Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne nov 08, 2009 5:17 pm

TUNING_BOY je napisal/-a:sej ja, sam kaj ko nevem kaj vzet, kaj je najbolš pa da bo delal vse kul čimveč cest...

Ne vem komu jaz zgoraj odgovarjam, ce se ne znas odlocit oz. govoris, da je tisti
boljsi z vec cestami... motis se, tu je le pogoj kartografija in z zadnjo CN NT 2010.20
imas ze detajlno pokrito Slovenijo (naceloma ne potrebujes vec AR - naceloma). IGo8
zadnji popravek Nav N Go iGO 8 R3 GM2 prav tako detajlna pokritost, TomTom TeleAtlas
Multinet Q3
prav tako detajlno... poleg vsega tega smo mimogrede tudi ugotovili, da
nekateri uporabniki niti ne znajo naprave pravilno uporabljat (McBobo). Povedal sem pa
tudi, da se sam odloci za katerega proizvajalca.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY To nov 10, 2009 2:36 pm

MacTron je napisal/-a:
TUNING_BOY je napisal/-a:sej ja, sam kaj ko nevem kaj vzet, kaj je najbolš pa da bo delal vse kul čimveč cest...

Ne vem komu jaz zgoraj odgovarjam, ce se ne znas odlocit oz. govoris, da je tisti
boljsi z vec cestami... motis se, tu je le pogoj kartografija in z zadnjo CN NT 2010.20
imas ze detajlno pokrito Slovenijo (naceloma ne potrebujes vec AR - naceloma). IGo8
zadnji popravek Nav N Go iGO 8 R3 GM2 prav tako detajlna pokritost, TomTom TeleAtlas
Multinet Q3
prav tako detajlno... poleg vsega tega smo mimogrede tudi ugotovili, da
nekateri uporabniki niti ne znajo naprave pravilno uporabljat (McBobo). Povedal sem pa
tudi, da se sam odloci za katerega proizvajalca.


Mi lahk poveš zakaj se kr neki k*****š? V več temah sem že zasledil... Pač nimam pojma o navigaciji, zato pa sprašujem. Pol mi pa povej kaj je najbolš vzet do 300€ lahko je tud 50€(da nebo spet da najdražje ni najboljše). Nevem kaj je dobro gledat da je vredu pri navigaciji al ceste al zaslon al karkoli... Svetuj..
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To nov 10, 2009 10:17 pm

TUNING_BOY: Ce se kdo tu k...i si ti, ker sem ti z zgornjim sestavkom lepo opredelil tiste
glavne kartografije in s tem tudi pokazal in poudaril tekst (poudarek na ceste), da ni vazno
kaksna kartografija je, ker so ze vse vec ali manj posodobljene... stvar izbire naprave
proizvajalca je pa na tvoji stran in nobenega ne bom izpostavljal (vemo zakaj) poleg tega
je kar precej napisanega in svetovanega.

Se enkrat... zakaj vse bos rabil navigacijsko napravo? to sem te ze zgoraj vprasal...
tu se potem opredelis na veliki zaslon, moznost videa, mp3... itd (imas tudi proizvajalce
kateri vse to poganjajo na Windows embedded (Windows CE)...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
TUNING_BOY
Uporabnik
 
Prispevkov: 1440
Pridružen: Če apr 06, 2006 2:41 pm

Napisal/-a TUNING_BOY Sr nov 11, 2009 9:56 am

No hvala za odgovor, to se pravi da se da vse posodabljat, js sm mislu da to tak ko je notr tak je pa konc
__+__ 2FAST 4YOU__+__
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Napisal/-a esem Sr nov 18, 2009 3:59 am

Če je že bilo, se oproščam

Text je več mesecev star, torej ni ravno "Tako je po najnovejših informacijah...".

