Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Petrol Po jul 23, 2018 2:43 pm

zzitop je napisal/-a:Za tiste, kateri boste polnili LPG Avtoplin na Petrolu v Ilirski Bistrici, bodite zelo pazljivi, da ne izberete točilnega mesta 11!

Slika

VELIKA nevarnost politja plina po vaši koži in hudih ozeblin zaradi takega tesnila:

Slika

Plin je žel konkretno po mojih rokah, a sem še pravočasno reagiral.

Isto je bilo pred leti na Ajševici pred Novo Gorico. Kljub večkratnemu opozorilu pri osebju se je uredilo šele, ko sem pisal Petrolu preko spleta.


Spoštovani,

najprej hvala za opozorilo, da tesnilo pušča. Popravilo je že naročeno. V podobnih primerih vse stranke prosimo, da o morebitnih napakah na polnilnih mestih takoj opozorite osebje na beninskem servisu. Poleg tega pa vsem strankam tudi toplo svetujemo, da si na agregatih LPG preberete navodila za varno delo, kjer med drugim piše, da je med polnjenjem vozila zaradi varnosti predpisana uporaba rokavic.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Gregor Rejc
Vodja prodajnih mest
Petrol d.d., Ljubljana
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Po jul 23, 2018 5:48 pm

Petrol je napisal/-a:V podobnih primerih vse stranke prosimo, da o morebitnih napakah na polnilnih mestih takoj opozorite osebje na beninskem servisu.


Spoštovani!

Na BS Petrol Ajševica se je opozarjalo 4 mesece, opozorila pa niso obrodila sadov.
Potrebno je bilo pisati preko "povej Petrolu", da je prišlo do napredka.

LP
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To jul 24, 2018 9:38 pm

sem že en 2x dobil manjše fleke do komolca, ker me je plin pošprical.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr jul 25, 2018 6:46 am

pri petrolu nekaj nekje šepa.. ko sem v domžalah nekih 6 krat opozoril na nedelovanje črpalke spomladi mi je bilo rečeno , da so že nekajkrat naročili servis.. po besedah - zelo prijaznega - prodajalca naj bi imeli težave , ko se zunanja temperatura dvigne ..

a glej čudežno sedaj ob +30 pa lahko dela brezhibno..

dejansko so s servisi v banani.. in povrh vsega so letos plin na poletje podražili ne samo na AC temveč povsod - tudi na naših lokalnih črpalkah.. to pa je sramotna požrešnost ..
plin je cnej k bencin
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver Sr jul 25, 2018 6:57 am

Zgleda, da so ocenili, da vas je plinašev že dovolj, da lahko začnejo lupiti...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica So jul 28, 2018 9:38 pm

Ne morejo nas lupit če je plin po 65 centov bencin pa po 1.35 evra, ko sem delal ta večer bolj natančni izračun imam 300-400 evrov/10000km prihranka, primerjal sem s porabo bencina pri ostalih preteklih avtih.
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Petrol Po jul 30, 2018 2:20 pm

plinaš je napisal/-a:pri petrolu nekaj nekje šepa.. ko sem v domžalah nekih 6 krat opozoril na nedelovanje črpalke spomladi mi je bilo rečeno , da so že nekajkrat naročili servis.. po besedah - zelo prijaznega - prodajalca naj bi imeli težave , ko se zunanja temperatura dvigne ..

a glej čudežno sedaj ob +30 pa lahko dela brezhibno..

dejansko so s servisi v banani.. in povrh vsega so letos plin na poletje podražili ne samo na AC temveč povsod - tudi na naših lokalnih črpalkah.. to pa je sramotna požrešnost ..


Spoštovani,

naši vzdrževalci sicer redno izvajajo preglede, vendar so občasno možne tehnične okvare, ki pa jih nemudoma poskušamo rešiti z izrednim servisom. Ti so opravljeni ob vsakem javljanju strank.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Andrej Medved,
Vodja prodajnih mest OEM Ljubljana – Kranj
Petrol d.d., Ljubljana
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 30, 2018 2:24 pm

Pozdravljeni, zanima me ali nameravate v bližnji prihodnosti na Vrhniki opremiti črpalno z LPG avto plinom ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po jul 30, 2018 9:53 pm

To sem jih že spraševal nekaj so obljubljal, mam pa k sreči v Gorenji vas LPG črpalko in v Škofji Loki ter v Kobaridu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Firediver To jul 31, 2018 6:09 am

ojnica je napisal/-a:Ne morejo nas lupit če je plin po 65 centov bencin pa po 1.35 evra, ko sem delal ta večer bolj natančni izračun imam 300-400 evrov/10000km prihranka, primerjal sem s porabo bencina pri ostalih preteklih avtih.


Narobe razumeš...ti vidiš samo razmerje plin vs bencin.
Kaj pa, ko bo razmerje "nova cena plin" vs "stara cena plin" poskočilo? Pa ko bo cena plina naraščala bistveno hitreje kot se bo dražil bencin?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To jul 31, 2018 12:52 pm

Zaenkrat je plin še vedno več kot 50% cenej.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Sr avg 01, 2018 8:07 am

Ko sem predelal "škodilaka" leta 2013 je bila cena plina na cca 53% cene bencina (0,769 €/l plin - 1,443 €/l bencin), danes dobrih 5 let pozneje je cena plina na cca 43% cene bencina (0,579 €/l plin - 1,338 €/l bencin), torej se nimam kaj pritoževati.

Še opažanje glede svečk:
- menjava na 52k km (navadne, zamenjava ob preventivnem veikem servisu zaradi starosti, ne prevoženih kilometrov)
- cukanje pri nižjih obratih
- menjava pri 101 k km (Brisk LPG)
- cukanje pri nižjih obratih
- menjava pri 140 k km (NGK LPG)
- cukanje pri nižjih obratih
- menjava pri 183 k km (spet navadne)

Zaključek:
Glede na to, da so mi katerekoli zdržale okoli 40 k km, bom spet namestil navadne in jih za ceno dražjih menjam vsaki drugi servis (na 30 k km).

Teramo dalje.

:vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Sr avg 01, 2018 11:58 am

Saj men včas tud dela ko parni vlak v prostem teku, sem svečke ven dal in so vse kot nove, pregledal vse kar je možno, spucal, ampak avto šiba. Nimam pa oljnega mazanje ventilov in že ene par mehanikov je reklo, da je to zaradi tega...sam kot sem napisal men avto šiba brez problema, pač ga prosti tek včasih pomatra. Imam možnost nastavt prosti tek z vijakom....sedaj imam 750 obratov.
Avto ni vreden niti 300 evrov tako da se sekirat nimam kaj.
Zdej ga vžigam v tej vročini direkt na plin, nič na bencin.
Da bi kak drug avto kupoval hvala ne, razen če bo kak plinski rabljen bom menjal, da grem še kdaj nazaj na bencin me kap pri tej ceni.
Se mi kar srce para ko za 5 evrov natočim tiste 3.5l bencina.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr avg 01, 2018 1:20 pm

Mi lahko kdo razloži, ali je tipa mašine odvisno ali je mazanje ventilov ali ne ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Petrol
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Po okt 24, 2011 2:38 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Petrol Sr avg 01, 2018 2:27 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Pozdravljeni, zanima me ali nameravate v bližnji prihodnosti na Vrhniki opremiti črpalno z LPG avto plinom ?


Spoštovani,

postavitev LPG na bencinskem servisu na Vrhniki že imamo v načrtu, vendar točnega roka postavitve še ne moremo podati. Verjamemo pa, da bo realizirano najkasneje v prihodnjem letu.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

David Korošec
Razvoj prodajnega mesta
Petrol d.d., Ljubljana
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Sr avg 01, 2018 4:26 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Mi lahko kdo razloži, ali je tipa mašine odvisno ali je mazanje ventilov ali ne ?

Odvisno je predvsem od tega, kakšni materiali so uporabljeni za ventile in sedišča ventilov. Žal ni nujno, da je to določeno s tipom mašine, saj so lahko znotraj enega tipa razlike glede na predvideno tržišče.

Na primer - Subaru ima za EJ204 motor (2.0R, 121kW), ki ga je na nemškem in italijanskem tržišču prodajal kot 'BiFuel' varianto ('tovarniška' predelava na LPG), za izpušne ventile 2 različni kataloški številki glede - ena je splošna, druga pa je za 'Local special equipment base vehicle (LPG)' in je cca. 3x dražja. Podobno imajo tudi za glave po dve različni kataloški, od katerih je ena za 'Local special equipment base vehicle (LPG)' (le da cena ni toliko višja kot pri ventilih).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 02, 2018 9:11 pm

Še to me zanima, pri zagonu hladnega motorja, se mora ta res nujno ogreti na delovno temperaturo s pomočjo bencina, ali se lahko takoj preklopi na plin. Kje je trik ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Če avg 02, 2018 9:19 pm

Trik je predvsem v tem, da se plin pri uparjanju ohlaja in brez dodatnega ogrevanja uparjalnika lahko ta začne zmrzovat in potem se plin slabše uparja in lahko imaš probleme s pritiskom in pretokom plina ter injektorji...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 02, 2018 10:13 pm

A dodatni ogrevani uparjalnik je opcija ali kako to si to mislil ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a danci1973 Pe avg 03, 2018 6:37 am

Ponavadi je na uparjalnik speljana hladilna tekočina, tako da se ogreva s tem.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov