Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kseb Po jun 05, 2017 3:27 pm

V zadnjih nekaj odgovorih je bistvo celotne "domače naloge" pred vgradnjo plina v avto:

1. preveritev ali je avto primeren za vgradnjo plina (ustrezen motor, prostor za gumo...),
2. zame najvažnejše: izbira ustreznega monterja za vgradnjo plinske naprave. Na forumu sta vsaj dva, ki vgradnjo naredita kakovostno, ju ne bom navajal, sta pa večkrat omenjena v tej temi,
3. izbira utrezne naprave (naprave srednjega cenovnega razreda so dovolj dobre za cca. 100-200 kkm brez nekih dragih servisov).

Seveda se lahko kakšna stvar tudi pokvari. Dober vgrajevalec in plinska naprava pa to zmanjšata na minimum.

lp
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Plinček Po jun 05, 2017 6:22 pm

Kot sem že v prejšnjih postih omenil imam težave pri zagonu ogretega motorja , pogledali in premerili aku-polni se in je v redu, pri svečkah ki so Bosch ZQR8SI302 pa je moj privat mehanik v dvomih da so te svečke primerne za plinsko predelan avto. Bi lahko bile vzrok napak pri vžigu ogretega avta čeravno se le ta prižiga na bencin -verjetno pa ogret na plin?
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Aleš87 Po jun 05, 2017 8:27 pm

Prins je napisal/-a:Drži, da so nekateri motorji bolj, drugi manj primerni za predelavo na avtoplin. Zato bi se bilo pametno pred nakupom avtomobila posvetovati o tem kateri avto izbrati, če želimo na avtoplin. Večini, če že ne vsem težavam z občutljivimi motorji se da izogniti, vendar to pomeni lahko dodatne stroške (mazanje ventilov,...), ki pa spet niso tako enormni.



Kateri avtomobili oz. motorji pa so primerni za predelavo na plin?
Obstaja kje kak seznam?

Sem pred nakupom novega avtomobila razreda D. Seveda iščem avto, ki je že v osnovi zanesljiv po možnosti z verigo.

Hvala za odgovor.

Lp, Aleš
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ojnica To jun 06, 2017 6:31 pm

Zamenjal še tuljavo tak da mislim, da je zdej to to. Po menjavi avto lepše dela predvsem tak kot bi moral.. LPG spet imam veselje do vožnje, ker ni treba preveč varčevat. Upam, da se dolgoročno obnese.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a jurcek85 Sr jun 07, 2017 7:02 pm

Zdravo,
jaz imam pa sledečo zadevo, in sicer
- velikorat med vožjo ob odprtem oknu v kabini voham bencin, seveda ko vozim na plin, ko pa preklopim na bencin pa vonj po bencinu izgine

- čuden zvok motorja, ko stojim se sliši kot klopotanje (klopotec). To sem opazil že kar nekaj časa nazaj leto - dve in ne izgine. Pred dobrim mesecem dni imel avto na velikem servisu, menjava verige, jermenov, tesnil, ..... zvok se ni nič popravil.

Vozilo Kia Ceed 1,4 letnik 2009, vgrajen Zavoli

komentarji dobrodošli.

hvala
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš Sr jun 07, 2017 10:13 pm

Plinček je napisal/-a:Kot sem že v prejšnjih postih omenil imam težave pri zagonu ogretega motorja , pogledali in premerili aku-polni se in je v redu, pri svečkah ki so Bosch ZQR8SI302 pa je moj privat mehanik v dvomih da so te svečke primerne za plinsko predelan avto. Bi lahko bile vzrok napak pri vžigu ogretega avta čeravno se le ta prižiga na bencin -verjetno pa ogret na plin?


bosch so po odzivih uporabnikov svečke spodnjega ranga kvalitete.. ford uradno tovarniško predpisuje zamenjavo bosch-evih svečk z drugimi če se avto predela na plin..pustimo naše uvoznike in prodajalce fordov ob strani - saj ne vedo kaj delajo..
ko se pa odkruši keramika s svečke in motor ribne je pa plin kriv ..

kolikor vem vse sodobne naprave izvedbe sekvent z indirektnim vbrizgom goriva zmeraj vžgejo na bencin in ob izpolnjenih pogojih delovanja za plin preklopijo na plin, kar pri ogretem avtu pomeni nekje med 0.5s in par sekundami..

izjema so motorji z direktnim vbrizgom goriva ki so predelani na plin z direktnim vbrizgavanjem tekočega plina skozi bencinske injektorje .pri teh agregat - dokler je plin v tank seveda - zmeraj vžge direktno na plin.

svečke? tvoj mehanik ima prav.. preveri vžiganje toplega ko je avto na bencinu.. če je težava ista nima veze s plinom - razen v primeru zelo velikega odstopanja vbrizga goriva med bencinom in plinom..
svečke? ngk iridium ..
jurcek85 je napisal/-a:Zdravo,
jaz imam pa sledečo zadevo, in sicer
- velikorat med vožjo ob odprtem oknu v kabini voham bencin, seveda ko vozim na plin, ko pa preklopim na bencin pa vonj po bencinu izgine

- čuden zvok motorja, ko stojim se sliši kot klopotanje (klopotec). To sem opazil že kar nekaj časa nazaj leto - dve in ne izgine. Pred dobrim mesecem dni imel avto na velikem servisu, menjava verige, jermenov, tesnil, ..... zvok se ni nič popravil.

Vozilo Kia Ceed 1,4 letnik 2009, vgrajen Zavoli
komentarji dobrodošli.
hvala

če vohaš bencin potem sigurno ni vzrok sam plin ali plinska naprava .. ni pa izključeno da je kak šalabajzer od plinskega monterja kaj zašuštral okoli bencina pri montaži..

klopotanje / klenkanje je ponavadi od plinskih injektorjev.. če jih slučajno nek bebo od monterja pritrdi na karoserijo potem se sliši kot udarjanje malega kladivca po pločevini..
plin je cnej k bencin
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Plinček Če jun 08, 2017 9:38 am

Sedaj sem vozil 3 dni samo na bencin in so težave z prižiganj vozila iste, nekje po 20 minutah se pojavijo isti simptomi -ali ne prižge na prvo in se s težavo v drugo s tem da je opaziti težave v prvih sekundah delovanja motorja kot da nebi bil pravilen tek motorja. Drugi teden bo šel na servis na testiranje upam da bojo kaj izumili ker računalnik ne pokaže nič napak.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a nered Če jun 08, 2017 10:26 am

Je gdo vgrajeval plin v Mazdo6 2.0 Skyactiv-G (92kW/145KM) motor ?
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če jun 08, 2017 1:48 pm

Plinček je napisal/-a:Sedaj sem vozil 3 dni samo na bencin in so težave z prižiganj vozila iste, nekje po 20 minutah se pojavijo isti simptomi -ali ne prižge na prvo in se s težavo v drugo s tem da je opaziti težave v prvih sekundah delovanja motorja kot da nebi bil pravilen tek motorja. Drugi teden bo šel na servis na testiranje upam da bojo kaj izumili ker računalnik ne pokaže nič napak.


Kako vejico več uporabi, prosim, ker tvoji teksti so res težko berljivi.

Morda kak senzor temperature... Si preverjal, če kaže realne podatke?

Meni je podobno delal, ko je bilo v rezervoarju bencina nekaj vode.
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Plinček Če jun 08, 2017 3:04 pm

Vejice, kje jih pa pogrešaš in zakaj? zaradi težke berljivosti' :shock:
Vse to kar opisuješ so samo ugibanja, preverjeno je marsikaj tudi računalniško vendar napake ne prikaže.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a zzitop Če jun 08, 2017 3:13 pm

Tukaj, na primer:
Plinček je napisal/-a:Da napišem še svoje opažanje mojega predelanega Peugeot 308 1,6 Vti16 ventilov letnik 2011 katerega sem kupil rabljenega sicer redno servisiranega pri AC Profect MS. Avto je imel pred dvemi meseci prevoženih 126 tisoč km in zelo ohranjenega voženega na dolge relacije.
Avto se pelje lepo in skoraj neslišno čeravno od zunaj slišiš klikanje injektorjev , malce več težav imam z vžigom toplega motorja ki je precej burno smatram celo da se prižiga na plin in bencin hkrati -govorim za ogreti motor, preklopi med vožnjo so skoraj nezaznavni dočim v mirojočem stanju kakor kdaj večkrat se zniža samo delovanje motorja kot bi hotel ugasniti .
Sistem je Europegas z OSCAR-N PLUS / CAN OBD SAS sistemom in 60 l rezervarjem v katerega sem prvikrat polnil več kot 52 l plina s katerim po prejšnjih polnjenjih prevozim od 490 do 540 km večinoma mestne vožnje.
Avto se pelje ko je hladnejše do 3 km sedaj malo manj in se preklopi.Vse bi bilo v redu razen nerazumevanja vžiga za katerega mehanik ki je montiral ta sistem pred leti pravi da je v redu sam smatram da je pri vžigu neko nasprotje med plinom in bencinom, dvakrat sem sicer dotankal nekaj l super 95 okt, bencina sedaj sem dotankal 4 l 100 okt. možno ga je kriv bencin ki je v avtu že pol leta in ga dejansko ne porabim skoraj nič ali vsaj nekaj?? Imam ga natankano pol rezervoarja in seveda ko pride do rezerve gori lučka kar nekaj ciklov štarta in komaj takrat skoći nazaj na polovico-po mojem ne dober sistem z odštevanjem km in ne potrošnje-po prevoženih 3400 km sem dotankal tekočino za hlajenje ventilov VLube popilo mi ga je pol rezervoarčka opažam pa tudi da mi žge olje ki je nekje ko je bilo na maximalno skočilo tretjino šipke navzdol proti sredini-ne vem če je to normalna potrošnja olja ?
Kaj naj povem drugega kot to da je nekje prihranek pri vožnji ker je plin cenejši samo opažam da ga vseno precej porabim glede na prevožene km po mojem 10-11 l plina za navedene km?


Če senzor daje napačne podatke, še ne pomeni nujno napake. Seveda so ugibanja, saj vozila niti od daleč nisem videl.
 
Plinček
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Če apr 13, 2017 1:46 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Plinček Če jun 08, 2017 3:35 pm

Tudi sam nisem strokovnjak na tem področju pa vendarle bi prej dejal da je večini problem zagnati hladen avto kot topel.
 
ANDREJ36
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po jun 12, 2017 3:41 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a ANDREJ36 Po jun 12, 2017 3:47 pm

Pozdravljeni,

sem novi uporabnik avtoplina, kupil sem Opel Zafiro, predelano na avtoplin in sicer ima vgrajen sistem G-1 z elektronskim uparjalnikom. Do sedaj je avto deloval brezhibno sedaj pa je odpovedal uparjalnik.
Zanima me sledeče, če ima kdo kašne izkušnje s podjetjem Racen iz Velenja in sicer imam njihovo ponudbo za zamenjavo uparjalnika, po njihovih zagotovilih, naj bi potem avtoplinski sistem ponovno deloval brezhibno.
Ali priporočate koga drugega, ki se ukvarja s temi sistemi.

Hvala za odgovor.
 
iziboy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 736
Pridružen: Po apr 21, 2008 6:56 pm
Kraj: močvirje

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a iziboy Po jun 12, 2017 3:52 pm

Podjetje ''Racen'' je v bistvu Plineks...malo si preberi o njih....veliko sreče...
VSE KAR SE DA RAZDRET, SE DA TUD NAZAJ SESTAVIT!
 
plinaš
Uporabnik
 
Prispevkov: 1227
Pridružen: To avg 11, 2009 4:33 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a plinaš To jun 13, 2017 5:27 am

od kdaj človek rabi srečo za branje o plineksu? =P dober želodec pa mogoče..
plin je cnej k bencin
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos To jun 13, 2017 11:16 am

Mi lahko kdo pove kje naročate Brisk Silver svečke ? Rabil bi za Scenica 1.6 16V (K4M motor). Sem kontaktiral nekoga iz Celja, ki ima oglas na bolhi ampak je samo zastopnik. V dveh trgovinah pa so mi ponudili Boscheve iridium, ki pa stanejo 9€. V prejšnji avto sem jih dal ampak ni bilo nobene večje razlike od navadnih zato bi zdaj poskusil Briskove :)
 
Uporabniški avatar
sporty
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: So jul 06, 2002 1:12 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a sporty To jun 13, 2017 1:59 pm

Zdravo!

V poplavi vsega mogocega, kritik, nategov in tezav, bi lepo prosil ce mi nekdo svetuje kam predelat avto na plin... Lahko na ZS, me pa zanima samo prava stvar, elita mojstrov, ne glede na ceno.

Hvala in LP
RENAULT POWER - THE WAY OF LIFE
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a kemykos To jun 13, 2017 2:25 pm

Nekdo ti bo napisal domača naloga itd....... preberi malo.... Iz 400 strani foruma lahko zaslediš 3 ponudnike:

Prins, Sigas Primož Jazbar in pa Dora Novi Sad. Obstajajo tudi druge izjeme ampak iz velikega števila zadovoljnih uporabnikov je to to.

Prosim ogni se kuponkotov in tistih, ki ponujajo zadeve za 750€, ker potem to niti približno ni tista cena niti ni podobno zgoraj naštetim, niti nimaš tistega feedbacka, da bo res vse ok z motorjem.

Pa Lp ( Upam, da sem malo podkuril temo :D )
 
Nejko
Novinec
 
Prispevkov: 409
Pridružen: So nov 30, 2002 12:30 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a Nejko To jun 13, 2017 8:01 pm

Na seznam zanesljivih bi dodal še Vovka iz Trebnjega....sploh če gre za Renaulta...
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Avtoplin - stari znanec?

Napisal/-a virtuoso89 To jun 13, 2017 8:37 pm

kemykos je napisal/-a:Mi lahko kdo pove kje naročate Brisk Silver svečke ? Rabil bi za Scenica 1.6 16V (K4M motor). Sem kontaktiral nekoga iz Celja, ki ima oglas na bolhi ampak je samo zastopnik. V dveh trgovinah pa so mi ponudili Boscheve iridium, ki pa stanejo 9€. V prejšnji avto sem jih dal ampak ni bilo nobene večje razlike od navadnih zato bi zdaj poskusil Briskove :)



Jaz sem jih naročil v lokalni avtotrgovini. Na zalogi pa dvomim dajih ima kdo. Tako da poskusi v eni vprašat, če ne dobavlja tega, pa greš do drugega.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 59 gostov