AMZS je napisal/-a:Prepoved uporabe radarskih opozoril na GPS napravah

V zadnjem času se na internetu pojavlja vse več ponudnikov dodatnih vsebin za navigacijske naprave, ki poleg običajnih informacij o bencinskih črpalkah, hotelih, servisnih delavnicah itd. omogočajo tudi opozarjanje na stacionarne radarje in ostale nevarne odseke. Te dodatne informacije s kratico imenujemo POI - Points of interest.

V večini evropskih držav je v vozilu prepovedana uporaba motilcev policijskih radarjev, v nekaterih pa tudi radarskih detektorjev. Ker pa je pojem radarski detektor zelo širok, so v nekaterih državah v to skupino vključili tudi navigacijske naprave, mobilne telefone in dlančnike, na katerih je možno kot dodatek vključiti informacije s točnimi lokacijami stacionarnih radarjev hitrosti, naprav za kontrolo vožnje skozi rdečo luč in odsekov, kjer so pogoste policijske kontrole.

Tako je po najnovejših informacijah uporaba takih naprav med vožnjo prepovedana v Nemčiji, Švici, na Irskem, v Bosni in Hercegovini, Makedoniji in na Cipru. V vseh teh državah je potrebno na navigacijskih napravah, telefonih in dlančnikih dodatno funkcijo opozarjanja na omenjene kontrolne točke izklopiti.

Kazen za neupoštevanje zakona so zelo visoke, v Nemčiji je kazen 75 EUR, v Švici pa je minimalna kazen 240 EUR.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Če nov 19, 2009 2:54 pm

sicer sem uporabil iskalnik, pa mi ni vrgel ven nič pametnega...rad bi kupil navigacijo, vseeno, katere znamke, ki ima dobro pokritost evrope in predvsem je važno , da ima višinomer, problem nastane, ker navigacijo z višinomerom enostavno ne najdem za v avto, le tiste ročne aparate, v pohodniških verzijah, imam mogoče kdo kakšen podatek katera navi to ima? stric google tudi ni kaj prida...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe nov 20, 2009 10:51 am

TOYOTA je napisal/-a:predvsem je važno , da ima višinomer, problem nastane, ker navigacijo z višinomerom enostavno ne najdem za v avto, le tiste ročne aparate, v pohodniških verzijah, imam mogoče kdo kakšen podatek katera navi to ima? stric google tudi ni kaj prida...


Khm... kakor je meni znano ima vsaka navigacijska naprava v opciji (neglede ali je v
navigacijskem nacinu ali pa idle) smer oz. kje sem... spodaj napisano nmv visino tiste
koordinate kjer se nahajas, morda na to nisi bil se pozoren... nekateri pa tudi to prikazejo
v levem/desnem kotu med samo navigacijo ter zgoraj (odvisno od proizvajalca) Verjetno
ti isces barometricni in ne kartografski visinomer... tisto je pa naceloma res v teh rocnih
(predvsem pohodniskih, tekaskih in kolesarskih).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Leks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 20, 2009 11:07 am

Napisal/-a Leks Pe nov 20, 2009 11:19 am

Pozdravljeni,
jaz se tud odločam za nakup navigacije.... in sem kar mal prelistal to temo... sam več sem bral bolj strah me je bilo kakšno kupit...

zato bi prosil če mi lahko kdo kakšno svetuje...

značilnosti ki bi jih naj mela navigacija:
- velik zasalon (min. 4.3')
- slovenski meni in slovenski govor
- možnost uporabe tudi kot prenosna navigacija... v prvi vrsti se bo pa uporabljala v avtu
- 2D in 3D zaželjeno
- zaslon očutljiv na dotik (zaželjeno ni pa nujno)
- preprosta uporaba
- cena do max. 250 EUR (zaželjeno majn)
znamka mi je vseen... sam bi raje neko bolj uveljavljeno znamko... kot neki

na ebay sem gledal TomTom XL IQ za 140,00 EUR... zdej me zanima... je slovenksi jezik že naložen... ali je potrebno vse dodatno instalirat... in a se da to dobit kje na netu (slovenski govor)

prosim še za kakšen konkreten primer navigacije...

hvala za pomoč...
 
