Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Ne jan 11, 2015 3:53 pm

Torej kot drugo opcijo se vzame to, ki ima Maps Lifetime že ob nakupu...
http://www.bigbang.si/navigacija/nuvi24 ... min-496517
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a mbseat To feb 24, 2015 8:25 pm

Prosim če mi lahko kdo svetuje kako naložiti posodobitve za Garmin Nuvi 3790T. Hvala
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a darkside Sr feb 25, 2015 12:37 am

probaj s tem http://software.garmin.com/sl-SI/express.html zravben imaš tudi navodila kako se program uporablja (video vodič)
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a mbseat Sr feb 25, 2015 8:08 am

Hvala za nasvet bom probal to izvest.
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
siegeengine
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Pe feb 28, 2014 1:36 am

Katero GPS napravo

Napisal/-a siegeengine Pe feb 27, 2015 3:16 pm

Kupujem gps napravo, moj cenovni budget je tam do 250-300€ max. Na gps naprave se ne spoznam najbolje, zato upam da bo budget ok, če se da ceneje pa še toliko bolje. Imam darilni bon za to trgovino https://www.pricaraj.si/avto-oprema/navigacija, zato bi bilo dobro, če je naprava iz tu. Na kaj moram paziti pri nakupu? Hvala za odgovore!
 
unikat002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So feb 28, 2015 4:31 pm

navigacija Tomtom

Napisal/-a unikat002 Če mar 19, 2015 3:51 pm

Pred kratkim sem kupil osebno vozilo R megane 2012 v katerem je navigacija TOMTOM, vendar brez slovenske krate in balkana. Ali mi lahko pomagate, kako naj naložim na SD kartico z ostalimi oz. željenimi kartami ter kje jih najdem in kako naložim.


Vsem v naprej hvala za pomoč.
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a renault_dti So mar 21, 2015 9:26 pm

Saj nevem kam to temo uvrstit...
Rabim dobrega route planerja SAMO za Slovenijo.
Pomembne so natančna pokritost z naslovi in številkami in preračun najhitrejše poti med vmešenimi naslovi, ter da število vnešenih naslovov ni omejeno.
kaj priporočate?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a danci1973 So mar 21, 2015 10:17 pm

Če misliš na navigacijo v vozilu, imam dobre izkušnje z iGo programom in Navteq kartami... Žal pa ne vem, če se to sploh še da kupit.
Garmin (Adria Route?) me je v primerjavi z zgornjo kombinacijo pošteno in večkrat razočaral.

Če pa misliš na 'desktop route planner', pa ja menda (Microsoft ?) Autoroute kar dobra zadeva, ki zna upoštevat tudi postanke, tankanje ipd. Kolikor se spomnim, je tudi pot znal kar dobro optimizirati.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a nebivedu So mar 21, 2015 10:29 pm

Kupi si poceni rabljen Nokia lumia telefon (lumia 520 ali lumia 720) z Windows sistemom, nadgradi ga na windows 8.1 in nastavi regionalne nastavitve na US, downloadaj Nokia here drive+ in si naloži navteqove karte slovenije (je vse zastonj in nič ni treba plačat). Imaš vse, pa še posodabljajo se vsakih par mesecev. Downloadaj še slovenski jezik za navigiranje in imaš orenk zadevo, ki res pokriva vse kar je do sedaj na navtekovih kartah.
Old subarus never die, they just get faster!
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a ysrxdtczvgu Ne mar 22, 2015 1:15 am

nebivedu je napisal/-a:Kupi si poceni rabljen Nokia lumia telefon (lumia 520 ali lumia 720) z Windows sistemom, nadgradi ga na windows 8.1 in nastavi regionalne nastavitve na US, downloadaj Nokia here drive+ in si naloži navteqove karte slovenije (je vse zastonj in nič ni treba plačat). Imaš vse, pa še posodabljajo se vsakih par mesecev. Downloadaj še slovenski jezik za navigiranje in imaš orenk zadevo, ki res pokriva vse kar je do sedaj na navtekovih kartah.



Točno tako. Še downloadat ni treba ker je prenameščeno. Imaš tudi možnost delovanja "offline" edino takrat morš met mape na telefonu pa dela ko urca :) preverjeno si lastim Nokio Lumio 620 pa je zadevca res dobra in natančna. Priporočam vsekakor! :)

Lp, Andry
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a Scorp84 Ne mar 22, 2015 6:54 am

Sam raje uporabljam google maps, pa se street view. Pa se lepo so posodobili natancnost navigacije. Tudi na Hrvaskem se zelo natancno obnese.
Here pa mi se ni uspelo preizkusiti.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a nebivedu Ne mar 22, 2015 7:49 am

Scorp84 je napisal/-a:Sam raje uporabljam google maps, pa se street view. Pa se lepo so posodobili natancnost navigacije. Tudi na Hrvaskem se zelo natancno obnese.
Here pa mi se ni uspelo preizkusiti.


Seveda, tam ko dela, kaj pa ko si nekje bogu za hrbtom?

ysrxdtczvgu je napisal/-a:
nebivedu je napisal/-a:Kupi si poceni rabljen Nokia lumia telefon (lumia 520 ali lumia 720) z Windows sistemom, nadgradi ga na windows 8.1 in nastavi regionalne nastavitve na US, downloadaj Nokia here drive+ in si naloži navteqove karte slovenije (je vse zastonj in nič ni treba plačat). Imaš vse, pa še posodabljajo se vsakih par mesecev. Downloadaj še slovenski jezik za navigiranje in imaš orenk zadevo, ki res pokriva vse kar je do sedaj na navtekovih kartah.



Točno tako. Še downloadat ni treba ker je prenameščeno. Imaš tudi možnost delovanja "offline" edino takrat morš met mape na telefonu pa dela ko urca :) preverjeno si lastim Nokio Lumio 620 pa je zadevca res dobra in natančna. Priporočam vsekakor! :)

Lp, Andry


Če kupiš rabljen telefon za nekih 50 do 70 evrov, je ponavadi bil barejen hard reset in Nokia here drive+ ne bo inštaliran na tak telefon.

Mape downloadaš na telefon ali kartico. Sam imam lumio 720 namesto GPS-a. Na kartico 32GB sem so downloadal komplet vse karte cele Evrope in imam vse offline mape gor. Ekran je 4.3" in samo to je inštalirano gor, brez sim kartice in brez vse ostale navlake.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a Scorp84 Ne mar 22, 2015 10:23 am

Nebivedu: Ne rabiš skos internet, lahko že vnaprej prednaložiš mapo. Sam bp uporabljam na hrvaškem, ta način, edin street ne.
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a renault_dti Ne mar 22, 2015 10:54 am

Hvala za odgovore
a te navteq karte ne delujejo nikjer drugje kot na Lumii ? Pa so boljše kot AR 4.0?
Microsoft AR 2010 ima zelo slabo pokrito Slovenijo kar je problem (govorim srveda o desktop planerju) ali imam samo jaz različico ki je namenjena centralni Evropi ? :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a odprti clio Ne mar 22, 2015 11:48 am

Nokia je razširila svoje navigacijske storitve na naprave, ki jih poganja Android: Here za Android
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a danci1973 Ne mar 22, 2015 12:42 pm

Jaz sem sicer imel Autoroute 2013, ampak ga res nisem uporabljal za Slovenijo, tako da ne vem, kako dobro je pokrita...

Če ti zadošča 'desktop' planner, poskusi tole: http://www.gebweb.net/optimap/. Jaz sem ga zdaj malo preizkušal in se mi zdi, da kar dobro optimira pot ('calculate fastest roundtrip').
 
ysrxdtczvgu
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: Po okt 08, 2012 2:01 pm
Kraj: Maribor

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a ysrxdtczvgu Ne mar 22, 2015 12:50 pm

nebivedu je napisal/-a:Če kupiš rabljen telefon za nekih 50 do 70 evrov, je ponavadi bil barejen hard reset in Nokia here drive+ ne bo inštaliran na tak telefon.

Mape downloadaš na telefon ali kartico. Sam imam lumio 720 namesto GPS-a. Na kartico 32GB sem so downloadal komplet vse karte cele Evrope in imam vse offline mape gor. Ekran je 4.3" in samo to je inštalirano gor, brez sim kartice in brez vse ostale navlake.


To je to. Mislim da najcenejša hkrati pa (vsaj moje mnenje) za ceno zelo dobra navigacija, ki jo redno posodabljajo pa še zelo natančna. Mene je presenetlo celo to da ima vnešene omejitve in te na določeno omejitev če prelješ prehitro celo zvočno opozori :D Gre pa vsekakor v + to, da deluje offline in jo lahko uporabljaš povsod! Nisem pa vedel da je ponovem tudi na voljo tudi za Andorid :D
Dober/o nakup/odločitev želim!
Programmers - an organism that turns coffee into software.
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Dober Route planner za Slovenijo ?

Napisal/-a renault_dti Ne mar 22, 2015 1:09 pm

danci, hvala za tale link to je super :)

kot razumem lahko tale HERE mape naložim tudi na android telefon bilokatere znamke? ali celo na tablico?
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: navigacija Tomtom

Napisal/-a dzuro.na.izi To jul 28, 2015 7:37 am

unikat002 je napisal/-a:Pred kratkim sem kupil osebno vozilo R megane 2012 v katerem je navigacija TOMTOM, vendar brez slovenske krate in balkana. Ali mi lahko pomagate, kako naj naložim na SD kartico z ostalimi oz. željenimi kartami ter kje jih najdem in kako naložim.


Vsem v naprej hvala za pomoč.


Se pridružujem vprašanju...mam Scenic III 2011 letnik z vgrajeno TOMTOM navigacijo ki ma naloženo francosko mapo! Na renaultu sem vprašu in SD kartico z mapami za celo evropo (razen bosno) prodajajo za 197 EUR kar je waaaa preveč. Se da kje kej dobit ceneje?
Brezveze mi je met onboard navigacijo če pa ni prave mape...kot da bi mel avtoradio brez antene!

Hvala že vnaprej za pomoč

LP
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: navigacija Tomtom

Napisal/-a MacTron Sr jul 29, 2015 8:52 pm

dzuro.na.izi je napisal/-a:
unikat002 je napisal/-a:Pred kratkim sem kupil osebno vozilo R megane 2012 v katerem je navigacija TOMTOM, vendar brez slovenske krate in balkana. Ali mi lahko pomagate, kako naj naložim na SD kartico z ostalimi oz. željenimi kartami ter kje jih najdem in kako naložim.


Vsem v naprej hvala za pomoč.


Se pridružujem vprašanju...mam Scenic III 2011 letnik z vgrajeno TOMTOM navigacijo ki ma naloženo francosko mapo! Na renaultu sem vprašu in SD kartico z mapami za celo evropo (razen bosno) prodajajo za 197 EUR kar je waaaa preveč. Se da kje kej dobit ceneje?
Brezveze mi je met onboard navigacijo če pa ni prave mape...kot da bi mel avtoradio brez antene!

Hvala že vnaprej za pomoč

LP


Kdor bo prvi prisel (seveda z upostevom, da je delno tudi pokrito za letnike 2011) bo prvi mlel: http://www.bolha.com/avdio-in-video/nav ... ult+tomtom Nekatere od SD kart (kartografija Tomtom) po novem potrebujejo tudi R-link. Srecno!
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 36 gostov