Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
teslam2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Ne jul 27, 2014 9:47 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a teslam2 Če jul 30, 2015 11:29 am

za renoje je cisto enostavno, vzames SD karico ven in jo potisnes v PCja, greš na spletno stran od tomtoma in potegneš dol namenski program za delo s temi navigacijami. instaliras in zazenes program, ta ti zazna kartico od navigacije in ti da na voljo karte, ki jih lahko naložiš. poklikaš kar bi rad, pazis da je velikost kart primerna velikosti spominske kartice, placas s kreditno ali paypall in se ti nalozi. cena za celotno evropo pa je nekje 50e, za balkan pa dobis ze za okol 30e karte. posodobitve kart lahko koristis 2 leti od nakupa, potem ti pa ostanejo take kot so, za vedno. ne pa 200e na servisu kaj si nor :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a honeybee Pe avg 14, 2015 3:13 pm

Ker je navigacija v novem cliu čudna in ker že za svoj domači naslov moram vpisovati drugače kot je običajno (drugo mesto kot bi moralo biti in šele potem ulico - bognedaj da komu poveš naslov in bi rabil priti do tebe preko Renault navigacije medianav ker te ne najde nikoli, če si ne ogleda bližnjih krajev na zemljevidu prej) me zanima če ima kdo garmina nuvi 2599 in kako je kaj zadovoljen z njim?

lp
darkside
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a For So avg 15, 2015 6:57 pm

...pa najbrž boš rabil precej denarja za posodobitev. :roll:

Enako sem jaz razočaran v novem 308. Sicer navajen na en starejši nuvi ki dela super. Tole v Peugeotu je sicer solidno, ampak daleč od Garmina.
Pa zadnjič vprašam kako je z posodobitvami.... 150 € za plačat in posodablja se enkrat na leto. :huh: :roll: :roll: :? Optimisti so res!
Garmina pa brezplačno posodabljaš vsake štiri mesece. Za 150 € dobiš solidnega z karto Evrope. Za 250 € je že odlična navigacija.

Mislim da z Garminom ne moreš zgrešiti. Jaz bom najbrž tudi šel po enega....katerega pa še ne vem, zato bom tudi jaz vesel kakšnega nasveta kateri modeli so zdaj na trgu in kateri so dober nakup. ;)
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a honeybee So avg 15, 2015 7:29 pm

Saj ravno to je moj načrt. Mene v tej navigaciji noben ne najde če me kdo želi obiskati.

Drugače pa glede na to kar rabiš. Osebno sem iskal lep model in ne predrag z nekaj funkcijami, ki so zaželjene a niso potrebne. Tako sem našel Garmin Nuvi 2599 LMT-D (mimogrede - navigacija bo na voljo sedaj v roku nekaj dni na Petrol Zlate točke).

V glavnem kaj sem iskal:
- navigacija ima možnost foursqaure in bluetooth. Nobenega ne rabim. Bluetooth imam v avtu, foursquare pa ne vem če bom kdaj koristil
- všeč mi je traffic, ki te opozarja na razne zastoje in te vodi okoli (videl in probal nikoli še)
- prikaz odstavnih pasov (v Sloveniji ni ravno potrebe ker nimamo več pasov)
- vmesne postanke če si načrtuješ kakšno pot (ampak če se ne motim imajo to bolj kot ne vse, če ne ravno vse)
- všeč mi je izgovorjava, ki jo ponuja. Recimo: pri bencinski črpalki zavijte levo
- prikaz prometnih znakov v križišču. Ne vem, če katera to ponuja tako, da bom videl ko bom potestiral
- POI točke - nekaj jih je tako že nekdo naredil, nekaj zanimiv zame bom pa še sam sčasoma dodajal.

lp
darkside
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne okt 11, 2015 7:12 pm

darkside je napisal/-a:Saj ravno to je moj načrt. Mene v tej navigaciji noben ne najde če me kdo želi obiskati.

Drugače pa glede na to kar rabiš. Osebno sem iskal lep model in ne predrag z nekaj funkcijami, ki so zaželjene a niso potrebne. Tako sem našel Garmin Nuvi 2599 LMT-D (mimogrede - navigacija bo na voljo sedaj v roku nekaj dni na Petrol Zlate točke).

V glavnem kaj sem iskal:
- navigacija ima možnost foursqaure in bluetooth. Nobenega ne rabim. Bluetooth imam v avtu, foursquare pa ne vem če bom kdaj koristil
- všeč mi je traffic, ki te opozarja na razne zastoje in te vodi okoli (videl in probal nikoli še)
- prikaz odstavnih pasov (v Sloveniji ni ravno potrebe ker nimamo več pasov)
- vmesne postanke če si načrtuješ kakšno pot (ampak če se ne motim imajo to bolj kot ne vse, če ne ravno vse)
- všeč mi je izgovorjava, ki jo ponuja. Recimo: pri bencinski črpalki zavijte levo
- prikaz prometnih znakov v križišču. Ne vem, če katera to ponuja tako, da bom videl ko bom potestiral
- POI točke - nekaj jih je tako že nekdo naredil, nekaj zanimiv zame bom pa še sam sčasoma dodajal.

lp
darkside


Koliko pa je bila cena tega garmina in pa je lifetime? Sam gledam , da bi vzel 2557 LMT.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a honeybee Po okt 12, 2015 4:31 pm

Na Mimovrste se prodaja za 192 eur. So mi na Petrolu odgovorili, da bo v roku nekaj dni v njihovem eshopu pa še sedaj ni :)

Da, oznaka LM pomeni Lifetime Maps, T pa traffic. Kaj pomeni pa D na koncu pa žal ne vem.

lp
darkside
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne okt 18, 2015 11:48 am

Danes sem kupil novega garmina 2557 LMT, saj poleg novega avtomobila sodi tudi nova navigacija... ;) Razlika med tem in mojim starim je ogromna.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a honeybee Ne okt 18, 2015 3:58 pm

Kako pokrite pa so priložene karte? Sicer Evropo ima pokrito ampak še vseeno je City Navigator Europe nabaviti za komplet Evropo.

lp
darkside
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne okt 18, 2015 5:18 pm

darkside je napisal/-a:Kako pokrite pa so priložene karte? Sicer Evropo ima pokrito ampak še vseeno je City Navigator Europe nabaviti za komplet Evropo.

lp
darkside


Evropa ima popolno pokritost, BiH in Ukraina večino mestnih območij, Belorusija pa večja mestna območja.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik To dec 29, 2015 3:10 pm

Zanimivo, da v posodobljenih navigacijah še ni predora markovec in ostalih pripadajočih priključkov, pa je bil zgrajen že maja ali junija meseca.
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a honeybee Sr dec 30, 2015 5:31 pm

kolker vem imaš na alter forumu temo kamor lahko javiš spremembe in so potem vključene v posodobitev.
 
iUrbi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe avg 05, 2016 4:55 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a iUrbi So avg 13, 2016 10:11 pm

Morda ima kdo kakšen link za navigacijo rabim karto..imam pa BMW 1 letnik 2006
 
Ovloviksc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 26, 2017 11:04 am

Navigacija

Napisal/-a Ovloviksc Ne feb 26, 2017 11:18 am

Pozdravljeni

Prosil bi vas za pomoc glede glasovnega vodenja pri navigaciji od vozila Skoda Octavia 5E.
Glasovno vodenje je v angleskem jeziku, v navodilih pa ne najdem kako spremeniti jezik v slovenscino.

Hvala, lp
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne apr 09, 2017 6:36 am

Glede na vse mobilne radarje, je sploh še kakšen pomen nalagati v garmina POI točke?
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a drajv Ne feb 25, 2018 8:39 pm

https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/551966 VS. https://eu.mio.com/en_gb/mivue-drive-65-lm.htm?

V čem vidite prednost enega in drugega?
(Garmin uporablja Digital Traffic (SPL + digitalne prometne informacije), za Mio nisem prepričan.)

Oba imata vgrajeno kamero (Mio glede na specifikacije kvalitetnejšo), vendar to ne more biti edini vidik odločanja.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a cc09 Ne feb 25, 2018 9:53 pm

Ne vem ce je pametno imet vgrajen dashcam v navigacijo gledena to da je v avstriji strogo prepovedan. Raje loceno, ce ga hoces, pa ga v avstriji pospravis.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a danci1973 Ne feb 25, 2018 10:05 pm

Kamere v Avstriji NISO izrecno prepovedane. Prepovedana je le (javna) objava posnetkov, v kolikor se na posnetku da prepoznati osebe oz. kakšne osebne podatke (recimo registrske oznake vozil).

https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/zulaessigkeit-von-dashcams-im-oesterreichischen-strassenverkehr-16180594
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a cc09 Ne feb 25, 2018 10:47 pm

Cudno: https://www.avtomobilizem.com/novice/ka ... 3-09-2014/

Seveda tvojemu linku bolj verjamem, ampak taki clanki so problem, ce ne drzijo...
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a drajv Po feb 26, 2018 5:03 pm

Če damo na stran različno zakonodajo, v čem vidite prednosti in slabosti ene in druge naprave?
Jasno, odločitev bo moja, a ker o navigacijskih napravah ne razmišljam ravno vsak dan, ne bi želel sprejeti naivne odločitve.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov