Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a maxipin Po jun 06, 2016 6:39 pm

 
hja1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr mar 30, 2016 5:23 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a hja1 So jul 09, 2016 8:53 pm

Živjo,

Rad bi zamenjal xenon žarnici na golfu. Kakšno imate mnenje o https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/ ... 0-svetlobe
Za ta denar je verjetno OK, me pa zanima ali se jih da kje dobit cenje oziroma ali obstajajo kakšne cenejše pravtako kvalitetne žarnice. Rad bi obdržalo orginal izgled, ker so mi tiste modre xenonke grde. Avto ima orginal xenon, ne xenon kit.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Po jul 11, 2016 6:44 pm

Ceneje lahko dobis classic Osramke (ce ujames slucajno kje dobro akcijo tudi 50, 60 eur komplet, drugace pa okoli 80 eur), ki so popolnoma OK zarnice. NightBreaker Unlimited so za moj okus nekam prevec rumenkaste (bolj kot classic), ampak ponujajo malo vec svetlobe na cesti. Ce mene vprasas niso vredne toliko vecje cene. Sam imam najraje Cool Blue Intense ki jih dobis za malenkost pod 100 eur komplet, bolj hladno bele in zelo mocne.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda Po jul 11, 2016 8:23 pm

Punci je ratala ena žarnica na tiguanu čisto vijolična in zdaj me zanima, kje vi kupujete ksenon žarnice, ker jaz sem pri prejšnem avtu imel navadne h7 zdaj imam pa full led, zato ksenona nisem nikoli kupoval.
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To jul 12, 2016 6:58 am

mimovrste in pa bartog imajo ponavadi najceneje, kakor kdaj. Vcasih narajmas kak zanimiv popust, pa je kje ful poceni cel komplet lahko, samo poiskat je treba. Jaz ponavadi kar ceneje.si vprezem :)

Drugace pa menjaj obe zarnici naenkrat, da bosta iste barvne temperature (xenonke s starostjo "color-shiftajo"), v vecini primerov itak ko gre ena, kmalu za njo pobere tudi drugo.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2016 7:23 am

Aha sem misli, da kupujete v kakšni trgovini, kjer ima v redu cene brez nekih popustov.

https://www.ceneje.si/Izdelek/5367462 - zakaj je ta tako poceni in zakaj nekatere tudi 3x presežejo ceno te?
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B To jul 12, 2016 5:32 pm

Ni neke pametne trgovine pri nas ki bi jih imela stalno poceni, imajo pa kakor sem rekel, vsake toliko kdo akcijo in so konkretno poceni.

Tistele iz superstrele so tako poceni ker so kitajcki. Basically ista kvaliteta zarnice kot v poceni xenon kitih, samo v drugem podnozju.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda To jul 12, 2016 5:48 pm

Ok, hvala
Lp
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a BlackT Če jul 28, 2016 7:08 am

pskoda, katere žarnice in kje si jih potem vzel? Sam prav tako iščem D1S,...

Tu sem jih našel še najceneje, skrbijo me komentarji spodaj, ki pravijo da so fake https://www.amazon.de/UNLIMITED-Xenon-Brenner-Entladungslampe-66140XNB-Faltschachtel/dp/B00EPLD318
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda Če jul 28, 2016 7:30 am

Vzel sem 2 pri superstrela za 20eur po kosu. Menjal sem samo eno, ker druga osram (cca 60eur kos) še dela in moram reči, da ni neke razlike v svetilnosti niti v barvi 4300k.
Od zdaj naprej bom vedno vzel te za 20eur ker je blesavo toliko denarja stran vreči za osram pa tudi, če ima še 1x daljšo življensko dobo ni vredna
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če jul 28, 2016 7:56 am

pskoda: xenonke potrebujejo burn-in period za doseg polne svetilnosti in da razvijejo tisto pravo barvno temperaturo svetlobe, tako da to si ti se zna spremenit po par 10 urah delovanja xenonk.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda Če jul 28, 2016 10:41 am

Trenutno jo ima 4 dni in sveti vedno, ko se voziš tudi podnevi. Jaz osebno nisem opazil neke hude razlike v barvi razen mogoče malenkost ko pogledaš v lečo, ampak res malenkost. Svetilnost je pa ista
Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a EX-B Če jul 28, 2016 12:57 pm

Samo omenjam kot info :) Nekatere zarnice potrebujejo dolg burn-in time, tudi 50 ur, nekatere so na polni svetilnosti in pravi barvni temperaturi ze po 10 urah.. tudi seveda razlicno spremenijo barvno temperaturo, recimo pri CBI-jkah je zadeva kar ocitna, v zacetnih par urah izgledajo skoraj kot navadne classic 4300K, potem pa zacnejo dobivati tisto pravo hladno belo 5000K temperaturo. Pri Classic 4300K je kolikor sem videl sprememba veliko manj opazna ja, je bila pa opazna razlika v svetilnosti v zacetni uri, ko je svetila priblizno tako kot stara na drugi strani, in pa potem po parih urah, ko je zacela svetit opazno mocneje.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a BlackT Pe jul 29, 2016 9:17 am

Jaz bom itak obe menjal, ker že slabo vidim ponoči, verjetno sta še original not (avto letnik 2008). Še vedno ne vem ali naj se stegnem za osramke, ali kupim nekaj cenejšega. Kakšne so pa mtech? Na mimovrste je cena polovična napram osram.
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a MuRiCi So okt 08, 2016 8:59 pm

Želja po ksenonu je zmeraj večja,prej sem imel original zdaj na "novem" avtu tega ni,ima pa leče ;) kje in kaj se od teh kitov najbolj splača vzet ?Imel bi čim manjše balaste,digitalno izvedbo,vrjetno canbus ne rabim,ker avto ne javlja napak,če je kakšna žarnica pokvarjena itd...tujina me zaenkrat ne zanima,zaradi garancije kolikor je pač pri tem je.
p.s. brez moralcev,vem v kaj se spuščam :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a pskoda So okt 08, 2016 9:05 pm

Kaj pa pranje žarometov in auto nastavitev višine?

Če pranja žarometov nimaš se že iz avijona vidi, da si v prekršku in zato potrebno denarno kazen
Lp
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a MuRiCi So okt 08, 2016 9:10 pm

Vse to vem ;) in ne pranja ni avtomatska nastavitev pa je ;) mene zanima,kaj in kje kupit :lol:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 09, 2016 1:36 pm

ebay
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
MuRiCi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 719
Pridružen: Pe maj 18, 2007 5:04 pm
Kraj: Kärnten

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a MuRiCi Ne okt 09, 2016 4:47 pm

Si prebral kaj sem napisal?Tujina me ne zanima ;)
 
miran73
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Po jan 21, 2013 5:42 pm

Re: Vse o XENON-u in njegovih tehnologijah

Napisal/-a miran73 Po nov 14, 2016 7:30 pm

miran73 je napisal/-a:Zdravo,verjamem da je že kje zapisano vendar ob največjem trudu ne najdem,zato bom kar vprašal-pri originalnih xenon lučeh D2S mi je začel nagajati balast,žarnice so že stare in sem pomisli,da bom komplet žarnic in balastov zamenjal za ksenon kit 55 w in žarnicami 4300k.Zanima me le,če mi ta močnejši kit poškoduje parabole,saj prijatelj vozi kar 75w že dve leti in pravi,da ni problemov-prosim za pomoč in mogoče nasvet kateri kit naj kupim.
L.P.


Ni nobenega,ki bi znal pomagati,če lahko luči utrpijo kako škodo z 55w balasti in žarnicami.
L.P-
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: BlackGuard, megane16v in 18 gostov