Debate, ki niso vezane na ostala področja...

danci1973
Stalni uporabnik

Kraj: Maribor

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a danci1973 Po feb 26, 2018 7:05 pm

Jaz leta 2018 sploh ne bi več kupoval ločene / namenske navigacijske naprave. Vse, kar potrebujem, je na 'pametnem' telefonu, večinoma boljše in z aktualnejšimi zemljevidi kot jih imajo namenske naprave.

drajv
Nov uporabnik

Napisal/-a drajv Po feb 26, 2018 7:50 pm

Prosim, da odgovarjate le, če nameravate odgovoriti na usmerjeno vprašanje. Ne zanima me, kaj bi ali ne bi nasploh, kaj vam je bolj všeč. Zanima me, če je kdo dovolj notri v tem področju, da bi znal podati objektiven primerjalni komentar med omenjenima navigacijskima napravama.

Imam dovolj razlogov, zakaj zame navigacija v pametnem telefonu v avtomobilu ne predstavlja prednosti, a ne bom tukaj o tem.

Hvala.

Ziggy94
Nov uporabnik

Napisal/-a Ziggy94 Ne mar 04, 2018 1:25 pm

Vem da ti ne odgovarjam za tvoje vprašanje, pa me vseeno zanimajo tvoja mnenja zakaj nebi uporabljal navi na pametnem telefonu. Lp

drajv
Nov uporabnik

Napisal/-a drajv Ne mar 04, 2018 1:40 pm

1. Premajhen zaslon.
2. Pregrevanje baterije telefona ob daljši uporabi navigacije (ker temu telefon primarno ni namenjen).
3.V primeru prejetega klica (tudi če se ne javim) omejena funkcionalnost navigacije.
4. Dodatna poraba baterije telefona. (Če ga imaš ves čas priklopljenega na napajanje, mu ne delaš usluge.)

Lp.

Brane83
Nov uporabnik

Garmin - posodabljanje

Napisal/-a Brane83 Pe apr 13, 2018 2:09 pm

Imam starejši Garmin NUVI 255W - avtonavigacija. Ko ga vklopim na Garmin Express program in klikne na izbiro map, mi cele Evrope zan ne spusti noter. Vedno samo ena večja ali manjša skupina držav. Ali je morda problem to da so se vmes vsi prometni podatki in mape toliko povečale (v Mb in Gb) da je interni spomin + SD(8GB) kartica postalo premalo placa za celo EU ? Občutek imam( pa nisem ziher) da sem imel več držav noter preden sem naredil prvi update, recimo, kakšne 2 leti nazaj :(

Uporabniški avatar
martin_krpan
Mojster foruma

Kraj: Ribnica

Re: Garmin - posodabljanje

Napisal/-a martin_krpan Pe apr 13, 2018 5:48 pm

Enako pri meni. Verjetno zaradi povečanja map. Tako da sedaj pri nadgradnjah izberem manjše območje (sosednje države). Bo pa počasi čas za novo napravo.
Kobilica:
http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=88076&start=0

Brane83
Nov uporabnik

Napisal/-a Brane83 So apr 14, 2018 9:23 pm

Ja verjetno, nic druga(večja kartica).

Ne evo takoj ze druga tezava, namrec sem kupil nov-malo rabljen Garmin NUVI 2457 LMT, po parih dneh uporabe je bilo vse popolnoma OK, sem se danes zvečer loti UPDATE.a softwera , zdaj je UP TO DATE in to na FULL coverage Europe 2018, s tem da zdaj recimo Avstrije ne najde, Italije TUT ne, torej katastrofa. Kaksen nasvet ? :(

p.s. Na njen sploh nimam externe SD kartice, samo interni spomin, ki kako vidim ni niti 80% zafilan,
tako da po moje, odpade možnost da ni dovolj placa.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov