Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po feb 12, 2018 9:17 am

meni je reku serviser, da naj na svečkah mal razmak zmanjšam, na kolk mi je reku nimam pojma.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a abbe To feb 13, 2018 6:27 pm

plinaš je napisal/-a:
abbe je napisal/-a:jst bi tut mel en vprašanje za strokovnjaka.
imam passta 1.8 (apt) letnik 1999 in avto ko se segreje začne trokirat oz kot bi delal na 3 cilindre,vendar če pospešujem zelo nezno ali pa iz višjih obratov do trokiranja ne prihaja.
čim pritisnem gas bolj močno začne trokirati.
vzigalno tuljvo sem že zamenjal tudi sveče pa je zadev enaka.svečke so bosch 0 242 240 653
ko je avto na bencinu do tega ne prihaja oz skoraj da ne.
avto je zelo star zato diagnostika ne pokaže misfire..
imam vprašanje ali je možno da imajo svečke premajhno toplotno vrednost in zato prihaja do tega? da pač zataji vžig ker je temperatura višja kot na bencinu
labda tukaj ni krivec,senzor temperature hladila kaže prav.

najprej svečke.. bosch? na plinu ?ne hvala.. po izkušnjah drugih plinašev je brisk daleč boljši , če so ti NGK predrage.

potem pa : zabasani plinski injektorji- filtri - uparjalnik .. koliko km imaš od zadnjega plinskega servisa (ter katera naprava) , koliko km imaš narejenih na uparjalniku in injektorjih , kje si delal zadnji plinski servis .
misfire na plinu bi morala pokazati plinska diagnostika .. in 1999 pasat ima verjetno že EOBD..


na ngk svecah dela enako.
ima avto eobd vseeno nekaze misfire ker je elektronika prestara.
ok da mal dopolnim,po daljsem testiranju sem ugotovil da nabencin dela enako. mislim dazaliva motor in zato trokira
to se dogaja le ko je motor vroč..kot da bi se kajpregrelo.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a esem To feb 13, 2018 6:32 pm

Ali obratno - da se temp senzor ni dovolj "segrel", da torej kaže premajhno temp in zato motor oz komp daje malo preveč bencina/plina (motor malo "čokira" in ruši stohiometrično razmerje, kar gotovo ni povšeči avtobogovom)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a abbe To feb 13, 2018 7:46 pm

ok
preverjeno je bilo stanje\delovanje senzorja temp vode.ta dela ok.
lambda se mogoce malo počasi odziva ampak zarad tega lahko avto cuka ne pa trokira.
enako velja za senzor pretoka zraka.
tudi cas vbriuga je mogoče malo dolg 4 ms.
tukaj avto dela tako kot da je na 3 cilindre s to razliko da je ocitno v enem cilindru prevec goriva pa avtokako bi rekel zabija ko pospesujes. tudi iz izpuha smrdi po plinu oz neizgorelem bencinu ce avtodela na bencin
svece so vse enako ko jh vn poberem pa pogledam.
kompresijo sem pomeru je enaka na veh cilindrih...
mogoce v vednost da je cinspula samo en in dela na wasted spark. seprav istocano je iskra na 1 in 4cilindru pa ko je treba na 2 in 3.
ko avtotrokira in umirim voznjo(vozim z majno obremenitvijo) potem jenekaj casa cca 2 minute okpotem paspet zacne trokirat.
p.s.notri je king vrajen plin.cca 5 let že.še vedno sem naprvih sobah inprvem uparjevalniku. filtra sta bila menjana cca 15000 nazaj
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To feb 13, 2018 8:26 pm

Mogoče ti kje vleče zrak pod loputo/kolektorjem, ker men po mestu tud včasih začne motor mal bolj trest, ampak ga v kabini sploh ne čutim, le na prestavni se vidi, da takrat dela "čudn" s sami speljevanjem, vožnjo pa nobenih težav.
Tko, da poslutil sem na tesnilo sesalnega kolektorja,
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr feb 14, 2018 11:01 am

kontakti na kablih plinskega modula? ga imaš priklopljenega s konektorjem ? nekaj takega http://www.lpgshop.co.uk/4cyl-ecu-king-non-obd/ modul je edina povezava med bencinsko in plinsko stranjo , ki mora delati tudi ko avto vozi na bencin saj gredo preko modula vsi signali ker se prerežejo žice , ki vodijo na bencinske injektorje. pri nekaterih napravah je ločen , pri nekaterih pa vgrajen v isto ohišje kot plinski računalnik - če imaš dva konektorja na računalnik je en modulov ..če pa je konektor na zunaj v celoti pa sta ponavadi v eno ohišje spakirana dva konektorja - in spet je eden od njiju za modul.. 3 varianta je en konektor - tam moraš pa vedeti , kateri pini so za modul.
plin je cnej k bencin
 
-Jani-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 22, 2008 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a -Jani- To feb 20, 2018 12:14 pm

Pozdravljeni

Zanima me, kateri servis priporočate za LPG na področju Štajerske (MB) ali Koroške?
Vgrajen imam sistem Zavoli direct (Plineks).

Hvala in lep pozdrav
Jani
 
bomber111
Novinec
 
Prispevkov: 158
Pridružen: Če nov 17, 2011 12:27 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a bomber111 Sr feb 21, 2018 9:07 am

Za redni servis bodo vsi dobri. Je pa cena okrog 50€ pri vseh za menjavo dveh filtrov. Plineks je imel nazadnje ceno navito celo na 59€. Najbolje bo da pogledaš kdo vse vgrajuje njihov zavoli in pokličeš. Meni so nardili servis na Ptuju na ahpi (renault servis) mislim da za 43€.
 
-Jani-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 22, 2008 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a -Jani- Sr feb 21, 2018 9:31 am

Pozdravljen

Hvala za odgovor.

Avto je Mazda CX-7, 2.3i turbo, sistem je zdaj na 130.000 km, vgradnja in prejšnji servisi so bili delani pri Plineksu. Avto sem nabavil nedavno, tako da sam servisov še nisem opravljal. Sprašujem predvsem zato, ker mi ljudje odsvetujejo Plineks, tudi po forumih prav pozitivnih mnenj glede njihovega dela ne zaslediš.

Pri sistemu sicer opažam preklop na bencin pri bolj dinamičnem pospeševanju ter cukanje pri nižji hitrosti, parkrat se je med vožnjo pojavila tudi opozorilna lučka motorja ("podmornica") - po priklopu na računalnik je bilo ugotovljeno, da je bila napaka vezana na izgorevanje na 1. ventilu. V kabini je sicer prisoten tudi blažji vonj po plinu...

Lp
Jani
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Če feb 22, 2018 4:22 pm

Naj uganem, bil je poceni.
 
-Jani-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 22, 2008 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a -Jani- Če feb 22, 2018 7:20 pm

Naj uganem: to je tvoj konstruktiven doprinos k temi?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Če feb 22, 2018 9:39 pm

Konstruktiven doprinos bi dobil ce bi kaj vprasal in sprobal preden si ga kupil. Jebiga zdej.
Plineks servisov je vec, nekateri so lahko cisto v redu, nekateri ne.
 
-Jani-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 22, 2008 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a -Jani- Če feb 22, 2018 10:11 pm

Kaj pa lahko nevemkoliko sprobaš pri rabljenem avtu pred nakupom (plin gor ali dol)? :-?

Pozanimaš se o zadevi, pogledaš ponudbo, greš na nekaj testnih voženj, pregledaš avto, vzameš kakšnega znalca/serviserja s sabo, vidiš situacijo in oceniš stanje/lastnika/zgodovino, primerjaš nekaj variant in upaš na najbolje...

Avto je bil cenovno primerljiv z drugimi podobnimi ponudbami, redno servisiran in boljše ohranjen. Z njim ni pravzaprav nobenih konkretnih težav, v pol leta se je 2x prižgala lučka, prvič so jo resetirali na servisu, in rekli da ni nič, drugič se je pojavila za kratko in ugasnila sama; občasno pa res vrže na bencin pri bolj sunkovitem pospeševanju. Poraba (preračunano na 95 bencin) je 5-6 L/100km (2.3; 260 KM) .

Zdaj je pač interval za redni servis na plinskem sistemu; verjetno bi se dalo omenjene težave korigirati z dobrim strokovnjakom;
ergo sprašujem po kakšnem dobrem serviserju, saj je majster, ki so mi ga predlagali in s katerim sem se menil, prejšnji teden preminil...


Plineks servisov je vec, nekateri so lahko cisto v redu, nekateri ne.
Zdaj vem vse.
Hvala
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če feb 22, 2018 11:14 pm

Njega poklič:
Taborska cesta 25a,
1000 Ljubljana
040 331 351

https://www.facebook.com/Avtonaplincom/
 
SiG-Rok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne feb 25, 2018 6:27 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a SiG-Rok Ne feb 25, 2018 6:29 pm

-Jani- je napisal/-a:Kaj pa lahko nevemkoliko sprobaš pri rabljenem avtu pred nakupom (plin gor ali dol)? :-?

Pozanimaš se o zadevi, pogledaš ponudbo, greš na nekaj testnih voženj, pregledaš avto, vzameš kakšnega znalca/serviserja s sabo, vidiš situacijo in oceniš stanje/lastnika/zgodovino, primerjaš nekaj variant in upaš na najbolje...

Avto je bil cenovno primerljiv z drugimi podobnimi ponudbami, redno servisiran in boljše ohranjen. Z njim ni pravzaprav nobenih konkretnih težav, v pol leta se je 2x prižgala lučka, prvič so jo resetirali na servisu, in rekli da ni nič, drugič se je pojavila za kratko in ugasnila sama; občasno pa res vrže na bencin pri bolj sunkovitem pospeševanju. Poraba (preračunano na 95 bencin) je 5-6 L/100km (2.3; 260 KM) .

Zdaj je pač interval za redni servis na plinskem sistemu; verjetno bi se dalo omenjene težave korigirati z dobrim strokovnjakom;
ergo sprašujem po kakšnem dobrem serviserju, saj je majster, ki so mi ga predlagali in s katerim sem se menil, prejšnji teden preminil...


Plineks servisov je vec, nekateri so lahko cisto v redu, nekateri ne.
Zdaj vem vse.
Hvala


Jani, če si se za poseg slučajno menil z Denisom, bo njemu po znanju in načinu razmišljanja najbližji Aljaž Cajhen z Dolskega, telefon: 041 875 322; zgolj v vednost; od Plineksovcev pa definitivno Hribar v Sneberju (Ljubljana), če se gre za uveljavljanje garancije!
 
-Jani-
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Če maj 22, 2008 7:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a -Jani- Ne feb 25, 2018 6:59 pm

Drži, najlepša hvala za tole.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Po feb 26, 2018 6:48 am

če ti pije cx7 med 5-6l "bencina" je poraba po vsej verjetnosti prenizka - to je nekje po tvoje max 7.8e oz če tankaš najcenejši plin po .55e :

ker ima mazda cx7 direktni vbrizg , potem porablja zraven plina cca.30% bencina
glede na spritmonitor.de ko vzameš nekega povprečnega uporabnika znese porabo na bencinu cca.11,9l/100km https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 91961.html
pri plinskem pa poraba plina 11.9 plina ' med - zelo različno- 1.7l do 4.5l bencina (tukaj se vidi razlika med napravami , ki pa v spritmonitorju niso navedene - škoda ker bi bila zanimiva primerjava).

iz tvojega izračuna sledi , : 7.8e minus 3.3e bencina = 8.2l plina po 0.55e..
računica pa bi morala izgledati nekako takole :
11.9l bencina - 2.5l bencina = 9.4l x 1.15 (nek normalen količnik za porabo med bencinom in plinom) = min. 11.8l plina..

ali imaš premajhno porabo bencina in ti ne hladi bencinskih injektorjev , ali pa imaš premajhno porabo na plinu in trpijo ventili..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a firebird Po feb 26, 2018 3:23 pm

040 331 351

https://www.facebook.com/Avtonaplincom/
Z enakim vozilom CX 7 plineks Zavoli bil ravno danes pri njem na menjavi filtrov. Poraba pa se mi zdi previsoka,tako plina kot bencina. Meni porabi pod 10 l plina in cca 3.5 -4 l bencina. Tankam samo v plinarni, bencin OMV 100 Za zdaj 147 000 km brez enega samega problema.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po feb 26, 2018 4:09 pm

A prav berem, da, ko je motor ogret da dela na plin in na bencin, kateri sistemi pa vse so taki in zakaj ? Je to zaradi mazanja ventilov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a esem Po feb 26, 2018 4:27 pm

A lahko vsaj predhodne poste natančno prebereš, če že nisi sposoben prebrat cele teme. O tem je bilo že večkrat pisano... :roll:
plinaš je napisal/-a:...ker ima mazda cx7 direktni vbrizg , potem porablja zraven plina cca.30% bencina
...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov