Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
banglades
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: To jan 09, 2007 2:00 pm

vw Touran 2008

Napisal/-a banglades To okt 02, 2012 6:00 pm

Imam vw tourana 2.0 2008 letnik.
Avto je bil pripeljan z moje strani iz nemčije. Zaj pa mene zanima kako naj naredim oz naložim navigacijo na avtoradio rns510? Ter sd kartice mi ne podpira oz napiše da ni kartica preverjena gre pa se za kartico SanDisk 4GB.

Hvala v naprej
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: vw Touran 2008

Napisal/-a MacTron To okt 02, 2012 8:59 pm

banglades je napisal/-a:Imam vw tourana 2.0 2008 letnik.
Avto je bil pripeljan z moje strani iz nemčije. Zaj pa mene zanima kako naj naredim oz naložim navigacijo na avtoradio rns510? Ter sd kartice mi ne podpira oz napiše da ni kartica preverjena gre pa se za kartico SanDisk 4GB.

Hvala v naprej


Navigacijo oz. pravilno receno kartografijo si nalozite tako, da v najblizjem VW servisnem centru povprasate po DVD-ju z naslovom in verzijo: Volkswagen RNS510 East Europe V9 (2012-13) ali pa na ebayu licitirate za nizjo ceno, prav tako kaksna bolha ni odvec. Ostalih moznosti ta portal ne podpira zato je vse v vasi domeni kako. SD kartica verjetno ni kompatibilna z napravo (ceprav SanDisk ni noname) ali pa je napacno formatirana (FAT16/32). Bila pa bi tudi dobra ideja preizkusiti SDHC ali SD (drugega proizvajalca).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a vuli Sr okt 03, 2012 7:55 am

lahko, da tale avto radio podpira samo 2GB kartice.
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a baroax Sr okt 24, 2012 8:10 am

Odločam se za nakup navigacije. Glede na to, da bo to moja prva navigacija, sem popoln novinec na tem področju.
Zagledal sem se pa v ta model: http://www.bigbang.si/avtomedia/navigac ... navigacija
Uporabljala se bo verjetno največ po Slo. Kaj malega Hrvaška, Italija, Avstrija. Je ta naprava ok. za moje potrebe in če je kartografija Evrope
zadostna ali bom rabil še kakšne dodatne karte nalagat. Če imate kake druge predloge ali kakšno drugo napravo v vidu kar povejte.

Hvala! lp.
p.s. Dodam še to za primerjavo: http://www.mimovrste.com/artikel/318000 ... rtografija
 
hladni*
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr avg 08, 2012 5:08 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a hladni* Ne jan 27, 2013 1:23 pm

Pozdravljeni,

sem v fazi nakupa nove seat alteje xl, pa me zanima, kakšna je pokritost sistema rns 315 v Sloveniji in na Hrvaškem. Vem, da je pokritost slabša od recimo garmina, ampak kolk slabša pa je? Seveda je 315 vgrajena tudi v ostale vag modele.

Hvala in lp!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a ojnica So mar 02, 2013 12:07 am

Pozdravljeni

Kupujem navigacijo, če ima kdo kakšno pocen, naj mi piše ZS.lp
Član od leta 2004 :)
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a yashica Če jun 27, 2013 6:50 pm

Pozdravljeni,

Potrebujem nasvet. Namen imam kupiti novo prenosno navigacijo pa sem v dilemi kaj kupiti. O navigaciji nimam pojma zato je odločitev še toliko težja oops
Katerega proizvajalca in model priporočate in zakaj :?: Vrednost nakupa je nekje med 200-300€. Če se dobi kaj pametnega za manjši denar toliko bolje ;)

Vsak nasvet je dobrodošel!

Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Pe jun 28, 2013 3:10 pm

Par let nazaj sem si na svojo Garmin napravo naložil iz zemljevida, mape na računalniku slikovne koordinate krajev, oziroma lokacij kamor sem imel namen iti... mislim, da so slikice šle med priljubljene....
Sedaj pa me zanima, če ta spletna stran map s fotografijami še obstaja, ker je ne zasledim.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Pe jun 28, 2013 4:57 pm

@yashica: Ze samo 10 strani nazaj da kaksen odgovor na tvoje povprasevanje, kaksno stran plus pa se dodatnega (v tem primeru, da se ravno ne gre v modele ze izlocene iz prodaje).

svetilnik je napisal/-a:Par let nazaj sem si na svojo Garmin napravo naložil iz zemljevida, mape na računalniku slikovne koordinate krajev, oziroma lokacij kamor sem imel namen iti... mislim, da so slikice šle med priljubljene....
Sedaj pa me zanima, če ta spletna stran map s fotografijami še obstaja, ker je ne zasledim.

Slikovne koordinate krajev oz. bolj natancno picture geotagging je storitev, ki jo je Garmin z letom 2012 ukinil: https://connect.garmin.com/photos povod pa naj bi bil prav portal Panoramio od Googla: http://www.panoramio.com/map/#lt=41.677 ... b=1&pl=all Garmin naj bi Google maps ter GE (oba kompatibilna s Panoramio) zamenjal z Microsoft Bing-om (maps), ki pa je le podprt v kartografiji in nima geotagging portala s slikami. S spreminjanjem Pamoramio bi Garmin moral tudi spremeniti celotno zasnovo v aplikaciji. Poizkusi dodati slike z longitudo in latitudo (vidno v lastnostih fotografije pod GPS) v mapo na napravi \Garmin\JPEG\ vendar mora biti tudi podkrepljeno z .gpx. Slike pa morajo biti tudi dl z vsemi lastnostmi (EXIF data) in ne preko "shrani sliko" v poljubnem browserju. Malce igranja. Srecno.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
baroax
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr apr 05, 2006 3:01 am

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a baroax Pe jun 28, 2013 5:07 pm

yashica je napisal/-a:Pozdravljeni,

Potrebujem nasvet. Namen imam kupiti novo prenosno navigacijo pa sem v dilemi kaj kupiti. O navigaciji nimam pojma zato je odločitev še toliko težja oops
Katerega proizvajalca in model priporočate in zakaj :?: Vrednost nakupa je nekje med 200-300€. Če se dobi kaj pametnega za manjši denar toliko bolje ;)

Vsak nasvet je dobrodošel!

Lp


Jaz sem bil tudi v dilemi kaj kupit, isto nimam pojma o navigaciji. Sem pač poklical trgovino in pojasnil prodajalcu kaj bi rad in mi je takoj svetoval ta model: http://eu.mio.com/sl_sl/mio-spirit-697-lm.htm
Do zdaj sem ful zadovoljen z njo, dela brez napake. Nisem imel druge navigacije tako da ne morem primerjat. Če ti to kaj pomaga. Cena: cca 215 eur. Je pa to Top model od Mio

lp.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a svetilnik Pe jun 28, 2013 9:23 pm

MacTron je napisal/-a:@yashica: Ze samo 10 strani nazaj da kaksen odgovor na tvoje povprasevanje, kaksno stran plus pa se dodatnega (v tem primeru, da se ravno ne gre v modele ze izlocene iz prodaje).

svetilnik je napisal/-a:Par let nazaj sem si na svojo Garmin napravo naložil iz zemljevida, mape na računalniku slikovne koordinate krajev, oziroma lokacij kamor sem imel namen iti... mislim, da so slikice šle med priljubljene....
Sedaj pa me zanima, če ta spletna stran map s fotografijami še obstaja, ker je ne zasledim.

Slikovne koordinate krajev oz. bolj natancno picture geotagging je storitev, ki jo je Garmin z letom 2012 ukinil: https://connect.garmin.com/photos povod pa naj bi bil prav portal Panoramio od Googla: http://www.panoramio.com/map/#lt=41.677 ... b=1&pl=all Garmin naj bi Google maps ter GE (oba kompatibilna s Panoramio) zamenjal z Microsoft Bing-om (maps), ki pa je le podprt v kartografiji in nima geotagging portala s slikami. S spreminjanjem Pamoramio bi Garmin moral tudi spremeniti celotno zasnovo v aplikaciji. Poizkusi dodati slike z longitudo in latitudo (vidno v lastnostih fotografije pod GPS) v mapo na napravi \Garmin\JPEG\ vendar mora biti tudi podkrepljeno z .gpx. Slike pa morajo biti tudi dl z vsemi lastnostmi (EXIF data) in ne preko "shrani sliko" v poljubnem browserju. Malce igranja. Srecno.


MacTron, kako pa v napravo iz zemljevida dodam točne koordinate določene točke, če že ne morem fotografij in pa zraven napišem ime lokacije...?
Mogoče je vprašanje malo smešno, toda želim si urediti točno določene točke... spomeniki, stavbe, celo drevoredi, umetnosti... dopust namreč... ;)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a MacTron Pe jun 28, 2013 10:49 pm

svetilnik je napisal/-a:MacTron, kako pa v napravo iz zemljevida dodam točne koordinate določene točke, če že ne morem fotografij in pa zraven napišem ime lokacije...?
Mogoče je vprašanje malo smešno, toda želim si urediti točno določene točke... spomeniki, stavbe, celo drevoredi, umetnosti... dopust namreč... ;)

V napravo lahko preko naslednjega programa: http://www.garmin.com/en-US/shop/downloads/basecamp | http://www.gawisp.com/perry/mapsource/ splaniras, skreiras pot preko kartografije, ki jo imas nalozeno oz. dolocis ogledne tocke POI (podas celotno pot) ter hkrati tudi vneses dolocene objekte kot so tudi fotografije ter naredis celoten profil trase za tvoj dopust ter preneses to celoto v napravo.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
murkoslavko
Novinec
 
Prispevkov: 176
Pridružen: Po maj 13, 2013 9:09 am
Kraj: Maribor

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a murkoslavko So jul 06, 2013 10:58 am

Moj garmin 205 se je poslovil.

Kaj kupiti za okrog 100€?

Še je Garmin najboljši, ker karte dobiš najlažje na ...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a ojnica Po sep 02, 2013 7:59 pm

Nimam dolgo...a te omejitve k jih garmin prikazuje med vožnjo so točne.
Kaj pa to tlakovana cesta...mišleno asfaltna / neasfaltna cesta
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a vuli Sr sep 25, 2013 9:26 pm

garmin,..
a noben ne uporablja navigacije na pametnem telefonu(android)? Daš gor kar ti paše iGo,Sygic, navigon,.. karte so pa tudi top.
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a nooblette Sr okt 30, 2013 10:27 pm

Pozdravljeni.

Rabim nujno pomoč. Danes sem kupil ganc novo navigacijo garmin ki je ne morem polniti na avtoradiju.

Avtoradijo ima vhod usb. Pa vendar ko jo priključim preko usb (da bi se samo napajala) mi vrže na zaslon napis garmin in pa spodaj neko slikico,da je povezan z računalnikom. Ne morem jo normalno zagnati :huh: Napajanje preko vtičnice za vžigalnik pa ne pride v poštev. Help needed!
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a BBoss Če okt 31, 2013 1:35 pm

Moraš imeti tak usb kabel, ki ima zgolj povezavo do napajanja brez "data" povezave... po domače povedano mora imeti le povezano +5V in nulo. Poskusi mogoče raje s kakšnim polnilcem za USB, ki se ga vtakne v vtičnico za vžigalnik. Taki imajo le napajanje in ti bo le polnilo.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a EX-B Če okt 31, 2013 6:12 pm

nooblette je napisal/-a:Pozdravljeni.

Rabim nujno pomoč. Danes sem kupil ganc novo navigacijo garmin ki je ne morem polniti na avtoradiju.

Avtoradijo ima vhod usb. Pa vendar ko jo priključim preko usb (da bi se samo napajala) mi vrže na zaslon napis garmin in pa spodaj neko slikico,da je povezan z računalnikom. Ne morem jo normalno zagnati :huh: Napajanje preko vtičnice za vžigalnik pa ne pride v poštev. Help needed!


Kot je omenil moj predhodnik, to ti seveda naredi, ker zazna da ga nisi priklopil na polnilec ampak na napravo, ki zna dejansko brati iz njegovega notranjega pomnilnika.

Predhodnik pa nekaj ne omenja prav, USB polnilci namrec nimajo samo +5V in nule, ampak imajo DATA zici v konektorju povezani skupaj, tako naprava ve, da je to polnilec in da se lahko fila s polnim 1A, ne samo s 500mA kot jih naceloma da navadni USB vtic na racunalniku. Kabel si lahko sam zmodificiras (mislim da jih ne prodajajo takih..), samo moras nujno pazit da skupaj povezes DATA zicki (sredinska dva pina v konektorju) na strani kabla ki pride v GARMINa, ne obratno! Ce bos naredil obratno, znas skurit avtoradio. Najboljsa moznost je USB polnilec za v vzigalnik. Ce ga imas ze zasedenega s cim, dobis tudi razdelilce za te vzigalniske konektorje..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
nooblette
Novinec
 
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr feb 06, 2013 3:25 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a nooblette Ne nov 03, 2013 3:34 pm

Mah sem ga vključil kar v vžigalnik
Only music takes me there, where i can be me.
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Navigacija! (vse o navigacijskih napravah, kartografijah

Napisal/-a 207sport Če dec 19, 2013 8:45 pm

Hej,

zanima me ali je kdo že nalagal karte za navigacijo na mazdo 3 ali mazdo 6? (letnik 2013) ali je možno, da se ob piratski karti radio zaklene, ali kaj podobnega?

Hvala, LP
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov