Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 9:25 am

Zato, ker pri novejših digitalnih barva svetlobe ni pravilna glede na tip žarnice. Sem 7 let nazaj imel 6000K in je svetilo točno 6000K. Potem sem zamenjal za 4300K in je svetilo belo z odtenkom rumene, torej, točno 4300K. Oba z analognim (AC balastom) Sedaj pa sem par mesecev nazaj kupil 4300K in je svetilo 6000K. Nato sem kit prodal in kupil posebej žarnice 4300K, ki so bile malce drugačne, kot one iz kita in posebej balaste in sedaj mi sveti tam s cca 5000K O rumeni ne duha ne sluha, tudi na cesti ne. In potem sem zasledil, da je za to kriv digitalni balast, ker rahlo dvigne Kelvine, ta stari analogni pa ne. Tudi po tujih forumih pravijo tako.
Našel sem tudi ta filmček, ki to potrjuje.. https://www.youtube.com/watch?v=wm6j_HT ... freload=10

Sem pa tudi našel ta stare balaste, ki sem jih imel vgrajene 7 let nazaj in sem jih sedaj zmontiral in je res sveti malce rumenkasto, vendar žarnica crkne po kakih 15 sekundah. Probal sem tudi z drugim analognim balastom in je isto crknila. Verjetno je kriva starost balastov. In na te iste žarnice sem sedaj zmontiral digitalne in o rumeni ne duha, ne sluha. Hočem pa malenkost rumenega oddtenka, da bom tudi v dežju kaj videl, torej hočem ta pravih 4300K :D
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 9:33 am

Sicer sem na Ebayu našel te slim AC Analogne, vendar se malce bojim, da bom vrgel stran 20€. Če pogledaš, tudi piše spodaj pod opisom z modro barvo, da so AC boljši. http://www.ebay.com/itm/2X-AC-Slim-Digi ... 2f&vxp=mtr

Sem pa tule našel še ta stare balaste http://www.facelift.si/index.php?page=s ... Itemid=162
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po mar 30, 2015 11:21 am

Ojoj.. OK, vidim da nimas osnov postimanih.. AC/DC ne pomeni analog/digital balast! Niti velikosti balasta ne pove katerekoli od teh karakteristik. Tako veliki debeli in mali slim balasti so lahko AC ali DC.

Gremo po vrsti:
- digital/analog ti pove vrsto krmiljenja izhodne napetosti zarnice. Analogno krmiljenje je bilo sicer zanesljivo, vendar pocasno in ne prevec natancno, posledica cesar je krajsa zivljenjska doba zarnic (zaradi variacij v napetosti na elektrodah v zarnici), daljsi startup cas in se kaj.. Digitalno krmiljenje je mislim da ze v celoti nadomestilo analogno, ne poznam sodobnega balasta ki se uporablja analogno krmiljenje.. Prednosti so hitrejsi startup cas in izredno stabilno doziranje napetosti elektrodam zarnice, pa mislim da tudi za odteken manjsa poraba energije, torej boljsi izkoristek.
- AC/DC pove vrsto napajanja xenon zarnice. DC je enosmerna napetost iz balasta na elektrode zarnice, kar je v tem primeru slabo (arc v zarnici bolj obrablja eno od elektrod, sem ze pozabil ali pozitivno ali negativno..), pomeni krajso zivljensko dobo zarnice. AC je izmecna napetost na elektrodah, ta nacin uporabljajo vsi OEM balasti in tudi kar nekaj kitajcev. Prednost je seveda manjsa izraba elektrod, saj jih stalno menja med sabo in s tem razdeli obrabo na obe.

Razlika v barvi med AC in DC balastom je zelo verjetno zaradi razlike v output voltazi. Vsekakor pa velja, da so AC balasti tisti pravo (navsezadnje so vsi OEM balasti AC). Ko kupujes kitajcka na katerem ne pise ali je AC ali DC, je 50/50 verjetnosti da bos dobil katerokoli od teh variant. DC je seveda tehnicno gledano bolj preprosta tehnologija, zato je se vedno zelo pogosta v kitajskih balastih..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 11:34 am

Ok, pač uporabljam "znanje" folka na forumih in Youtubu in ker pač vsi govorijo od AC in DC balastov, sem potem tudi jaz povzel tako. :D
Torej, kakšni so uni na facelift strani? Pomoje še ta stari, saj sem take imel tudi jaz. :roll: In kaki so uni na Ebayu? Če tip govori, da so "AC", potem verjetno so?
Drugače pa hvala za razlago 8)

Glede AC pa DC pa vem, da je to izmenični AC in enosmerni DC tok =P
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po mar 30, 2015 1:21 pm

Na zalost je po forumih cisto prevec tega AC/DC = analog/digital in se to cisto prevec zamenjuje med sabo in govori kar vsepoprek. Tisto kar je na facelift strani si ne bi upal trdit kaj je, AC ali DC. Kot sem napisal ze prej, v vseh oblikah ohisij imas obe varianti, AC in DC. Torej, ce nic ne pise in je dokaj poceni, lahko kar predvidevas da je DC balast, saj je cenejsi za proizvodnjo. Ce pise da so AC, potem verjetno so.. Se vedno je pri vecini kitajcev problem kvaliteta komponent in s tem povezana dejanska izhodna moc (namesto deklariranih 35W dajejo ven od 30 do 32.. S tem je verjetno povezana tudi neprava barva svetlobe). Ce isces take balaste, potem isces po forumih kateri je preverjeno in izmerjeno dober, ali nabavis nekaj drazjega (OEM varianto, Denso in podobne). Sam sem imel se najmanj tezav do sedaj z enimi Terminator kiti iz hids-direct iz UK in pa z Aharon balasti od RetrofitLab-a..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po mar 30, 2015 1:37 pm

Cash je napisal/-a:A tako škatlo si imel http://www.ebay.com/itm/H4-CANBUS-BI-XE ... 4ae7711a58

Ta kit ja, taka skatla in taki balasti, samo da sem jih narocal iz hids-direct.co.uk, kjer imajo opcijo 5000K zarnic. 6000K mi niso vsec, ker imajo za moj okus prav "necisto", medlo modrikasto svetlobo.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 2:42 pm

No, saj te ima facelift, samo druge balaste noter
CAN-BUS http://www.facelift.si/index.php?page=s ... Itemid=173

brez CAN-BUS-a http://www.facelift.si/index.php?page=s ... Itemid=173

Ker imam avto, kateri mi ne javlja napake za pregorjeno žarnico, bi nabavil kar komplet kit brez CAN-BUS-a oz, glede na to, da se spoznaš na zadevo, me zanima, če priporočaš z CAN-BUS-om?
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Cash Po mar 30, 2015 4:15 pm

 
renodriver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Ne nov 16, 2014 8:49 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a renodriver So maj 16, 2015 5:45 pm

Zdravo..je tukaj ker majster, ki bi mi bil pripravljen podret luci od megana 2 in noter namontirat original njegive xenon projektorje ? Kupil sem luci z polomljenimi nosilci, projektorja sta kot niva in bi prosil ce bi mi lahko kdo to ugodno zrihtal lp
 
M3-E92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne sep 15, 2013 10:27 am

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a M3-E92 Če jun 04, 2015 2:18 am

renodriver je napisal/-a:Zdravo..je tukaj ker majster, ki bi mi bil pripravljen podret luci od megana 2 in noter namontirat original njegive xenon projektorje ? Kupil sem luci z polomljenimi nosilci, projektorja sta kot niva in bi prosil ce bi mi lahko kdo to ugodno zrihtal lp


Avtoelektrika Amon.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Gregamax To avg 25, 2015 8:42 am

HTB1FLLWFVXXXXaNXXXXq6xXFXXXl.jpg


Zdravo,

Mogoče ve kdo, kje pri nas bi lahko dobil takšno H7 xenon žarnico kakor je na sliki? Jaz sem zasledil na internetu samo iz Kitajske, a vem, da so takšne xenon kite prodajali tudi pri nas.

Za vsako informacijo se lepo zahvaljujem.

Lp,
Grega
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a miran73 Ne dec 06, 2015 6:27 pm

Zdravo,verjamem da je že kje zapisano vendar ob največjem trudu ne najdem,zato bom kar vprašal-pri originalnih xenon lučeh D2S mi je začel nagajati balast,žarnice so že stare in sem pomisli,da bom komplet žarnic in balastov zamenjal za ksenon kit 55 w in žarnicami 4300k.Zanima me le,če mi ta močnejši kit poškoduje parabole,saj prijatelj vozi kar 75w že dve leti in pravi,da ni problemov-prosim za pomoč in mogoče nasvet kateri kit naj kupim.
L.P.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda Ne dec 06, 2015 8:51 pm

Za samo lečo ni preveč dober močnejši kit.
Najslabša možna varjanta je, da nimaš leče, ki je predvidena za ksenon in lahko v šipo kaj fasaš
Lp
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a =swen= Ne dec 06, 2015 10:24 pm

@pskoda kaj misliš s tem z lečo in šipo?
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a miran73 Po dec 07, 2015 4:47 pm

Ne,lečo imam saj je original xenon.
L.P-
 
Uporabniški avatar
Daewoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne sep 04, 2005 10:09 pm
Kraj: Velenje

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Daewoo Če jan 21, 2016 5:55 pm

Pozdravljeni. Na Laguni 2006, ki ima original xenon žaromete, mi je odpovedal balast. Ali lahko namesto originalnega zmontiram npr. tole: http://www.superstrela.com/levi-meni-av ... r-d4s.html + tole http://www.superstrela.com/levi-meni-av ... r-d4s.html. Zarnice so philips D2S. Hvala
Prej - 1.8 120KM l.1999 bencin: Slika Zdej - 2.0 150KM l.2006 dizel: Slika
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če jan 21, 2016 7:49 pm

Daewoo: lahko, vendar ce bos menjal samo en balast za kitajca, drugi bo pa OEM, ne pricakuj barvnega ujemanja zarnic v obeh luceh.. Pa take dolgotrajnosti kot jo je imel OEM balast tudi ne. Aja, sicer nisem 100% kaksen prikljucek za napajanje ima OEM xenon balast v Laguni, ampak obstaja velika verjetnost, da bos moral tudi tega predelat, zna bit da ne bo pasal iz avta direkt v kitajski balast.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Daewoo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne sep 04, 2005 10:09 pm
Kraj: Velenje

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a Daewoo Pe jan 22, 2016 6:53 am

Za konektor vem da ga bo treba predelati. Glede barve bomo pa vidli, če bo preveliko odstopanje še pa drugega menjam. Še vedno ceneje kot OEM. Hvala
Prej - 1.8 120KM l.1999 bencin: Slika Zdej - 2.0 150KM l.2006 dizel: Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda Pe jan 22, 2016 8:58 am

Zakaj bi bilo odstopanje v barvi? Če so obe žarnice naprimer 4300K in isti proizvajalec bodo obe iste barve, ker imata isti plin v žarnici.
Kolikor jaz vem, barvo svetlobe je odvisna od žarnice in ne od balasta
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Komisar Korozije in 47 gostov