Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a gasolinedream Po jun 02, 2014 8:03 pm

Mah, vsak ima svoje muhe. Meni do sedaj še nobena navigacija ni našla vseh naslovov v domačem kraju - oz jih je prikazala popolnoma drugje. Je pa res da je npr iGo ali Sygic veliko cenejši kot konkretna GPS naprava.
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Katere navigacija - pomoč!

Napisal/-a HONDAsek Sr jul 16, 2014 9:06 am

Pozdravljeni, ker smo v času dopusta, si kupujem navigacijo za v svoj avto, pa me zanima katere kaj uporabljate (Garmin, Tomtom, Mio,...), pa izkušnje če ima kdo če je kaj primerjal, ali kaj podobnega. Gledal sem malo po spletu, eni hvalijo Garmin (ker bi naj bil baje najboljše pokrit balkan, je to res?), eni Mio ker je cenejši od Garmina, ipd., zanima me tudi kak so kaj "hitri" v iskanju satelitov, ipd.
Pa če ima kdo izkušnje z kakšnimi manj priznanimi (NAVON, NAVIGON, PRESTIGIO,...), kak se obnesejo, ipd. :?:
Gledam pa seveda LM (lifetime) verzije, pa do nekje 150€, ampak glede nato, da jo bom uporabljal par krat na leto, mislim da bo za ta denar "dobra"...
Raznorazni android gps-i me ne zanimajo, kajti telefon je za klicat, pa ne da bom bulil v njega, pa ponavadi še te ravno takrat kdo kliče ko najbolj potrebuješ navigacijo, pa se ti preklopi v prostoročno v avtu, pa pol neveš kam zavit, ipd.!

HVALA!
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Katere navigacija - pomoč!

Napisal/-a fare Sr jul 16, 2014 9:49 am

Malo nazaj zeeelo ugodno ceno kupil Garmina: http://gps.toptenreviews.com/navigation ... eview.html
Dela zelo dobro. Ima velik ekran. Nimam pripomb. Mislim da z Garminom ne zgrešiš. lp
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Katere navigacija - pomoč!

Napisal/-a tr00per Sr jul 16, 2014 10:24 am

jst pa prisegam na Navigona na telefonu (samsung galaxy s3), tako, da če obstaja ta opcija, jo močno priporočam. V mesecu maju sem z njeno pomočjo prevozil velik del Evrope in niti enkrat me ni pustila na cedilu, jasen prikaz vseh izvozov na avtocestah (tudi v Italiji), dobro označeni tuneli in tudi notri lepo lovi, hitro najde in doda vmesne cilje, dobro prikaže radarje.... ocena 10/10.
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a HONDAsek Če jul 17, 2014 10:30 am

Ja tudi sam imam trenutno na telefonu navigona, pa sem kar zadovoln (vendar kot sem že napisal, se mi je dosedaj nekajkrat zgodilo, da sem ravno takrat dobil klic, ko sem ga najbolj potreboval in potem ti ostane samo, da se ustaviš, zmeniš, počakaš spet satelite in nadaljuješ, ampak bi rad rešil to zadevo z namensko gps napravo :) ), zato me zanima če ima kateri podobne karte?
Pa neke bajne vsote tudi ne mislim odšteti za navigacijo, za teh parkrat kar jo bom uporabljal, ker je velika možnost, da naslednji avto katerega bom kupil, bo jo že tako imel serijsko v avtu...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a sašo5 Če jul 17, 2014 11:32 am

ima kdo kakšen link, kje se da najenostavneje posodobitev naredit; opozarja me, da je preteklo eno leto od zadnje posodobitve...
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Beri Če jul 17, 2014 9:17 pm

Pojdi na partis pa si tam probaj pomagati :)
 
mihec1510
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Če sep 22, 2005 6:20 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a mihec1510 Pe jul 18, 2014 3:51 pm

Zanima me če se dobi navigacija oz posodobitev navigacije Navigo ki je v Audiju s SLO jezikom
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a zzitop Pe jul 18, 2014 4:00 pm

Za mene je najboljša navigacija Wayteq, na katero se namesti Igo Primo 2.4 skupaj s HERE kartami:
http://www.wayteq.si/trgovina/sl/prodaj ... 49493.html

Karte HERE so identične Garmin City navigatorju.
Če bi res še kdo želel karte za balkan in vzhodno Evropo, pa obstajajo za Igo tudi mape Topmap, kar je pravzaprav skupek lokalnih kart. Za bivšo Jugoslavijo so so pač na nivoju Adriaroute.

Potem obstajajo tudi mape TomTom (bivši Teleatlas).

Pri Garminu pač nimaš izbire in lahko uporabljaš Le mape HERE. Je pa Igo Primo 2.4 zame tudi veliko bolj User Friendly.
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a HONDAsek So jul 19, 2014 4:50 pm

Torej noben skoraj NE uporablja navigacij, da mi ne znate pomagat ali kako :?: :?
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a Beri So jul 19, 2014 10:39 pm

Pomagaj si, da si telefon daš na način letenja, kar pomeni da si nedosegljiv med vožnjo - bo šlo :D
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a HONDAsek Ne jul 20, 2014 10:29 am

Našel sem: https://www.mimovrste.com/cestne-naviga ... ke-naprave vaše mnenje :?: uporablja že kdo navon-a, ga je posodobil, ker na enem forumu (tujem) sem zasledil, da naj se nebi dali posodabljati... Ali je boljše dati 10, 20€ več, pa vzeti garmina z opcijo LT (LifeTiime - doživljenjsko brezplačno posodabljanje)... :?:
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a EX-B Pe avg 08, 2014 10:20 am

Ce se kupuje katero od teh "slabse znanih" navigacij, potem si kupi nekaj kar ima nalozen iGo software za navigacijo za katerega dobis katerekoli karte hoces kjerkoli, ce se malo potrudis. Ce se ti ne da jebat, daj malenkost vec za enega Garmina z LT opcijo in samo priklapljas na masino in poupdejtas vse uradno vse na enem mestu, zelo enostavno. To je to..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a gasolinedream Če okt 09, 2014 10:50 pm

Iščem gps aplikacijo/tracker (uporabljam windows phone), ki bi mi omogoča shranit pot ki sem jo prepotoval, in me kasneje peljati po njej. Nekaj sem brskal po internetu pa česa takega niti ne najdem - oz. še bolje, ne vem niti kje naj začnem iskat. Trackerjev je mnogo, ne najdem pa nič kar bi me kasneje pelaljalo po tej poti. Iščem pa nekaj za v hribe, ne pa cestne navigacije.

Obstaja kaj v tej smeri?

lp, Matej
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Če okt 09, 2014 11:29 pm

gasolinedream je napisal/-a:Iščem gps aplikacijo/tracker (uporabljam windows phone), ki bi mi omogoča shranit pot ki sem jo prepotoval, in me kasneje peljati po njej. Nekaj sem brskal po internetu pa česa takega niti ne najdem - oz. še bolje, ne vem niti kje naj začnem iskat. Trackerjev je mnogo, ne najdem pa nič kar bi me kasneje pelaljalo po tej poti. Iščem pa nekaj za v hribe, ne pa cestne navigacije.

Obstaja kaj v tej smeri?

lp, Matej

Zal to iskanje ne bo odbodilo sadov. Kot je bilo ze veckrat omenjeno topografske karte (TOPO) niso rutabilne in tudi tezko, da bi lahko bile (predstavljaj si samo 1 meter stran drugacno pot oz. longitudo in latitudo spremenjeno za par stopinj, zal. To je mogoce le na vrisanih povrsinah imenovane - ceste vseh kategorij. Lahko poizkusis z drugacnim postopkom, sicer "na pes" vendar, za vsak polozaj, ki si ga samo dolocis na poti delaj screenshot ter to zdruzi v time laps. Seveda to ne bo rutabilna funkcija, bo pa posnetek poti.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a ~toMmy~ Pe okt 10, 2014 12:35 am

Sports Tracker ti shrani potek poti kot sliko karti, če ti to kaj pomaga. Drugače si pa lahko pomagaš tako, da si vmes shranjuješ lokacije in se po tem orientiraš naslednjič...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a nebivedu Pe okt 10, 2014 6:17 am

gasolinedream je napisal/-a:Iščem gps aplikacijo/tracker (uporabljam windows phone), ki bi mi omogoča shranit pot ki sem jo prepotoval, in me kasneje peljati po njej. Nekaj sem brskal po internetu pa česa takega niti ne najdem - oz. še bolje, ne vem niti kje naj začnem iskat. Trackerjev je mnogo, ne najdem pa nič kar bi me kasneje pelaljalo po tej poti. Iščem pa nekaj za v hribe, ne pa cestne navigacije.

Obstaja kaj v tej smeri?

lp, Matej


Ozi explorer in karte iz atlasa slovenije ali pa stare vojaške karte 1:10.000 ali celo 1:5000.
Ozi ti logira pot po kateri hodiš in jo naslednjič lahko spet uporabiš.

Na žalost je zaenkrat samo za stare windows mobile (winCE), android, apple in win 8 in 8.1, na win phone je pa še v razvoju.

Sam ga uporabljam na windows 8.1 pro tablici (niso windows RT, ampak taki kot na pc-ju).
Old subarus never die, they just get faster!
 
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne jan 11, 2015 3:19 pm

Kupil bi novo Garminovo navigacijo in me zanima če je moja registracija Maps Lifetime prenosljiva s stare navigacije na novo, ali bi moral na novo kupiti Maps Lifetime?
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov