Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a čare To maj 13, 2014 8:35 pm

Ja na vrhuncu.In potem jaz pripeljem domač bus na domače tehnične in zapeljem na prazen kanal,gužve ni,pregledniki se krivijo,odprem nalog,pregledniki se krivijo,čakam že 10 minut,medtem že rahlo pade zrak na busu,pregledniki se krivijo,skadim čik in se en od njih spomni da bi šel bus čez kanal spravit,vse skup traja cca. 10 minut,grem na šalte kjer mi refernt-ka pove da bus še ni zaključen,ker je preglednik nekje slišal da mora pregled vozila nad 3500 kg trajat 45 minut in se tega drži ker se boji inšpekcije....In potem ko slučajno popizdiš ti še reče da saj sem v službi in se mi nikamor ne mudi...Ja jaz pa res nimam nobenga druzga dela.Njlepše pa je če prideš ob 13.30 ko je smena in prva skupina že 10 minut ne dela,ker čaka drugo skupino da prevzame,druga skupina pa še nima volje za delat,ker so ravno prišli...Mega nam je.

Glede zamegljenosti pa je več al manj isto povsod.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Bucko99 Sr maj 14, 2014 9:24 pm

Glede na to, kaj vse se vozi po cesti bi jaz močno poostril nadzore nad pregledi ! Sploh glede luči :!:
 
Uporabniški avatar
Zmaj78
Novinec
 
Prispevkov: 478
Pridružen: To avg 23, 2005 2:51 pm
Kraj: Mazda Mx-6 2.5i 24v LPG

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Zmaj78 Če maj 15, 2014 4:44 pm

Razni "domači" xenoni so katastrofa, se strinjam, ko ti pripelje nasproti kakšen Fiat Uno (karikiram), te popolnoma zaslepi. :roll:
 
Uporabniški avatar
grandissimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To apr 22, 2014 8:35 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a grandissimo Če maj 15, 2014 6:10 pm

marjan novak je napisal/-a:Tudi nekoliko zamegljena plastika na luči ne pride skozi na LPP. Strokovni zraz: vizualni izgled žarometa?!

Vsak drugi novejši avto ima tam po treh-štirih letih rahlo zamegljeno plastiko luči. Me zanima, če tudi drugje tako veselo padajo na tehničnem, kot na LPP?


Če se za avto skrbi tko kot se spodobi, sploh v zimskem času ko je velik soli, nebo steklo čist nič zamegljeno. Drugače se da pa v skrajni sili to tudi spolirat :)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a mtl Pe maj 16, 2014 8:00 am

marjan novak je napisal/-a:Tudi nekoliko zamegljena plastika na luči ne pride skozi na LPP. Strokovni zraz: vizualni izgled žarometa?!

Vsak drugi novejši avto ima tam po treh-štirih letih rahlo zamegljeno plastiko luči. Me zanima, če tudi drugje tako veselo padajo na tehničnem, kot na LPP?

To niti ne drži. So nekateri avtomobili, ki imajo vsi uničene žaromete, ker je zaščitni UV sloj na žarometih slab in potem zadeva porumeni. Pri drugih avtomobilih pa tega ni. In po moji oceni je problematičnih avtomobilov morda 5%, če ne manj, ne pa vsak drugi...

Pa ni problem v vizualnem izgledu žarometa, temveč v svetilnosti. Kaj misliš, kakšna je svetilnost pri teh dveh žarometih spodaj (sploh po dežju)? In ja, to se vozi po naših cestah, ne pa kje v Romuniji ali Afganistanu.
Slika
Slika

Žalostno pa je dejstvo, da se večina odloči to porihtat šele takrat, ko jim na tehničnem zatežijo. Da bi porihtali zaradi lastne varnosti, večini žal ne pade na misel. To je pa Slovenija.

Pa še to: opazil sem, da se je s konkurenco (več tehničnih pregledov na kupu) strogost tehničnih pregledov zmanjšala. Stranka mi je mirno povedala, da je pač na tehničnem rekla, da bo šla h konkurenci, če je ne spusti čez. In jo je. :huh:
Zadnjič spremenil mtl, dne To maj 27, 2014 6:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a barossa45 Po maj 19, 2014 10:39 am

mtl je napisal/-a:Pa še to: opazil sem, da se je s konkurenco (več tehničnih pregledov na kupu) strogost tehničnih pregledov zmanjšala. Stranka mi je mirno povedala, da je pač na tehničnem rekla, da bo šla h konkurenci, če je ne spusti čez. In jo je. :huh:

Če jaz pridem na tehničnega z izpravnim vozilom, pa mi potem teži zaradi tega ker sem nataknil nekaj gor, kar imajo ti isti avtomobili pri drugih opremah (npr: prednja maska, druga luč...), kaj pa naj potem drugega naredim, kot da rečem da bom šel drugam ?
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a esem Po maj 19, 2014 11:18 am

mtl je napisal/-a:... Stranka mi je mirno povedala, da je pač na tehničnem rekla, da bo šla h konkurenci, če je ne spusti čez. In jo je. :huh:

A ni tako, da ko imaš enkrat avto "v obdelavi" (ko je vnesen v rač.), lahko nadaljuješ (4 dni?) samo na istem tehničnem?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a matejxx Po maj 19, 2014 12:05 pm

Ali narediš tehničnega je tako najbolj odvisno če koga, ki tam dela poznaš ali pa ima zaposleni tam res dober dan. To govorim če je kaj malega z avtom narobe. Sem že doživel, da mi je avto padel na tehničnem, ker mi ni svetila ena od luči pri tablici. Videl pa sem tudi, da je šel avto čez tehnični čeprav mu ni svetila ena zadnja luč in ena stop luč. Ne vem kako je sploh možno, da eni avti pridejo čez tehnični čeprav avto že na pogled zgleda da bo vsak čas razpadel, enim pa komplicirajo za vsako malo malenkost.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a mtl To maj 20, 2014 6:36 pm

matejxx je napisal/-a:Ali narediš tehničnega je tako najbolj odvisno če koga, ki tam dela poznaš ali pa ima zaposleni tam res dober dan. To govorim če je kaj malega z avtom narobe. Sem že doživel, da mi je avto padel na tehničnem, ker mi ni svetila ena od luči pri tablici. Videl pa sem tudi, da je šel avto čez tehnični čeprav mu ni svetila ena zadnja luč in ena stop luč. Ne vem kako je sploh možno, da eni avti pridejo čez tehnični čeprav avto že na pogled zgleda da bo vsak čas razpadel, enim pa komplicirajo za vsako malo malenkost.

No, če je tako je to res žalostno. Sam še nisem imel problema na tehničnem, pa tam nimam znancev. Mi pa enkrat ni delala parkirna, pa mi je pregledovalec kar rekel, naj zunaj menjam in potem pridem po dokumente. Rešeno. Dejstvo je, da so tehnični namenjeni zagotovitvi vsaj minimalne tehnične brezhibnosti vozila, kar seveda pomeni vsaj minimalno varnost za vse udeležence v prometu. Škoda, da se nekateri pregledniki ne zavedajo svoje odgovornosti.
barossa45 je napisal/-a:Če jaz pridem na tehničnega z izpravnim vozilom, pa mi potem teži zaradi tega ker sem nataknil nekaj gor, kar imajo ti isti avtomobili pri drugih opremah (npr: prednja maska, druga luč...), kaj pa naj potem drugega naredim, kot da rečem da bom šel drugam ?

Sicer ne vem kaj si ti imel, ampak sam sem opisoval primer predstavljen z zgornjimi fotografijami. Pač, takšen avto verjetno ni tehnično brezhiben, a ne?
esem je napisal/-a:A ni tako, da ko imaš enkrat avto "v obdelavi" (ko je vnesen v rač.), lahko nadaljuješ (4 dni?) samo na istem tehničnem?

Ne bi vedel. Imaš pa par dni, da rešiš težave in plačaš zgolj par EUR. Če v teh dneh (3 ali 5) ne rešiš in prideš nazaj, moraš potem plačati spet polno ceno tehničnega pregleda.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Grega_
Novinec
 
Prispevkov: 422
Pridružen: To dec 30, 2003 12:19 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a Grega_ Če maj 22, 2014 8:21 pm

Bolnica je da te jebejo za parkirno žarnico ki k varnosti ne doprinese bolj ali manj nič (sploh osvetlitev tablice), čez pa spustijo vse s čang lang bauhaus nalitimi gumami samo da je dovolj profila....kretenizem na polno.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a mtl Pe maj 23, 2014 5:49 am

Grega_ je napisal/-a:Bolnica je da te jebejo za parkirno žarnico ki k varnosti ne doprinese bolj ali manj nič (sploh osvetlitev tablice), čez pa spustijo vse s čang lang bauhaus nalitimi gumami samo da je dovolj profila....kretenizem na polno.

Zakaj kretenizem?
Saj me ni je... Rekel mi je, da naj zamenjam žarnico zunaj pred tehničnim. Osebno imam rad, da vse sveti, kar mora in me je opozoril na to. Itak te pa novejši avtomobili sedaj opozorijo na to.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a nebivedu Pe maj 23, 2014 7:22 am

matejxx je napisal/-a:Ali narediš tehničnega je tako najbolj odvisno če koga, ki tam dela poznaš ali pa ima zaposleni tam res dober dan. To govorim če je kaj malega z avtom narobe. Sem že doživel, da mi je avto padel na tehničnem, ker mi ni svetila ena od luči pri tablici. Videl pa sem tudi, da je šel avto čez tehnični čeprav mu ni svetila ena zadnja luč in ena stop luč. Ne vem kako je sploh možno, da eni avti pridejo čez tehnični čeprav avto že na pogled zgleda da bo vsak čas razpadel, enim pa komplicirajo za vsako malo malenkost.


No, jaz imam kolega na tehničnih pregledih. Ga pokličem, da bom prišel in mi pove, kdaj ima čas. Ponavadi uro pred koncem dela. Ko pridem ponavadi kar zapre delavnico in se posveti mojemu avtu. Naredi tehnični pregled in pregleda res vse sklope, ki jih lahko, do potankosti. Vsak zglob, končnik, volanski drog, amortizerje, lufte, motor,.... Pa ne zato, ker mora, ker tega mu res ni treba, ampak zato, ker se jaz vozim s tem avtom in ker vozim otroka v njem, pa nočem, da bi me kdaj zaradi malenkosti, ki stane 20 evrov, avto pustil na cesti z otrokom v avtu. Na koncu vse ugotovitve zapiše na papir, jaz vse tisti zamenjam, če je kaj treba in avto ima tako vedno vse porihtano tako kot mora biti.

Imajo pa pri njih tudi tehnične preglede kot preventivne - lahko prideš na zastonj preventivni pregled in se posveti avtomobilu malo bolj podrobno.
Nama, ki potujeva veliko s tem avtom se to splača, ker pred vsakim daljšim "road trip-om" greva tja in nama preveri avto zelo podrobno, da potem na potovanju nebi imela problemov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a DePalmo Pe maj 23, 2014 8:56 am

To je super da imate preventivne preglede, ko sem to enkrat omenil na Logotu (Grosuplje), me je gledal kot da sem padel iz Marsa.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a arijan Pe maj 23, 2014 9:14 am

DePalmo je napisal/-a:To je super da imate preventivne preglede, ko sem to enkrat omenil na Logotu (Grosuplje), me je gledal kot da sem padel iz Marsa.


Ker si uporabil besedo zastonj :lol:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a DePalmo Pe maj 23, 2014 9:37 am

Možno da sem jo :D Drugače me ne bi nič motilo če bi plačal kak razumen denar, ampak da mi nato tudi res pregleda vse. No, sedaj imam itak mehanika ki si vzame čas in pregledava vse v detajle.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a eentox Pe maj 23, 2014 9:57 am

Nebivedu, bi te prosil če sporočiš kje je izvajajo te tehnične preglede. Tudi če ni popolnoma zastonj samo, da res pregledajo avto tako kot se zagre in da imaš popoln seznam kaj vse je za porihtati.

Včasih se mi redni tehnični pregled zdi kot da je samo kasiranje za nič dela, včasih pa kompliciranje za brez veze.

Največja budalaščina se mi je zgodila enkrat, ko me ni spustil mimo ker mi ni delala klima, ja klima ki jaz razumem bolj kot udobje in ne nujno potrebno. Odgovor na moje vprašanje, kaj pa če avto v osnovi nima klime kaj potem ne more narediti tehničnega, on pa mi hladno (bolj kot moja klima :)) reče: "ja če je klima montirana v avtu, potem mora delovati" :shock: In potem sem kljub tehnično povsem brezhibnemu vozilu moral popravljati klimo na vrat na nos, da sem lahko (pozimi) šel na dopust :huh:
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a nebivedu Pe maj 23, 2014 10:02 am

Tehno TP v tržiču.
http://tehno-tp.si/

Tole pa najdeš na njihovi strani napisano:
Nudimo vam tudi brezplačen preventivni tehnični pregled avtomobila, s poudarkom na varnostnih sklopih (zavore, krmiljenje, podvozje)


Meni se ni problem zapeljat do njih iz ljubljane, ker vem, da bo storitev opravljena tako kot je treba.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a sonic Pe maj 23, 2014 1:58 pm

eentox je napisal/-a:Največja budalaščina se mi je zgodila enkrat, ko me ni spustil mimo ker mi ni delala klima, ja klima ki jaz razumem bolj kot udobje in ne nujno potrebno. Odgovor na moje vprašanje, kaj pa če avto v osnovi nima klime kaj potem ne more narediti tehničnega, on pa mi hladno (bolj kot moja klima :)) reče: "ja če je klima montirana v avtu, potem mora delovati" :shock: In potem sem kljub tehnično povsem brezhibnemu vozilu moral popravljati klimo na vrat na nos, da sem lahko (pozimi) šel na dopust :huh:


Uf, ta pa je močna. Če ne bi živeli v tako prfuknjeni deželi, bi skoraj dvomil da je ta zgodba resnična, najbrž pa žal je...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a eentox Pe maj 23, 2014 2:08 pm

verjemi da je, zato sem jo povedal :D

Vem, da je v veliki meri to odvisno predvsem od preglednika in ne nujno od podjetja kjer dela ampak ni pošteno, da lahko taka subjektivna ocena nekoga, ki boga za j**ca drži odžene stranko za vedno... Pa preden mi kdo očita neprijaznost ali napačen pristop in posledično kontro, povem da sem vedno korekten in s sočlovekom vedno komuniciram na način kakršnega si zasluži.
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
marjan novak
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: Sr okt 25, 2006 6:24 pm
Kraj: ljubljana

Re: Kam na tehnični pregled?

Napisal/-a marjan novak Pe maj 23, 2014 5:10 pm

Sodeč po postih imate največ možnosti, da na tehničnem padete na LPP v Šiški.
Dovolj je že malenkostno odstopanje višine prednjih žarometov. Drugje (recimo Špan), vam nastavijo luči brezplačno.

Po kratki vožnji po lj. obvoznici si lahko ustvarite predstavo koliko vozil ne bi naredilo TP v LPP-ju.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 57 gostov