Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
lublancan
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2785
Pridružen: To maj 04, 2004 4:53 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a lublancan So okt 07, 2006 10:48 am

Gotty je napisal/-a:Zdaj se pa jaz vprašam a ni gps glih zato da če so kakšne spremembe da to preko GPS navigacija prepozna in spremeni! Ali kakšno funkcijo ima gps?


Lp


gps samo določa kje si, s kakšno hitrostjo potuješ, v katero smer

če je bilo T križišče na karti, v resnici pa krožno, je to zato ker niso popravili karte ali pa ti nimaš popravljene verzije

popravkou pa ne morš prenest prek gpsa, ampak jih dobiš al na na netu al pa pri prodajalcih gps navigacije
podpis
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Ne okt 08, 2006 12:34 pm

Aja glavni pomen je lociranje, no to sem odmislil, jaz sme mislo da ma to povezavo spreminjanja, no zdaj vem v čemu je štos!

Daj nekaj še mi povejte moja navigacija ima možnost gtm 11 in opazo sem 2 anteni za njo http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 0-10052-05 in druga http://www.garmin.si/view_product.php?p ... 0-10702-00 za kaj sta ti 2 anteni samo za signal gps-a ali imata kako drugo funkcijo kot za prometne informacije tudi (GTM 11), ker prava antena za gtm funkcijo pride okoli 40 jurjčkov!

Lp
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Ne okt 08, 2006 6:36 pm

GPS je samo to, kar pove njegovo ime: Global Positioning System. No, zraven pozicioniranja ti lahko pove se popolnoma tocno uro, ampak pustimo to :P Torej GPS je zato, da naprava tocno ve kje trenutno si, in ti to pokaze na karti, ki je nalozena v napravo. Karte ki jih nalozis v napravo pa so izdelek vsakega podjetja posebej in spremembe na cestah in podobno morajo oni vnest notri in ti moras sam poupdejtati karte, ce hoces novo verzijo. Tisto glede tovornjakov pa takisto, napaka na kartografiji, podjetje ki jo je naredilo ni vpisalo notri visine nadvoza ali kaj podobnega. Se naredi.. Saj te tudi v Sloveniji kdaj pa kdaj zna peljat v kako enosmerno ulico v narobno smer, nimas kaj, kartografija nikoli ne bo cisto popolna.

Tisti dve anteni pa sta samo podaljsek GPS antene (ce ti recimo sama naprava notri v avtu ne lovi dobro zaradi atermicnih sip in podobno). Glede traffic info in izogibanja prometa pa tako.. Nekatere naprave imajo sam modul za sprejem teh informacij ze vgrajen, nekatere so samo pripravljene na ta modul in ga je treba dokupit (kar ne pomeni samo antene, ampak celoten modul, zato stane to toliko kot stane).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Ne dec 03, 2006 12:07 pm

Zaj me pa zanima mogoče je že kdo to naredil!? si je kdo že dal posodobit, obnovit navigacijo oz kartografijo?

Moja navigacija Garmin Nuvi 300 deluxe je bila kupljena v trgovini rolan! In ko sem jo kupil tam sem tudi si reko da zakaj bi se mantral pa razbijal glavo da odnesem napravco na servis kjer mi bodo to naložili, ker pač doma ni šlo, ker je bla napaka na software! to je trajalo teden dni da so ponovno naložili software ter mojo kartografijo na SD kartico, to je me stalo 6000 sit!
Bistvo kaj želim povedat je to da ima garmin v sloveniji servis center oz zastopnika garmina, trenutnega imena se ne spomnim, in na rolan servisu so mi trakrat rekli da če bi k njim neso da bi plačal 15000 sit da mi vse na novo naložijo! zdaj se pa jaz vprašam bolje več plačat pa je takoj in pošteno narejeno kot pa manj plačat, tak kot sem jaz, in da te pol teden dni "nategujejo" in govorijo: "zdaj nismo meli časa", pol ti rečejo "nevemo kakšna je trenutna napaka" in podobno na koncu pa ti zaračunajo!

in zdaj me zanima kam je najboljše odnest navigacijo oz komu jo dat za posodabljat kartografijo oz obnovit meni?

Lp
 
Uporabniški avatar
none
Novinec
 
Prispevkov: 412
Pridružen: Po jul 19, 2004 9:54 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a none Ne dec 03, 2006 10:59 pm

Za posodobitev FirmWare-a na Garminu greš samo na njihovo stran, instaliraš WebUpater, priključiš napravo na USB in to je to. Sam sem tako brez težav nadgradil FW za napravo, GPS in Bluetooth modul na mojem Nüvi 310 Deluxe ;)
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Sr dec 06, 2006 4:22 pm

hvala za informacijo, pa je to v slovenščini al je v angleščini?
 
Uporabniški avatar
none
Novinec
 
Prispevkov: 412
Pridružen: Po jul 19, 2004 9:54 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a none Po dec 11, 2006 8:59 am

Posodobitev firmware-a poteka v angleščini, po upgrade-u ti seveda slovenščina normalno ostane.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Sr dec 13, 2006 9:18 pm

Pri nas nadgradnje kartografije in firmware-a delamo zastonj za stranke ki so napravo kupile pri nas. Itaq traja vse skup 10 mins, od tega je se najvec prenasanje podatkov v napravo.. :D Ce ti za update naprave in kartografije zaracunajo 6k sit je to prokleto oderustvo. Rajsi prinesi meni, ti bom zrihtal za en pir, ce se niti toliko ne zastopis dvakrat kliknit next v webupdaterju.. :D
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Ne dec 17, 2006 12:16 pm

hehe, ne da nezaspopim ampak ni mi se nekaj delat da pol zjebem vse kar sem že imel gor, tak da bolše da je to prosefionalno naretoin hitro!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3283
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Ne dec 17, 2006 1:55 pm

Moj fotr si je nabavu Garmin Nuvija + adria route in je zelo zadovolen z njim. Karta je presenetljivo natančna , nuvi zna slovensko govorit, povezava prek BT z mobitelom......
super je vglavnem
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Ne dec 17, 2006 2:06 pm

Se strinjam. Pa se v zadnjem casu so se Nuviji ful pocenli, 350ko z kartografijo zahodne Evrope zdej dobis za 95.600, Slovenijo zraven pa se 26 jurjev, polovico ceneje vse skupaj kot je bilo to se pol leta nazaj madona.. :D
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3283
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Ne dec 17, 2006 2:51 pm

EX-B je napisal/-a:Se strinjam. Pa se v zadnjem casu so se Nuviji ful pocenli, 350ko z kartografijo zahodne Evrope zdej dobis za 95.600, Slovenijo zraven pa se 26 jurjev, polovico ceneje vse skupaj kot je bilo to se pol leta nazaj madona.. :D


Ma ja....
Ma celo TMC.......ki pa v sloveniji še ne deluje nažalost, je pa verjetno zalo uporabna zadeva....bo treba it na zahod sprobat.
Je mel pa fotr prej navigacijo prek dlančnika (pač je dokupu sprejemnik pa to) pa je blo vse skupaj nič v redno. Počasno, skoz "zmrzovalo" itd.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Ne dec 17, 2006 7:14 pm

350ka nima TMC-ja. Ma opcijo za priklop, vendar moras TMC modul dokupit posebej. 660ka, ki te pride tam nekih 143k SIT ima pa TMC modul ze zraven. Je pa to izredno uporabna stvar, takoj ko dobi porocilo o zastoju ali drenu na tvoji nacrtovani poti, te preracuna in te pelje po najhitrejsi poti naokol. Super stvarca.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3283
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Ne dec 17, 2006 10:35 pm

Whooops pol sm pa jst fotra narobe zastopu :shock:
Moja napaka ;)
 
Uporabniški avatar
Gotty
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Po avg 21, 2006 12:39 pm
Kraj: Tezno

Napisal/-a Gotty Pe dec 22, 2006 8:03 pm

jaz sem si garmina 300 deluxe kupo pred 5 meseci in takrat dal 130 jurjev, pikola zdaj jo dobim za 50k manj! kolko je kaj cena adria route še vedno ista 45 jurjev ali že manj in antena za tmc?
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Pe dec 22, 2006 8:08 pm

  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Andrejacc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne jan 21, 2007 10:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Andrejacc Ne jan 21, 2007 10:38 am

Najprej en lep pozdrav vsem na forumu!! Pred kratkim sem si v avto vgradil CarPc in sedaj bi rad imel tudi navigacijo!! Kakšno GPS USB miško naj kupim?? Najbolj pa me zanima, katere programe naj uporabim za navigacijo - rad bi imel tud slovenijo in pa hrvaško kao AdriaRoute!! Ali je to sploh mogoče??

Hvala!
LP, Andrej
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san Ne jan 21, 2007 11:18 am

Slika

..... to je USB GPS Mouse ( cena: 65.93 € )


..... priporočam program Centrafuse za osnovni program. Karte za EU so od OziExplorer-ja, za Slo. Hrv. in ostale države je pa najbolje AdriaRoute, ki je pa cena nekje 100 € !



lp, Yagi-san
 
Andrejacc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne jan 21, 2007 10:28 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Andrejacc Ne jan 21, 2007 11:24 am

GPS miška mora bit točno ta ali je lahko kera druga tudi!! Ali more met kake posebne funkcije!! Uporabljam pa itak Centrafuse, ker je zakon!! Torej samo nabavim AdriaRoute in naložim pa more to delat ali je to še kaka procedura!!
LP, Andrej
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Yagi-san Ne jan 21, 2007 11:41 am

Andrejacc je napisal/-a:GPS miška mora bit točno ta ali je lahko kera druga tudi!! Ali more met kake posebne funkcije!! Uporabljam pa itak Centrafuse, ker je zakon!! Torej samo nabavim AdriaRoute in naložim pa more to delat ali je to še kaka procedura!!




Lahko je katerakoli GPS "Miš"!




lp, Yagi-san
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 77 gostov