Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a PogachnyK So jul 20, 2019 5:41 am

hint: Vedno vozi k istemu pregledniku... Ti tako lažje pogledajo malo skozi prste... Mene spustijo skozi z nehomologiranimi lučmi... Kaj pa naj, če Kitajc dober sveti.
Slika
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Mazda2 So jul 20, 2019 10:05 am

Sam že kar nekaj časa vozim v Kranj zraven Merkurja v Regio, so do zdaj po mojem spominu vedno bili prijazni in na tehničnem in pri podaljševanju zavarovanja in registracije. Lani mi nista na isti osi popolnoma enakomerno prijeli leva in desna zavora, vendar v dovoljenem okviru in sem potem pri servisu mehaniku še to omenil. Ker sem bil prvič pri tem mehaniku me je zanimalo kako je naredil in sem se v tistem času oglasil nazaj in jim povedal, da sem pri njih nedavno opravljal tehničnega in če mi lahko to še 1x preverijo in so brez problema. Vse je bilo kul, nato sem mu za moje teženje in njihovo prijaznost v roko stisnil 2 eur.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a DePalmo So jul 20, 2019 5:31 pm

2 EUR? Upam da vsaj 20, drugače bi bilo bolje nič.

Kar mene moti pri tehničnih pregledih je to, da pregledniki ne poznajo kulture. Izjemno težko jim je reči dober dan, povedati če kaj z avtom ne štima in zaželeli srečno pot ali pa vsaj reči nasvidenje. Tega odkar vozim v Grosuplje na Logota še nisem doživel ...

Smo pa enkrat imeli spor zaradi lučke za airbag, ampak so nato vseeno spustili avto čez. Toliko o korektnosti in da "izpod njihovih rok neizpravni avti ne grejo skozi". Ti da za mislit. Oz. se stanje vidi na cestah, sklepam da 20 EUR v prometni še vedno dela čudeže, ali pa pač preprosta poznanstva. Bo potreben še kakšen nadzor teh preglednikov in kazni!

Sem pa vedno pred tehničnim pregledom avto peljal do mehanika in da sva pregledala vse in po potrebi tudi menjala. Z avtom se pač hočem počutiti varnega, in ne da je "izpraven" da gre skozi tehničnega.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a avto fan1308 So jul 20, 2019 6:01 pm

Baje da bodo sedaj kamere na tehničnih.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Daky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Po mar 11, 2013 12:41 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Daky So jul 20, 2019 9:29 pm

Jaz sem najprej vozil na enega tehničnega in je bilo najprej vse ok, so povedali če je bilo kaj resnega za poštimat, niso komplicirali zaradi nedelujoče žarnice, oz smo jo tam zamenjali. Ko je pa postalo obvezno da imaš novo prvo pomoč so se pa drastično poslabšali in ko sem padel zaradi nedelujoče lučke nad tablico (sem prišel nazaj v roku 1ure z novo, ampak sem moral doplačati tistih par € za ponovni pregled) sem se odločil, da tja ne hodim več. Nato sem hodil na amzs in vse je bilo super, prijazni ljudje, ki te celo pozdravijo ko prideš, avto normalno pregledajo in ti prijateljsko povejo kaj če je kaj resno narobe oz kaj bo počasi za zamenjati in te ne napadejo ter ponižujejo češ kako si drzneš k njim pripeljati tako kripo in kako si slab voznik zaradi tega itd,.. zelo se mi je zdelo lepo, če so mi sami od sebe brez težav in zajebavanja še nastavili luči tako kot se zagre. Vendar pa se tudi tam vsako leto slabša. Recimo ravno luči mi nastavi samo še eden, s katerim imam že bolj prijateljsi odnos, ostali/novi se tega izogibajo in iščejo izgovore. Tako, da mislim da pritiskajo na njih, naj čim več avtov vržejo iz zaračunavajo dodatne storitve. So se mi pa tudi tam zamerili ko sem pred parimi meseci tja peljal avto na preventivni pregled, ker sem tako ali tako moral menjati nekaj pri podvozju in mi je mehanik svetoval, da mi bodo oni tam bolj točno povedali kaj vse je za zamenjati kot on. Skratka, avto pripeljem tja, vse poteka tako kot se zagre, dokler mi ni povedal, da moram pobarvati neke praske na zadnjih vratih. Najprej se smejim, ker mislim, da me zafrkava, ampak izkazalo se je, da ne, da letos to pri njih ne gre več skozi. Si mislim ok, kaj ma to veze z tehnično izpravnostjo na avtu, ampak nisem hotel komplicirat, ker je lepo prijazno povedal, da pritiskajo na njih in naj grem samo v mavrico po malo barve za 5€ in sam prebarvam, toliko da se vidi, da je ''sanirano''. Jaz to naredim in čez cca mesec dva peljem avto na normalni tehnični, tam pa šok. Drug delavec tam se je spravil name, da tak avto nikakor ne gre skozi, da to je pa treba pokitat (sem od kleparja izvedel, da se ne splača ker bi se hitro začelo luščit), da neizpravnega ne sme dati skoz itd itd. K sreči je bil tam tudi tisti, ki mi je takrat rekel, da naj samo pobarvam in se me je spomnil, ter rekel sodelavcu, da je ok in naj mi ne teži. Tako, da avto je šel skozi, tisti, ki je težil zaradi kitanja pa je bil nato še kar osladno prijazen, kakor da bi se hotel opravičit in je še hvalil avto. Vendar se mi zdi, da imajo v ozadju še vedno neka skrita dodatna navodila.

Tako da ja, rad bi našel tehnični pregled, kjer opravijo svoje delo tako kot se zagre, brez dodatnih zajebancij in z prijaznim odnosom. Ni mi problem popraviti resne stvari oz jih popravim že takrat kadar sam opazim, da nekaj ni ok in ne čakam na tehničnega. Nočem pa da se tam sekiram in čakam če bodo našli kakšno nedelujočo žarnico, slabe brisalce, prazen rezervar za vitrex,...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a ojnica So jul 20, 2019 10:29 pm

Pelji na tehnični, če te zavrnejo maš 5 dni časa, v teh 5 dneh pa lahko 15x prpelješ nazaj, plačal si že.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a mtl Ne jul 21, 2019 9:38 am

Če se prav spomnim, imaš malo stare informacije. Namreč, če sedaj padeš, kolikor vem, moraš za ponovni pregled doplačati nekaj.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a nejc1 Ne jul 21, 2019 11:00 am

Je tako, nekaj € moraš doplačat..
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Fnatic Po jul 22, 2019 8:55 am

avto fan1308 je napisal/-a:Baje da bodo sedaj kamere na tehničnih.


Ne vem kako je s tem ampak na nekaterih so že.
Pa čist tako mimogrede...kolega vozi avte na tehnične preglede že vrsto let. Če je prevelika pi***rija, spotoma še kaj porihta in ga spravi čez. Za rundo ali dve oz.kdaj potrebno dat tudi več. Poleg njega je pa še en, ki pa mu daš prometno, notri vsaj 100ka in čez tri dni dobiš nazaj prometno in opravljen tehnični.
Prvi sicer zagovarja zavore, gume...vse b.p. Ti pa spravi čez malenkosti kot so luči, kak izpuh slabši, rja..
Tadrugi pa raje ne vprašat. Sem ga vprašal za hec, koliko mu dam, če ne bi imel homologiranih odbijačev, spojlerja, luči, felte, gum, izpuha, športnega filtra, znižanega podvozja in še par malenkosti. Je rekel: daj mi 200eur pa en teden časa.
Tako da bottom line, vse se da b.p.

No pa še moja izkušnja:
Po službi sem se spotoma ustavil na tehničnih v Trzinu. Me vrže, ker mi je skozi stop luč gorela (crknil senzor) pa baje še par malenkosti, za katere niso ne napisali ne povedali. Ok, peljem na uradni servis popravit plus rečem jim, naj pripravijo avto za tehničnega. Naslednji dan peljem avto nazaj. Pred mano stara mamca s Cliotom, ki mu ne dela sprednja luč, zadaj za tablico, zadnja zavora, ročna pa še ena stvar, ki se je sedaj ne spomnim. reče tip mamci, da je vse ok in srečno vožnjo. Pridem na vrsto jaz. Pregleda avto dvakrat bolj kot prejšnjega in na koncu reče, da nisem opravil, ker mi na eni strani luč previsoko sveti. Se mi je zdelo nemogoče sploh zato, ker je imel zrisano, do kam naj bi svetilo in je bilo v mejah. Pa sem pred njim sam nastavil amapk on meni, da bom kar še enkrat prišel. No pa mi je počilo...ko sem mu še s policijo zagrozil na koncu, se je pa začel opravičevat itd..tja pač ne grem več.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a limas Po jul 22, 2019 9:54 am

Glede višine luči te vržejo na LPP Bežigrad. Pred leti so tudi mene. Nikoli ve tam.
Drugje ti jo gratis nastavijo.
Dobre izkušnje imam v okolici Ljubljane. Nikoli gneče, prijazni, korektni, če gre kaj h koncu opozorijo, morebitni drugi pregled je gratis. Odslej sem samo še pri njih.
TP Produkt na Zaloški so bili v prvem letu tudi korektni, nato pa selektivno nadležni in problematični.
Pripeljal sem tehnično brezhibno vozilo in se mi je zdelo, da kar išče neko napako, da bi me zavrnil. Tudi tam nikoli več.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a ojnica Po jul 22, 2019 8:37 pm

Te tehnični so samo zato, da pobirajo denar. Tehnični bi moral delat avtoserviserji, ko ti del tudi takoj zamenja. Vsak avto bi pa moral opravt prevetivni pregled na pol leta pri avtoserviserju, ta pa bi v registr vnesel da je blo to pa to kritično in da je zamenjal.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a DePalmo Po jul 22, 2019 10:09 pm

Serviser ima svojo nalogo in to je servis avta.

Tehnični pregled bi moral biti precej bolj strožji, ker to kar imamo sedaj je bolj kot ne šala. Mi je nizozemski kolega razlagal da gor tehnični traja nekje eno uro in avto pregledajo v nulo. Pri njegovi sestri so našli da je avto bil zbit in zelo prikrito popravljen in zato ni naredil tehničnega. Kolikor mi je razlagal, naj bi bile napake v popravilu karoserije in avto nebo več varen v naslednji nesreči, zato ga niso spustili nazaj na cesto.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a gorazdkop To jul 23, 2019 6:56 am

ojnica, ti pa si bister
a ne bi rajši na dva tedna vozil na pregled. za vsak slučaj
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a pskoda To jul 23, 2019 7:09 am

DePalmo je napisal/-a:Serviser ima svojo nalogo in to je servis avta.

Tehnični pregled bi moral biti precej bolj strožji, ker to kar imamo sedaj je bolj kot ne šala. Mi je nizozemski kolega razlagal da gor tehnični traja nekje eno uro in avto pregledajo v nulo. Pri njegovi sestri so našli da je avto bil zbit in zelo prikrito popravljen in zato ni naredil tehničnega. Kolikor mi je razlagal, naj bi bile napake v popravilu karoserije in avto nebo več varen v naslednji nesreči, zato ga niso spustili nazaj na cesto.


Če to naredijo pri nas bo 3/4 avtomobilov neregistriranih in bog ne daj če še preverjajo prevožene se bo nas vazilo samo peščica
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Firediver To jul 23, 2019 7:54 am

Nizozemci so temeljiti in disciplinirani, mejijo na Nemčijo (še špraho imajo podobno), mi pa mejimo na Balkan in je pri nas tako, kot je.
Še dobro je, ker je sicer na Balkanu še toliko huje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 565
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a AssKicker To jul 23, 2019 8:02 am

Tudi pri nas so zaostrili preglede. Le da se o zaostritvi na tem forumu piše kot "spravil se je name, b****r me ni hotu spustit čez, kva ga motijo praskice, ena usrana žarnica ni delala, nočejo nastavit luči, grem drugam, tm mam kolege, itd itd"
Hočemo kvaliteto, ampak bežimo pred njo.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a bostjannn To jul 23, 2019 10:14 am

Jst osebno nekih hudih problemov s tehničnimi nisem imel, na prvem avtu me je sicer vrgel, ker pipka ni delala, pa to ravno tam predno sem šel noter sem jo preizkusil je še delala, tam pa ne. Bila je pa fora da je imela slab stik in je občasno ponagajala. Drugače sem pa vedno naredil, bilo je ene tri leta nazaj pridem na nas lokalni amzs, brkati tip že zgledal je zatežen in res tako kot je on pregledoval avto ga ni še noben ne prej ne potem, nevem ali je bilo to ker sem imel bolj športen avto ali kaj, no na koncu mi je prav odleglo, ko je dejal ni kej avto je kot mora biti, srečno vožnjo. Predlani pa so mi našli luknjo v gibljivi cevi izpuha, ampak so me spustili, samo naj zrihtam do naslednjega tehničnnega in sem pa ni bilo problemov. Aja pa enkrat pred leti mi je dejal tip, da imam prvo pomoč prastaro in da jo moram takoj kupiti na okencu.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Fnatic To jul 23, 2019 10:28 am

@DePalmo, jaz sem se pa ravno pogovarjal z nizozemci pa so rekli, da imajo ful milejše zakone glede tega. In da na tehničnem preverijo pol manj stvari kot pri nas. Zdej pa vedi, kaj je in kaj ni. Na AMZSjevi strani sem preveril in imajo enako kot mi. Sicer pa rdw.nl preveri in je prikazano, kaj naj bi gledali.
Mah pri nas so enkrat dlakocepski (mi napiše, da nimam vode za stekla (sem imel ampak se ni niti potrudil pritisnit še enkrat oz.počakat sekundo)) spet drugič pa zjahan avto spustijo čez, da je že tebi ''bed'', kako so lahko to storili.
Ba-dum tssssssss =P
 
Daky
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Po mar 11, 2013 12:41 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Daky Če jul 25, 2019 12:43 am

AssKicker je napisal/-a:Tudi pri nas so zaostrili preglede. Le da se o zaostritvi na tem forumu piše kot "spravil se je name, b****r me ni hotu spustit čez, kva ga motijo praskice, ena usrana žarnica ni delala, nočejo nastavit luči, grem drugam, tm mam kolege, itd itd"
Hočemo kvaliteto, ampak bežimo pred njo.


Kar jaz vem so pregledi še vedno isti, poostrili so samo nadzor nad njimi in pritiske nad zaposlenimi. Jamramo pa zaradi neprijaznosti in neprofesionalnosti delavcev. Tehnični pregled je namenjen, da preveri varnost vozila za udeležbo v prometu, predvsem tiste dele za katere voznik sam težko ugotovi, da so izrabljeni. In čisto pravilno je če vržejo avto, ki mu ne delujejo zavore ali še kaj hujšega, problem pa nastane, ko se osredotočajo na stvari, ki niso povezane z varnostjo in te zaradi teh mečejo oz načrtno služijo na tebi. Prazna klima (my favorite), nedelujoča luč, praske to so stvari, ki niso povezane z varnostjo vozila in naj nebi oteževale prestajanja pregleda, a vendar se to redno dogaja. Če smo že pri temu, je jasno določeno, da se ne kritične napake lahko pripiše k pregledu in jih mora voznik odpraviti, avto pa pregled vseeno opravi, a vendar se to ne dogaja, ker kontrolorji raje prekoračijo pooblastila oz krivijo pravila na račun dodatnega zaslužka. Zato se pa marsikaj da hitro rešit z grožnjami policije itd., ampak je žalostno, da se je treba tega posluževati

Tako, da nevem zakaj bi bežali pred kvaliteto, ravno nasprotno. Mi hočemo kvaliteten pregled, kjer preverijo kritične sisteme in zagotovijo, da so vsi avtomobili varni za na cesto. Na manjše napake pa opozorijo oz jih odpravijo - luč mi nastavi v cca 30s in nevem zakaj bi to spadalo pod nekaj slabega. Nočemo pa nategovanja in dodatnega računanja za malenkosti, saj smo vendarle stranka, ki je pršla tja opravit storitev in jo tudi plačala in ne razumem zakaj, bi se moral tam klanjati enemu, ki me hoče nategniti še za tistih par eur. Če se izogibam mehanikov, ki te nategujejo pri servisu ne vidim razloga, da se nebi še tehničnih, ki nategujejo pri pregledu, saj jih je ogromno na izbiro.

Zato sem pa tudi obudil temo, če je kdo pri katerem posebno zadovoljen. Kot pozitiven primer lahko dam nek prijazen tehnični v okolici maribora, kjer sem pred leti ob upravičeno pogrnjenem tehničnem dobil popust, ker je avto padel. Sem tako debelo pogledal, da so še meni oči skoraj padle ven :)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a avto fan1308 Če jul 25, 2019 6:31 am

Prazna klima? A zaradi tega lahko padeš tehnični? Nisem vedel na Scenicu III mi ni delovala (spuščal kompresor) pa sem šel skozi. Kaj pa avti brez klime? Tole je pa nekaj novega, ne mislim s tem nič slabega samo čudno mi je.
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov