Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy So nov 26, 2016 12:36 pm

@ zztop
A avtoličar mora poznati kemično sestavo barve da naredi svoje delo vrhunsko?? Po moje ne...izkušnje naredijo svoje...

Tudi pri meni do sedaj (vsaj meni ni poznano) ni bilo pripomb na moje delo, pa ne poznam čisto vseh podrobnosti delovanja plinske naprave.Če si opazil sem zmanjšal svoje udejstvovanje na forumu na minimum. Poskušal sem nekaterim pomagati tudi tako da sem jim, ponujal pomoč na privat, pa so me v javnem delu foruma popljuvali in/ali zasmehovali...na koncu pa s sklonjeno glavo prišli po pomoč... Pač vsak ima svoj pogled na področje avtoplina pri nas, ki je mimogrede popolnoma kaotično... Moje mnenje je da zaradi poznavanje celotne naše scene in izkušenj v poslu(10let in preko 1000 vgradenj) lahko prispevam s svojimi komentaji, nasprotno nekateri drugi mislijo da ravno zaradi tega moje izjave nimajo teže...
Zaradi vseh ''napadov'' name, se oglasim samo še takrat, ko sem mnenja, da lahko z nasvetom pomagam, ali pač ko se mi zdi, da traparije, ki jih nekateri pišejo, škodijo avtoplinu kot celoti.


Če kdo rabi tehnično pomoč ali nasvet, me dobi na PM.

To je to...do nadaljnega sem over&out
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 Ne nov 27, 2016 7:25 am

zzitop je napisal/-a:@bomber111, a tebi tesnila bencinskega tanka zagotovo v redu tesnijo? Jaz, ko sem nekoč želel tankati polno čisto "do roba", nisem uspel, kar ni in ni ratalo. Dokler nisem zagledal velik flek bencina na asfaltu. :lol: Sneto je bilo tesnilo med tankom in cevjo. Tisto cevjo, katera pripelje nazaj bencinske hlape iz motornega prostora.
Pa tudi tisto tesnilo na čepu rezervoarja goriva je lahko razpokano. To lahko vizualno pogledaš.
Zaradi okvare teh tesnil se lahko kondenz še toliko bolj nabira......


Pred predelavo sem nekajkrat natočil do roba in ni bilo težav s puščanjem.
 
drinyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne avg 24, 2014 1:14 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a drinyy Po nov 28, 2016 7:03 pm

Pozdrav.
Namen mam vgradit plinski sistem pri podjetju Tartini iz celja.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem sistemom oz tem podjetjem?
Kar je čvavek naredo vahko čvavek popraji!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Po nov 28, 2016 7:04 pm

Tartarini je sistem, podjetje je pa Plineks. Izogni se jim na 2km... ;)
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac To nov 29, 2016 7:11 am

Sistem Tartarini nam je služil odlično, brez težav cca 230k km do prodaje Mercedesa ML. Vendar je bilo to kakih pet let nazaj.

Glede vgradnje pa, kot je že bilo povedano, izberi si nekoga, ki nima toliko "negativnih" referenc, saj tudi drugi vgrajujejo ta sistem.

Vse je odvisno od tipa motorja v tvojem avtomobilu.

Dokaži na nisi eden od nadobudnežov, ki bi se malo vozil na plin in potem "šimfal", če, to ne bo to in najprej SAM naredi "domačo nalogo", ki si jo glede na napisano zagotovo "prepisal" oz. se zanašaš na srečo, da pa bo pri tebi vse brezhibno.

Potem pa lahko "debatiramo".

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
drinyy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne avg 24, 2014 1:14 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a drinyy To nov 29, 2016 6:15 pm

Hja prebral sem že vse sorte glede plina. Vgradili ga bi pri tem podjetju http://www.tartarini.si/sl/
Avto je pa Swift 1,3 4x4 2007 letnik. Ima kdo že predelan tak motor oz je kdo že dal predelat pri tem podjetju?
Kar je čvavek naredo vahko čvavek popraji!
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac To nov 29, 2016 6:38 pm

Brez zamere.

Za tega vgrajevalca pa še nisem slišal, tudi mene zanima, če je že kdo pri njih vgradil sistem.

Glede na meni dostopne podatke, so glede plina precej "novi", tudi na spletni strani ni nekih referenc.

Sistem kot tak je kvaliteten, tukaj ni dvoma, kako pa je z monterji, pa je druga "pesem".

Kako pa je cenovno, če ni skrivnost, glede na to, da se obljublja 8 let garancije ?

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko To nov 29, 2016 10:42 pm

Za tem je podjetje Cast...., kot pravi stric Gugl... V osnovi pa gre za firmo, ki na Polzeli skrbi za prodajo Hyundaiev. Glede na to, da pa se bivši prostori Toyotinega salona v Celju že nekaj časa preurejajo, bi si upal špekulirati, da se morda Hyundai seli v center Celja, kjer do sedaj ni bil zastopan.... Zraven bodo pa še malo LPG montirali.... ampak zgolj špekuliram...

Sam ravno čakam, da vidim, kaj bo Vovk naredil iz našega vozila.... ;) ;)
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To nov 29, 2016 11:28 pm

na sliki pa cast - renault v ospredju.. 8 let garancije ? po 3 letih reklamacij pa nova firma casten ?brez kakršnihkoli povezav z bivšo firmo cast ane .. samo imena in priimki bodo isti..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr nov 30, 2016 11:51 am

Malo razmišljam . . .

Glede na "poplavo" novih "monterjev", ki se spuščajo v predelave je zelo verjetno, da:
- je nabavna cena "kit sistemov" zelo mamljiva
- posledično se kalkulira "lahek" zaslužek
- in seveda "nedelovanje pravne države in zakonodaja, ki dopušča mahinacije s podjetji", kjer je posameznik ob morebitnih težavah prepuščen samemu sebi

Na raznih servisih pa je tako ali tako vsega kriv plin (tudi napak, ki se ne tičejo motorja).

Glede na to, da ljubiteljsko spremljam trg rabljenih vozil je v zadnjem času videti porast vozil predelanih na plin, ki se prodajajo, seveda pa skoraj pri vsakem drugem "nekaj ne deluje" kot bi moralo.

V oči mi je padel naslednji citat "Potreben je servis plinskega sistema, v kolikor bi se odločili za uporabo le-tega.", pa saj ne kupuješ predelanega vozila, da bi se vozil na bencin za dvojni strošek.

Sam bi pričakoval, da bo ostalo nekaj "močnih akterjev" in bo "trg" sam počistil s "šalabajzerji", očitno sem se motil in je pri nas še vedno veliko takih, ki verjemejo obljubam, ki pa se v večini primerov "pozabijo" v trenutku, ko je račun za storitev poravnan.

Nič teramo dalje . . . :vrum . . . počasi proti 100k km po predelavi brez težav. Juhu . . . :bow
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb Sr nov 30, 2016 1:27 pm

Lepo je kupcu slišati, da dobi 5 ali 8 let garancije ob vgradnji plinske naprave. Vendar pa je uveljavitev te garancije odvisna od tistega, ki je dal garancijo in če on meni, da problem ni nastal zaradi vgradnje plina imaš veliko težavo.

Primer:
avto ne deluje, po drugi strani pa te tisti, ki je vgradil plinsko napravo prepričuje, da on pa ja obvlada svoj posel, ker ga opravlja že xx let in, da napaka na avtu ni zaradi vgradnje plinske naprave. Posledično garancije ne prizna. Nato na klasičnem servisu izveš, da je itak za vse kriva vgradnja plina v avto. Kaj pa sedaj? Plačal si za plinsko napravo, ki ne deluje in mogoče še ovira normalno delovanje avta, garancije ti ne priznajo, na servisu pa pravijo, da je za napako kriva vgradnja plina.

Lahko se samo tožiš na sodišču, kjer pa rabiš izvedenca, ki bo dejansko potrdil, da je napaka nastala zaradi nestrokovne vgradnje plina. Takega je pa težko najti.

Pri vgradnji plina se lahko zaneseš le nase in dobro narediš domačo nalogo. Bolj boš zadeve preveril, manj bo bolelo denarnico. Najbolje je najprej preveriti avto in njegovo primernost za vgradnjo plina (pogovori, forumi v Slo in tujini, blogi, mogoče uradni prodajalec), zatem pa poiskati monterja, ki obvlada svoj posel. Na forumu se omenjata najmanj dva taka vgrajevalca, ki obvladata. Dolžina garancije za plinsko napravo tukaj ni na prvem mestu, strokovnost monterja je bistvena. Nato pa avto zvoziš in menjaš za drugega na plin.

Pa lep dan
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Kristijan35 Pe dec 02, 2016 9:10 am

Spoštovani plinaši!
Evo leto je naokrog in kmalu bo eno leto, odkar imam v svojem Passatu 1.8t vgrajeno plinsko napravo. Napravo so mi vgradili v bivšem G-1. Zaenkrat sem zadovoljen. Morda so bile le majhne težave poleti v koloni in veliki vročini. Takrat je vozilo malce cuknilo in spet je blo vse ok. Zaradi tega nisem šel na servis. Od včeraj pa sem opazil zanimivost. Plinska naprava normalno deluje. Ko pa izklopim motor, mi še za kakšni dve ali tri sekunde zapiska stikalo....kot da bi preklopil na bencin. Vendar tega ne stori in dela vse popolnoma normalno. A je to morda kakšno opozorilo za servis plinske naprave?
Servis bom delal v Gen-1 , ker pravijo da bodo naprej vzdrževali in tudi garancija bo veljala-recimo. Koliko stroškov lahko računam za servis plinske naprave?
Hvala in lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe dec 02, 2016 2:26 pm

Dobro opiši napako in na servis, bodo že uredili,saj so te motorji vsaj po mojih informacijah neproblematični v kombinaciji s plinom.

Glede opisa napake sem zapisal, saj tvoja obrazložitev . . .

"Ko pa izklopim motor, mi še za kakšni dve ali tri sekunde zapiska stikalo....kot da bi preklopil na bencin. Vendar tega ne stori in dela vse popolnoma normalno."

. . . nekako ne vzdrži, če motor izklopiš, ne bo več nič preklaplal in deloval.

Sporoči kaj je bilo narobe.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Kristijan35
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne jun 14, 2015 7:20 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Kristijan35 Pe dec 02, 2016 3:01 pm

Zadeva je takšna, da ko izklopim motor in kotakt,še lučke na stikalu gorijo še kakšne 3 sekunde. Tako da se ne izklopijo istočasno z kontaktom. Tako je to že od začetka vgradnje. Od včeraj pa ta zamik izklopa lučk spremlja še piskanje. Sem klical na Gen-1 in so mi potrdili da je to res opozorilo za servis plinske naprave. Ob servisu se resetira. Je pa res da sem naredil 19500 km in da bo 13.12 eno leto od vgradnje. Tako da na servis absolutno moram. Me res zanima če je to.
Lep pozdrav.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe dec 02, 2016 3:12 pm

To je verjetno "nadgradnja" glede na njihov sistem, ki smo ga imeli okoli leta 2011-12.

Takrat ni nič piskalo.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a lisko Po dec 05, 2016 5:45 pm

Kristijan35 je napisal/-a:Zadeva je takšna, da ko izklopim motor in kotakt,še lučke na stikalu gorijo še kakšne 3 sekunde. Tako da se ne izklopijo istočasno z kontaktom. Tako je to že od začetka vgradnje. Od včeraj pa ta zamik izklopa lučk spremlja še piskanje. Sem klical na Gen-1 in so mi potrdili da je to res opozorilo za servis plinske naprave. Ob servisu se resetira. Je pa res da sem naredil 19500 km in da bo 13.12 eno leto od vgradnje. Tako da na servis absolutno moram. Me res zanima če je to.
Lep pozdrav.



Jap to je to :) Piskat pa začne nekak po prevoženih urah in ne kilometrih....tako je bilo meni razloženo....In pa omeni jim garancijo....dobiš novo knjižico.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xxl Po dec 05, 2016 5:49 pm

Nekaj nam grozijo,da bodo prepovedali dizle.Torej,če ga bo potem težko prodat,bo predelava dizel-plin postala aktualna. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Po dec 05, 2016 9:50 pm

Evo.... mi smo zopet zaplinjeni... Grand Espace 2,0T, delo je zelo korektno (mogočr pa malo manj estetsko) opravil Vovk...in zaenkrat dela super.... rezervar pa 70 littov....uauaaaaaa :) :) :) :) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a lisko To dec 06, 2016 5:21 pm

Nejko je napisal/-a:Evo.... mi smo zopet zaplinjeni... Grand Espace 2,0T, delo je zelo korektno (mogočr pa malo manj estetsko) opravil Vovk...in zaenkrat dela super.... rezervar pa 70 littov....uauaaaaaa :) :) :) :) :)



Dej mal povej porabo? in kako se obnese ta motor v tem avtu ( lahk privat).
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko Sr dec 07, 2016 7:41 am

Bom napisal, ko spraznim tank in še kakšnega zraven....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov