Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Po avg 07, 2017 10:04 am

Cena je odvisna od (lažne) ''subvencije'' ki ti jo obljubijo...oz po domače, cena je odvisna od tega, za kakšen popust se dogovoriš, ker subvencije ne obstajajo, jih ni, država ne da NIČ...čeprav nekateri še kar veselo ''prodajajo'' subvencije...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Po avg 07, 2017 10:59 am

Imam cenik iz leta 2013-2014 in pod 1400 evri z vsemi popusti ni plinske.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop To avg 08, 2017 8:01 am

ojnica je napisal/-a:Kj v Sloveniji sedaj najceneje vgrajujejo plinske s homologacijo ?


Absolutno najceneje, a s "50% subvencije", sem do sedaj zasledil za 700€ pri podjetju Primatea, sistem Versusgas. Vendar pa nekako ne delujejo resno.

Resnejši pa so pri Vahtarju, 890€ za motor s 4 cilindri, Hana H2000 injektorji, Tomasetto uparjalnik, Stag Qbox krmilnik, kateri zares lepo deluje pri sosedu:

http://avtoservis.vahtar.si/cenik-prede ... enges.html

Če bi bil omenjen izključno na Slovenijo, bi najbrž izbral njih ali pa Jazbarja, če bi ponudil vsaj približno primerljivo ceno.

Tale pa je, po mojih informacijah, kar nekaj časa bil zaposlen pri Jazbarju:
http://avtoplin.vene.si/

Cena cca 1000€. Moč je zaslediti pohvale na njegov račun. Vzame si čas, kar je najpomembneje.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To avg 08, 2017 11:56 am

Nič pa ne piše, če je to že z urejeno homologacijo, tud v tej ceni ni všteto mazanje ventilov.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop To avg 08, 2017 12:32 pm

Zato se kontaktira / vpraša... ;) :D
 
dumpster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 08, 2017 3:51 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a dumpster To avg 08, 2017 3:52 pm

Tako kot je nekdo napisal, Primatea ima "najcenejšo" vgradnjo, v kateri pa niso všteti dodatki kot je večji rezervoar od 40L (30€), nastavek za polnjenje kje drugje kot na blatniku(30€), homologacija(45€), mazanje ventilov(50€), tankanje plina zaradi kalibracije (20€) (nalitega je bilo samo za 10€, sem preveril na pumpi kjer je monter tankal 3 ure pred predajo avta in tam dela znanec), bilokakšna kalibracija in vse kar se pri njih popravlja je 50€, na koncu prideš na ceno SI-GASA, kvaliteta vgradnje kot tudi odnosa s strankami pa ne bom komentiral.

Če nekomu plačaš več kot polovico denarja nove vgradnje zato, da ti prestavi napravo na drug avto potem pa ne deluje kot bi mogla in ti tega noče odpraviti je to sramotno in nedopustno. Poleg tega posoda za mazanje ventilov spušča od vgradnje naprej. Če se še bilokdaj odločim za vgradnjo plina bo to SI-GAS, Prins ali katero drugo kvalitetnejše podjetje. Poleg tega mi v sedajšnjem avtu zmanjkuje vode in sumim ravno uparjalnik, ki po 27.000km zgleda kot da bi dal skozi 500.000 km. Da ne govorim o tem, da imam vgrajen najcenejši kontroler vbrizga brez OBD-ja in da so kao injektorji zapacani, ker sem kao jaz kriv ker tankam sranje, med tem ko sem poleg prestavitve naprave plačal servis v vrednosti 50€ in pregled injektorjev baje ni bil vštet v to ceno. Poleg tega pa strokovnost lahko preveri vsak, ki je bilokdaj tam vgradil napravo, poznam kar nekaj ljudi in imajo podobne ali pa enake zgodbe. Po parih "kalibracijah", ki jih moter obljublja v roku garancije itak ni nič boljše, ker kalibracija zgleda nekako tako: Računalnik za plin priklopimo na WIN XP, poženemo program Versus in nato kliknemo "AUTO-CALIBRATE". Pustimo da mašino parkrat strese in nato rečemo, da pač tako je in da se ne da nič nastaviti oziroma da so injektorji krivi za to, kar pa stane 50€.....

Celo moje sporočilo nima niti repa niti glave ker je napisano iz jeze in razočaranja. Nekomu v 2 letih plačaš 1300€ in ni toliko, da bi natančno nastavil napravo in tako omogočil normalno delovanje motorja. Bi zgodbo nadaljeval ampak ne bom. Za vse naslednje skeptike:

Ne govori Vam pol foruma zastonj kam iti na predelavo plina. POSLUŠAJTE JIH!! oops

LP :twisted: :mrgreen:
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy To avg 08, 2017 5:49 pm

Mislim da sem že enkrat napisal kako je pri nas v deželici pod alpami:
Nikoli nimamo časa/denarja v prvo naredit kot je treba, imamo pa čas/denar pozneje x-krat popravljati...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
Uporabniški avatar
japanac
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po jun 10, 2013 1:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a japanac To avg 08, 2017 7:38 pm

Torej na kratko... v naši družini sem ostal "zadnji vitez na avtoplinu" v škodilaku. :lol:

Pa vzrok ni v nezadovoljstvu, ampak v dejstvu, da težko najdeš primeren motor, ki nima direktnega vbrizga in izpolnjuje še nekaj kriterijev glede opreme, ki jo imajo novejša vozila. :roll:

Drugače pa gospod Primož Jazbar, kapo dol iz naše strani za vse dosedanje predelave, ki ste nam jih v celoti opravili, ni jih bilo malo Voyager, 2x Santa Fe, P807, Picasso, Transit, Octavia, verjetno sem kakšnega pozabil + za odpravo težav pri ML-u, E-ju, Zafiri, Audiju in še bi se kaj našlo, pa da ne omenjam vseh kolegov, ki so opravili predelave pri Vas in od katerih nisem nikoli slišal nič slabega. :bow :bow

Sam sem se odločil, da bom zvozil svojo octavijo "do konca oz. dokler bo šla", saj sem z njo prezadovoljen.

Glede ponudbe in povpraševanja pa je nekako takole... zadnjič sem barval hčeri sobo v turkizen odtenek, ker ga v nekaj ponesrečenih poskusih nisem zadel, sem vrgel stran hobuk barve in za nagrado plačal mešanje želenega odtenka.

Če bi se takoj odločil za profi mešanje, ki je sicer malo dražje bi skupaj prihranil, tako pa... no saj ste razumeli, zato naredite domačo nalogo in se izogibajte šalabajzarjev, seveda pa morate imeti tudi "normalnega" mehanika, ki ne bo za vsako napako krivil plin.

Teramo dalje :vrum
Golf Plus 2.0 TDI (chiptuning)
Slika

BMW 320d (chiptuning)
Slika
 
Uporabniški avatar
xyz6
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Če apr 12, 2012 6:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a xyz6 Pe avg 11, 2017 10:02 pm

japanac je napisal/-a:no saj ste razumeli, zato naredite domačo nalogo in se izogibajte šalabajzarjev, seveda pa morate imeti tudi "normalnega" mehanika, ki ne bo za vsako napako krivil plin.


:clapclap
Avensis Wagon T22 LPG Prins VSi1
Accord CU1 LPG Prins VSi2
Accord CL7 LPG Prins VSi2
E60 525iA LPG Prins VSi2
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica So avg 12, 2017 6:38 pm

Kje v Kranju ali daljni okolici se lahko toč plin tud ob 3 ponoč. Vem za Ljubljano, Tržaška cesta, da se lahko kadarkoli.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Ne avg 13, 2017 5:43 am

AC... bencinski servis Voklo
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
sczad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 15, 2017 3:32 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sczad To avg 15, 2017 3:47 pm

Imam eno vprašanje. Kaj je krivo za manjše cukanje pri pospeševanju. Ko se peljem neko hitrost (130km/h), tega ni zaznati. Samo pri pospeševanju. V zadnjem mesecu oz. prvem mesecu po predelavi sem naredil okrog 4.000km. V tem času sem vozil vedno na plin.To se je začelo nekje pri 3.000km ampak ni bilo tako hudo moteče. Bi bilo mogoče prav da ga peljem vsake toliko nekaj 10km na bencin? Ali kaj bi lahko bil vzrok?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a esem To avg 15, 2017 4:09 pm

Ne avta (tudi letnik, motor!), ne vgrajevalca avtoplina, ne vgrajenega sistema? :roll: :twisted: Se ti res zdi, da smo vedeževalci? :roll: :twisted:

Pojdi reklamirat in naj vsaj še enkrat nastavi
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Če avg 17, 2017 12:56 pm

Najbrž je zato kriva kakšna tuljava, svečke predvidevam so nove.
 
sczad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 15, 2017 3:32 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sczad Ne avg 20, 2017 8:56 pm

Peugeot 308, 1.6 Sportium, letnik 2012, 120KM.

Kot zakleto se mi je v sredo zjutraj po petih prevozenih km pojavila oranzna lucka za motor in izpis "okvara motorja, potrebno popravilo". Avto sem postavil na varno, ga ugasnil, na polno je deloval ventilator za hlajenje, ta ugasne po nekaj minutah. Nakar ga hocem prizgat in mi je delalo od brisalcev, ventilator, prizgati ga ni slo.
Zamenjal sem akumulator, stvar je delovala tako kot mora, ni bilo cukanja. Po 200 opravljenih km pa spet opazim cukanje in vceraj na istem mestu kot v sredo zjutraj enaka zgodba. Pojav lucke za motor.
Jutri se bo menjala vzigalna tuljava, svecke bi morale biti se v redu.

Ima kdo kaksno podobno izkusnjo, na kaj bi lahko se vrgel uc?
Je imel kdo podobno tezavo?

Ko krvavo rabis avto, te pa pusti na cesti. In to dvakrat v enem tednu, na istem mestu. Potem pa izgubis neko zaupanje v avto...

No, predelavo sem opravil pri znanem, zanesljivem podjetju. Ne bom pisal pri komu, saj najbrz vzrok ni predelava.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Ne avg 20, 2017 9:22 pm

Peljite avto k nekomu, ki ima tester in bo pogledal za napako.
 
sczad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To avg 15, 2017 3:32 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sczad Ne avg 20, 2017 9:30 pm

Avto je bil priklopljen na racunalnik, pokazalo je na napako vzigalne tuljave a se je avtomehanik najprej odlocil za menjavo akumulatorja glede na to kaj se je dogajalo z avtom, kar se je sprva zdelo kot dobra odlocitev.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne avg 20, 2017 9:44 pm

Preveri napetosti, voltaže, če ti alternator dela ok....
po moje to res nima nič z avtoplinom.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica Ne avg 20, 2017 9:59 pm

Potem bo treba tuljavo menjat, če tester tako pokaže.
 
Colt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe jan 08, 2016 2:39 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Colt Če avg 24, 2017 9:11 am

sczad je napisal/-a:Avto je bil priklopljen na racunalnik, pokazalo je na napako vzigalne tuljave a se je avtomehanik najprej odlocil za menjavo akumulatorja glede na to kaj se je dogajalo z avtom, kar se je sprva zdelo kot dobra odlocitev.



Si rešil problem? Sam imam tudi podobno težavo na lpg da mi v prostem teku trosi avto v višjih obratih pa deluje normalno. Svečke ali tuljava?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: BOBoo, Google [Bot] in 28 gostov