Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Napisal/-a 106 Po apr 10, 2006 1:23 pm

@EX-B

Daj ti povej kaj je najbolse za po sloveniji ,ker jaz sem se v LJ zadnic zgubo tak da sem za 10 kilometrov falil eno ulico ,jaz bom nekaj kupo pa se nem vec jebal ,ce sploh to dela pri nas od vrat do vrat al kak se ze temu rece hehehe
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po apr 10, 2006 1:27 pm

odvisno od tega kolko si pripravljen zapravit.

Adriaroute je softver ja SLO, in te pripelje do vrat, vendar so samo mape 42k
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Napisal/-a 106 Po apr 10, 2006 1:53 pm

Ce pa je reko da ma hacknjene mape kupim recimo Nuvi 3000 al kaj je ze za mape mu dam za en pir al pa dva pa sma zmagala oba hehe.....no brez zajebancije kaj pa vem ene 160 bi ze dal ;)
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po apr 10, 2006 1:57 pm

shekane mape ce ti jih dobi da ti delajo pol svaka ti cast.

Street Pilot C330 ti pride z karto evrope in AdriaRuote (bosna, SLO, CRO) 170k. Poslovenjen.


Priporocam.



Drugace pa se vedno ne vem zakaj kolegu na Street Pilotu C320 mape original od Garmina ne delajo.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a ice Po apr 10, 2006 2:39 pm

Courage: maš kakšne izkušnje s cheap varianto StreetPilot i3? ca100k, rabim nekej za po Evropi letos...
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Po apr 10, 2006 3:45 pm

Tak kot so ti zgoraj napisali.

i3 je za tiste nezahtevne uporabnike, osnovna varianta navigacije. Za ta denar sigurno dobra stvar, ceprav je mogoce ce je ne uporablas tolko mogoce bolsa zadeva navigacija na telefonu, kot jo ima Yagi.

LP!
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Po apr 10, 2006 7:46 pm

Nebivedu: 276C je za moje pojme prevelik za v avto, pa se drag je ko hudic (ker je v osnovi navticni plotter), poleg tega, avtomobilske karte in vse pripomocke moras dokupit posebej, kar te stane se dodatno.. Ce nimas barke, na kteri ga mislis tudi obenem uporabljat, potem ne priporocam za v avto.

106: za po Sloveniji nimas drugega, kot Garmin in njihove mape Adriaroute. Aja, pa tiste varjante, ki jih zdaj ponujajo mobitel pa simobil.. Ampak tiste varjante kolikor sem jih jaz probal, se mi ne zdijo vredne kaj dosti.. Aja, pa z Nuvijem so predstavili tudi nek nov nacin za prenasanje map na napravo, ki do sedaj se ni skrekan. Na starejse naprave ni problema nalozit piratskih kart, na Nuvije pa zaenkrat se ne gre, na zalost. Sicer pa ce pravis da bi dal nekje 160 jurjev, potem za priblizno tak denar ze dobis Nuvija 300 z Adriaroutom pri nas (autronic.si).

Ice: tako kot sem napisal ze gori.. i3 je kul, ce nisi nek reden uporabnik navigacije.. Ce ga rabis samo za tako, kdaj pa kdaj. Drugace ti kmalu zacne presedat premajhen zaslon, ki ni obcutljiv na dotik, tako da moras iskat gumbe. Je drugace izredno kul za entry level navigacijo, nimam pripomb. Ampak za redno uporabo priporocam da pogledas kaj drazjega..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
106
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 561
Pridružen: Sr mar 15, 2006 1:06 pm
Kraj: Tukaj

Napisal/-a 106 To apr 11, 2006 2:07 am

Premali zaslon je itak problem pri vseh teh navigacijah vsaj meni osebno se tak zdi fajn bi blo ce bi blo to malo vecje vsaj 13x18cm recimo za mene.....sicer pa se bom jaz oglaso v bliznji prihodnosti v autronic ........ps:upam da mate kaj montirano pa da se lahko peles da vidim ce je to to al ni to to............
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To apr 11, 2006 6:27 am

EX-B je napisal/-a:Nebivedu: 276C je za moje pojme prevelik za v avto, pa se drag je ko hudic (ker je v osnovi navticni plotter), poleg tega, avtomobilske karte in vse pripomocke moras dokupit posebej, kar te stane se dodatno.. Ce nimas barke, na kteri ga mislis tudi obenem uporabljat, potem ne priporocam za v avto.



Vsi offroadarji ga hvalijo za vožnjo po puščavah in brezpotjih. Je zelo uporaben, ker je odporen na pesek in vodo. Celo motoristi ga imajo zmontiranega na motorje(noize in ostali, motosvetovci, ki se vozijo po puščavah).


Ice; Sej imaš prenosnika - priklopi nanj garminov komplet ali pa tistega iz prve strani, ki sem ga jaz postal. USB GPS za 17k sit in na prensosnik naložiš karte, pa nimaš nobenih problemov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Borcix
Novinec
 
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne maj 11, 2003 11:48 am
Kraj: Prekmurec v Ljubljani

Napisal/-a Borcix To apr 11, 2006 6:35 am

Kaj pa kaki Becker, npr. kaj takega

Slika

Becker Traffic Assist 7914 Mobiles Navi

Database: NAVTEQ (regelmäßige Aktualisierung durch unseren Software-Service) Andorra, Belgien, Dänemark, Deutschland, Finnland, Frankreich, Griechenland, Großbritannien, Irland, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, San Marino, Schweden, Schweiz, Spanien, Slowakische Republik, Slowenien, Tschechische Republik, Ungarn und Vatikanstaat
 
Uporabniški avatar
BiMMER
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1582
Pridružen: So mar 02, 2002 12:05 pm
Kraj: Lucija, Slovenija

Napisal/-a BiMMER To apr 11, 2006 7:01 am

jaz imam vso zadevo gnano preko dlančnika. V avtu imam mouse GPS anteno, kadar si izven avta pa lahko uporabiš tudi Bluetooth GPS, da si le ta ne zaseda dodatnega slota za spominsko kartico. Na dlančniku imam Tomtom navigator, Adriaroute in oziexplorer vendar slednjega ne uporabljam več. Za Tomtom ti lahko povem, da deluje izjemno natančno po evropi (sprobana Italija, Nemčija in Avstrija). Kar sem imel do sedaj možnost preizkušat Adriaroute po Sloveniji je meni delovalo kar natančno, čeprav nakateri govorijo o precejšnih nepravilnostih v kartografiji, res pa je da sem zaenkrat poleg Kamnika testiral le po večjih slovenskih mestih (Ljubljana, Celje, Maribor)

Kako na navaden oz. katerikoli dlančnik naložiti Adriaroute oz. City Select Europe, ki sta sicer namenjena le za Garminove naprave, lahko izveeš na drugem forumu (mobisux).

Še ena novost je na trgu. Sony-jeva navigacija NAV-U70 ki zaenkrat podpira v Sloveniji le glavne ceste, po evropi pa zna navigirati od vrat do vrat in to zelo uspešno. Zadeva uporablja Maptechovo kartografijo
-JuRE-
BMW F30, bj. 2017
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu To apr 11, 2006 7:42 am

Tukajle je zelo dobro povedano o tomtomu in ozi explorerju
http://www.mobisux.com/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1496795/an/0/page/0#1496795
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B To apr 11, 2006 11:09 pm

Pri nas mamo v vsakem trenutku za demo pripravljenega vsaj enega Nuvija in pa enega i3ja. Za ostale modele se tudi da zmenit, ampak moras prej povedat, da pripravimo. Smo pa na kardeljevi ploscadi, v ekonomski fakulteti (oni vhod, kjer z veliko pise ekonomski institut).
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
DognerDJ
Novinec
 
Prispevkov: 157
Pridružen: To jun 28, 2005 4:57 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a DognerDJ Sr apr 12, 2006 2:10 pm

Mene pa zanima , kaj si naj jaz nabavim.

Imam indash lcd (6.5 inch) z RGB vhodom , tak da rabim samo še zunanjo GPS napravo z kartami.
Kaj bi blo najbolj pametno nabavit za povprečni denar ?

LP
Renault Megan 2 Ai Edition
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Sr apr 12, 2006 2:33 pm

Kaj imas to zaeno indash enoto? Racunalnik ali radio? Ce ni racunalnik, potem ti tisti LCD ne bo nic kaj dosti pomagal, ker nobena GPS enota (vsaj kolikor jih jaz poznam) nima video izhoda, kakrsnegakoli. Ce pa imas racunalnik, pa rabis samo GPS receiver na usbju (aka gps mouse, nekje 15 do 20 jurjev), in pa software za vodenje s kartami. Zdej povej, ktero varjanto bi sel, racunalnik ali posebna enota s svojim zaslonom, pa ti bomo povedali cene in kaj se splaca.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr apr 12, 2006 9:37 pm

EX-B, dela adriaroute na CarPCju z NaviLock receiverjem ? Al mores met garminovo zadevo ?


Evo, pa se slika kak zgleda C330 ponoci v mojem avtu...
Priponke
navi.jpg
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Sr apr 12, 2006 9:37 pm

se ena
Priponke
navi1.jpg
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
thomas1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: To nov 25, 2003 12:38 pm

Napisal/-a thomas1 Sr apr 12, 2006 9:44 pm

Tukaj imajo kar nekaj navigacij in kart za Garmine
www.qd-eprodaja.net
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a EX-B Če apr 13, 2006 1:47 am

Courage™ je napisal/-a:EX-B, dela adriaroute na CarPCju z NaviLock receiverjem ? Al mores met garminovo zadevo ?

Ves Garminov software dela s katerimkoli receiverjem prek Garmin UnitID spooferja. Tako da se naprava v bistvu preko spooferja predstavi adriaroutu z garminovim idjem, potem pa deluje isto kot ce bi imel garminov gps modul.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če apr 13, 2006 7:22 am

kje pa se dobi ta spoofer ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov