Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Sr jul 08, 2009 6:40 pm

W3s7_S1D3 je napisal/-a:Zdaj pa eno moje vprašanje.
........
Gledam TomTom ali Navigon. Kakšnega pojma nimam. Ali je še kaj boljšega?
......
LP


Da se navežem (v debati nisem zasledil ali pa sem spregledal :oops: ), zanima me ali ima kdo izkušnje s NavOn N560.
http://www.navongps.com/EN/pages/Navon-N560.html
Ali so naprave O.K. ? Večina ima Garmina, vendar se mi zdi da tale za svojo ceno ponudi kar nekaj.
Za kakršno koli info se zahvaljujem.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Sr jul 08, 2009 7:14 pm

audi-fan: Dobro poglej kaj je spraseval IcEm4n eno stran nazaj in kaj sem mu odgovoril.
Na podlagi kaj je dobro in kaj ne je zahtevan odgovor preprost - testirati je potrebno
vse, ce zelis izvedeti katera kartografija in kateri software je boljsi itd.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Sr jul 08, 2009 7:31 pm

MacTron je napisal/-a:audi-fan: Dobro poglej kaj je spraseval IcEm4n eno stran nazaj in kaj sem mu odgovoril.
Na podlagi kaj je dobro in kaj ne je zahtevan odgovor preprost - testirati je potrebno
vse, ce zelis izvedeti katera kartografija in kateri software je boljsi itd.


:oops: Tole sem pa spregledal.
Se pravi načeloma je O.K. (nezahtevna uporaba) ali je vseeno bolje kupiti osnovnega garmina in imeti "preizkušeno" stvar. Zanima me bolj "osnovna" uporaba, pa da dela TCM . Ne zasledim pa ali si na PC-ju lahko narediš pot in jo potem naložiš.
Bo treba poklicati v RadioVili za info.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po jul 13, 2009 12:59 pm

Hvala, MacTron. Potreboval bi še malo pomoči, ker sem si uspel v preteklih dnevih maklce izkristalizirati želje: Kupujem torej navigacijo ze nakaj dlje časa, ki jo bom uporabljal predvsem na potovanjih po svetu (npr. letos VB, v naslednjih letih zelo verjetno tudi izven Zah. Evrope (AUS, NZ, ZDA, Turčija, V. Evropa,...)), zato mi je bolj kot SLO važna pokritost za nas "eksotične" tujine(oz. možen dostop do teh kart v naslednjih letih). Dodatni bombončki kot so BT ali medijski predvajalnik mi niso posebno pomembni (če so pa ne škodijo). Rad bi, da se v navigacijski program lahko vključi pot z večimi vmesnimi točkami (10+). Kot dodatno pa bi bil pripravljen plačati tudi nekaj več, če bi naprava omogočal shranjevanje prevoženi poti. Možnost dodatne uporabe na kolesu bi bila velik plus, a zaenkrat še nisem opazil pametne in ugodne kombinacije. Velikost naprave ni tako pomembna, mogoče celo boljše malo manjše kot preveliko. Pripravljen sem se tudi ubadati z iskanjem in namestitvijo dodatnih programov, ni potrebno, da je vse kot iz škatle.

TMC? načeloma ja, če je(bo) stvar uporabna, kakšne so vaše izkušnje?
Cena? Bolj kot višina mi je pomembo razmerje glede na to, kaj naprava nudi. Lahko je 300€, lahko tudi samo 100€. Znamka mi ni važna, samo da ima zgornje lastnosti.

Mac, ali ta Navigon omogoča shranjevanje poti? Kaj pa kateri od Mio-tov?

Hvala


MacTron je napisal/-a:adamovc: Do 150€ je zelo malo naprav s TMCjem (izpostavil si to). Glede na vse sem ti
zgoraj dal kar konkretno resitev (162€) z mapami CN2010 bi pa to moralo biti se boljse.
Obstaja pa se za 4€ cenejsa to pa je ta spodaj... prav tako s TMC-jem (drugi proizvajalec)
http://www.mimovrste.com/artikel/318003 ... vigon-2310
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 13, 2009 7:01 pm

adamovc:
Glede na to, da kupujes navigacijo za dlje casa in za se kaj drugega kot samo za avto
tudi kolo si omenil bi bilo v tem primeru najbolje visja cena oz. kvalitetnejsa GPS
naprava.Tisti "bomboni" so samo za dodatne funkcije oz. nekaj vec kot ze sama
naprava zmore (v tem primeru govorimo izkljucno o navigiranju). Sedaj glede na
prejsnje zelje do 150€ si dobil kar dobro izbiro toda, te dodatne funkcije bos pa
moral sam testirati oz. preizkusiti (namrec mape za cel svet so razdeljene in nekatera
podjetja, ki skupaj izdajajo kartografije skupaj z napravo imajo te mape (npr:
Amerika (loceno),Afrika, Oceanija itd... ) nekatera podjetja pa zal ne... to so malo
bolj delikatna vprasanja. T.i. routing imajo ze nekratere navigacijske naprave v
softwaru ampak to so predvsem navticne in aero gpsi, kjer lahko dolocis tocko in se
10 drugih. Pri cestni kartografiji naceloma to lahko naredis vendar je to potem
vezano na cesto torej ne mores (uporabljati potk, gozdnih cest itd).

TMC je uredu kar se tujine tice imas posebne kanale kateri so zastonj (splosno) in
nekatere placljive tam dobis pa se posebej dodatne informacije oz. oviri, nesreci itd.
Pri nas kot smo ze omenil predkratkim je trenutno testno oddajanje na 4h preko RSi
(Radio Slovenia Internacional) ...zadeva deluje zelo dobro (sploh te zapore na AC)
tako, da imamo ze potencialno TMC v Sloveniji a zaenkrat se testno.

Glede svetovanja katera naprava je dobra in katera ne, bi sel jaz na tvojem mestu (ker to
je precej obsirno sploh zaradi taksnega potovanja in ne bi rekel da gre samo za Slovenijo)
testirati oz. pogledati za celotno skupino, ki se prodaja pri nas... (ze nasteto na
prejsnji strani) in po vsem tem bi se odlocil za izbran model... vsiljevati
pa ne zelim nicesar oz. zate bo bolje da izves iz svoje roke oz. izberes tisto kar bo
zate najbolje in potem predstavis tu kot vprasanje.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po jul 20, 2009 10:24 am

Hvala MacTron

Eno konkretno vprašanje - Navigon 3300 MAX s TMC anteno za 155€ (vključno s poštnino)? Žena bi na vsak način večji zaslonček. Je to OK ponudba? Primerjava z Garminom 255 WT?

Kaj drugega podobnega do 200€ z 4,3" (ali več) zaslončkom in TMC-jem poleg tega bi priporočal (i)?

Hvala
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Po jul 20, 2009 12:04 pm

Definiraj, zakaj bi žena imela raje večji ekran? Ker z velikostjo ekrana črke na navigaciji ne bodo nič večje in če slabo vidi bo imela z navigonom kar probleme. Pa še nosilec vibrira, da je sploh žur, k vidiš vse razmazano.

Garmin kot primerjava ima precej velike črke tako da, če je vzrok v tem je po moje Garmin boljša izbira.
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po jul 20, 2009 12:20 pm

BBoss je napisal/-a:Definiraj, zakaj bi žena imela raje večji ekran? Ker z velikostjo ekrana črke na navigaciji ne bodo nič večje in če slabo vidi bo imela z navigonom kar probleme. Pa še nosilec vibrira, da je sploh žur, k vidiš vse razmazano.

Garmin kot primerjava ima precej velike črke tako da, če je vzrok v tem je po moje Garmin boljša izbira.


Zakaj želi žena ?!? če bi to vedel..., ji je pač všeč :roll:

Torej je recimo uporabnost v praksi pri recimo Nuvi 205 (skoraj) enaka kot pri 205w?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 20, 2009 12:41 pm

adamovc: Glede na konkretno vprasanje je postavljena dobra ponudba 3300 MAX ampak
se lahko pojavi problem pri mapah (za USA/Canada Q1 2009) sem jih sicer nasel toda za
oceanijo in ostali svet pa bi se moral sam pozanimati (to se nanasa na tvoje bolj detajlno
vprasanje na prejsnji strani). Za samo funkcionalnost me je ze uporabnik BBoss prehitel
s podobnim mnenjem (o software-u oz. preglednosti) pravzaprav je v tem primeru Garmin
255WT veliko boljsi je pa res, da dolocenih funkcij (v programski opremi) garmin nima
naprom Navigonu (road assistent) imata pa oba speed assistent (garmin je to pridobil z ver x55)
ostalo je vec ali manj isto.

Nuvi 205 in 205W se razlikuje le v velikosti in pixlih ekrana ostalo je enako (v originalu
le ena regija ponavadi je to alpska) ampak tu gres zopet ven iz konteksta TMC
namrec ti dve ga nimata poleg tega pa sta okrnjeni.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc Po jul 20, 2009 1:16 pm

MacTron je napisal/-a:adamovc: Glede na konkretno vprasanje je postavljena dobra ponudba 3300 MAX ampak
se lahko pojavi problem pri mapah (za USA/Canada Q1 2009) sem jih sicer nasel toda za
oceanijo in ostali svet pa bi se moral sam pozanimati (to se nanasa na tvoje bolj detajlno
vprasanje na prejsnji strani). Za samo funkcionalnost me je ze uporabnik BBoss prehitel
s podobnim mnenjem (o software-u oz. preglednosti) pravzaprav je v tem primeru Garmin
255WT veliko boljsi je pa res, da dolocenih funkcij (v programski opremi) garmin nima
naprom Navigonu (road assistent) imata pa oba speed assistent (garmin je to pridobil z ver x55)
ostalo je vec ali manj isto.

Nuvi 205 in 205W se razlikuje le v velikosti in pixlih ekrana ostalo je enako (v originalu
le ena regija ponavadi je to alpska) ampak tu gres zopet ven iz konteksta TMC
namrec ti dve ga nimata poleg tega pa sta okrnjeni.


Road assistant misliš lane assistent, speed assistent pa kot opozarjanje pred radarji in na omejitve? Ali ima katera od teh 8ali podobnih) naprav t.i. "tracking - da se shrani tvoja pot v log file? oz. da je možen tudi uvoz poti na napravo iz računalnika?

Primerjavo 205 in 205W sem dal samo kot primer primerjave med drugače identičnima modeloma z različnima zaslonoma. Ker nimam praktičnih izkušenj me torej zanima, ali je razlika med neko podobno napravo z osnovnim (3,5") in širokim zaslonom (4,3") vredna recimo 30€ razlike v ceni.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 20, 2009 6:03 pm

adamovc je napisal/-a:Road assistant misliš lane assistent, speed assistent pa kot opozarjanje pred radarji
in na omejitve? Ali ima katera od teh 8ali podobnih) naprav t.i. "tracking - da se shrani
tvoja pot v log file? oz. da je možen tudi uvoz poti na napravo iz računalnika?


Da, z road assistant sem mislil splosno asistenco (na AC in na vecjih cestah) kam in
na kateri pas se razvrstis. Speed assistent pa kot si ze povedal opozarjanje na
omejitve in prav tako tudi radarji vendar pa je tu bolj ne ko pravilo. Za radarje in
ostale tocke so t.i. POI-ji. Vse navi naprave imajo ze t.i. tracking history vendar ti
bom opisal za garmin (torej pod menujem imas opcijo orodja > moji podatki pod
katerimi se nahajajo tudi potovalni logi oz. pod tem se skriva ze t.i. moje najljubse
katere na katerih krajih si se nahajal (torej prav tako nekaksna zgodovina navigiranj.

Uvoz poti v napravo si mislil iz npr. ViaMichelin ali kateregakoli ostalega online ali offline
programa? Ce ima moznost ta program izvoza v GPX potem naj bi se naceloma dalo kajti
ta format teh tock bere tudi garmin.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Po jul 20, 2009 8:43 pm

Ali ima Garmin nüvi 1350 funkcijo TMC?
V predstavitvi piše: ''Z napravo lahko uporabite tudi dodaten sprejemnik za prometne informacije, ki omogoča izogibanje prometnim zastojem na cestah.''

Kaj to pomeni? Da moraš doplačat za sprejemnik? Koliko pa stane? Ker na uradnem ceniku ga ni omenjenega pri priboru za serijo 13xx.


Kaj so sploh bistvene prednosti (in slabosti) 1350 proti 255WT za 20 EUR cenovne razlike? Opazil sem recimo prikaz pravega voznega pasu.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po jul 20, 2009 10:17 pm

martin_krpan:
Ta tvoj model ima to funkcijo torej obstaja vendar pa za to funkcijo TMCja potrebujes
poseben sprejemnik (kabel) zakaj potemtakem raje ne vzames 1350T? namrec ta pa ima
ze prilozen kabel. Kabel drugace stane okoli 40-50€ (TMC komplet).

Razlika mes 255WT je kot si ze opazil v nekaterih funkcijah software - zgoraj sem
ze adamovcu razlagal prav to funkcijo (lane assistent) vendar ima vsako podjetje
poimenovano to drugace (tm) pac. Potem pa se razlikujeta se po vecji notranji kap.
pomnilnika ter po pomnilniskih karticah microSD in SD.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To jul 21, 2009 7:25 am

kaj pa je to zaen model: Garmin 1340?
http://www.pixmania.com/si/uk/2972459/art/garmin/nuvi-1340-gps-for-europe.html

V opisu tudi piše, da je priložen TMC kabel.

Kaj pa Garmin 765T za 265€?

edit: kaj pa Mio? Npr. Spirit 500 http://eu.mio.com/en_eu/spirit-500-traffic-full-europe.htm za 175 € (s poštnino)?

Hvala
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To jul 21, 2009 2:20 pm

adamovc: Garmin 1340 ni ravno zastopan model pri nas zato si ga nasel na UK strani
ce dobro pogledas bos videl, da je karta za Slovenijo zelo okrnjena (glave ceste in AC kriz)...
ampak ker si ze ravno omenil, da bos sam namescal karte oz. jih dokupil je v tem
primeru to le informacija. Torej ta navigacija ima se eno posebnost kjer ti racuna
najnizjo porabo glede na navigiranje t.i Ecoroute ampak to je spet en bomboncek vec.

Garmin 765T je super zadeva ampak tu gres zopet cez nastavljeno mejo € nekako
se bo treba odlocit kaj bos potreboval na teh popotovanjih. Tu npr. je spet posebnost
lane assistent potem 3D mesta in znane zgradbe, nacrtovanje 10. poti, BT, FM itd.
V kolikor se naprava nima EcoRoute-a si ga lahko sam namestis iz te strani spodaj
vendar mora biti med kompatibilnimi modeli v katero tudi spada napisani v tem odstavku.
http://www.garmin.com/garmin/cms/site/u ... n-ecoroute

Mio Spirit 500 - ima TMC vendar nima prilozenega kabla (vsaj za prodajno S505 velja
tako) kabel za moov pride okoli 70€ ima pa ogromen zaslon skoraj 12cm diagonale
za moje pojme pa tudi karte niso tako zive pac pa kot bi narisal nekaj na bel papir
nobene grafike.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adamovc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 518
Pridružen: So jul 29, 2006 8:07 pm

Napisal/-a adamovc To jul 21, 2009 3:04 pm

še enkrat najlepša hvala. Kakšna je sploh kakšna razlika med Garminom 1340 in 1350?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To jul 21, 2009 6:13 pm

adamovc je napisal/-a:Kakšna je sploh kakšna razlika med Garminom 1340 in 1350?


Tole bi lahko tudi sam zdruzil z odgovorom, ki sem ga dal martin_krpan-u namrec, oba
imata podobne funkcije (lane assistent) vendar kot sem ze omenil 1350 nima TMC kabla
(ima le to funkcijo) vendar v boxu ni prilozenega kabla oz. sprejemnika. 1340 pa je model
narejen bolj za UK oz. je tam bolj prodajano vsebuje pa tudi kabel za TMC. Vsak kontinent
ali celo drzava ima nekatere modele, ki jih druga nima (navezujejo pa se lahko na vse, tudi
uporabniske potrebe oz. kaj je bolj pomembno na tistem delu).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma
 
Prispevkov: 11009
Pridružen: Sr feb 22, 2006 8:26 pm
Kraj: Ribnica

Napisal/-a martin_krpan Sr jul 22, 2009 3:23 pm

Torej je trenutno najresnejši kandidat 1350t.
Imam pa še enkaj vprašanj. Moti me razmeroma slaba avtonomija - do 4 ure delovanja. to je premalo za kake daljše evropske ture. Problem pa je, da nimam 12V vtičnice v avtu. Za polnjenje doma bom pač kupil še 220V napajalnik. Se pa da mogoče kje kupit pretvornik, da bi lahko navigacijo polnil v avtu skozi vtičnico za vžigalnik?

Oz. če bi kupil za rezervo še eno baterijo, ali se ohranijo vse nastavitve pri zamenjavi baterije?
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Sr jul 22, 2009 4:46 pm

martin_krpan je napisal/-a:Problem pa je, da nimam 12V vtičnice v avtu. Za polnjenje doma bom pač kupil še 220V napajalnik. Se pa da mogoče kje kupit pretvornik, da bi lahko navigacijo polnil v avtu skozi vtičnico za vžigalnik?


vzigalnik JE 12V vticnica...pri garminu pa tudi napajalni kabel zraven dobis

Slika
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
folcer
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 26, 2009 7:28 pm
Kraj: Štajerska

Napisal/-a folcer Po jul 27, 2009 4:38 pm

pozdravljeni,

mene pa zanima kaj menite o tejle navigaciji?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 115 gostov