne zanima ;)
lp
 
Uporabniški avatar
Asprex
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 542
Pridružen: Po mar 14, 2005 8:12 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Asprex Če feb 02, 2006 3:22 pm

grehc je napisal/-a:Glede sodnih izvedencev je pa takole on se niti ne bo spuščal v to kaj točno piše v ZVCP bo pa ugotovil, da imaš v avtu nekaj, ker ni homologirano oz. ni serijsko v tem avtu. Podobno, kot če nisi kriv in napihaš.
Grehc


Kolk jaz vem, da sodni izvedenec pride samo ko je kakšna prometna z smrtnim izidom ali z človekom, ki je v kritičnem stanju. Torej če boš ti mrtev ti on nebo mogu nič, če bo on mrtev on nebo mogu rečt da so ga ravno luči zaslepile. Če bo prometna nesreča, kjer bo oseba v krtičnem stanju bosta ziher oba padla v nezavest in tako izgubita 20min spomina. To so samo predvidevanja, ki so pomoje tudi resnična! Sodni izvedenec ti pa nebo prišel na prometno nesrečo, kjer sta si polomla ogledala,... Nebi rad nekaj pametoval ampak tako močne pa tudi niso luči da bi ravno nekoga zaslepile. ;)
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Če feb 02, 2006 3:31 pm

Madona pravi slovenci ste vsi... Samo, da ti dobro vidiš za ostale te pa boli qurac al jim blešči ali ne... Madona imam Xenonke serijske in se nonstop samostojno nastavljajo, da le nebi motilo nasprotivozeč kar se vam kratkomalo j**e... Take dolge ti vsekam da 3 dni neboš ločil dneva od noči ko se ti bo bleščalo... Pa brez zamere...

Jao bog pomagaj...
 
Uporabniški avatar
Slide
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4349
Pridružen: Po maj 03, 2004 10:55 am

Napisal/-a Slide Če feb 02, 2006 4:25 pm

grehc je napisal/-a: Podobno, kot če nisi kriv in napihaš.
lp
Grehc


Tudi če napihaš nisi zato avtomatsko kriv za nesrečo! Da ne bo pomote ;)
Understeer is when the driver is scared, oversteer is when the passengers are scared
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če feb 02, 2006 4:36 pm

xandrej je napisal/-a:Madona pravi slovenci ste vsi... Samo, da ti dobro vidiš za ostale te pa boli qurac al jim blešči ali ne... Madona imam Xenonke serijske in se nonstop samostojno nastavljajo, da le nebi motilo nasprotivozeč kar se vam kratkomalo j**e... Take dolge ti vsekam da 3 dni neboš ločil dneva od noči ko se ti bo bleščalo... Pa brez zamere...

Jao bog pomagaj...


ja pa kaj če maš ti serijsko ? Jaz pač z navadnimi halogenkami ne vidim nič in sem si kupo Xenon kit. Nastavo sem da mi svetijo najnižje kar je možno in to je to. Zaradi mene mi lahko 3 dni skup za mano voziš z dolgimi, al pa se voziš po 300 krat na dan nasproti mene pa mi blendaš, pa se mi bo kratko malo jebalo za to.

Če pa so ceste v kurcu pa mi avto premetava po 30 cm v luft pa to ni moj problem.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Če feb 02, 2006 5:25 pm

pišuka spet eni pametni pa nimajo pojma kaj pomeni AUTOMATSKO (samostojno, samodejno) nastavljanje visine kar morajo imeti vsi avtomobili z xenon in kaj DINAMICNO nastavljanje visine kar pa je precej redko. avtomatsko nastavljanje visine pomeni da se visina snopa nastavlja glede na obtezitev avtomobila in ta se ne prilagaja na stanje cestisca. Dinamicno prilagajanje pa pomeni da se ves cas spremlja nagibanje avtomobila (npr. pri zaviranju ali pospesevanju) in visina snopa se prilagaja sprotno. tipicen primer je ko avto zapelje cez grbino. xandrej seveda ne ve, da njegove xenonke meni zasvetijo direktno v glavo ko zapelje cez lezecega policaja. ce bi imel dinamicno nastavljive zaromete se to ne bi zgodilo.

torej, ce imate xenonke v navadnih zarometih z rocno nastavitvijo visine snopa (skoraj vsi avtomobili imajo kolescek za nastavljanje visine v kabini): preden se odpeljete nastavite visino in v oci ne boste svetili nikomur nic vec kot xandrej s svojimi xenonkami.

lp

http://www.hella.com/produktion/HellaCOM/WebSite/MiscContent/Download/AutoIndustry/Electronics/TILicht_Elektronik_GB_TT_16.pdf
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe feb 03, 2006 8:22 am

:cry

Zdaj pa še enkrat preberi xandrejev post :)
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
BlackWind
Tw1ng0 p0wah
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Sr dec 29, 2004 10:01 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a BlackWind Pe feb 03, 2006 10:57 am

lenivec je napisal/-a:
xandrej je napisal/-a:Samo, da ti dobro vidiš za ostale te pa boli qurac al jim blešči ali ne...


je dobro povedano v motoreviji. včasih ko se je šlo iz navadnih na halogenke je folk jamral da so halogenke premočne in slepijo bla bla. se kdo pizdi zdaj ko jih mam vsi? _NE
isto je z ksenonom, zaj folk si zmišluje da jih slepi pa nevem kaj še vse, čez 10 let ko jih bojo meli vsi avti bo pa to čistnekaj normalnega.

pol pravte da bi se dalo montirati xenon zarnice in ostalo masinerijo v obstojece parabole :?:
koliko je to stroska :?:
lp
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Pe feb 03, 2006 12:26 pm

BlackWind je napisal/-a:
lenivec je napisal/-a:
xandrej je napisal/-a:Samo, da ti dobro vidiš za ostale te pa boli qurac al jim blešči ali ne...


je dobro povedano v motoreviji. včasih ko se je šlo iz navadnih na halogenke je folk jamral da so halogenke premočne in slepijo bla bla. se kdo pizdi zdaj ko jih mam vsi? _NE
isto je z ksenonom, zaj folk si zmišluje da jih slepi pa nevem kaj še vse, čez 10 let ko jih bojo meli vsi avti bo pa to čistnekaj normalnega.

pol pravte da bi se dalo montirati xenon zarnice in ostalo masinerijo v obstojece parabole :?:
koliko je to stroska :?:
lp


nisi reko da ce ni legalno da niti nebos razmisljal o tem ?


:pop:
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
BlackWind
Tw1ng0 p0wah
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Sr dec 29, 2004 10:01 pm
Kraj: Kranjsterdam

Napisal/-a BlackWind Pe feb 03, 2006 12:46 pm

hm..mislm da polcaj ni lih pristojen da ugotavlja ali imas serisko xenon ali ne :D
v sloveniji ceu kit dobis za 60k z zarnicami in motorcki...preko ebaya iz italije pa za 189€ +27€ postnine tko da prsparas 8k ;)
kaj se to da kaj homologirati mogoce...newem ce kje pise da ni dovoljeno...(naknadna vgradnja ;) a je kaksen tak zakon mar :roll:
saj v bistvu mi je 52k za zarnice (xenonke) kar malo prevec... ;) mogoce se bo pa kdaj pocenilo :lol: hehe
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov