Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 8:36 am

Mislm da imam probleme z vlago, kadar je lepo sončno vreme na plin dela bp, kadar je pa vlaga pa pocuka kdaj vmes... al pa takoj takrat ko ga vžgem in speljem morm mal počakat...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 8:41 am

cc09 je napisal/-a:To ni nepomembno, če nekdo tako sveti hvali samo Prins, ki je sicer v redu. Ampak prav je, da nekdo, ki se pride pozanimat o plinu, izve, da obstajajo tudi cenejše in glih tako dobre alternative, morda še bližje njegovemu domu kot je Ljubljana oz. Domžale.
Garancija Prinsa po pogojih, ki jih imam jaz napisanih, v najboljšem primeru velja 2 leti po celi Evropi. Slovenski uvoznik bojda da 5 let garancije, ampak tega nikjer ne piše, razen na internet strani, še manj da bi ta garancija veljala v tujini, kot je trdil plinaš, čeprav servisne knjižice ne razume, ker je pač v nizozemščini, moja je slovenska, pa vseeno tega ni not.
Garancije načeloma so mednarodne, te osnovne, 2 leti, leto, odvisno koliko kdo da, razne podaljšane garancije pa ponavadi veljajo samo na tistem servisu. Seveda pa mora sistem inštalirat pooblaščenec, za Prins si jih lahko pogledaš na internet strani, isto za BRC, v Sloveniji pooblaščenca za BRC ni, na Hrvaškem je pa samo ena firma. Zavoli ne vem, morda je tam vsak prepuščen sebi in sploh ne obstaja uradna mreža, ampak samo monterji, ki kupijo komponente in delajo po svoje - ne pravim da je tako, ne vem. Veliko sistemov je takih, da sploh niso nujno vse komponente od iste firme, ampak jih lahko vsak monter kombinira po svoje, seveda tam ne bo dal nihče neke splošne garancije veljavne povsod na cel sistem, če je pa vse skupaj neka mešana solata.


evilfury - ali ta trditev drži ali ne drži ???? =P

piše na internetni strani ...2 X
http://www.avtonaplin.si/avtoplin-prins
http://www.avtonaplin.si/materiali

prosim če ne potvarjaš mojega pisanja ..nikjer nisem napisal , da je moja servisno garancijska knjižica v nizozemščini!!!

sem pa napisal : "nimam knjižice pri roki ker mi je garancija potekla - montirano l.2008 .. itak ne znam nizozemsko.."

(saj bi še kakšno rekel o polovički...)

BRC - nima v sloveniji ne uvoznika ne pooblaščenega monterja / serviserja , ki bi reševal garancijo ..
kakor so nekateri v tej temi že napisali , so jim mehaniki na servisu rekli " to je pa plin kriv ...to je pa zaradi plina ...avto je čisto v redu - pojdite na plinski servis.."
in v večini primerov je bila navkljub vsemu napaka na avtu ...
zdaj pa se vozi na hrvaško da ti plinski monter/serviser to pove in te napoti nazaj k mehaniku...
mogoče brc zgleda dobra opcija a ko ima hudič mlade se to kaj hitro izniči ali pa spremeni v minus...
plin je cnej k bencin
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 8:44 am

evilfury je napisal/-a:Mislm da imam probleme z vlago, kadar je lepo sončno vreme na plin dela bp, kadar je pa vlaga pa pocuka kdaj vmes... al pa takoj takrat ko ga vžgem in speljem morm mal počakat...

kaj so tebi že menjali računalnik ker je tekla voda po njemu pa je crknil ?
nepravilna pozicija montaže plinskega ECU ali slaba izdelava ?
plin je cnej k bencin
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1108
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a cc09 Če jul 24, 2014 8:48 am

Piše piše, ampak nikjer ne piše, da ta garancija tudi mednarodna, kot je tudi napisal iziboy. Če nekaj trdiš tu že par let, bodi vsaj natančen.

No plinaš, a nisi ti iz Primorske, koliko km imaš do Opatije in koliko do Domžal?
Zakaj bi potem moral znat nizozemsko, če imaš slovensko knjižico?
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 8:57 am

plinaš je napisal/-a:
evilfury je napisal/-a:Mislm da imam probleme z vlago, kadar je lepo sončno vreme na plin dela bp, kadar je pa vlaga pa pocuka kdaj vmes... al pa takoj takrat ko ga vžgem in speljem morm mal počakat...

kaj so tebi že menjali računalnik ker je tekla voda po njemu pa je crknil ?
nepravilna pozicija montaže plinskega ECU ali slaba izdelava ?


Sej so ga prestavl. Za luč so ga dal oz. tm k je uparjalnik

Sem bil že zmenjen da odmontirajo sistem, ampak jim nisem mogel dokazat na testni vožnji da avto cuka največkrat takrat ko nežno dodajam gas.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če jul 24, 2014 9:16 am

evilfury je napisal/-a:al pa takoj takrat ko ga vžgem in speljem morm mal počakat...


To je tudi tipicni simptom slabih kablov, ce to dela huje kadar je vlazno. Namrec ob prisotni vlagi pac vlaga v njih difundira in zacnejo prebijati, avto pa cuka.

To ugotovis, ce po njih malo pospricas z vodo iz prsilke za stekla. Ce je slabse, si na dobri poti. Potem jih das na vrocino, da se presusijo in ce je drasticno izboljsanje imas odgovor.
Seveda ce sploh imas kable, torej ce niso tuljave direkt na sveckah.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 9:26 am

Tuljave so direkt na svečko ja zato je težko ugotovit...

Menjal sem drugače vseh 6 tuljav pa svečke pa je blo še slabše z novimi tuljavami. Zdej sem dal tastare not original, nove so kopija, pa avto manj cuka... oz. sj pravm samo takrat ko nežno dodam gas...

čudno...
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 9:54 am

cc09 je napisal/-a:Piše piše, ampak nikjer ne piše, da ta garancija tudi mednarodna, kot je tudi napisal iziboy. Če nekaj trdiš tu že par let, bodi vsaj natančen.

No plinaš, a nisi ti iz Primorske, koliko km imaš do Opatije in koliko do Domžal?
Zakaj bi potem moral znat nizozemsko, če imaš slovensko knjižico?


nikjer nisem napisal da je mednarodna garancija temveč trdim , da je evropska oziroma ker je treba biti točen - " v evropski uniji" ...
to mora že iz strani prins-a veljati 2 leti .. razen če nisi naredil 151,0000km v 23 mesecih potem ti zaradi pogojev garancija ne velja več nikjer ..
zdaj kako je pa s tistimi 3 leti dodatne garancije - mogoče tako kot z zavarovanjem za tujino - plačaš pa ti vrnejo v domači državi ..

most na soči - domžale 90km
most na soči - opatija hrvaška 153km

kolikšna je pa pri tebi razlika?

nikjer nisem napisal da imam slovensko knjižico ...ker je nisem našel in se mi je ne da iskat ker je bogvekje če je , garancija je potekla lani , servis imam pa čez 1,5 leta pa ga lahko naredim tudi brez garancijske knjižice ..

torej še enkrat - točno :
-nimam garancijske knjižice v nobenem jeziku
-ne znam nizozemsko =P
plin je cnej k bencin
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 10:12 am

evilfury je napisal/-a:Mislm da imam probleme z vlago, kadar je lepo sončno vreme na plin dela bp, kadar je pa vlaga pa pocuka kdaj vmes... al pa takoj takrat ko ga vžgem in speljem morm mal počakat...


če ti to dela tudi na bencinu navkljub vsemu obstaja možnost napake na plinskem kablovju ali celo na plinskem modulu..

ti to dela samo pri speljevanju in nizkih obratih ali vsakič neglede na obrate ko iz določenih konstantnih obratov nežno dodajaš gas?

tisto s špricanjem vode lahko enako uporabiš pri kablovju in konektorjih od plina ...saj če bo kaj crknilo je itak vseeno boš vsaj vedel kaj je napaka .. =P
plin je cnej k bencin
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 10:16 am

Ne na bencinu tega ne dela. Ko se naprimer peljem 90 pol pa pospešim takrat cukne. Ne cukne pa vedno. Ni neke formule kako bi prišel do tega, da bi unim pokazal da cuka. Danes sem se malo peljal pa nč ni cukal res mi je čudno to bemo boga.
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 10:35 am

evilfury je napisal/-a:Ne na bencinu tega ne dela. Ko se naprimer peljem 90 pol pa pospešim takrat cukne. Ne cukne pa vedno. Ni neke formule kako bi prišel do tega, da bi unim pokazal da cuka. Danes sem se malo peljal pa nč ni cukal res mi je čudno to bemo boga.

mogoče delno zapacana plinska šoba ..
nasvet - začni avto malce bolj na hard vozit pa čez nekaj časa spet poizkusi s to nežnostjo ...
plin je cnej k bencin
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 10:39 am

Ah moj avto dostkrat vid 7000 rpm :)
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če jul 24, 2014 10:49 am

Resnicno bi jaz poizkusil spricati z vodo iz prsilke prvi del in probal. Nato drugi in probal..... Itd.
Kjer bi zacel delati probleme, imas krivca.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 10:59 am

A je to varno? Pa zgleda ni pogojen z vlago heh tko mal na random pocuka.

Mja nevem več hehe
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Če jul 24, 2014 11:13 am

evilfury je napisal/-a:A je to varno? Pa zgleda ni pogojen z vlago heh tko mal na random pocuka.

Mja nevem več hehe

mrzu lot ?
plin je cnej k bencin
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Če jul 24, 2014 11:15 am

Kakšen lot? Zanimiv mi je če pa mam menjalnik v S se prav da drži na 3000 obratov pol pa nč ne cuka. Sam tko se pa ne morm vozt hehe :D
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če jul 24, 2014 11:17 am

Ce malo naspricas, je seveda varno. Mora biti vodotesno. Sicer ne kot pri podmornici, ampak na jutranjo roso in prsenje od vozila pred tabo sigurno, kaj sele na razprsilec.
Ce se slucajno kak plinski del pokvari, potem MORA veljati garancija, ce je se veljavna.
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac Pe jul 25, 2014 8:43 am

Malo izven teme, čeprav se nanjo navezuje.

Ali kdo pozna koga in ga priporoča za ultrazvočno čiščenje injektorjev - šob na bencinskih motorjih (fino bi bilo na štajerskem koncu).

Začelo se je namreč dogajati, da je avto zjutraj vžigal v 2 ali 3 poskusu. Vožnja na plin je kot vedno BP.

Ker se vozi na plin in je bilo v tanku vedno bencina le za vzorec, so na servisu predlagali dodatek aditiva. Verjetno je potegnilo kakšne smeti.

Tako smo zvozili 2 tanka na bencin z aditivom in dodatkom 2-takt olja.

Zadeva je zatem spet nekaj časa (3 tanke plina) delovala brezhibno, sedaj se spet pojavljajo težave z vžiganjem na bencin.

Preden gremo v menjavo injektorjev (prevoženih cca 170 k km) bi rad poskusil še s čiščenjem, precej sem na to temo zasledil na raznih forumih pri sosedih.

Za namige se vnaprej zahvaljujem.
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Pe jul 25, 2014 9:13 am

Torej, pri LPG se bencinski injektorji zaradi nedelovanja hitreje zapacajo. Imam prav?

Kolikor mi je znano, to pri nas čisti Bosch servis. V osnovi pa ni to nobena znanost, da se v močnejšo ultrazvočno kopel.

LP
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a evilfury Po jul 28, 2014 9:08 am

Danes k je preklaplov na plin se mi je check engine pržgala utripala nato pa ugasnila pa avto je cukal :roll:

Dobr, da tega nikol ne nardi takrat ko na servis pelem da jim dokažem da je z njihovo napravo nekaj narobe ne z mojim avtom!

Ne morm dokazat to je problem drugače bi bla že druga naprava notri.

FML
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 117 gostov