Leks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 20, 2009 11:07 am

Napisal/-a Leks Pe nov 20, 2009 12:01 pm

aja... zanima me še ali imajo vse navigacije kupljene v sloveniji slovenski meni... garmin,tomtom,mio,... in če imajo vse navigacije sloenski govor... saj to v opisih ne vidim da bi kje pisalo...

recimo ta navigacija: http://www.nakupovanje.net/mio-moov-s50 ... pr-1218041
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big Pe nov 20, 2009 2:22 pm

jst sm pa nabavu eno navigacijo, in sicer navigacija je ferma BECKER. Tko da pojma nimam a gdo pozna te navigacije, men se to zdi kr ena leva firma :P
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So nov 21, 2009 5:05 pm

Leks je napisal/-a:aja... zanima me še ali imajo vse navigacije kupljene v sloveniji slovenski
meni... garmin,tomtom,mio,... in če imajo vse navigacije sloenski govor... saj to v opisih ne vidim da bi kje pisalo...

recimo ta navigacija: http://www.nakupovanje.net/mio-moov-s50 ... pr-1218041


Za prav to navigacijo imas lahko vse v slovenskem jeziku (menu in govor), se pa naceloma
pred nakupom to pozanimas, ker kaksne imajo le slovenski jezik, samega govora pa ne...

Za tvoj primer...
http://www.mimovrste.com/artikel/318003 ... -moov-s505


---
Dj Big: No prosim brez taksnih izjav v naslednje... navigacije Becker je moderator maky
omenjal dve strani nazaj...

Pred tem pa je bila tudi ze omenjena z linkom ter informacijami...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 43#1153443
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big So nov 21, 2009 11:36 pm

MacTron je napisal/-a:Dj Big: No prosim brez taksnih izjav v naslednje... navigacije Becker je moderator maky
omenjal dve strani nazaj...

Pred tem pa je bila tudi ze omenjena z linkom ter informacijami...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... 43#1153443



Hvala lepa :D Nism vidu ubistvu nism niti isku ker sem biu prepričan da ni nuben slišu za to....
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne nov 22, 2009 10:34 am

Zaj ne vem ali spada v to temo ali je mogoče že bilo pa jaz ne najdem ali sploh ni za tu.....

Že slabo leto uporabljam Nokio 6210 navigator z naloženim Garmin Mobile. Stvar je super delovala do prejšnega tedna , ko mi je kolega naložil novo verzijo (mislim da updajt garmina in nove karte...zadnje kaj pač so). Sedaj pa se je začelo dogajat , da sfali cilj tudi po več kot 100 metrov.... Recimo prejšna verzija me je pripeljala lepo na dvorišče....ta verzija sedaj mi kaže še 150 do cilja....Za odcep mi reče že 250m prej....prejšna razližica je opozorila in nato še enkrat ko si bil v odcepu.....
In ne sfali samo dvorišča....zadnjič je črpalko v Mb sfalil za dva odcepa....

So kje kake nastavitve da se ga da umerit ali pač enostavno ta različica ne deluje dobro?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Leks
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe nov 20, 2009 11:07 am

Napisal/-a Leks Ne nov 22, 2009 8:20 pm

MacTron je napisal/-a:
Za prav to navigacijo imas lahko vse v slovenskem jeziku (menu in govor), se pa naceloma
pred nakupom to pozanimas, ker kaksne imajo le slovenski jezik, samega govora pa ne...

Za tvoj primer...
http://www.mimovrste.com/artikel/318003 ... -moov-s505


so pa te MIO dobre naprave ? ...bi morda v tem cenovnem razredo morda še kakšno priporočal... ?
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Ne nov 22, 2009 9:00 pm

Zdravo, odločam se med tem dvema:
Garmin nuvi 265w in Nomad 430 BT
Garmin je seveda Garmin in vemo da dela in da so karte ok, Nomada ne poznam ima pa naprava veliko več funkcij in celotno kartografijo od evrope do balkana itd...
Kaj pravite?
lp.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 23, 2009 12:36 pm

lisko: Povej katera verzija programa Garmin XT in katera verzija Adria Route oz. katero
od CN NT imas... 2010.20 mogoce? to je zadnja pri kateri naceloma... ne potrebujes vec
AR kajti je pokrita v detaile + nove AC. Umerjat se naprave oz. gps sprejemnika ne da
preveri koliko satelitov ti pokrije in na koliko m natancno ti izracuna pozicijo, ce si
seveda to ze pri starejsi verziji tudi prakticiral. V kolikor nisi, potem ne bos mogel
vedeti ali se je kaj spremenilo... vseeno pa preveri to zgoraj.

Leks: Mio serije 500 je vrhunska naprava, vendar te opozarjam, da se pred nakupom
tudi prepricas o graficnem prikazu... karte so pokrite detailno le kar te lahko zmoti
je to, da ima 700mAh li-on baterijo nekje 2 ure avtonomije (odvisno od uporabe) ampak
je tudi za to resitev avtopolnilec. V tem segmentu je se kar nekaj navigacij... vendar
ne s taksnim zaslonom... navigon, garmin, tom tom, navon... itd. oz. eden je in
to s 5" ekranom (vidim, da si dal povprasevanje po cim vecjem) Nüvi 1490T

fare: Pri tvojem odlocanju bi namesto Nomada 430 BT raje dal v segment odlocanja
novi 403 BT kateri je sele prisel na trg in je popolonoma drugacen od crnega brata...
kar se tice kartografij in update se moras registrirati na tejle strani kjer dobis potem
vse potrebno: http://www.nomadgps.si/podpora.php Glede Garmina imas pa ze tudi
ogromno napisanega in ocitno tudi sam ves v katero kategorijo spada oz. kaksne
moznosti ponuja
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po nov 23, 2009 6:20 pm

Garmin mobile XT v5.00.50s60.9 to bi naj bla verzija.....kje pa karto pogledam? Vem samo da je gor zadnja od adria route.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 23, 2009 7:03 pm

lisko je napisal/-a:Garmin mobile XT v5.00.50s60.9 to bi naj bla verzija.....kje pa karto
pogledam? Vem samo da je gor zadnja od adria route.


Aha, ja to je zadnja oz. cisto zadnja verzija s kar nekaj popravki pred 5.00.40 < 30
to bi naceloma moralo delovati cisto uredu, prav tako z AR 2.30 katera je tudi zadnja
(se kaksen mesec pred 2.40 - najavljena je za Jesen)... si morda pred tem imel slucajno
CN NT 2010.10 poleg AR? ali samo AR... namrec nekaterih poti v CN NT 2010.10 ni tako
natancno dolocenih... oz. za AR poglej v MapSource-u kako ti izrise.

Verzijo AR pa pogledas v orodja > moji podatki > kompleti zemlj. > mapsource
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
MatrixMPI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: To mar 12, 2002 9:49 pm

Napisal/-a MatrixMPI Če nov 26, 2009 11:09 am

Tudi mene zanima en hiter info.

Iščem dve navigaciji. Za našega vrlega kurirja (Slovenija - poudarek Ljubljana) in eno za splošno službeno rabo (EU - poudarek Slovenija).

Kurir bi moral imeti vgrajen BT (prostoročno telefoniranje - kako je s tem na navigacijah?), ostali bodo zadovoljni brez. Cenovni rang, tam do 250EUR opcijsko do 300EUR, če razlika v ceni res prinese bistvene prednosti (večji zaslon, boljši čip, natančnejše karte).

Prvo je bil v igri samo Garmin (pač, nerazgledanost naredi svoje), sedaj, po prebiranju več forumov, sem videl, da niti ni tako blazno hvaljen kot nekdaj, saj ima kar hudo konkurenco.

Katero navigacijo bi torej vi priporočali za "best buy"?
 
Golobcic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr nov 11, 2009 10:00 am

Napisal/-a Golobcic Če nov 26, 2009 3:03 pm

Kar koli vzameš tu dol, bo super
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 57 gostov